Sausis
P A T K P Š S
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
J.Jasinskio g. 11, LT-01112 Vilnius, tel. +370 5 249 6517, el. p. rastine@daukanto.vilnius.lm.lt

Pamokų laikas

1. 08.30 - 09.15
2. 09.25 - 10.10
3. 10.20 - 11.05
4. 11.35 - 12.20
5. 12.50 - 13.35
6. 13.45 - 14.30
7. 14.40 - 15.25
8. 15.30 - 16.15

Įvykiai

2019 – 2020 m. m.

Džiaugiamės ir didžiuojamės abiturientais, gavusiais šimto balų įvertinimus

2020 m. rugpjūčio 13, 17 d.

    Išlaikę brandos egzaminus gimnaziją sėkmingai baigė visi šimtas aštuoniasdešimt abiturientų, iš kurių net keturiasdešimt vienas gavo maksimalų šimto balų įvertinimą. Džiugu paminėti, jog vienas iš trijų sostinės abiturientų, surinkusių šimto balų vertinimus iš 5 egzaminų, yra Justas Lekavičius, IVu1, viena iš penkių, surinkusių šimto balų vertinimus iš 4 egzaminų – Saulė Daugelavičiūtė, IVu1, vienas iš 23 abiturientų, surinkusių po tris šimto balų vertinimus, yra Nojus Palevičius, IVu1. Po du „šimtukus“ iš valstybinių brandos egzaminų gavo net šeši abiturientai: Jonas Barkauskas, IVu1, Danielius Karakorskis, IVc, Arnoldas Sakovičius, IVu1, Ignas Kvaščevičius, IVu2, Vakaris Paulavičius, IVu1 ir Germmantas Švecovas, IVu1.  

2020 m. rugpjūčio 13 d. LDK Valdovų rūmuose LR ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir LR švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius apdovanojo sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus.

Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/lietuva/salies-pulsas/valdovu-rumuose-abiturientu-simtukininku-apdovanojimai-980847

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2020/08/13/news/apdovanoti-pirmieji-nuotoliniu-budu-mokykla-baige-simtukininkai-is-ju-lupu-ir-kritika-15960698/

2020 m. rugpjūčio 17 d. mokyklą su vienu ir daugiau šimto balų už brandos egzaminą įvertinimu baigusius sostinės moksleivius LDK Valdovų rūmų kieme apdovanojo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Dalinamės nuoroda į straipsnį „Daugiau kaip 100 sostinės šimtukininkų – Vilniaus mero padėkos. SPAUSTI ČIA

Renginio nuotraukos: https://www.dropbox.com/sh/xzfj6ao966s8xn6/AADUfKunhQltB8Ow8wxV8Dq-a?dl=0 

Brandos atestatai įteikti XXI laidos abiturientams

2020 m. rugpjūčio 13 d.

    Erdviame Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos kieme vyko iškilminga brandos atestatų įteikimo šventė. XXI-osios laidos abiturientus sveikino gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Dana Kanclerienė, tėvelių vardu- gimnazijos tarybos pirmininkė Lina Baronaitienė, klasių auklėtojų vardu abiturientams sėkmės linkėjo IVa klasės auklėtoja Genovaitė Kynė, buvusių abiturientų vardu muzikinį sveikinimą dovanojo XI laidos abiturientė Vilmina Navickaitė. Padėkoję mokytojams ir vadovams abiturientai atsisveikino su gimnazija.

 

Sveikiname XV Lietuvos teatrų mėgėjų šventės nominantus

2020 m. birželio 27 d.

    Pasvalio rajono Pajiešmenių dvare vyko XV Lietuvos teatrų mėgėjų šventė „Tegyvuoja teatras!”, kuriame buvo apdovanoti geriausi 2019 metų spektakliai. Vilniaus Simono Daukanto gimnazijai už teatralizuotą lietuvių kalbos – istorijos pamoką „Dvylika juodvarnių, apie Daukantą lakstančių“, skirtą Simono Daukanto gimimo 225-osioms metinėms paminėti, skirtos net trys nominacijos ir laureato statulėlė Jaunimo teatrų kategorijoje: „Ryškiausia spektaklio choreografija, plastika (laureatas)“, „Ryškiausias jaunimo teatro spektaklis“ ir „Ryškiausia nacionalinės dramaturgijos interpretacija“. Sveikiname pamokos kūrėjus: lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją Danutę Pilypavičiūtę, istorijos mokytoją Mindaugą Olbutą ir teatro mokytoją Rasą Ercmonienę-Varnę bei pamokos dalyvius – gimnazistus.

Nacionaliniame moksleivių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“

2020 m. birželio 18 d.

    Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro ir Švietimo ir mokslo ministerijos organizuotame nacionaliniame moksleivių konkurse „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ dalyvavę IIm klasės mokiniai Matas Gancevičius, Viltė Kasputytė, Jonas Orintas (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danutė Pilypavičiūtė) užėmė III vietą (už trumpametražį filmą „Likimo pažymėti“). Sveikiname!

    Darbų laureatai skelbiami internetiniame puslapyje: http://genocid.lt/UserFiles/File/Titulinis/2020/2020_laureatai.pdf

Mokslo metų pabaigos šventė

2020 m. birželio 12 d.

    Nors oficialiai mokslo metai gimnazijoje baigiami birželio 18 dieną, naudodamiesi bendravimo programa „Zoom“, mokinių tarybos nariai pakvietė į mokslo metų pabaigos šventę. Linkėdama visai gimnazijos bendruomenei geresnės vasaros nei iššūkiu mokantis tapusio pavasario, gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė padėkojo visiems už susitelkimą, pagalbą ir geranoriškumą, siekiant mokymosi rezultatų,  pasidžiaugė dideliu būriu mokinių – olimpiadų, konkursų, konferencijų, sportinių varžybų ir kt. nugalėtojų bei jiems pasirengti padėjusių mokytojų. Gimnazistus bei mokytojus sveikino ir gimnazijos mokinių tarybos prezidentas, abiturientas Dominykas Žvirblis, skambėjo gimnazistų atliekamų dainų, kūrinių vaizdo įrašai.

Virtuali paroda „Mandala“

2020 m. birželio 12 d.

    Vilniaus miesto technologijų mokytojų metodinė taryba kvietė kurti Žemės meno objektus – Mandalas iš gamtos elementų, kuriuos randame šalia savęs. Kviečiame pasižiūrėti 231 autoriaus – 30 šalies mokyklų 5-12 klasių mokinių, jų technologijų mokytojų kūrybinių darbų virtualią parodą (gimnazijos technologijų mokytoja Vaiva Kazlauskaitė):

https://myalbum.com/album/eeMNUawZSSGM?fbclid=IwAR2WOYjg4aYSwlUflpSH2S6gfQVX7kUfArXvdNsmGDIE1E16mifhyDqXFc8

Nacionaliniame mokinių komiksų piešimo konkurse „Klimato kaita: mūsų iššūkis“

2020 m. birželio 12 d.

    Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija organizavo nacionalinį mokinių komiksų piešimo konkursą „Klimato kaita: mūsų iššūkis“ prancūzų kalba.Sulaukta išties puikių, kūrybiškų ir įdomių mokinių įžvalgų klimato kaitos ir su tuo susijusių problemų temomis iš visos Lietuvos. Komiksų vertinimo komisijos nariai - Wallonie-Bruxelles atstovė Baltijos šalims, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro mokytojai bei Užsienio reikalų ministerijos atstovai įvertino visus darbus ir išrinko trijų prizinių vietų ir dešimties paskatinamųjų prizų laimėtojus. Sveikiname III-osios vietos laimėtojas: Gabrielę Zaveckytę, Justę Podskočiūtę ir Urtę Palevičiūtę iš IIp klasės. Paskatinamieji URM ir partnerių prizai skirti Emilijai Gaigalaitei, Aurelijai Sakalauskaitei ir Margaritai Olgai Sivačiovai už darbą „Le Changement Climatique“  (IIIp klasė), Matui Janavičiui už darbą „Le petit prince et une planète grise“ (IId klasė) ir Erikui Cater už darbą „Un PAS rapide“ (IIu2 klasė). Mokinius konkursui parengė prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Stankaitienė.

Dėkojame gimnazijos e. laikraščio kūrybinei grupei

2020 m. birželio 12 d.

    Gimnazijos e.laikraščio „Būdas Daukantiečių“ kūrybinė grupė, vadovaujama lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos metodininkės Danutės Pilypavičiūtės,  nuotolinio mokymosi laikotarpiu išleido net du numerius. Dėkojame Neringai Jutai Nalivaikaitei (IIIa1), Miglei Abromaitytei (IIIa1), Ugnei Anisimovaitei (IVa), Urtei Biteniekaitei (IVa),Viltei Kasputytei (IIm), Marijai Vaičiulytei (Id), Gabrielei Zaveckytei (IIp), Augustei Rezgaitytei (IIIa2), Ignui Gegužiui (IIIu1), Ringailei Kairytei (IVc), Urtei Ignatavičiūtei (IIIp), mokytojams: Danutei Pilypavičiūtei ir Mindaugui Olbutui, direktoriaus pavaduotojai ugdymui Daivai Savčiukienei. Kūrybinė grupė pripažino Silviją Žilinskaitę (IIm) mokine, geriausiai išsprendusia laikraščio užduotį skaitytojui.

    E.laikraštį „Būdas Daukantiečių“ skaitykite čia.

Pasirašyta ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bei gimnazijos partnerystės sutartis

2020 m. birželio 11 d.

    2020 m. birželio 11 d. pasirašyta ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto ir Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos partnerystės sutartis.

    Universitetas organizuos ir įgyvendins ISM ekonomikos ir verslumo edukacinę programą gimnazijoje: vyks ISM Universiteto dėstytojų paskaitos gimnazijoje ir universitete, bus dalijamasi universiteto parengta video medžiaga, teikiama nuolatinė informacija apie studijas, įgyvendinami bendri projektai ir kt.

    Tikimės, kad besiplečiantys ryšiai su universitetais praturtins ugdymo turinį, padės mokiniams sėkmingai apsispręsti dėl tolimesnių studijų.

Sveikiname respublikinio komiksų konkurso „Susirinkime pas Balį Sruogą!“ laureates

2020 m. birželio 11 d.

    V. Mykolaičio-Putino muziejus, skatindamas mokinius domėtis lietuvių rašytojais ir literatūros klasika, karantino laikotarpiu (2020 m. balandžio 15 d.-gegužės 15 d.) organizavo respublikinį komiksų konkursą „Susirinkime pas Balį Sruogą!“. Jame, paskatintos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danutės Pilypavičiūtės, dalyvavo mūsų gimnazijos mokinės Emilija Jarutytė, Id, ir Agnė Bisturytė, IIm. Sveikiname gimnazistes, tapusias konkurso laureatėmis. Jos apdovanotos Padėkų raštais ir prizais: knygos ir medžiaginiai maišeliai, ant kurių atspausdinti gimnazisčių sukurti komiksai, Emiliją ir Agnę išties pradžiugino.

    Virtuali komiksų konkurso paroda: https://www.putinomuziejus.lt/komiksu-paroda-susirinkime-pas-bali-sruoga/

Ekonomikos ir verslumo pagrindų pamoka ISM Vadybos ir ekonomikos universitete

2020 m. birželio 10 d.

    Paskutinę ekonomikos ir verslumo pagrindų pamoką III klasės gimnazistams ekonomikos mokytoja Genovaitė Kynė organizavo ne nuotoliniu būdu, o ISM Vadybos ir ekonomikos universitete. Po studijų programų pristatymo gimnazistai susitiko su „Microsoft“ korporacijos vadovu Baltijos šalims Evaldu Stalioraičiu, kuris pristatė kompanijos komercinius ir socialinio verslo produktus.

Sveikiname geografijos olimpiados šalies etapo bronzos medalio laimėtoją

2020 m. gegužės 28 d.

    XXXII Lietuvos mokinių geografijos olimpiados šalies etape nuotoliniu būdu varžėsi 91 dalyvis iš 48 Lietuvos savivaldybių. Mokiniai atliko trumpojo geografinio esė, geografinių tyrimų  ir geografines užduotis. Sveikiname Joną Barkauską (IVu1), iškovojusį bronzos medalį ir jam olimpiadai pasirengti padėjusią geografijos mokytoją ekspertę Genovaitę Kynę.

Paskutinio skambučio šventė

2020 m. gegužės 22 d.

    Gegužės 22-ąją šimtui aštuoniasdešimčiai gimnazijos abiturientų nuskambėjo simbolinis paskutinis skambutis. Karantino laikotarpis ir vis dar egzistuojantys apribojimai sutrukdė susitikti gimnazijoje, tiesiogiai pabendrauti su draugais, mokytojais, vieniems su kitais apsikabinti. Keistas jausmas, nes  gimnazijos išskirtinis bruožas – bendrystė, vieni kitiems perduodami jausmai. Šiemet visa tai perteikta nuotoliniu būdu. Naudodamiesi bendravimo programa „Zoom“ klasių auklėtojai pakvietė gimnazistus į paskutines savo pamokas, po kurių į bendrą video susitikimą prisijungė gimnazijos mokytojai, vadovai, jaunesnieji gimnazistai. Abiturientams sėkmės linkėjo gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė, gimnazijos tarybos pirmininkė Lina Baronaitienė, klasių auklėtojų vardu – mokytojas Vytautas Stundžia. Skambėjo gimnazistų atliekamų dainų, abiturientų atsisveikinimo kalbos vaizdo įrašai.

Sveikiname Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados baigiamojo etapo nugalėtoją!

2020 m. balandžio 23 d.

    IIu1 kl. mokinė Adriana Dominyka Šulcaitė ir Iu kl. mokinys Matas Mikulskis (fizikos mokytoja Alminutė Martūnienė) dalyvavo atviroje Estijos astronomijos olimpiadoje nuotoliniu būdu – 18- osios Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados baigiamajame etape. Šioje nuotolinėje olimpiadoje, kurią estai organizavo pirmą kartą, galėjo dalyvauti įvairių pasaulio šalių mokiniai, todėl dalyvių skaičius buvo įspūdingas – per 700. Uždaviniai buvo sprendžiami prisijungus prie Estijos olimpiadų tinklalapio. Sveikiname Adrianą Dominyką Šulcaitę, apdovanotą LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu.

VKIF projektų „Kalbų kengūra 2020“ ir „Tavo žvilgsnis“ rezultatai

2020 m. gegužės mėn.

    Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projekto „Kalbų kengūra 2020“ nugalėtojai:

    Prancūzų kalba sidabrinės Kengūros diplomai: Jonas Malinauskas, IIp, Chang Liu, Iu1, Katrina Vyšniauskaitė, Ic. Oranžinės Kengūros diplomai: Eivydas Trioška, IIm, Jonė Michelevičiūtė, IIp, Kotryna Vaisėtaitė, IIp. Mokytoja Danutė Stankaitienė

    Rusų kalba auksinės Kengūros diplomai: Gabrielė Stupak, IId, Tomaš Stefanovič, IIu1. Mokytoja Nijolė Biekšaitė. Sidabrinės Kengūros diplomas: Diana Bogdanaitė, IIm. Mokytoja Rita Labašauskienė.

    Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo vertimų ir iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis 2020“ laureatai: Ieva Jonė Pachomovaitė, IIm, Meida Vaisėtaitė, Im (vertimai iš prancūzų kalbos). Mokytoja Danutė Stankaitienė

Diana Bogdanaitė, IIm,  Gustė Šveikauskaitė, IIIa2 (vertimai iš rusų kalbos). Mokytoja Rita Labašauskienė. Veronika Irena Aukštolytė, Ia (vertimas iš rusų kalbos). Mokytoja Nijolė Biekšaitė.

Sveikiname geografijos olimpiados savivaldybės etapo nugalėtoją

2020 m. balandžio 15 d.

    IVu1 klasės mokinys Jonas Barkauskas Lietuvos mokinių geografijos olimpiados savivaldybių etape užėmė III vietą (tarp 11-12 klasių mokinių) ir pateko į olimpiados šalies etapą, vyksiantį gegužės mėnesį. Mokiniui olimpiadai pasirengti padėjo geografijos mokytoja ekspertė Genovaitė Kynė.

Karantinas gali būti startas Tavo verslo idėjai

2020 m. kovo 30 d.

    Gimnazijos IIIa2 klasės mokinė Dorotėja Aidukaitė dalyvavo Lietuvos Junior Achievement AcceleratorX programoje „Challenge the Challenge 2020“, kurioje pristatė savo verslo idėją, kaip spręsti COVID-19 sukeltas problemas. Ekonomikos mokytoja Genovaitė Kynė.

    Daugiau apie programą http://lja.lt/ja-acceleratorx/

Sveikiname chemijos olimpiados šalies etapo nugalėtojus

2020 m. kovo 12-13 d.

    58-sios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados šalies etape, vykusiame Vilniaus karaliaus Mindaugo mokykloje, Vilniaus miestui atstovavo gimnazistai: Petras Sladkevičius (IIm), Eivydas Trioška (IIm), Silvija Vainovskaja (IIIu1), Dominykas Žviedrys (IIIu1) bei Jonas Barkauskas (IVu1). Sveikiname Petrą Sladkevičių ir Eivydą Triošką, apdovanotus Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pagyrimo raštais. Chemijos mokytoja Birutė Radzevičienė.

Respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų kūrybinių ir tiriamųjų darbų konferencija „Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo“

2020 m. kovo 12 d.

Į Nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką rinkosi tie, kurių meilė knygai pranoko viruso baimę, – Valstybingumo erdvėje vyko jau vienuoliktoji respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų mokinių kūrybinių ir tiriamųjų darbų konferencija „Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo“. Konferenciją pradėjo muzikinis sveikinimas, kurį sukūrė mūsų gimnazistai Gabrielė ir Augustas, konferencijos dalyvius sveikino Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Vosylienė, komisijos vardu kalbėjo prof. Dainius Vaitiekūnas. Iš keliolikos skaitytų pranešimų – dominavo tiriamieji darbai solidžiomis temomis – mūsų gimnazijos mokiniai buvo nominuoti „Už skaitymo populiarinimą“ (antrokai Silverijus Zubė ir Adriana Dominyka Šulcaitė, mokytoja Nijolė Dzedzevičienė), „Už egzistencines prasmės paieškas“ (ketvirtokė Milda Butkevičiūtė, mokytojas Audrius Gabnys), „Už pozityvų požiūrį“ (ketvirtokas Matas Žukauskas, mokytojas Audrius Gabnys), „Už barokinio ir postmodernaus žmogaus sintezę“ (ketvirtokė Karolina Stangniūnaitė, mokytoja Živilė Stankevičienė), „Už drąsą kurti, miksuoti ir juoktis“ (ketvirtokės Ugnė Straukaitė ir Unė Šilinytė, mokytoja Živilė Stankevičienė), „Už menų sintezę ir emocinį jautrumą“ (ketvirtokė Ugnė Anisimovaitė, mokytoja Roma Prajaraitė), „Už mitų paiešką šiuolaikinėje literatūroje“ (trečiokė Deina Venckūnaitė, mokytoja Danutė Pilypavičiūtė), „Už drąsą per detales prisiliesti prie skausmo“ (trečiokė Ani Airapetian, mokytoja Danutė Pilypavičiūtė), „Už psichologiškumą ir kontekstiškumą“ (trečiokė Elena Titova, mokytoja Danutė Pilypavičiūtė).

 

Renginiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-mečiui paminėti

2020 m. kovo 2-11 d.

    Gimnazijoje tęsiasi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios 30-mečiui paminėti skirti renginiai.

    Kovo 2 d. pilietiškumo pamoką II klasių mokiniams vedė europarlamentaras Juozas Olekas. Svečias gimnazistams pasakojo apie 1989-1991 m. Lietuvos suvereniteto atkūrimo aplinkybes, apie Europos parlamento veiklą, Europos ir Lietuvos aktualijas.

    Kovo 4 d. III-IV klasių mokiniai susitiko su Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru Eimantu Grakausku, kuris mokiniams pasakojo apie Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos – Atkuriamojo Seimo Lietuvos nepriklausomybės atstatymo akto pasirašymo aplinkybes, kalbėjo apie Lietuvos žmonių gyvenimą jau 30 metų laisvoje šalyje. Susitikimą organizavo ir moderavo svečio anūkė, gimnazijos abiturientė Kornelija Garlaitė.

    Kovo 5 d. gimnazijos istorijos mokytojai Mindaugas Olbutas irVytautas Stundžia bei IIIa1 klasės mokinė Juta Nalivaikaitė organizavo viktoriną „Laikas laisvei“. Viktorinos metu antrųjų klasių mokiniai varžėsi atsakinėdami į klausimus apie Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios įvykių aplinkybes, signatarus bei įdomybes. Sveikiname laimėjusias ir mūsų gimnazijai viktorinos miesto ture atstovausiančias komandas: I vieta – IIu1 klasės komandą (B. Gadliauskas, H. Ibrahim, V. Masiulis, I. Šiaučiulis, S. Sušickis) bei II vietą užėmusius IId klasės atstovus (A. Baranauskaitė, V. Kavaliauskaitė, A. Daukantas, J. Stankevičius, T. Ilkevičius).

    Kovo 6 d. gimnazijos mokytojų Danutės Pilypavičiūtės ir Mindaugo Olbuto parengta teatralizuota lietuvių k. ir istorijos pamoka „Akmuo, pražydęs Lietuva“ parodyta Žvėryno gimnazijos mokiniams. Ši pilietiškumo pamoka padeda mokiniams suvokti, kad gyvenimas gimtojoje šalyje – neįkainojama vertybė ir kad jokie svetimos šalies privalumai nekompensuos tėvynės ilgesio.

    Kovo 6 d. gimnazijoje organizuota šventinė pamoka „Dainuoju Lietuvai: Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių choro „Laisvė“ ir gimnazijos II klasių mokinių projektas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-mečiui paminėti. Choro dalyviai dalinosi prisiminimais, kartu su gimnazistais dainavo tremtinių dainas.

    Kovo 9 d. gimnazistai rašė diktantą „…o vis dėlto esu raštinga(s)!”. Sveikiname mokinius, nepadariusius nė vienos klaidos: Ariją Čepaitytę, Ib, Juškevičiūtę Simoną, IId, Jaruševičiūtę Ievą, II d, Adrianą Dominyką Šulcaitę, IIu1, Urtę Mariją Petrauskytę, IIIu1, Pileckytę Evą, IVc, Danielių Karakorskį, IV c, ir padariusius tik vieną klaidą: Saulę Liuimaitę, Im, Norą Miją Butvilaitę, Im, Liepą Žvirblytę, Im, Benjaminą Markevičių, Iu, Paleckytę Eglę, IId, Silverijų Zubę, IIu1, Vilhelmą Petrą Rožanską, IIu1, Godą Šimonėlytę, IIIa1, Gabrielę Rimšaitę, IIIa1, Aistę Radzevičiūtę, IIIu1, Silviją Vainovskają, III u1, Aleksandrą Pauliukonytę, IVa, Emiliją  Lik, IVb, Lukaševičiūtę Gabiją, IVb, Ratkutę Dovilę, IV b, Romelytę Eglę, IVc, Gabrielę Linkevičiūtę, IVu1, Urtę Grabliauskaitę, IVu2 ir Ievą Papučkaitę, IVu2.   

    Kovo 10 d. teatralizuota lietuvių k. ir istorijos pamoka „Akmuo, pražydęs Lietuva“ parodyta Antano Vienuolio progimnazijos mokiniams.

    Kovo 11 d. gimnazijos I-II klasių mokiniai (istorijos mokytojas Mindaugas Olbutas) dalyvavo Lietuvos Respublikos vėliavos nešimo ceremonijoje „Nepriklausomybės atkūrimo kelias“ Gedimino prospektu.

Respublikinis Jaunojo iliustruotojo konkursas

„Vardan tos Dainavos! Įsivaizduok ir pavaizduok“

2020 m. kovo 6 d.

    Paskelbti Respublikinio Jaunojo iliustruotojo konkurso „Vardan tos Dainavos! Įsivaizduok ir pavaizduok“, skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui, rezultatai. Konkursą organizavo V.Krėvės muziejus, sulaukta didelio Lietuvos moksleivių susidomėjimo – gauti 256 piešiniai iš skirtingų Lietuvos miestų bei rajonų. Džiaugiamės, kad 9-12 klasių mokinių kategorijoje mūsų gimnazistės tapo konkurso laureatėmis: Aistė Bagvilaitė, IIIa1, (mokytoja Danutė Pilypavičiūtė), Ugnė Anisimovaitė, IVa, (mokytoja Roma Prajaraitė), Eglė Navickaitė, IIIu2, Dalia Pečiukaitytė, IIu2, (mokytoja Nijolė Dzedzevičienė). Visų konkurso dalyvių ir laureatų darbai skelbiami https://krevesmuziejus.lt/vardan-tos-dainavos-vardan-tos-lietuvos-jaunojo-iliustruotojo-konkurso-dalyviu-darbai/

Sveikiname mokomųjų dalykų olimpiadų šalies etapo nugalėtojus

2020 m. kovo 6-7 d.

    Gimnazijos IIIp klasės mokinė Jonė Didžgalvytė ir IVu2 klasės mokinys Edvardas Kutkauskas dalyvavo 2020 m. Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiados šalies etape, vykusiame Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijoje. Sveikiname Jonę Didžgalvytę – III vietos laimėtoją, apdovanotą Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu. Prancūzų kalbos mokytoja Danutė Stankaitienė.

    Lietuvos Respublikos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu apdovanotas ir IVu1 klasės mokinys Justas Lekavičius, Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų olimpiados 9-12 klasių mokiniams šalies etapo III vietos laimėtojas. Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Ramunė Žilionytė.

Tarptautinėje konferencijoje „STE(A)M veiklos mokykloje“

2020 m. kovo 6 d.

    Gimnazijos mokiniai dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „STE(A)M veiklos mokykloje“, vykusioje VU Gyvybės mokslų centre. IIu1 klasės mokinės Adriana Šulcaitė ir Greta Jucytė pristatė savo tiriamąjį biologijos – fizikos darbą „Skirtingų šviesos dažnių poveikis augalų augimui“ (mokytojos Sonata Urbšienė, Alminutė Martūnienė), IIu1 klasės mokiniai: Darijus Daužvardis, Simonas Barštys ir Rapolas Jauniškis – fizikos ir IT darbą „Saulės sistemos 3D modelis“ (mokytojai Mindaugas Jakavonis, Alminutė Martūnienė). Dalyviai išklausė ir svečių iš Jungtinės karalystės mokyklų, VU pranešimų, atliko STE(A)M veiklą „Klimato kaita“.

Sveikiname

2020 m. kovo 6 d.

    XXVI Lietuvos mokinių dailės olimpiados miesto etape Ugnė Kairytė pateko tarp 10 geriausiųjų mokinių ir užėmė VI vietą. Dailės mokytoja Agnė Juršytė.

XX-oji Tarptautinė gamtos fotografijų paroda

2020 m. kovo mėn.

    Kovo 14 d. Utenos meno mokykloje atidaroma XX-oji tarptautinė kasmetinė gamtos fotografijų paroda „Žemės diena – Utena“, kurioje eksponuojamos ir gimnazijos IIIu1 klasės mokinio Igno Gegužio fotografijos (fotografijos mokytoja Auksė Žukaitė).

 

Netradicinės lietuvių kalbos ir literatūros pamokos

2020 m. kovo 4-5 d.

    Id klasės mokiniai (mokytoja Danutė Pilypavičiūtė) dalyvavo Mažajame teatre teatralizuotoje edukacinėje pamokoje, kurią vedė aktorės I.Kvietkutė ir N.Būtytė. Jos mokiniams papasakojo Mažojo teatro įkūrimo istoriją, supažindino su aktoriaus profesija, atskleidė, kas padeda nesutrikti kebliose sceninėse situacijose. Apžiūrėdami spektaklių rekvizitus mokiniai išgirdo įdomių istorijų, apsilankė grimo kambaryje, pamatė, kaip su šviesa ir garso efektais teatro scenoje sukuriamos įvairios nuotaikos, gamtos reiškiniai.

    Žmones sieja interesai, laikas, vieta: apie saitus tarp poetų ir publicistų T. Venclovos, J. Brodskio ir Č. Milošo kovo 5 dieną IV klasių gimnazistai (mokytoja Ramunė Žilionytė) sužinojo vieno iš iškilių poetų namuose. Užsiėmimų metu paaiškėjo, kad kūrėjus siejo Vilnius: du iš trijų jame gyveno, mokėsi, kūrė, ieškojo savojo santykio su miestu. Trečiasis (J. Brodskis) svečiavosi ir, tų įspūdžių įkvėptas, parašė eilėraščių ciklą „Lietuviškas divertismentas“. Miestas be vardo visą gyvenimą buvo ir Č. Milošo mylimas, prisimenamas į jį grįžtama eilėraščiuose. Kol atsirado galimybė aplankyti realybėje...

    Pasisekė mūsų Vilniui – jį mylėjo, juo žavėjosi, apie jį rašė du Nobelio premija apdovanotieji! Galbūt tebeaidi kunigaikščio sapnuoto geležinio vilko staugsmas, garsinantis mūsų sostinę, po pasaulį?..

 

Tarptautinis konkursas „PIEŠINYS – MATEMATIKOS UŽDAVINYS“

2019 m. gruodžio mėn. – 2020 m. vasario mėn.

    Gimnazijos mokiniai dalyvavo integruotame tarptautiniame matematikos ir informacinių technologijų piešinių konkurse „PIEŠINYS – MATEMATIKOS UŽDAVINYS“. Darbe buvo vertinamas tiek matematinės užduoties originalumas, tiek darbo sudėtingumas naudojant informacines technologijas. Sveikiname IV grupės I vietos laimėtoją Unę Šilinytę, IVb. Padėkos įteiktos šiems mokiniams: Germantui Švecovui, IVu1, Urtei Ignatavičiūtei, IIIp, Urtei Žiškaitei, IVu1, Kristupui Paukštei, IVd. Informacinių technologijų mokytojas Mindaugas Jakavonis.

    Plačiau: http://www.superit.lt/konkursas/?p=3673

Renginiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos 30-mečiui paminėti

2020 m. vasario 26 d.

    Gimnazijoje prasidėjo renginiai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios 30-mečiui paminėti: pilietiškumo pamokos – susitikimai „Jie garsina Lietuvą: žymūs šalies mokslo, kultūros, meno ir sporto žmonės“.

    Vasario 26 d. III klasių mokiniaii susitiko su Lietuvą mokslo pasiekimais garsinančiu mokslininku, VU Biotechnologijos instituto dr. Giedriumi Gasiūnu, kuris, vadovaujamas prof. Virginijaus Šikšnio, kartu su kolegomis dr. Tomu Šinkūnu ir dr. Tautvydu Karveliu pelnė 2017 m. Lietuvos mokslo premiją už darbų ciklą „CRISPR-Cas sistemų tyrimai: nuo bakterijų imuniteto iki genų redagavimo technologijos“. Lietuvių mokslininkų atrasta technologija leidžia, panaudojant vienintelį baltymą Cas9, redaguoti organizmų DNR dešimtis kartų greičiau nei tai buvo daroma iki šiol. Taip atsirado naujų galimybių gydyti genetines ligas, išvesti naujų augalų ir gyvūnų veislių.

    Vasario 26 d. gimnazijoje viešėjo garsus Lietuvos mados dizaineris Giedrius Paulauskas, kuriantis išskirtinai vyrišką mados liniją, ir ką tik pristatęs Lietuvos visuomenei tarpukario partizanų uniformų atkūrimo projektą – parodą. Pasak G. Paulausko, nors atkūrimo darbai imlūs laikui, tačiau įgyvendinus projektą, galėsime vizualizuoti Lietuvos laisvės kovų laikotarpį ir tinkamai pagerbti partizanų atminimą. „Pastebiu, kad jaunajai kartai tai yra labai įdomu ir aktualu, tad manau, kad reikia kuo daugiau kalbėti šia tema, o mūsų projektas, tikiu, padės geriau pažinti svarbiausius šalies raidos etapus,“ – sako kūrėjas. Diskusija su gimnazijos IV ir III klasių mokiniais užsitęsė net porą valandų.

 

 

Projekto „Kūrybiškumas, menas ir neuromokslai“ kūrybinės dirbtuvės

2020 m. vasario 26 d.

    Bendradarbiaujant su Vilniaus Dailės akdemija gimnazijoje organizuotos projekto „Kūrybiškumas, menas ir neuromokslai“ kūrybinės dirbtuvės (technologijų mokytoja Vaiva Kazlauskaitė). Tekstilės katedros dėstytoja prof. Eglė Ganda Bogdanienė su III kurso studentėmis pasakojo apie neuronų veikimą ir meno terapiją. Gimnazistai į temperatūrą reaguojančiais tekstiliniais dažais tapė neuronus, vėliau susipažino su šilkografijos technika.

Gimnazijai įteikta „Aktyviausios mokyklos 2020“ statulėlė

2020 m. vasario 26 d.

    Vilniaus miesto savivaldybės administracija jau trečius metus iš eilės Menų fabrike „LOFTAS“ organizavo „Aktyviausių mokyklų šventę“. Šiais metais buvo pagerbtos dvidešimt trys Vilniaus miesto mokyklos, kurioms padėkota už jų iniciatyvą, fizinio aktyvumo skatinimą, drąsą, aktyvų bendradarbiavimą, dalyvavimą projektuose, kūrybiškumą, Vilniaus miesto garsinimą. Renginio metu mokyklų bendruomenes sveikino Vilniaus miesto mero pavaduotojas Vytautas Mitalas, mokiniai turėjo galimybę interaktyviai pramogauti: žaidė  stalo futbolą, krepšinį, pramogavo su VR akiniais, savanorių centro erdvėje buvo konsultuojami apie savanorystę. Šventės kulminacija buvo įspūdingas populiariosios hiphopo grupės „8 Kambarys” koncertas.

    Daugiau renginio akimirkų >>

Sveikiname mokomųjų dalykų olimpiadų miesto etapo nugalėtojus

2020 m. vasario 25 d.

    Lietuvos mokinių technologijų olimpiados II etape II-osios vietos pripažintos Vaivai Mikalajūnaitei (IVb) (taikomojo meno, amatų ir dizaino grupė) ir Saulei Budzevičiūtei (IVc) (tekstilės ir aprangos grupė). Technologijų mokytoja Vaiva Kazlauskaitė.

    Lietuvos mokinių vokiečių kalbos olimpiados 11 klasių mokiniams miesto etape II vietą ir teisę dalyvauti olimpiados šalies etape laimėjo Ūla Šveiterytė (IIIu1). Vokiečių kalbos mokytoja Danguolė Bartusevičienė.

„Samsung“ projekto „Skaitmeninis moksleivio iQ“ konkurso uždarymo renginys

2020 m. vasario 25 d.

    Gruodžio mėnesį baigėsi rugsėjį gimnazijoje startavęs „Samsung“ projekto „Skaitmeninis moksleivio iQ“ organizuotas konkursas „Skaitmeninis etiketas“. Jame moksleivių komandos turėjo pateikti pagrindinius elgesio principus ir taisykles, kurių reikėtų laikytis skaitmeninėje erdvėje. Dalyvavusieji, rengdami savo darbus, nagrinėjo keturias pagrindines temas: elgesį virtualioje erdvėje, duomenų apsaugą ir privatumą internete, autorių teisių apsaugą bei kritinį mąstymą ir komunikaciją internete. „Samsung“ atrinkta komisija vertino darbų originalumą ir kokybę.

    Septynios prizininkų komandos iš visos Lietuvos buvo apdovanotos ŠMC vykusiame projekto uždarymo renginyje. Į šį renginį, lydimos IId ir IIu1 klasių auklėtojų Ritos Labašauskienės ir Kristinos Jasaitytės, vyko gimnazijos antrokės. Komanda „TEA’M“ (Lukrecija Vasilenkaitė (IIm) bei Lėja Ananjevaitė, Anastasija Lukšaitė, Eglė Merkelytė (IIu1)) užėmė V vietą, o „SKOL“ (Augustė Baranauskaitė, Vincenta Kavaliauskaitė, Paulė Stonytė (IId) ir Miglė Kaminskaitė bei Sima Strelčiūnaitė (IIm)) – VII vietą.

 

Netradicinė lietuvių kalbos ir literatūros pamoka

2020 m. vasario 25 d.

    Gimnazijos III klasių mokiniams (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danutė Pilypavičiūtė) literatūros pamoką „Maironio aktualumas“ vedė VDU prof. dr. Dainius Vaitiekūnas. Kalbėdamas apie poeto novatoriškumą to meto literatūroje, rėmėsi prancūzų semiotiko A.J. Greimo įžvalgomis, aptarė romantizmo krypčiai būdingus bruožus, pagrindines romantikų poetų temas, anų ir šių laikų visuomenės požiūrį į Maironio kūrybą, šiuolaikinio romantiko įvaizdį visuomeniniame gyvenime ir internetinėje erdvėje.

 

 

    https://www.facebook.com/lituanistikosskyrius/posts/2868287753216858

Karjeros renginys „Telia Lietuva“ įmonėje

2020 m. vasario 24 d.

    Gimnazijos IId klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Ritos Labašauskienės dalyvavo praktinėje karjeros dienoje „Telia Lietuva“ įmonėje, kurioje buvo pristatytos specialybės, praktikos ir vasaros darbo galimybės gimnazistams, įvairiausios dirbtuvės, 5G interneto pristatymas ir pan. Antrokai išgirdo įkvepiančių istorijų, viena iš jų vaikino, kuris šiuo metu dirba amerikiečių kompanijoje „Netflix“ ir yra įkūręs savo įmonę „Tutolabs“.

Renginiai Lietuvos valstybės atkūrimo dienai

2020 m. vasario 11-16 d.

    Vasario 12 d. gimnazistams pilietiškumo pamoką vedė Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarė, aktorė, gimnazijos abiturientės močiutė Nijolė Oželytė.

    Vasario 12 d. gimnazijos mokytojų Danutės Pilypavičiūtės ir Mindaugo Olbuto parengta teatralizuota lietuvių k. ir istorijos pamoka „Akmuo, pražydęs Lietuva“ parodyta Žirmūnų gimnazijos mokiniams. Mūsų gimnazijos mokiniai buvo šiltai sutikti, palydėti plojimais, gimnazijos direktorius padėkojo už puikią pilietiškumo pamoką, padėjusią mokiniams suvokti, kad gyvenimas gimtojoje šalyje neįkainojama vertybė ir kad jokie svetimos šalies privalumai nekompensuos tėvynės ilgesio.

    Vasario 11 d. gimnaziojoje eksponuojami I-II klasių mokinių technologijų kūrybiniai darbai „Tautiniai motyvai karpiniuose“ (technologijų mokytoja Audronė Burokienė), IIIu1 klasės mokinio Igno Gegužio fotografijos „Kitas pasaulis“ (fotografijos mokytoja Auksė Žukaitė).

    Vasario 14-osios rytą mokinių tarybos nariai gimnazijos bendruomenę pasitiko šventiška nuotaika, dalindami trispalves juosteles, prašydami jas segėti iki kitos Lietuvai svarbios datos – Nepriklausomybės atkūrimo dienos – Kovo 11-osios 30-mečio.

    Vasario 16-osios rytą daugiau nei du šimtai gimnazistų kartu su klasių auklėtojais įsiliejo į Lietuvos jaunimo eiseną „Valstybingumo keliu“!

Sveikiname rusų (užsienio) kalbos olimpiados miesto etapo laimėtojas

2020 m. vasario 14 d.

    XXVII Lietuvos mokinių rusų (užsienio) kalbos 2019 - 2020 mokslo metų olimpiadoje  Jelizaveta Jermolajeva (IIIu1) apdovanota Pagyrimo raštu už rašto darbą (rusų kalbos mokytoja Rita Labašauskienė), olimpiados meninio skaitymo konkurse II vietą laimėjo Gabrielė Česevičiūtė (IIIp) (rusų kalbos mokytoja Nijolė Biekšaitė).

Sveikiname gimnazijos vaikinų tinklinio komandą

2020 m. vasario 13 d.

    Gimnazijoje vyko Vilniaus miesto mokyklų sporto žaidynių vaikinų tinklinio finalinės rungtynės, kuriose susitiko Vilniaus Jeruzalės mokyklos, Simono Daukanto ir Žirmūnų gimnazijų vaikinų komandos. Sveikiname gimnazijos vaikinų komandą – II-osios vietos laimėtoją: Oskaras Savickis, Ia, Dovydas Skrebys, Ia, Kristupas Korvel, Ib, Saulius Vilkelis, Ib, Justas Savčiukas, Id, Kristupas Sinkevičius, Id, Emilijus Maskvytis, IIu1 ir Pijus Gatelis, IIu2 (fizinio ugdymo mokytojas Kęstutis Kundrotas). I-ąją vietą iškovojo Jeruzalės mokyklos, III-ąją – Žirmūnų gimnazijos vaikinų tinklinio komandos.

 

 

Geografijos pamoka Vilniaus miesto savivaldybėje

2020 m. vasario 10 d.

    Geografijos mokytoja Genovaitė Kynė pamoką IV klasių mokiniams vedė Vilniaus miesto savivaldybėje. Apie miesto funkcines zonas, plėtrą, planavimą ir darnųjį vystymąsi mokiniai kalbėjosi su įstaigos „Vilniaus planas“ specialistėmis – architekte Milda ir kraštovaizdžio specialiste Vida bei miesto vyriausiuoju architektu Mindaugu Pakalniu.

Ugdymo karjerai diena

2020 m. vasario 7 d.

    Gimnazijoje organizuota netradicinio ugdymo – Ugdymo Karjerai diena. I-II klasių mokiniai dalyvavo virtualiose konferencijose: I. Liubertienės „Kaip pamatuoti emocijas?“, dr. N. Mačiulio „Kaip neprarasti sveiko proto?“, E. Čiuoderienės „Kaip įveikti stiklines lubas ir įgyvendinti savo svajones?“, D. Grigienės „Karjera be stereotipų“, E. Mačiulskės „Kur gali nuvesti širdies ir proto balsas?“, L. Mataičio „Video industrija: ar kūrybingumą gali pakeisti technologijos?“, J. Cvilikienės „Robotizacija – grėsmė ar galimybė?“,  D. Šilienės „Raitelis be žirgo, bet su galva“, L. Šato „Ką reiškia būti lazerių fiziku Lietuvoje?“, J. Nugaro „Kodėl aviacijai taip reikia talentų?“, Paul de Miko „Nenori – nestudijuok“, R. Jurkuvėno „Kuo norėsiu, tuo ir būsiu!“, P. Piartli ir K. Kerekeš „Mechatronikų kelionė į NASA“, L. Kaminskio „Dirbtinio intelekto lenktynės su 21a. karta“, A. Bernatonio „Pasaulis 2050: Transformacija pasinaudojant atsinaujinančia energija“, P. Grigaliūno „Top 10 aplinkosaugos iššūkių, kuriuos turės išspręsti inžinieriai“, S. Raugelės „Apie medicinos pažangą, biomediciną ir itin svarbią slaugytojo profesiją“, J. Bardausko „Apie asmeninę karjerą, žiniasklaidą ir darbą Smiltynės perkėloje“, E. Jackaitės „Kūrybingumas – mano svarbiausia kasdienos kompetencija“, V. Grubliausko „Klaipėda: 2030 – ateities karjeros galimybės moksleiviams“, R. Žiogo „TOP 10 ką reikia keisti, jei nori judėti pirmyn“, A. Ivanausko: „Kaip kūrybiškai maisto ir maitinimosi klausimus integruoti į skirtingas pamokas“, M. Mitkutės „6 IT pasaulio stereotipai ir mitai“, U. Kaunaitės „Būsiu valstybės tarnautoja!“, E. Radvilės „Būsiu IT inžinierė!“, B. Tilmantaitės „Būsiu multimedijų žurnalistė!“, A. Landsbergienės „Būsiu pedagogė!“, A. Šerpytytės „Būsiu satelitų ir kosmoso verslo specialistė!“, G. Misevičiumi „Būsiu IT padalinio vadovas/vadovė“. Šias e-pamokas vedė I-II klasių auklėtojai. Apie savo karjeros kelią, studijų programų pasirinkimą I-II klasių mokiniams kalbėjo ir buvę abiturientai: Kunigunda Zubytė, Linas Steponavičius, Karolina Savickytė, Martynas Stankaitis, Kipras Jauniškis, Jonas Juškaitis, Irmantas Balandis, Gabrielė Sinkevičiūtė, Kristina Švenčionytė, Martynas Brimas, Marius Karolis Gotbergas. Pirmokams savęs pažinimo užsiėmimus vedė gimnazijos psichologė Asta Januškevičienė ir socialinė pedagogė Saulė Rasimavičiūtė. Informacinių technologijų mokytojas Dainius Martūnas supažindino pirmokus su ugdymo karjerai internetinėmis svetainėmis, pamokoje mokiniai atliko įvairius testus. Gimnazijoje lankėsi ir Karjeros konsultantas, edukacinės bendrovės „Kalba.lt“ vadovas R. Jurkėnas, su antrųjų klasių mokiniais kalbėjęs tema „Prigimtys ir intelektai – kaip tinkamai pasirinkti dalykus dešimtokui“. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Vosylienė II klasių mokinius supažindino su Vidurinio ugdymo programos pasirinkimo galimybėmis gimnazijoje, trečiųjų ir ketvirtųjų klasių mokiniai savarankiškai lankėsi „LITEXPO“ parodoje „Studijos 2020“.

Džiaugiamės mokiniais – fizikos olimpiados miesto etapo laimėtojais

2020 m. sausio 31 d.

    Sveikiname 68-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados Vilniaus miesto etapo nugalėtojus: Igną Varanavičių, Iu – III vieta, Roką Varanavičių, Iu – Pagyrimo raštas, Darijų Daužvardį, IIu1 – Pagyrimo raštas, Justą Lekavičių, IVu1 – Pagyrimo raštas. Mokiniams olimpiadai pasirengti padėjo fizikos mokytoja metodininkė Alminutė Martūnienė.

Vakaras „Gimnazijos talentai 2020“

2020 m. sausio 31 d.

    Mokinių taryba sukvietė visus gimnazijos bendruomenės narius – mokinius, jų tėvelius, senelius, buvusius abiturientus ir mokytojus į I-ojo pusmečio pabaigai skirtą vakarą „Gimnazijos talentai 2020“. Vakarą nuotaikingu šokiu pradėjo Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos pradinukai. Savos kūrybos ir kitų autorių atliekamomis dainomis džiugino Olga Sivačiova (IIIp), IIb klasės mokinių Lurdos Žudytė ir Kamilės Sidorovaitės duetas, Jorio Elenbergo (IVu2), Manto Žukausko (IVb), Kasparo Petrausko(IIIp) ir muzikos mokytojo Edvardo Čepanonio kvartetas, Erna Lygytė (IIp), Nojus Žalys (IIIb), Gabrielė Rimšaitė (IIIa1) ir Ema Vaitekūnaitė iš Žirmūnų gimnazijos, Kristina Poštič (IIIp), Patricija Šarknickaitė (Ib), Silvija Vainovskaja (IIIu1) ir Motiejus Marčiukaitis (IId), IIIp klasės mokinių-Kasparo Petrausko, Hannos Hoffman ir Kristinos Poštič trio, Igno Kvaščevičiaus(IVu2) ir Nojaus Žalio (IIIb) duetas. Vakaro programą papildė Benjamino Markevičiaus (Iu), Beno Raudžio (Ic), Giedrės Žilytės (Im) atliekami kūriniai, Id klasės mokinių ir II-IV klasių mokinių šokių grupių atliekami šokiai, Medeinos Joncevaitės (IId) pasirodymas su jos pačios dresuojamu šuneliu Vėtra ir IVu1 vaikinų pasirodymas. Vakarą vedė Orintas Mančakas (IVu1) ir Ignas Kvaščevičius (IVu2).

Sveikiname Vilniaus miesto mokinių meninio skaitymo konkurso laimėtojus

2020 m. sausio 31 d.

    Gimnazistai dalyvavo Lietuvos 9-12 klasių mokinių meninio skaitymo konkurso Vilniaus miesto etape. Mokiniai, parodę literatūrinę kompoziciją „Į žmogų per akmenį, per žodį“ (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danutė Pilypavičiūtė), pelnė II vietą ir pateko į šalies meninio skaitymo konkurso etapą. Kompozicijos dalyviai: Patricija Emilija Šarknickaitė (Ib), Jokūbas Bakas (IIb), Miglė Kaminskaitė (IIm), Vaiva Mikalajūnaitė (IVb), Luka Supranavičiūtė (IVc), Orintas Mančakas (IVu1), Vaidotas Burokas (IVu2), Dominykas Žvirblis (IVu2). Individualių skaitovų grupėje III vieta atiteko Urtei Ignatavičiūtei (IIIp) (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Gaidienė).

 

 

Netradicinės lietuvių kalbos ir literatūros pamokos

2020 m. sausio 29, 30, vasario 4 d.

    Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danutė Pilypavičiūtė III klasių mokiniams organizavo netradicinio ugdymo pamokas.

    Sausio 29d. ir vasario 4d. III klasių mokiniams organizuota edukacinėpamoka A.Mickevičiaus memorialiniame muziejuje, kuriame eksponuojama daugiau kaip 200 eksponatų. Klausydamiesi gidės pasakojimo apie poeto gyvenimą Lietuvoje ir tremtyje, studijas Vilniaus universitete, bendrystę su „Filomatų“ draugija, gimnazistai apžiūrėjo ekspozicijas, įrengtas salėse ir rūsyje, ir gavo užduotį rasti senamiestyje namą, iš kurio visiems laikams į tremtį buvo išlydėtas poetas.

    Sausio 30d. netradicinę literatūros pamoką vedė literatūrą Utrechto universitete (jau 17 metų geriausias Nyderlandų universitetas) studijuojantis II kurso studentas, buvęs gimnazijos abiturientas Laurynas Petrauskas. Jis skaitė paskaitą „Uždraustos knygos“, aptarė politinius, religinius, moralinius ir kitokio pobūdžio cenzūros motyvus, prevencinės, represinės ir kt. cenzūros tipus, remdamasis S. Rushdie, V. Nabokovo, E. Roterdamiečio, Dž. Bokačio ir kt. rašytojų kūryba, pateikė įvairiais laikmečiais cenzūruotų knygų sąrašą, taip sukeldamas dar didesnį mokinių norą domėtis literatūra.

 

Džiaugiamės ir didžiuojamės

2020 m. sausio 13-30 d.

    Gimnazija didžiuojasi mokiniais – mokomųjų dalykų olimpiadų miesto etapų nugalėtojais, juos parengusiais mokytojais. 

    Jonas Barkauskas, IVu1, Lietuvos geomokslų olimpiados šalies etape labai gerai atliko teorines užduotis ir pateko į geriausiųjų šalies mokinių 10-tuką, o praktinė užduotis buvo įvertinta geriausiai. Geografijos mokytoja ekspertė Genovaitė Kynė.

    69-ojoje Lietuvos mokinių matematikos olimpiadoje: Darijus Daužvardis, IIu1– II vieta, Greta Jucytė, IIu1 – Padėka, matematikos vyr. mokytoja Kristina Jasaitytė; Nojus Palevičius, IVu1 – III vieta, matematikos mokytoja metodininkė Vilma Lenkaitytė.

    53-ojoje Lietuvos mokinių biologijos olimpiadoje: Petras Sladkevičius, IIm – III vieta, biologijos mokytoja metodininkė Nijolė Jankauskienė; Jonas Barkauskas, IVu1 – III vieta, Robert Berlin, IIb – Padėka, biologijos vyr. mokytoja Sonata Urbšienė.

    Vilniaus miesto lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje III-IV klasių mokiniams: Justas Lekavičius, IVu1 – III vieta, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Ramunė Žilionytė. Vilniaus miesto lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje I-II klasių mokiniams: Adriana Šulcaitė, IIU1 – IV vieta, lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Nijolė Dzedzevičienė.

    52 jaunųjų filologų konkurse (publicistikos ir esė sekcija): Eglė Navickaitė, IIIa1-I vieta, lietuvių kalbos ir literatūros vyr. mokytoja Nijolė Dzedzevičienė.

    Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiadoje šalies etapo dalyviai: Jonė Didžgalvytė, IIIp, Edvardas Kutkauskas, IVu2, prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Stankaitienė

    Lietuvos mokinių muzikos olimpiadoje: Gabrielė Česevičiūtė, IIIp – III vieta, muzikos vyr. mokytojas Edvardas Čepanonis.

    Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projekto „Kalbų kengūra 2019“ Lyderių ture: Ūla Šveiterytė, IIIu1– lyderė, vokiečių kalbos mokytoja metodininkė Danguolė Bartusevičienė

Gimnazijos vaikinų krepšinio komanda – I vietos nugalėtoja

2020 m. sausio 27 d.

    Vilniaus Žemynos gimnazijoje baigėsi Vilniaus miesto gimnazijų XIX sporto žaidynių vaikinų krepšinio varžybos. I vietą iškovojo gimnazijos vaikinų komanda: Gadliauskas Benediktas, IIu1, Adomaitis Vincentas, IIu1, Andrulionis Gustas, IIIa2, Valenta Aras, IIIa1, Marcinkus Kipras, IIIa2, Kalindra Julius, IIIu1, Šivickas Rokas, IIIu2, Krūminis Augustinas, IIIu2, Jermolajevas Erikas, IVa, Rimkus Pijus, IVd, Okinčic Donatas, IVu2, Šimonis Adas, IVu2 ir Lazauskas Lukas, IVu2. II vietą iškovojo Žemynos, III-ąją – Gabijos gimnazijų vaikinų komandos.

 

 

    Plačiau: http://www.sportas.info/naujienos/52080-pilnuteleje_saleje_krepsinio_aistru_katilas.html

Minėjome Vilniaus pagarsinimo dieną – 697 gimtadienį

2020 m. sausio 24 d.

    Gimnazijoje paminėta Vilniaus pagarsinimo diena: ryte mokinių tarybos nariai gimnazistus sveikino su miesto 697-uoju gimtadieniu, ilgosios pertraukos metu (dienos aprangos spalva – raudona) aktų salėje skambėjo gimnazistų atliekamos dainos apie Vilnių, III-IV klasių mokiniai eksponavo fotografijos darbus „Fotografuoju savo miestą“, o II klasių mokiniai – dailės darbus. Ib ir IIb klasių mokiniai dalyvavo Vilniaus miesto gimtadienio šventėje Rotušės aikštėje, kurioje ta proga buvo iškeltos trys Vilniaus vėliavos, paskelbtas laiškas Vilniui ir drauge sudainuotos gražiausios Vilniui dedikuotos dainos „Prie pasakų miesto“ ir „Senieji Vilniaus stogai“. Po pietų mokiniai ir mokytojai susirinko į Užupio menų inkubatoriaus galeriją „Kalnas“, kurioje atidaryta Vilniaus miesto mokinių kūrybinių darbų konkurso „Kodėl aš myliu Vilnių? 2020“ darbų paroda. Džiugu, jog nugalėtojų tarpe yra ir gimnazistų: Agnė Bisturytė (IIm) kūrybinių darbų konkurse (fotografijos kategorija) laimėjo III vietą, Aurelija Černiauskaitė (IIIa2) pelnė nominaciją už stiliaus pajautimą ir profesionalumą (dailės kategorija), Aurelijos Cuzanauskaitės (IIm) kūrybinis darbas (literatūros kategorija) ir Deinos Venckūnaitės (IIIa1) kūrybinis darbas (dailės kategorija) buvo pripažinti originaliausiais (lietuvių kalbos mokytoja Danutė Pilypavičiūtė). Aistė Krikštaponytė (IVu2) (fotografijos kategorija) – II vieta, Danieliaus Karakorskio (IVc) (fotografijos kategorija) darbas pripažintas originaliausiu (fotografijos mokytoja Auksė Žukaitė). Originaliausiu darbu pripažintas ir Gretos Karvelytės (IVa) (dailės kategorija) (lietuvių kalbos mokytoja Roma Prajaraitė).

Teatralizuota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka „Akmuo, pražydęs Lietuva“

2020 m. sausio 23 d.

    Šiandien bene kiekvienas iš mūsų pagalvojame: emigracija – viliojantis dalykas, moderniomis technologijomis galima bendrauti su artimaisiais bet kuriame pasaulio kampelyje. Deja, neretai tenka nusivilti – užuot stiprinusios žmonių ryšį, jos tik primena apie atotrūkį ir vienatvę. Išvykdamas ilgam laikui iš tėvynės žmogus nujaučia, kad paliekami socialiniai ryšiai natūraliai sutrūkinės, o reti grįžimai nekompensuos tėvynės ilgesio. Apie lietuvio išeivio gyvenimo dramą, vienatvę, tėvynės ilgesį ir gyvenimo prasmės paieškas egzilyje – teatralizuota lietuvių kalbos ir istorijos pamoka „Akmuo, pražydęs Lietuva“, skirta lietuvio poeto H.Nagio 100-osioms gimimo metinėms paminėti, kurią gimnazistai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos Danutės Pilypavičiūtės ir istorijos mokytoja Mindaugo Olbuto, pristatė III ir IV klasių mokiniams.

Savanorystės mugė

2020 m. sausio 23 d.

    Gimnazijos I-II klasių mokiniai savanorystės mugėje „Ką pasirinkti?“, vykusioje LR Seimo lankytojų centre, susipažino su savanorystės idėja ir konkrečių organizacijų veikla.

Džiaugiamės ir didžiuojamės

2020 m. sausio 6-10 d.

    Gimnazija didžiuojasi mokiniais – mokomųjų dalykų olimpiadų miesto etapo nugalėtojais, juos parengusiais mokytojais.

    58-ojoje Lietuvos mokinių chemijos olimpiadoje: Eivydas Trioška, IIm – I vieta, Petras Sladkevičius, IIm – II vieta, Silvija Vainovskaja, IIIu1 – II vieta, Dominykas Žviedrys, IIIu1 – III vieta. Chemijos mokytoja metodininkė Birutė Radzevičienė. Robert Berlin, IIb – III vieta. Chemijos mokytoja metodininkė Daiva Savčiukienė. Jonas Barkauskas, IVu1 – II vieta. Chemijos mokytoja metodininkė Jūratė Paukštienė. Nojus Palevičius, IVu1 – III vieta. Chemijos mokytojos metodininkės: Birutė Radzevičienė ir Jūratė Paukštienė.

    Lietuvos mokinių lotynų kalbos ir antikos kultūros olimpiadoje: Ani Airapetian, IIIa1 – II vieta. Lotynų kalbos mokytoja Živilė Stankevičienė.

    31-osios Lietuvos mokinių informatikos olimpiadoje mokiniai, patekę į olimpiados šalies etapo atrankinę dalį: Gabrielis Vaclovas Zabitis, IIu1, Jonas Verbickas, IVd, Adomas Grigolis, IVd, Justas Lekavičius, IVu1. Informacinių technologijų mokytojas metodininkas Dainius Martūnas.

Paminėta Sausio 13-oji-Laisvės gynėjų diena

2020 m. sausio 6-17 d.

    Gimnazijoje paminėta Laisvės gynėjų diena:

    Istorijos mokytojai: Vytautas Stundžia, Mindaugas Olbutas, Mindaugas Tamošaitis ir Deimantas Karvelis organizavo pilietiškumo pamokas I-II klasių mokiniams LR Seime, prie Televizijos bokšto, LR Seimo lankytojų bei Valstybės pažinimo centruose, LRT muziejuje.

    Tradiciškai įsijungėme į pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“, parengta radijo laida;

    I aukšto koridoriuje eksponuojami III-IV klasių mokinių dailės kūrybiniai darbai „Laisvės laužai“.

Karjeros ugdymo renginiai

2020 m. sausio 15 d.

    Gimnazijoje lankėsi ISM Vadybos ir Ekonomikos universiteto Alumnas Niko Amirgulašvili, vasarą įveikęs 2000 km žygį pėsčiomis nuo Vilniaus iki Tbilisio. Susitikimo metu jis kalbėjo apie baimes ir kaip jas įveikti, kaip siekti savo tikslo. Buvęs gimnazijos mokinys, taip pat baigęs studijas ISM, Kristijonas Šidlauskas III-IV klasių mokinius supažindino su ISM studijų programomis bei karjeros galimybėmis.

    III-IV klasių mokiniai su VGTU Statybos fakulteto Medžiagų mechanikos katedros docentu, dirbančiu Stojančiųjų priėmimo ir informavimo centre, diskutavo apie VGTU studijų programas.

 

 

Sveikatingumo programos „Walk15: Simono Daukanto trasa“ pristatymas

2020 m. sausio 9 d.

    Gimnazijos mokiniai ir mokytojai 2019 m. pavasarį kelis mėnesius dalyvavo Walkmark ėjimo varžybose – mokyklų iššūkyje su mobiliąja programėle #walk15. Balandžio 27 dieną prie Baltojo tilto vykusiame sveikatingumą skatinančiame renginyje gimnazija apdovanota kaip daugiausiai „einanti“ mokykla Lietuvoje. Džiaugiamės, jog prizu gimnazija pasirinko „Simono Daukanto trasos“ sukūrimą (programėlės įgyvendinimo iniciatorė anglų kalbos mokytoja Nida Budreikienė, istorijos mokytojas Deimantas Karvelis, lietuvių kalbos mokytoja Ramunė Žilionytė ir pavaduotoja ugdymui Daiva Savčiukienė). Sausio 9 dieną šią trąsą pristatė programėlės kūrėja Vlada Musvydaitė, trasų kūrėja Sonata Packevičiūtė. Tikimės, jog ši trasa – tai dar viena gimnazistų pilietiškumo ugdymo bei sveikatingumo skatinimo priemonė.

    https://we.tl/t-URTqgp39Lp

Sveikiname mokomųjų dalykų olimpiadų I etapų nugalėtojus

2020 m. sausio 8-10 d.

    69-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados II-ajame etape dalyvaus: Daužvardis Darijus, Iu1, Jonkus Martynas, IIu1, Kazlauskas Adomas, IIb, Jucytė Greta, IIu1, Uscila Girius, Iu, Varanavičius Rokas, Iu, Žikas Aleksas, Im, Palevičius Nojus, IVu1 ir Lekavičius Justas, IVu1.

    Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadoje miesto etape gimnazijai atstovaus: Adriana Šulcaitė, IIu1, Miglė Kaminskaitė, IIm, Justas Lekavičius, IVu1, Diana Tarasevič, IIIu2.

    II užsienio kalbos (vokiečių) olimpiadoje gimnazijai atstovaus Ūla Šveiterytė, IIIu1.

Sveikiname

2019 m. gruodžio mėn.

    Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos III-IV klasės mokiniai dalyvavo NKKM Kompiuterių mokyklos organizuotame kompiuterinių kalėdinių ir naujamečių atvirukų konkurse „Žiemos fantazija 2019“. Diplomais apdovanoti šie mokiniai: Germantas Švecovas, IVu1, Eglė Romelytė, IVc, Akvilė Merkininkaitė, IVu1, Unė Šilinytė, IVb, Amanda Šachovaitė, IVa, Ugnė Mieliauskaitė, IVa, Vytenis Kazlauskas, IIIa. Informacinių technologijų vyr. mokytojas Mindaugas Jakavonis.

Sveikiname

2019 m. gruodžio mėn.

    IVu1 klasės mokinys Jonas Barkauskas pateko tarp 25 geriausiųjų mokinių Lietuvos geomokslų olimpiados I-ajame etape ir kviečiamas į II-ąjį – nacionalinį olimpiados etapą, kuris vyks 2020 m. sausio 16 d. Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institute. Geografijos mokytoja Genovaitė Kynė.

 

 

„Kaip gera daryti gera“ – kalėdinės gerumo akcijos

2019 m. gruodžio mėn.

     Gimnazijos mokinių taryba organizavo gerumo akcijas.

    Gimnazija įsijungė į labdaros ir paramos fondo „Algojimas“ socialinį „Švelniukų“ projektą – iki gruodžio 1 d. gimnazijos I ir II klasių mokiniai gamino „švelniukus“ vaikams su negalia;

    Gruodžio 5 d. organizuotos „Kūrybinės dirbtuvės“ Antakalnio vaikų socialinės globos namuose. Su šių namų auklėtiniais gimnazistai dainavo, šoko, žaidė įvairiausius žaidimus, gamino kalėdinius atvirukus. Vaikai noriai įsijungė į visas veiklas.

    Gruodžio 6 d. gimnazijoje organizuota „Pyragų diena“ – tai saldi aukojimo akcija. Už mokinių parduotus iškeptus pyragus ir keksiukus surinktos lėšos – 156 eurai paaukotos Maltos ordino organizuotai akcijai „Maltiečių sriuba 2016“. Dėkojame visiems už gerumą!

 

 

    Gruodžio 16 d. gimnazistai apsilankė Vilniaus miesto krizių centre, kur žaidė, šoko, dainavo ir dalinosi šiltu bendravimu su šio centro gyventojais.

    Visą gruodžio mėnesį gimnazijos bendruomenės nariai noriai įsijungė į gerumo akciją „Turi per daug – pasidalink“: aukojo rūbus, avalynę, žaislus, žaidimus, knygas, mokymosi priemones, kurios perduotos Vilniaus miesto krizių centro gyventojams ir Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ socialinei tarnybai.

    Gruodžio 17 d. mokinių tarybos narės, IVu1 klasės mokinės Dagnės Bagdonavičiūtės iniciatyva Im ir IIm (biomedicinos) klasių mokiniai VšĮ „Centro Poliklinikos“ gydytojams įteikė pačių pagamintas atvirutes. Šia iniciatyva gimnazistai padėkojo už gydytojų atliekamą darbą.

 

Kalėdiniai renginiai

2019 m. gruodžio mėn.

    I-IV klasių mokiniai kvietė pasigrožėti kalėdinėmis puokštėmis, I ir IV klasių mokinių šilko tapybos ir marginimo kūrybiniais darbais.

    Gruodžio 10, 12 dienomis gimnazijoje organizuotos kalėdinės draugiškos Vilniaus miesto Simono Daukanto ir Vytauto Didžiojo gimnazijų mokinių tinklinio varžybos. Sveikiname gimnazijos vaikinų komandą – varžybų nugalėtoją, o merginų komanda iš kaimyninės gimnazijos buvo pranašesnė.

    Gruodžio 20 d. gimnazijoje organizuota netradicinio ugdymo – Kalėdinių vaidinimų diena. Palydėti 2019-uosius metus gimnazistai nutarė kalėdiniais vaidinimais – literatūrinių kūrinių interpretacijomis: I klasių mokiniai – K.Borutos „Baltaragio malūno“, II klasių – graikų mito „Narcizo“, III klasių – V.Šekspyro „Hamleto“ ir IV klasių – J.Biliūno kūrinių. Dėkodami visoms klasėms už artistiškumą, masiškumą bei kūrybiškai perteiktas kūrinių interpretacijas, kalėdinių vaidinimų vertinimo komisijos paskelbė klases nugalėtojas:

I klasių:

I vieta – Ib ir Ic klasėms,

II vieta – Id ir Im klasėms,

III vieta – Iu klasei;

 

II klasių:

I vieta – IIm, IIu1 ir IIu2 klasėms,

II vieta – IId, IIb ir IIp klasėms;

 

III klasių:

I vieta – IIIa1 klasei,

II vieta – IIIa2 ir IIIb klasėms;

 

IV klasių:

I vieta – IVa ir IVc klasėms,

II vieta – IVb ir IVu2 klasėms,

III vieta – IVd ir IVu1 klasėms.

Sveikiname

2019 m. gruodžio 18 d.

    Lietuvos Respublikos Prezidentūroje organizuota 2019 m. tarptautinių olimpiadų ir konkursų dalyvių pagerbimo šventė, kurioje buvo pasveikintas 16-osios tarptautinės jaunių gamtos mokslų olimpiados dalyvis, IIm klasės mokinys Petras Sladkevičius ir jo gamtos mokslų mokytojos: Birutė Radzevičienė, Nijolė Jankauskienė bei Jolanta Snežko.

 

Gimnazijos krepšininkės iškovojo I vietą

2019 m. gruodžio 18 d.

    Gimnazijoje vyko Vilniaus miesto gimnazijų XIX sporto žaidynių merginų krepšinio turnyro finalinės varžybos, kuriose I vietą iškovojo gimnazijos krešininkės. II vieta atiteko Mykolo Biržiškos, III-oji- Žemynos gimnazijų merginų krepšinio komandoms. Sveikiname: Ugnę Grigaliūnaitę, Ic, Ievą Belickaitę, Ic, Eglę Markevičiūtę, IIb, Gabiją Ščerbickaitę, Iim, Emiliją Grigaliūnaitę, IIIa1, Elzę Šatūnaitę, IIIu1, Aušrinę Belickaitę, IVa ir Justiną Miknaitę, IVa.

Sveikiname mokomųjų dalykų olimpiadų I etapų nugalėtojus

2016 m. gruodžio mėn.

    Gimnazijoje vyko mokomųjų dalykų olimpiadų I etapai. Sveikiame dalyvius, nugalėtojus ir juos parengusius mokytojus:

    Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados III klasių mokiniams I etape I-ąją vietą laimėjo IIIu1 klasės mokinys Dominykas Žviedrys. Anglų kalbos mokytoja Jurgita Trapnauskienė.

    Gruodžio 18 d. Lietuvos mokinių informatikos olimpiados  II (miesto) etape gimnazijai atstovavo 6 mokiniai, keturi iš jų pateko į olimpiados III etapą: Gabrielis Vaclovas Zabitis, IIu1, Jonas Verbickas, IVd, Adomas Grigolis, IVd ir Justas Lekavičius, IVu1. IT mokytojas Dainius Martūnas.

    Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiados I etape nugalėjo ir miesto etape gimnazijai atstovaus Edvardas Kutkauskas, IVu2, Jonė Didžgalvytė, IIIp ir Gabija Stankevičiūtė, IIIa1. Prancūzų kalbos mokytoja Danutė Stankaitienė.

    Į Vilniaus miesto 8-9 klasių mokinių rusų kalbos (užsienio) olimpiados miesto etapą pateko šie mokiniai: Deimantė Bankauskaitė, Ia, Laura Maksimovičiūtė, Im, Erika Olechnovič, Ic. Rusų kalbos mokytojos Rita Labašauskienė ir Nijolė Biekšaitė.

    2020 metų Lietuvos mokinių muzikos olimpiados Vilniaus miesto etape gimnazijai atstovaus IIm klasės mokinys Eivydas Trioška ir IIIp klasės mokinė Gabrielė Česevičiūtė. Muzikos mokytojas Edvardas Čepanonis.

Edukacinės pamokos MO muziejuje

2016 m. gruodžio mėn.

    IIu1 klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Kristinos Jasaitytės ir dailės mokytojos Agnės Juršytės ir IIm klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Jolantos Snežko lankėsi MO muziejaus parodoje „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“. Šioje parodoje antrokai susipažino su interaktyviai pristatomu jau istorija tapusiu Lietuvos 10 dešimtmečiu: prieštaringu, sudėtingu valstybės kūrimosi laikmečiu.

    Gimnazistai dalyvavo vizualinio mąstymo metodu paremtame užsiėmime „Kas vyksta šiame paveiksle?“. Iš pradžių antrokai, padedami muziejaus edukatorių, nagrinėjo objektyvius meno kūrinį apibūdinančius faktus (formą, kompoziciją, spalvą, medžiagas), o vėliau pateikė savo kūrinio interpretacijas. Parinkta užsiėmimo forma, naudoti metodai, dialogas suteikė gimnazistams naujos patirties visiems.

Svečių iš Munkensdam gimnazijos (Danija) viešnagė

2019 m. gruodžio 3-7 d.

    Gimnazijoje jau šeštą kartą viešėjo mokiniai ir juos lydintis mokytojas iš Munkensdam gimnazijos, Danija. Svečiai dalyvavo danų ir anglų kalbos pamokose, apžiūrėjo miesto įžymybes, pažino mūsų šalį bei kultūrą iš arčiau gyvendami šeimose. Šis vizitas yra keturšalio kultūrinio projekto dalis.

31-asis Lietuvos mokinių fizikos čempionatas

2019 m. gruodžio 7 d.

    Gruodžio 7 d. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje tradiciškai organizuojamame 31-jame Lietuvos mokinių fizikos čempionate savo jėgas išbandė fizika besidomintys šalies moksleiviai. Vilniuje VU Fizikos fakultete 4 valandas uždavinius sprendė ir Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokiniai: Rokas Varanavičius (Iu), Darijus Daužvardis (IIu1), Simonas Barštys (IIu1), Vincentas Adomaitis (IIu1), Saulė Daugelavičiūtė (IVu1) ir Justas Lekavičius (IVu1) (mokytoja Alminutė Martūnienė). Rezultatai bus skelbiami vasario-kovo mėn. Linkime sėkmės!

Sveikatingumo ugdymo pamokos

2019 m. gruodžio 5, 6 d.

    Gruodžio 6 d. Vilniaus Antakalnio poliklinikos gydytoja akušerė – ginekologė A. Bartaškienė I klasių mokiniams skaitė paskaitą apie fiziologiją, higieną, lytiniu keliu plintančias infekcijas bei šeimos planavimą, diskutavo rūpimais klausimais.

    Gruodžio 5 d. gimnazijos mokinių taryba I klasių mokinių komandoms organizavo protmūšį „AIDS: geriau žinoti!“, skirtą pasaulinei AIDS dienai paminėti. Sveikiname Im klasės mokinių komandą – nugalėtoją: Meidą Vaisėtaitę, Ievą Girlevičiūtę, Giedrę Žilytę, Gabiją Serbentaitę ir Matą Burinską.

    Gruodžio 4 d. gimnazijos IV klasių mokiniams biologijos pamokas vedė Santaros klinikų gydytojos – ginekologės Lina Andrijauskienė ir Raminta Baušytė. Gydytojos kalbėjo apie lytinius santykius, nevaisingumo problemą, kontraceptinių priemonių naudojimą, lytinių organų higieną, lytiniu keliu plintančias ligas. Gydytojos džiaugėsi žingeidžiais bei kultūringais mokiniais, atsakė į gausius jų klausimus.

Vilniaus regiono 9-12 klasių mokinių konferencijoje

2019 m. gruodžio 6 d.

    Gimnazijos IV klasės gimnazistai Augustas Špėlys ir Milda Butkevičiūtė (socialinė pedagogė Saulė Rasimavičiūtė) dalyvavo Vilniaus regiono 9-12 klasių mokinių konferencijoje „Pavojai šių dienų socialinių problemų kontekste“, vykusioje Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje. Gimnazistai pristatė inscenizaciją tema „Stereotipai Lietuvos visuomenėje“. Konferencijos dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusiją šia tema.

 

Edukacinis koncertas „Senieji Lietuvos instrumentai“

2019 m. gruodžio 6 d.

    II klasių mokiniams organizuotas kompozitoriaus multiinstrumentalisto Sauliaus Petreikio edukacinis koncertas „Senieji Lietuvos instrumentai“ – tai gyva ir nuoširdi pažintis su unikaliu Lietuvos muzikiniu paveldu. Gimnazistai gyvai pamatė ir išgirdo daugiau nei 30 instrumentų – teatralizuotus muzikinius pasirodymus, kuriuose apjungiami interaktyvūs pasakojimai, tradicinis muzikos skambesys ir šiuolaikinės improvizacijos.

 

Spektaklis „Aitvarai“

2019 m. gruodžio 4 d.

    Gimnazijoje viešėjo Raseinių rajono Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijos mokiniai, parodę spektaklį „Aitvarai“ jaunimo emigracijos tema. Spektaklio peržiūrą inicijavo viena iš jo kūrėjų – gimnazijos mokinių tarybos narė, IIp klasės mokinė Gabrielė Zaveckytė.

 

 

Projekto „VSDG Lyderių mokykla“: susitikimas su Tomu Varnu

2019 m. gruodžio 4 d.

    VSDG Alumni asociacija jau ketvirtą sezoną organizuoja projektą „VSDG Lyderių mokykla“. Su gimnazistais susitikęs UAB „Good one“ vadovas Tomas Varnas supažindino gimnazistus su marketingo sfera, kylančiais iššūkiais ir jų sprendimo galimybėmis, siekiant tapti didžiausia skaitmeninės rinkodaros agentūra Pabaltijo šalyse.

 

 

Viktorinoje „Teisė ir pareiga: Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai 1920-1940 m.“

2019 m. gruodžio 4 d.

    Lietuvos Respublikos Seime vykusioje viktorinoje „Teisė ir pareiga: Lietuvos Respublikos Seimo rinkimai 1920-1940 m.“ dalyvavo gimnazijos IIu1 klasės mokinių komanda: Jonkus Martynas, Ragoža Danielius, Noreikaitė Aistė ir Zubė Silverijus. Istorijos mokytojas Mindaugas Tamošaitis.

 

 

Edukacinė literatūrinė kelionė į Kauną

2019 m. lapkričio 28 d.

    Ankstyvą lapkričio 28 dienos rytą Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos abiturientai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų Ramunės Žilionytės ir Romos Prajaraitės, išvyko į Kauną. Rudeniškas peizažas lyg apsiaustas gaubė laikinąją sostinę, o lietaus lašeliai žėrėjo lyg ant šydo inkrustuoti deimantai, primindami žinių, kurias mes gausime kelionėj, vertę.

    Prie Palemone esančio S. Nėries bei jos vyro, skulptoriaus bei architekto Bernardo Bučo, namo „nušalnotos gėlės lenkė galveles, pakąstos rudens juodbėrėlio“. Bet kūrėjų namai dvelkė jaukia aura, rodos, poetės sielos atšvaitai buvo įsismelkę kiaurai sienas, autentiškus daiktus, juose palikę dalelę gyvasties. Sienos mums kuždėjo istorijas, jautrias bei skausmingas, apie meilę, kančias bei pokyčius, lėmusius kūrybos pasirinkimus. Apsilankę Balio ir Vandos Sruogų namuose, klausėmės pasakojimų apie tragišką autoriaus likimą bei patirtus išgyvenimus, rašant autobiografinį romaną „Dievų miškas“, bei apie ekscentrišką bei impulsyvią Balio Sruogos asmenybę. Jis ir Juozas Tumas – Vaižgantas nesileido suvaržomi, buvo šmaikščios, atviros bei charizmatiškos asmenybės. Vaižganto namuose išgirdome daugybę linksmų istorijų, sužinojome apie kasdienius prasivaikščiojimus Nemuno krantine bei kojinių skalbimą upėje, pasiraitojus sutaną, basais kojų pirštais jaučiant niekad nesustojančios upės tėkmės galią, jos vėsias sroves. Pastebėjome, kad kuklus Vaižganto butukas skiriasi nuo prašmatnumu pasižyminčio Maironio būsto, buvusio kultūros centru bei viena iš pagrindinių Lietuvos inteligentijos susitikimo vietų. Įkvėpimo pasisėmėme M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, kur turėjome unikalią galimybę išvysti menininko darbų originalus. Kiekvienas paveikslas bylojo savitą istoriją, o įdomios kompozicijos ir subtilūs spalvų potėpiai leido mums atrasti vidinę ramybę nors trumpai akimirkai, gilinantis į kūrybos pasaulio slėpinius.

 

 

Teksto autorė U. Anisimovaitė, IVa kl. mokinė

Sveikiname gamtos mokslų olimpiadų I etapo laimėtojus

2019 m. lapkričio mėn.

    58-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados I etape dalyvavo 30 geriausiai chemiją išmanančių I-IV klasių mokinių. Po atkaklios kovos geriausiai savo klasių grupėse pasirodė ir siunčiami į II etapą: Iu  klasės mokiniai: Varanavičius Rokas, Varanavičius Ignas, Markevičius Benjaminas, Uscila Girius, Dominika Korabelnikova (chemijos mokytoja Birutė Radzevičienė), Trioška Eivydas, IIm, Jonkus Martynas, IIu1, Sladkevičius Petras IIm ir Daužvardis Darijus, IIu1 (chemijos mokytoja Birutė Radzevičienė), Berlin Robert,  IIb (chemijos mokytoja Daiva Savčiukienė), Vainovskaja Silvija, IIIu1, Žviedrys Dominykas, IIIu1, Buračevskaja Evelina-Viktorija, IVu1, Daugelavičiūtė Emilija, IVu2 (chemijos mokytoja Birutė Radzevičienė) ir IVu1 klasės mokiniai Barkauskas Jonas ir Palevičius Nojus (chemijos mokytoja Jūratė Paukštienė).

    53-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados I etapo nugalėtojai, atstovausiantys gimnazijai olimpiados II etape: Liuimaitė Saulė, Im, Petkevičiūtė Miglė, Im, Žikas Aleksas, Im, Robert Berlin, IIb, Eivydas Trioška, IIm, Petras Sladkevičius, IIm, Aistė Avižaitė, IIIu1, Dominykas Žviedrys, IIIu1, Daugelavičiūtė Emilija, IVu2, Inga Grigaliūnaitė IVu2, Jonas Barkauskas, IVu1 ir Martynas Jonkus, IIu1. Biologijos mokytojos Sonata Urbšienė ir Nijolė Jankauskienė.

    Lietuvos mokinių 68-osios fizikos olimpiados II etape dalyvaus: Rokas Varanavičius, Iu, Benjaminas Markevičius, Iu, Justinas Jočys, Im, Martynas Jonkus, IIu1, Darijus Daudžvardis, IIu1, Silvija Vainovskaja, IIIu1, Justas Lekavičius, IVu1, Nojus Palevičius, IVu1(fizikos mokytoja Alminutė Martūnienė) bei Petras Sladkevičius, IIm, ir Adomas Kazlauskas, IIb (fizikos mokytoja Jolanta Snežko).

Sveikiname

2019 m. lapkričio mėn.

    16-ame tarptautiniame informatikos ir informatinio mąstymo konkurse „Bebras“ padėkas už dalyvavimą ir gerus rezultatus gavo: Darijus Daužvardis, IIu1 (9 vieta savivaldybėje ir 22 vieta šalyje), Martynas Jonkus, IIu1 (9 vieta savivaldybėje ir 22 vieta šalyje), Nojus Gudas IIIa2 (9 vieta savivaldybėje ir 24 vieta šalyje). Informacinių technologijų mokytojas Mindaugas Jakavonis.

Respublikinė astronomijos viktorina „Po žvaigždėtu dangumi“

2019 m. lapkričio 30 d.

    Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko kasmetinė respublikinė astronomijos viktorina „Po žvaigždėtu dangumi“, kuri sukvietė gausų būrį mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų. Viktorinoje dalyvavo mūsų gimnazijos IIu1 klasės mokinė Adriana Dominyka Šulcaitė (4 komandinė vieta) ir Iu klasės mokinys Matas Mikulskis (1 komandinė vieta) (mokytoja A.Martūnienė).

„Protų kovų“ turnyras

2019 m. lapkričio 29 d.

    Gimnazijos mokinių taryba organizavo „Protų kovų“ turnyrą, kuriame varžėsi vienuolika gimnazijos mokinių, buvusių abiturientų ir mokytojų komandų. Keturiuose turuose pranašiausi buvo mokytojai: Alminutė Martūnienė, Dainius Martūnas, Vytautas Stundžia, Danutė Pilypavičiūtė, Marina Stanapėdytė ir Daiva Savčiukienė.

„FunGaMa +IT“ pirmenybės

2019 m. lapkričio 28 d.

    Gimnazijos IIu1 klasės mokinių komanda: Simonas Barštys, Darijus Daužvardis, Martynas Jonkus, Emilijus Maskvytis, Vaclovas Gabrielis Zabitis ir Greta Jucytė, lydimi klasės auklėtojos, matematikos mokytojos Kristinos Jasaitytės dalyvavo fundamentaliųjų gamtos mokslų, matematikos ir informacinių technologijų varžytuvėse „FunGaMa+IT pirmenybės“, kurios vyko Mykolo Biržiškos gimnazijoje. Teko susirungti su Vilniaus Žirmūnų, Žvėryno, Jono Pauliaus II ir Mykolo Biržiškos gimnazijų atstovais. Antrokai varžėsi, kurie iš jų labiau išmano tiksliuosius ir gamtos mokslus. Komandoms reikėjo pademonstruoti savo įžvalgumą ieškant sąryšių, analizuojant pateiktą informaciją, vikrumą, atskleisti kūrybiškumą, rengiant komandos prisistatymą, o renginio metu – kuriant eiles.

Samsung projekto „Skaitmeninis moksleivio IQ“ kūrybinės dirbtuvės

2019 m. lapkričio 27 d.

    Gimnazijos aktų salėje vyko Samsung projekto „Skaitmeninis moksleivio IQ“ renginys – kūrybinės dirbtuvės. 4-5 asmenų grupėse gimnazistai Kauno technologijos universiteto (KTU), socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto ekspertų padedami kūrė skaitmeninio etiketo taisykles. Dirbtuvėse dalyvavusių mokinių darbai dalyvavo ir projekto paskelbtame konkurse, kuriame iki gruodžio 23 d. dalyvaus mokiniai iš visos Lietuvos mokyklos.

    Daugiau:http://www.skaitmeninisiq.lt/Naujienos /vilniaus-simono-daukanto-gimnazijos-moksleiviai-kartu-su-ktu-ekspertais-kure-skaitmeninio-etiketo-taisykles

Matematikos greito uždavinių sprendimo konkursas

2019 m. lapkričio 27 d.

    Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyko Vilniaus miesto gimnazijų III klasių mokinių matematikos greito uždavinių sprendimo konkursas. Sveikiname Silviją Vainovskają (IIIu1), laimėjusią II vietą ir Julių Kalindrą (IIIu1) laimėjusį III vietą (matematikos mokytoja Irma Gecevičiūtė) bei Aistę Bagvilaitę (IIIa1), laimėjusią III vietą (matematikos mokytoja Asta Gylytė).

Gimnazistai – respublikinio projekto „Giminės medis – 2019“ laureatai

2019 m. lapkričio 26 d.

    Š.m. lapkričio mėn. vyko respublikinis projektas „Giminės medis – 2019“, skirtas Vietovardžių metams pažymėti. Jame dalyvavo ir 9 mūsų gimnazijos mokiniai (lietuvių kalbos mokytoja Danutė Pilypavičiūtė). Konkurso dalyviai gavo Padėkos raštus ir atminimo dovanėles už domėjimąsi savo šeimos, bendruomenės praeitimi, gimtinės istorinio paveldo tyrinėjimą, tradicijų puoselėjimą ir įprasminimą kūrybiniuose darbuose. Džiaugiamės, kad du mūsų gimnazistai pelnė I-ąsias vietas: E.Titova (IIIa1) – už kūrybinį darbą „Šeimos relikvija ir fotografija“, F.Semėnas (IIIa2) – už kūrybinį darbą „Giminės herbas“. Didžiuojamės jumis!

 

Paminėta pasaulinė sveikinimosi diena

2019 m. lapkričio 21 d.

    Kol gimnazijos mokinių taryba džiugia nuotaika ir ovacijomis ryte sveikino kiekvieną gimnazijos bendruomenės narį, trečiokai tęsė teatro pamokų tradiciją: sveikino praeivius Gedimino prospekte. Lietuviškai pasveikinę vilniečius ir miesto svečius, vėliau gimnazistai sveikinosi ir įvairiomis kalbomis: prancūzų, serbų, ispanų, kinų, jidiš, indų, lotynų,italų, danų, gruzinų, rusų, arabų, kazachų, lenkų  ir japonų.

Sveikos gyvensenos pamokos

2019 m. lapkričio mėn.

    Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokinių iniciatyvinės grupės „Bendraamžiai bendraamžiams“ nariai, IV klasių gimnazistai: L. Černiauskas, A. Špėlys, M. Urbšas vedė sveikos gyvensenos pamokas ir praktinius užsiėmimus gimnazijos I klasių mokiniams. Ketvirtokai mokinius skatino būti fiziškai aktyviais, atkreipti dėmesį į sveiką mitybą bei kalbėjo apie tabako ir alkoholio žalą jaunam organizmui.

    Lapkričio 18-20 dienomis prevencines pamokas I gimnazijos klasių mokiniams vedė buvusi abiturientė, VU studentė Irma Gailiušaitė. Su pirmokais diskutuota apie rūkymą, jį skatinančius veiksnius, dabartinį, jau pasikeitusį požiūrį į rūkymą, apžvelgtos naujausios anti-rūkymo reklamos.

    Lapkričio 21 d. prevencinę pamoką „Mitai ir faktai apie elektronines cigaretes“ II klasių mokiniams vedė buvęs gimnazijos abiturientas, LiMSA viceprezidentas Kristupas Puodžiukas. Su gimnazistais Kristupas kalbėjo apie lėtinę obstrukcinę plaučių ligą (LOPL) sukeliantį rūkymą, atkreipdamas dėmesį į tai, jog didžiausią nerimą kelia itin anksti pradedantys rūkyti paaugliai – jie šia neišgydoma, progresuojančia liga rizikuoja susirgti dar būdami jauni. Elektroninė cigaretė nėra geras būdas mesti rūkyti, ji tik dar labiau gundo paauglius, todėl jas rūkančiųjų padaugėjo. Anksčiau net teigta, esą elektroninės cigaretės visai nesukelia ligų. Dabar atsiranda duomenų, jog nieko panašaus – net jei eliminuojamos dervos, elektroninės cigaretės vis tiek gali sukelti bronchų uždegimus, o ilgainiui – ir lėtinę obstrukcinę plaučių ligą.

    Daugiau informacijos ir patarimų – hhttp://nerukysiu.lt/

„Globalaus švietimo savaitės“ renginiai

2019 m. lapkričio 21 d.

    Gimnazijoje vyko „Globalaus švietimo savaitės“ renginiai.

    III klasių mokiniams pamoką apie ekologiškų produktų gamybą vedė AB „AUGA group“ komunikacijos vadovas Matas Miknevičius.

    IIu1 klasės mokiniams pamoką apie tvarų ir atsakingą verslą vedė AB „TELIA LIETUVA“ pokyčių vadovė Aurelija Žėkienė.  Viešnia kalbėjo apie pagrindinius tvarios veiklos bendrovėje principus – etiką, korupcijos prevenciją, nediskriminavimą, saviraiškos laisvę, asmens privatumo apsaugą, darbuotojų sveikatą ir saugą, aplinkosaugą bei iniciatyvą padaryti internetą saugesniu vaikams.

...kai išties tampa „Tylėti sunku“

2019 m. lapkričio 21 d.

    Gimnazijos trečiokė Eglė Navickaitė drauge su savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nijole Dzedzevičiene keliavo į Kauno Rokų gimnaziją, kurioje vyko tarptautinio 5-12 klasių mokinių dienoraščio konkurso „Tylėti sunku“ nugalėtojų pagerbimas ir apdovanojimas. Dienoraščius rašė mokiniai iš Lietuvos, Vokietijos, Airijos – iš viso komisija perskaitė ir įvertino per 180 darbų. Nugalėtojai buvo pagerbti Kauno Rokų gimnazijos mokinių sukurtu spektakliu bei apdovanoti atminimo dovanėlėmis. Didžiuojamės ir džiaugiamės Egle, konkurse užėmusia II vietą (11-12 klasių grupė), bei linkime kūrybinės sėkmės ir ateityje.

 

 

„Nacionalinė karjeros savaitė 2019“

2019 m. lapkričio 18, 20 d.

    Lapkričio 18 d. gimnazijos III-IV klasių mokiniams pamoką „Kaip nesivaikyti karjeros madų ir klausyti savo širdies“ vedė verslininkė ir vadybininkė Kristina Graužinienė. Ji papasakojo apie savo patirtį išvykstamojo turizmo ir kelionių organizavimo srityje.

    Lapkričio 20 d. gimnazijoje lankėsi Lietuvos karjeros specialistų asociacijos narė, karjeros konsultantė Agnė Junevičiūtė, kuri su III-IV klasių mokiniais dalinosi savo patirtimi, kaip planuoti karjerą, kas yra motyvacinis laiškas ir kodėl jis svarbus.

Pamokos VGTU

2019 m. lapkričio 18-19 d.

    Gimnazijos Iu, IIu1, IIu2 klasių mokiniai vyko į VGTU. IIu2 klasės mokiniai dalyvavo paskaitoje „Nuo žąsies plunksnos iki 3D technologijų“, Iu ir IIu1 klasių – „Šiuolaikinės „žaliosios“ energetikos technologijos ir netipiniai alternatyviosios energetikos įrenginiai“. Gimnazistai VGTU laboratorijose atliko chemijos, biochemijos, inžinerinės grafikos, fizikos laboratorinius darbus.

Technologijų darbai „Ateities profesijos“

2019 m. lapkričio mėn.

    I aukšte eksponuojami I klasių mokinių technologijų kūrybiniai darbai „Ateities profesijos“ (technologijų mokytojos Audronė Burokienė ir Vaiva Kazlauskaitė).

 

Tolerancijos dienos renginiai

2019 m. lapkričio 12-15 d.

    Gimnazija įsijungė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti iniciatyvą organizuoti Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą.

    Lapkričio 12 dieną I-ųjų klasių mokinių pilietiškumo ugdymo pamokose organizuoti žmogaus teisių apsaugos mokymai, kurių metu gyvenimiškais pavyzdžiais iliustruoti stereotipinio mąstymo bei diskriminacijos atvejai Lietuvoje ir pasaulyje atkreipė mokinių dėmesį į tolerancijos ir pilietinio sąmoningumo svarbą. Mokymus vedė Juta Neringa Nalivaikaitė ir istorijos mokytojas Mindaugas Olbutas.

    IV klasių mokiniai kūrė dailės darbus „Tolerancijos švyturys“.

    Mokinių taryba sušaukė visus į sporto salėje vykusį sambūrį „Būk ryškus, būk matomas ir tolerantiškas!“

Gamtos mokslų viktorinoje „Žemė, oras, vanduo ir ugnis“

2019 m. lapkričio 14 d.

    Vilniaus Pilaitės gimnazijoje vyko kasmetinė tarpmokyklinė fizikos ir chemijos viktorina „Žemė, oras, vanduo ir ugnis“. Joje dalyvavo Vilniaus Jono Basanavičiaus, Karoliniškių, Pilaitės, Vytauto Didžiojo, šv. Kristoforo, Užupio ir Simono Daukanto gimnazijų II klasių mokiniai. Simono Daukanto gimnazijos komanda: Martynas Jonkus (IIu1), Julija Valackaitė (IIu1), Aistė Noreikaitė (IIu1), Darijus Daužvardis (IIu1), Vincentas Adomaitis (IIu1) ir Klemensas Knyza (IIu1) (mokytojos B.Radzevičienė, A.Martūnienė) iškovojo antrąją vietą!

 

 

Geografinių plakatų kūrybinės dirbtuvės

2019 m. lapkričio 13 d.

    Gimnazijoje tęsiasi geografijos populiarinimo renginiai. Integruotoje geografijos – dailės pamokoje – geografinių plakatų kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę III klasių mokiniai, Geomokslų instituto dėstytoja dr. Giedrė Godienė ir VU geografiją studijuojantys studentai individualiai, porose ar grupėse išdiskutavę šiandieninės geografinės pilietinės pozicijos klausimus, kūrė plakatus. Mokiniams veiklas organizavo gimnazijos geografijos mokytoja Genovaitė Kynė ir dailės mokytoja Agnė Juršytė.

Literatūros pamokose – buvęs abiturientas

2019 m. lapkričio mėn.

    Visada smagu ir miela, kai į gimnaziją grįžta mokiniai, mokyklą baigę nebe pernai ir nebe užpernai. Grįžta suaugę, subrendę, tapę trokštamos srities kompetentingais specialistais ir mielai dalijasi žiniomis su tais, kurių mokslai gimnazijoje dar tik įsibėgėja. Lapkričio mėnesio pradžioje sugrįžtuvių nuotaikomis gyveno buvęs gimnazistas Markas Aurelijus Piesinas, filologas, vertėjas, klasikinės kultūros specialistas, sutikęs talkininkauti lietuvių kalbos mokytojams Nijolei Dzedzevičienei ir Audriui Gabniui bei drauge vedęs antikinės dramos skaitymo ir nagrinėjimo pamokas antrokams. Markas ne tik kvalifikuotai kalbėjo apie teatro raidą bei paskirtį antikinėje civilizacijoje, bet ir diskutavo su mokiniais apie tai, kodėl apskritai būtina domėtis ir gilintis į archajinę kultūrą, kokį poveikį ji daro šiuolaikiniam žmogui, be to, akcentavo, jog klasikinės filologijos studijos yra gilaus, visapusiško išsilavinimo pagrindas. Mokiniai susidomėję ir susižavėję klausėsi Marko, skaičiusio Sofoklio tekstus senąja graikų kalba, o mokytojams teliko džiaugtis buvusio gimnazisto energija, žiniomis ir entuziazmu bei laukti naujų sugrįžimų...

 

Sveikiname ir didžiuojamės

2019 m. lapkričio 11 d.

    Paskelbti penktojo Kristinos Sabaliauskaitės trumpojo rašinio konkurso nugalėtojai. Ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio švietimo įstaigų konkurso organizatorius pasiekusiuose rašiniuose 8-12 klasių moksleiviai svarstė: ar „Online galima tapti bet kuo?“ Leidykla „Baltos lankos“ savo įsteigtu prizu apdovanojo II vietos laimėtoją, IVu1 klasės mokinį Justą Lekavičių. Sveikiname Justą ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoją metodininkę Ramunę Žilionytę.

    Skaitykite daugiau >>

    Justo rašinys >>

Gimnazijoje prasidėjo geografijos mokslo populiarinimo renginiai

2019 m. lapkričio 11 d.

    Nuo 1987 m. lapkričio trečiąją savaitę visame pasaulyje vyksta geografijos populiarinimo renginiai. Gimnazijos trečiokai lydimi mokytojos Genovaitės Kynės čiupo į rankas Vilniaus senamiesčio žemėlapį ir išėjo „pašniukštinėti“ po geografinių ženklų pilną Vilniaus senamiestį. Orientuodamiesi pagal pažymėtą maršrutą ir pateiktas užuominas, gimnazistai rado su daugybe pasaulio šalių susijusių vietų ar objektų, kuriuos vėliau „perkels“ skaitmeniniame žemėlapyje.

Donoro diena gimnazijoje

2019 m. lapkričio 8 d.

    Gimnazijoje organizuota jau tradicine tapusi Donoro diena (biologijos mokytojos Nijolė Jankauskienė ir Sonata Urbšienė). Pirmųjų klasių gimnazistams Nacionalinio kraujo centro darbuotojai vedė pamokas apie kraujo donorystę. Aktų salėje įsikūrusioje laboratorijoje kraujo aukojo ketvirtųjų klasių gimnazistai, mokytojai, raštinės darbuotoja – 33 žmonės. Dėkojame Jums už Jūsų gerumą!

I vieta respublikiniame Bronislovo Lubio chemijos konkurse

2019 m. lapkričio 7 d.

    Daugiau nei dvidešimt šalies mokyklų mokinių komandų dalyvavo penktajame respublikiniame Bronislovo Lubio chemijos konkurse, kurį organizuoja Jonavos Senamiesčio gimnazija.

Džiaugiamės ir didžiuojamės gimnazijos mokinių komanda: Eivydas Trioška ir Petras Sladkevičius IIm, Ignas Varanavičius ir Girius Uscila, Iu, užėmė I-ąją vietą. Komandą paruošė chemijos mokytoja metodininkė Birutė Radzevičienė.

 

Prevencinė pamoka

2019 m. lapkričio 7 d.

    Gimnazijos I klasių mokiniams prevencinę pamoką „Teisiniai aktai – ANK ir BK, reglamentuojantys mokinių atsakomybę už administracinės teisės pažeidimus“ vedė Vilniaus VPK 3 PK vyr. tyrėja Inga Lėlienė.

 

 

Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimo kelionė į ESTIJĄ

 „Rezultatais grįsto mokymo patirtis Estijos švietimo įstaigose“

2019 m. spalio 27-30 d.

    Apie Estijos švietimo fenomeną kalba pasaulio žiniasklaidos milžinės BBC ir CNN. Šalies mokiniai puikiai pasirodo tarptautiniuose reitinguose. Pagal ESPO PISA reitingų kriterijus Estijos penkiolikmečiai jau daugybę metų gauna vienus iš aukščiausių įvertinimų, tad nenuostabu, kad Estija spaudoje dažnai vadinama „naująja Suomija“ ir kitais skambiais epitetais, lyginančiais šią Baltijos valstybę su pažangiausiomis švietimo sistemomis pasaulyje. Į Estiją plūsta Japonijos, Kinijos ir Europos šalių švietimo specialistai bei ekspertai. Šioje šalyje švietimas yra nacionalinės ir vietos valdžios prioritetas, švietimo sistema remiasi lygybės ir visapusiškumo principais. Tad kur slypi mūsų kaimyninės valstybės sėkmės paslaptis?

    Per mokinių rudens atostogas 29 Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokytojai išvyko semtis patirties į Estiją. Ši kelionė simboliškai buvo skirta ir Baltijos kelio 30-osioms metinėms paminėti. Aplankėme tris gimnazijas, kuriose su mumis savo gerąja patirtimi sutiko pasidalyti jų vadovai ir mokytojai.

    Juri gimnazijos vadovė M.Tiro ir jos pavaduotojos papasakojo apie mokyklos istoriją ir mokymo(si) sistemą, formalųjį ir neformalųjį ugdymą, aprodė ugdymosi aplinkas, trumpai stebėjome ugdymo procesą. Mūsų mokytojai domėjosi, kokias mokymosi priemones naudoja mokiniai ir mokytojai, kokie ugdymo metodai taikomi pamokose. Apžiūrėjome gamtos mokslų laboratoriją, technologijų dirbtuves, didžiulį sporto centrą – šioje mokykloje itin didelis dėmesys skiriamas sveikai gyvensenai ir fiziniam aktyvumui, patirtiniam mokymui(si). Kiekvieną pertrauką mokiniai skatinami užsiimti aktyvia veikla, tam sudarytos puikios sąlygos: treniruokliai, aktyvūs žaidimai ir įvairios kitos priemonės tiek mokyklos patalpose, tiek lauke, organizuojami jogos užsiėmimai, rudenį ir pavasarį- mokinių žygiai. Judriųjų pertraukų metu užsiėmimai vyksta lauke, mažesniems mokiniams juos veda vyresnių klasių mokiniai. Didelis dėmesys skiriamas popamokinei mokinių veiklai (būrelių pasirinkimo įvairovė), palaikomas glaudus ryšys su tėvų bendruomene, Alumni klubu, sėkmingai įgyvendinamos mokinių iniciatyvos ir tarptautiniai projektai.

    Kita aplankyta gimnazija Viimsi mus pasitiko malonia staigmena – ekranuose švietė pasveikinimas „Welcome, dear guests from Lithuania!” Gimnazijos vadovė K.Paul pristatė gimnazijos koncepciją ir Estijos švietimo sistemą. Šis pristatymas buvo labai vertingas, gimnazija labai panašaus dydžio, kaip ir mūsų, dirba panašus mokytojų skaičius. Įspūdį paliko puikiai suprojektuotos didelės erdvės mokymuisi ir poilsiui. Ypatingas dėmesys skiriamas bendradarbiavimo, kritinio mąstymo, verslumo ugdymui, tėvų, mokinių ir mokytojų grįžtamajam ryšiui, mentorystei, siekiant stiprinti mokinių motyvaciją, pasitikėjimą, savivertę. Gimnazija glaudžiai bendradarbiauja su universitetais. Pamokų trukmė kitokia nei Lietuvoje: viena pamoka trunka 75 minutes, pietų pertrauka 45 min.

    Iš Talino keliavome į Tartu miestą - Estijos švietimo ir kultūros sostinę. Čia įsikūrusi šalies Švietimo ministerija, universitetas, rengiantis geriausius mokytojus. Mūsų aplankyta Hugo Treffner gimnazija – geriausia visoje šalyje pagal mokinių pasiekimus, išsiskirianti ugdymo proceso kokybe. Mus sutiko ir gerąja gimnazijos patirtimi dalijosi gimnazijos direktorius O.Ojaveeri ir jo pavaduotojas A. Ristikivi. Ugdymo procesas gimnazijoje organizuotas taip, kad mokomasi 6 savaites, viena savaitė skiriama mokomųjų dalykų testų laikymui. Mokiniams sudarytos galimybės lankyti papildomas pamokas siekiant panaikinti mokymosi spragas, mokinių grupės formuojamos pagal pasiekimų lygius, skiriamos atskiros pamokos, skirtos ruoštis olimpiadoms. Mokytojams palikta laisvė nuspręsti, kokia forma ir kaip bus įvertinti mokinių darbai. Daug dėmesio skiriama fizinės ir emocinės aplinkos kūrimui, mokytojų savišvietai, skatinama motyvacija tobulėti.

    Dvi dienas kelionėje į gimnazijas mus lydėjusi ilgametė Švietimo ministerijos specialistė, švietimo ekspertė S.Aher, užsiimanti kvalifikacijos tobulinimo programomis, padedanti mokyklų komandoms kurti strategijas, rengti tarptautinius projektus, išsamiai papasakojo apie Estijos švietimo sistemą, atsakė į mūsų klausimus.

    Apsilankėme ir didžiausiame Baltijos šalyse mokslo centre AHHAA, kur galėjome susipažinti su gamtos reiškiniais interaktyviuoju būdu technologijų, vandens ir kitose salėse, pamatyti gyvosios gamtos, matematinę ir kitas ekspozicijas. Grįždami į Lietuvą aplankėme žinomo literatūrinio personažo Miunhauzeno, išgarsėjusio anekdotiniais pasakojimais apie neįtikėtinus nuotykius, muziejų Duntėje, apžiūrėjome vaškinių figūrų, vaizduojančių garsius Latvijos žmones, parodą.

    Kvalifikacijos tobulinimo programa leido mums iš arčiau susipažinti su Estijos švietimo sistema, nuoseklia skirtingų poreikių ugdymo sistema, mokytojų rengiamomis mokinių poreikius atitinkančiomis programomis, individualizuotais ugdymo būdais, metodais bei mokinių pasiekimų vertinimo sistema. Dalyvaudami šioje programoje turėjome galimybę diskutuoti su Estijos gimnazijų mokytojais, stebėti konkrečius mokinių ugdymosi veiklų pavyzdžius, pamatyti ugdymuisi ir poilsiui skirtas aplinkas.

Kūrybinės dirbtuvės K. Donelaičio „Metams“

2019 m. spalio mėn.

    Gimnazijos IV klasių mokiniams organizuotos kūrybinės dirbtuvės VII tarptautinės meninės knygrišystės parodai, skirtai K. Donelaičio „Metams“. Dirbtuves vedė dailininkė, tarptautinės taikomojo meno mugės „Craft Vilnius“ organizatorė Aušra Petroškienė.

    Gimnazijoje mokiniai sukūrė 4 iliustracijas Kristijono Donelaičio „Metų“ laikams, išmoko jas išraižyti ant linoleumo ir iškiliosios grafikos būdu atspausdinti ant popieriaus. Marijos ir Jurgio Šlapelių namuose – muziejuje, padedami dailininkės, mokiniai išbandė prancūzišką knygrišystės būdą ir sukūrė unikalias autorines knygas su savo iliustracijomis. Mokinių knygos kartu su profesionalių dailininkų darbais iš Lietuvos ir užsienio šalių dalyvaus dviejose parodose Estijoje: Pärnu mieste „CentralLibrary“ ir Taline „KatariinaGild–Art“galerijose.

    Gimnazistai – parodos dalyviai: Orintas Mančakas (IVu1), Greta Karvelytė (IVa), Ugnė Žilytė (IVa), Unė Šilinytė (IVb), Luka Supranavičiūtė (IVc), Gustė Vorsaitė (IVc), Joana Palavinskaitė (IVc) ir Amanda Šachovaitė (IVa). Dailės mokytoja Agnė Juršytė.

11-ajame Dzūkijos partizanų dainų festivalyje „Laisvės kelias“

2019 m. spalio 25 d.

    Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje vyko 11-asis Dzūkijos partizanų dainų festivalis „Laisvės kelias“, skirtas 1949 m. vasario 16 d. Laisvės Kovų Sąjūdžio deklaracijos pasirašymo 70 metų sukakčiai. Festivalyje dalyvavo Alytaus, Varėnos, Vilkaviškio, Trakų, Vilniaus, Druskininkų, Lazdijų, Prienų mokyklų kolektyvai ir solistai, skambėjo dainos apie Lietuvos partizanų meilę Tėvynei, ryžtingą kovą dėl jos laisvės. Mūsų gimnazijai atstovavo Gabrielė Česevičiūtė (IIIp), Lurda Žudytė (IIb) ir Kamilė Sidorovaitė (IIb). Mokines paruošė muzikos mokytojas Edvardas Čepanonis.

Netradicinio ugdymo diena

2019 m. spalio 24 d.

    Gimnazijoje organizuota netradicinio ugdymo diena.

    Pirmųjų klasių mokiniams organizuotos edukacinės veiklos LDK Valdovų rūmuose. Mokiniai apžiūrėjo tarptautinės parodos „Radvilos. Kunigaikščių istorija ir paveldas“ eksponatus, susipažino su Radvilų giminės istorija.

    Antrųjų klasių mokiniams organizuotos istorinės edukacinės kelionės.IIb, IIp, IId ir IIu2 klasių mokiniai (mokytojai Deimantas Karvelis ir Vytautas Stundžia) aplankė dvi istorines Lietuvos vietoves: Medininkus ir Dubingius. Medininkuose mokiniai susipažino su muitinės memorialu, išklausė mokytojo D. Karvelio pasakojimą apie legendinę 1991 m. liepos 31-osios naktį, užlipo ant vienos aukščiausių Lietuvos kalvų – Juozapinės ir pabuvojo edukacinėje pamokoje XIV-XV a. Medininkų pilyje. Dubingiuose gimnazistų laukė įdomi pažintis su regiono gamtos paminklais ir kraštovaizdžio ypatumais Asvejos regionio parko muziejuje bei apsilankymas XVI-XVII a. Radvilų dvarvietėje bei didikų giminės kapavietėje evangelikų reformatų bažnyčios vietoje.

    IIu1 ir IIu2 klasės mokiniai (mokytojas Mindaugas Tamošaitis) lankėsi Prezidento Antano Smetonos dvare, Taujėnų dvare – kunigaikščių Radvilų rezidencijoje.IIm ir IIp klasių mokiniai (mokytojas Mindaugas Olbutas) lankėsi Kaune. Unikalioje ir vienoje iš didžiausių paminklinių vietų visoje Europoje – Kauno IX forto memorialiniame komplekse mokiniai susipažino su Kauno tvirtovės, forto požemių istorija, autentiškomis erdvėmis bei skirtingus laikotarpius pristatančiomis ekspozicijomis. Aplankytoje istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje mokiniai buvo supažindinti su tarpukario Lietuvos valstybingumo, Kauno, kaip laikinosios sostinės, istorija, kultūros, sporto, švietimo bei kitais šalies laimėjimais ir paveldu.

    III klasių mokiniams organizuotos edukacinės veiklos MO muziejuje bei kino centre „Pasaka“.

Gimnazijoje paminėtos Simono Daukanto gimimo 226-osios metinės

2019 m. spalio 17, 22 d.

    Gimnazijoje paminėtos Simono Daukanto gimimo 226-osios metinės. Spalio 17 dieną I klasių mokinių komandos dalyvavo gimnazijoje organizuotoje viktorinoje-protmūšyje „Simonas Daukantas: asmenybė ir mokykla“. Sveikiname pirmokų komandas – nugalėtojas: I vieta- Im klasė (M.Vaisėtaitė, I.Girlevičiūtė, A.Žikas, J.Jočys, M.Petkevičiūtė) II vieta – Ib, III vieta – Id klasių mokinių komandos. Protmūšį organizavo IIIa1 klasės mokinė J.Nalivaikaitė, istorijos mokytojai M.Olbutas ir V.Stundžia.

 

    Rugsėjo – spalio mėnesiais I-II klasių mokiniams organizuotas dailės darbų konkursas „Skaitau Daukantą“. Nuo spalio 22 d. mokinių kūrybiniai darbai eksponuojami gimnazijos I ir II aukšto koridoriuose.

Tvarkome Rasų kapines

2019 m. spalio 21, 22 d.

    Gimnazijos Ia, Id, IIb, IIu1 ir IIu2 klasių mokiniai prisijungė prie seniausių Vilniaus kapinių – Rasų – tvarkymo akcijos. Šiose 1801 m. įkurtose kapinėse palaidoti tokie garsūs žmonės, kaip J.Basanavičius, P.Vileišis, M.K.Čiurlionis, P.Višinskis, J.Lelevelis, J. ir M.Šlapeliai, čia taip pat ilsisi J.Pilsudskio širdis ir palaidota motina. Mokiniai ne tik atliko socialinę veiklą tvarkydami, bet ir ugdėsi pilietiškumą, atlikdami istorijos mokytojų paskirtas užduotis.

Pamokos apie savanorystę

2019 m. spalio 17 d.

    III klasių mokinių anglų kalbos pamokose (mokytoja Nida Budreikienė) svečiavosi trys Europos solidarumo korpuso savanoriai – Turgut ir Seyma iš Turkijos bei Cecilia iš Ispanijos. Jie papasakojo apie Europos Komisijos įkurtos organizacijos teikiamas galimybes jauniems žmonėms bei pasidalino asmeninėmis savanorystės patirtimis specializuotame vaikų darželyje „Nendrė“ ir Imigracijos centre.

 

 

Jaunųjų daukantiečių inauguracijos šventė

2019 m. spalio 16 d.

    Ketvirtųjų klasių mokiniai sukvietė pirmokus į aktų salėje vykusią inauguracijos šventę „Devyniasdešimtieji“. Šventės pradžioje pirmokai parodė pagal šio dešimtmečio populiarias dainas  sukurtus prisistatymus, vėliau atliko dainavimo, karaoke, kūrybines užduotis, atsakė į viktorinos apie gimnaziją klausimus. Iškilmingai prisiekę pirmokai tapo tikraisiais daukantiečiais.

Sveikos gyvensenos pamokos Simono Daukanto progimnazijoje

2019 m. spalio 16 d.

    Gimnazijos mokinių iniciatyvinės grupės „Bendraamžiai bendraamžiams“ nariai – Liudas Černiauskas (IVc), Augustas Špėlys (IVu2) bei Mantas Urbšas (IVc) vedė sveikos gyvensenos pamokas bei praktinius užsiėmimus Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos 4 klasių mokiniams. Gimnazistai mokinius skatino būti fiziškai aktyviais, atkreipti dėmesį į sveiką mitybą bei atsižvelgti į PSO (pasaulinė sveikatos organizacija) rekomendacijas.

 

Konferencijoje „Išmani Lietuva“

2019 m. spalio 15 d.

    Gimnazijos partneriai – Vilniaus Gedimino technikos universitetas suteikė galimybę gimnazijai dalyvauti konferencijoje „Išmani Lietuva“. Gimnazistai Kristijonas Šidlauskas (IVu2) ir Titas Jurkonis (IVb) geografijos ir ekonomikos mokytoja Genovaitė Kynė išklausė pranešimus „Išmanios Lietuvos“ mokslo, technologijų, švietimo ir verslo srityse.

 

 

Biologijos pamokos Nacionaliniame vėžio institute

2019 m. spalio 15 d.

    Nacionaliniame vėžio institute vyko biologijos pamokos, kurias organizavo abiturientės mama – Nacionalinio vėžio instituto direktoriaus pavaduotoja mokslui ir plėtrai, l.e. direktoriaus pareigas prof. dr. Sonata Jarmalaitė ir gimnazijos biologijos mokytoja Sonata Urbšienė. Mokiniai susipažino su šios ligos kilme, svarbiausiais ir naujausiais gydymo metodais, stebėjo radiologų darbą, analizavo kūno nuotraukas, darytas magnetinio rezonanso, rentgeno, kompiuterinės tomografijos aparatais.

Rinkimai į gimnazijos Mokinių tarybos prezidentus

2019 m. spalio 10 d.

    Rugsėjo 23 dieną aktų salėje susirinkę I-IV klasių atstovai – kandidatai slaptu balsavimu išrinko naująją gimnazijos mokinių tarybą. Kandidatuoti į mokinių tarybos prezidento pareigas panoro Miglė Kaminskaitė (IIm), Inesa Jurkevičiūtė (IIIu1) ir Dominykas Žvirblis (IVu2), kurie prisistatė gimnazistams bei atsakė į klausimus spalio 10 d. aktų salėje vykusiuose debatuose. Spalio 11 dieną vykusio uždaro balsavimo metu mokinių tarybos prezidentu išrinktas Dominykas Žvirblis (74,3 proc. visų balsavusių mokinių). Sveikiname naująją mokinių tarybą ir linkime sėkmės!

Džiaugiamės ir didžiuojamės

2018 m. spalio 5 d.

    Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre vykusios atrankos į 16-ąją tarptautinę jaunių gamtos mokslų olimpiadą metu paaiškėjo, jog šiemet Dohoje, Katare vyksiančioje olimpiadoje kartu su penkiais mokiniais Lietuvai atstovaus ir gimnazijos IIm klasės mokinys Petras Sladkevičius. Sveikiname ir linkime sėkmės!

Sveikiname ir didžiuojamės gimnazijos mokytojais – Jūs-„Daukanto dievai”!

2019 m. spalio 4 d.

    Gimnazistai didžiuojasi gimnazijos mokytojais, todėl kasmet artėjant Mokytojo dienai suka galvas, kaip įdomiau ir kūrybiškiau juos pasveikinti. Kol pamokas mokiniams vedė jų tėveliai ir buvę abiturientai, mokytojai ragavo gimnazistų paruoštų vaišių. Po pamokų aktų salėje susirinkusius mokytojus  vadindami „Daukanto dievais“ atliekamais kūriniais, eilėmis, šokiais pasveikino mokiniai, sveikinimo žodį tarė buvę abiturientai, gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė. Mokiniai dovanodami gėles ir suvenyrus dėkojo už suteiktą pažinimo džiaugsmą, žavėjosi skleidžiama šviesa ir kuriama jaukia aura.

Netradicinio ugdymo – Karjeros diena

2019 m. spalio 4 d.

    Spalio 4 d. gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena – Karjeros diena, kurios tikslas – įkvėpti ir motyvuoti jaunimą rinktis patinkančias specialybes ir profesijas, kurios ateityje garantuotų mėgiamą darbą ar paskatintų kurti nuosavą verslą. Mokinių tėvai, buvę gimnazistai tą dieną I-IV klasių mokiniams vedė netradicines pamokas, dalinosi savo asmenine patirtimi, aiškino, kaip konkretus mokomasis dalykas yra svarbus vienai ar kitai specialybei. Gimnazijoje pamokas mokiniams vedė: Inga Lėlienė (vyr. tyrėja), Marius Navikas (Lietuvos kariuomenė, spec. pajėgos), Olga Akelienė („Oberhaus” nekilnojamojo turto agentūros biuro vadovė), Justas Bernotas (media ir viešieji ryšiai), Robertas Šarknickas (LR Seimo narys), Benas Laurinaitis, (lakūnas), Rima Jankauskaitė (buhalterė), Aistis Raudys (naras), Martynas Tyla (atlikėjų prodiuseris), Mantvilė Grybauskaitė (ergoterapeutė), Mantas Buckiūnas (kineziterapeutas), Monika Šiaudinytė (VU MF V kurso studentė), Audrius Šapola (SEB banko Prevencijos departamento direktorius), Justė Žiliūtė („UX“ dizainerė), Henrikas Kuzmickas („Frontend” programuotojas), Aurelijus Špokas (reklamų diktorius, renginių vedėjas), Viktoras Sidaravičius (medicinos įrangos vadybininkas), Vidas Mikulskis (programuotojas), Augustė Pėstininkaitė (VGTU Antano Gustaičio aviacijos institutas), Agnė Laurikėnaitė (VU ekonomika ir finansai), Justas Bernotas (media ir viešieji ryšiai), Martynas Starkus (žurnalistas, keliautojas), Rokas Radvilavičius (verslininkas), Kristina Švenčionytė (aktorė), Gytis Labašauskas (rinkodaros vadovas), Aušrinė Vilkauskaitė (serviso koordinatorė, renginių dekoratorė), Dovydas Gadliauskas (VGTU studentas), Renata Lygienė (LR Seimo patarėja), Artūras Žukauskas (VU radijo klubo narys), Ieva Laukytė-Gaulė (gydytoja dietologė), Kipras Jauniškis (VU MF 5 kurso studentas), Gabija Balčiūnaitė (VU studentė), Virginija Ginevičienė (Vilniaus apskr. VMI viršininkė), Adrija Kvederaitė (VU I kurso studentė), Jelena Mėlinienė (LR KAM), Laura Pamerneckytė (VU Komunikacijos fak.), Martynas Bražėnas (VU studentas), Aira Švairaitė ( SEB banko klientų vadybininkė), Aistė Natkevičiūtė (savanorystė JTBA), Marija Antanaitytė (kompanijos „Treatwell” Lietuvoje vadovė), Augustas Muralis (VGTU programų inžinerija), Karolis Šimėnas („Danske” banko IT centro vadovas), Martynas Kairys (VU biochemijos studentas), Laurynas Buivydas (Vilniaus Kolegija, vaidyba), Lukrecija Kuliešiūtė (Tarptautinis mados žurnalas), Linartas Daujotas (verslo kūrimas), Martynas Brimas (architektas), Tadas Alčauskas (VU MF studentas), Saulius Beconis („Vilnius-iGEM”), Mykolas Steponavičius (baigęs politikos mokslus Olandijoje), Kunigunda Zubytė (VU finansai ir draudimo matematika), Germantas Dikčius (verslas), Irma Gailiušaitė (VU IV kurso studentė), Vidas Vasiliauskas (IT specialistas, UAB „Eylean“ direktorius), Austė Kuzmickaitė (reklamos specialistė).

    Mokiniams edukaciniai užsiėmimai vyko LR Seime, Verkių rūmų Botanikos institute, Valstybės pažinimo centre, Vilniaus oro uoste, SEB banke, AB „Litgrid”, Nacionaliniame patologijos centre. III klasių mokiniai buvo supažindinti su brandos darbo rengimo principais, o IV-ųjų klasių mokiniai susitiko su Sauliumi Bugailiškiu, kuris

LR Konstitucijos egzaminas

2019 m. spalio 3 d..

    Savo konstitucines žinias jau tryliktą kartą pasitikrinti norintys Lietuvos piliečiai laikė Konstitucijos egzaminą. Tarp daugiau kaip 600 egzaminą laikiusių mokyklų pirmajame etape dalyvavo ir mūsų gimnazija, kurioje savo jėgas išbandė 29 gimnazistai. Sveikiname IIIa1 klasės mokinę Jutą Nalivaikaitę, surinkusią 28 taškus (istorijos mokytojas Mindaugas Olbutas) ir patekusią į antrąjį konkurso etapą. Linkime sėkmės.

 

 

Sveikiname

2019 m spalio 2 d.

    Vingio parke lengvosios atletikos kroso estafečių varžybomis prasidėjo Vilniaus miesto gimnazijų XIX sporto žaidynės. Džiaugiamės gimnazijos merginų ir vaikinų komandomis – varžybų nugalėtojomis! Merginų komanda: Karolina Stagniūnaitė, IVc, Kamilė Ženevičiūtė, IIIa2, Silvija Žilinskaitė, IIm, Dovilė Bedalytė, Id ir Neda Lasickaitė, Ib. Vaikinų komanda: Julius Kalindra, IIIu1, Mykolas Stankevičius, IIu2, Adomas Nakrošis, IIb, Alanas Griško, Ia ir Ugnius Mačionis, Id. Antrąsias vietas užėmė Žirmūnų gimnazijos merginų ir Pilaitės gimnazijos vaikinų, o trečiąsias – Jono Basanavičiaus gimnazijos merginų ir Jono Pauliaus II gimnazijos vaikinų komandos.

    Plačiau: http://www.sportas.info/naujienos/51122-lietus_neisgasdino_gimnazistu.html

Biržai – karstinių ežerėlių, į olas prasmegusių karvių ir vėjavaikio, renkančio gėles iš šieno, kraštas

2019 m. spalio 2 d.

    Gimnazijos antrokai, lydimi lietuvių kalbos mokytojų N. Dzedzevičienės ir A.Gabnio, išsiruošė į Šiaurės Lietuvą – į Biržų kraštą, garsėjantį turtinga istorija ir geologinėmis įdomybėmis, kraštą, iš kurio kilo poetas Kazys Binkis, turėjęs tapti pagrindiniu ekskursijos objektu. Bet išėjo kitaip: išradingo gido vadovaujami, gimnazistai iš pradžių pažino gamtinį Biržų krašto paveldą, užlipę į originalios konstrukcijos apžvalgos bokštą gėrėjosi karstiniais ežerėliais, mėgino išmatuoti Karvės olos gylį, po to tapę istorikais vaikščiojo po pilį, menančią garsią ir įtakingą Radvilų giminę, vėliau linksminosi drauge trypdami liaudies šokius ir ragaudami tradicinius lietuviškus patiekalus, lankėsi mokykloje, kurioje dirbo poetas Kazys Binkis ir klausėsi įtaigaus, nuoširdaus ir emocingo gidės, tikros poeto kūrybos fanatės ir atminties saugotojos, pasakojimo. Turiningą dieną vainikavo įspūdingas susitikimas su protestantų kunigu – patenkinę smalsumą ir išsiaiškinę pastorių galimybes kurti šeimas gimnazistai įdėmiai klausėsi dvasininko, diskutavo su juo, smalsiai žvalgėsi zakristijoje, vartė senas bažnytines knygas.

 

 

Sveikiname ir didžiuojamės

2019 m. spalio 1 d.

    Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius už profesionalumą, darbus ir pasiekimus apdovanojo 11 geriausių sostinės mokytojų. Džiugu, kad tarp jų ir mūsų gimnazijos lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danutė Pilypavičiūtė.

https://vilnius.lt/lt/2019/10/01/meras-apdovanojo-geriausius-vilniaus-metu-mokytojus/

Sveikiname ir didžiuojamės

2019 m. rugsėjo 30 d.

    Sveikiname IIm klasės mokinį Petrą Sladkevičių ir Iu klasės mokinį Roką Varanavičių, tapusius 11-osios Lietuvos mokinių gamtos olimpiados nugalėtojais (chemijos mokytoja Birutė Radzevičienė, fizikos mokytojos Alminutė Martūnienė ir Jolanta Snežko, biologijos mokytoja Nijolė Jankauskienė). Mokiniai yra pakviesti dalyvauti atrankoje į 16-ąją tarptautinę jaunių gamtos olimpiadą.

„Linksmosios estafetės“

2019 m. rugsėjo 27 d.

    Gimnazija prisijungė prie Europinės mokyklų sporto dienos, organizuodama fizinio ugdymo „Linksmųjų estafečių“ pamokas I klasių mokiniams. Pirmokai vikriai, išmaniai ir greitai varžėsi net šešiose sportinėse estafetėse. Vikriausia pripažinta Iu klasė. Sveikiname!

Paminėta Europos kalbų diena

2019 m. rugsėjo 26 d.

    II-ųjų užsienio kalbų mokytojai organizavo netradicines pamokas, skirtas Europos kalbų dienai paminėti. Valstybės institucijų  kalbų centre vyko netradicinė pamoka „Kalbų dirbtuvės“. Ia klasės mokiniai susipažino su graikų kalbos ypatumais, o IIp klasės mokiniai piešė japoniškus hieroglifus. Gimnazijoje IV klasių mokiniams organizuotas protmūšis prancūzų kalba, IIb ir IId klasių mokinius korėjiečių kalbos mokė buvusi gimnazijos abiturientė Rūta Stumbraitė.

Viktorina anglų kalba

2019 m. rugsėjo 26 d.

    Gimnazijoje organizuota I klasių mokinių komandų anglų kalbos viktorina Europos kalbų dienai paminėti „Popular Arts in the UK and the USA in the 20th and 21st centuries (music, cinema, literature)“. Komandos rungėsi, kas geriau išmano Jungtinių Amerikos Valstijų ir Jungtinės Karalystės muziką, kiną ir literatūrą, ypač entuziastingai ir linksmai buvo atliktos komandų prisistatymų ir kūrybinės rungtys. Viktoriną žaismingai ir išradingai pravedė IIIb klasės mokiniai Nojus Žalys ir Ignas Žakas. Sveikiname I-osios vietos laimėtojus – Ic klasės mokinių komandą: Matą Dovydėną, Mariją Jaraitę, Viltę Vaičiūnaitę, Gabrielę Tylaitę ir Beną Raudį. II vieta atiteko Ia, III-oji – Im klasių mokinių komandoms.

 

Literatūrinė kelionė į Dzūkiją

2019 m. rugsėjo 25 d.

    Kalbinė mįslė: Kupčiai lepeškas pirko kašikais po 110 kg.

    Tradicinė kelionė į Dzūkijos nacionalinį parką vėl pažėrė staigmenų: Marcinkonių etnografinėje dzūkų sodyboje išvydome šimtmečius skaičiuojančius luotus, matėme lino kančios kelio įrankius ir padargus, grožėjomės nagingųjų dzūkių audinių raštais ir šiaip ne taip įveikėme svirno užraktą. Drąsesnieji veidus prausė Ūlos akies vandeniu, o vaikščiodami Zervynų gatvinio kaimo pieska sužinojome, kodėl kryžiai aprišti prijuostėlėmis. Kantriausieji išvydo ir Marazyno ąžuolo išpuvusį pilvą, taip įspūdingai įamžintą J. Apučio novelėje „Šūvis po Marazyno ąžuolu.“ Miesto vaikai turėjo progą Merkinėje pamatyti, kaip didingas miestas palaipsniui virto gal kaimu, gal bažnytkaimiu, gavo įsitikinti, kokia nenuspėjama istorija. Ant piliakalnio ketvirtokių skaitomas V. Krėvės „Milžinkapis“ suvirpino visų širdis: objektyvioji realybė ir jos grožinė interpretacija susišaukė taip akivaizdžiai: tarp daugelio gražių Lietuvos vietų gražiausia Dainavos šalis...

    Mįslės įminimas: Pirkliai/ supirkėjai voveraites pirko pintinėmis po 110 kg. (muziejuje matėme tokią pintinę!)

Prevencinė pamoka

2019 m. rugsėjo 25 d.

    III klasių mokiniams organizuota prevencinė pamoka, kurios metu Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnės ne tik kalbėjo apie valstybės sienos apsaugą, pažeidimus, prekybą žmonėmis, bet ir pristatė Pasieniečių mokyklą.

 

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

2019 m. rugsėjo 23 d.

    Gimnazija tradiciškai dalyvavo jau dešimtmetį vykstančioje tradicinėje pilietinėje iniciatyvoje „Atminties kelias“, kurios tikslas – mokytojams su mokiniais prisiminti Holokausto metu sunaikintas gausias Lietuvos žydų bendruomenes, kartu nueiti į masinių žudynių vietas tais keliais, kuriais žydai buvo varomi į paskutinę savo kelionę. Aukų atminimas buvo pagerbtas Rūdininkų aikštėje, iš kurios dalyviai pajudėjo į geležinkelio stotį. Iš geležinkelio stoties atvykę į Panerius, kolona nužygiavo Atminties kelio atkarpą iki Holokausto aukų memorialo. Renginyje dalyvavo Vilniaus, Alytaus, Prienų, Varėnos, Biržų mokyklų mokiniai, LR Seimo, Vyriausybės vadovai, Vilniaus miesto meras, užsienio šalių ambasadų atstovai, Lietuvos ir užsienio žydų bendruomenių delegacijos.

Kino edukacijos projekto „Kino busas“ kūrybinės dirbtuvės

2019 m. rugsėjo 20 d.

    Viešoji įstaiga „Kultūrinių projektų centras“ vykdo kino edukacijos projektą „Kino busas“, kuriuo siekiama supažindinti šalies moksleivius su kino menu, jo istorija, kino gamybos procesais, skatinamas bei ugdomas meninis kino suvokimas. Gimnazijoje kūrybines dirbtuves vedė jaunosios kartos režisieriai bei kino edukatoriai Marat Sargsyan ir Andrius Blaževičius. Gimnazistams buvo pristatyti kino žanrai, vyko trumpametražinių filmų peržiūros, diskusijos. Mokiniai  susipažino su pagrindiniais kino kalbos elementais, filmo kūrimo etapais, dramaturgijos principais. Kūrybinių dirbtuvių dalyviai tobulino scenarijų, piešė kadruotes, ieškojo personažų ir lokacijų savo pirmiesiems kino eskizams.Vėliau vyko filmavimo darbai, montažas, garso takelio ir titrų gamyba, sukurtų filmų peržiūra ir aptarimas.

„Samsung“ projekto „Skaitmeninis moksleivio IQ“ atidarymo renginys

2019 m. rugsėjo 19 d.

    Gimnazijos aktų salėje vyko kompanijos „Samsung“ projekto „Skaitmeninis moksleivio IQ“ atidarymo renginys. Šį rudenį šalies mokyklose startuojančioje internetinėje programoje moksleiviai įgis žinių apie internetinio turinio kūrimą, teises ir atsakomybes socialinėje erdvėje, duomenų saugumą. Apie tai su gimnazistais savo istorijomis ir patarimais dalinosi renginių bei laidų vedėjas Rolandas Mackevičius, kelių tūkstančių egzempliorių tiražu savo žurnalą išleidęs ir sparčiai socialiniuose tinkluose populiarėjantis 17-metis Edvinas Vitas, technologijų saugumo ekspertas Marius Pareščius bei projekto programos vadovė  Eglė Tamelytė.

Skaityti daugiau: https://www.diena.lt/naujienos/ivairenybes/mokslas-ir-it/lietuvos-moksleiviai-bus-mokomi-skaitmeninio-etiketo-931322

Rolandas Mackevičius su moksleiviais diskutavo apie zmones.lt

Mokyklos 26-asis gimtadienis

2019 m. rugsėjo 19 d.

    Jaunatviška gimnazija paminėjo mokyklos įkūrimo 26-ąjį gimtadienį. Aktų salėje vykusiame sambūryje „Dovanojame gimnazijai knygą“ sveikinimo žodžius vieni kitiems tarė gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė, I-IV klasių seniūnai, gimnazijos Alumnų klubo prezidentė Goda Cimbolaitė, tradiciškai dovanojamos knygos gimnazijai. Muzikiniu kūriniu gimnazistus šia proga pasveikino Nojus Žalys (IIIb klasė). Vėliau gimnazijos bendruomenė fotografavosi mokyklos metraščiui, rašė sveikinimus mokyklai.

Gimnazistų viešnagė Danijoje

2019 m. rugsėjo 17-19 d.

    Gimnazjos IId klasės mokiniai, kurie mokosi danų kalbos jau antrus metus, lydimi danų kalbos mokytojos Jurgitos Staliulionienės ir klasės auklėtojos Ritos Labašauskienės, lankėsi Kopenhagoje. Šios kelionės metu mokiniai apsilankė gimnazijoje vykdytų daugiašalių projektų partnerės – Kopenhagos Borupgaard gimnazijoje, kartu su bendraamžiais danų ir anglų kalba atliko kalbines ir sociokultūrines užduotis, dalyvavo pamokose. Tai puiki galimybė gimnazistams ne tik susipažinti su Danijos sostine, bet ir įgyti danų kalbos įgūdžių autentiškoje kalbinėje aplinkoje.

Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis – Žemė“

2019 m. rugsėjo 12-19 d.

    Rugsėjo 12 d.  kasmetinio mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė“ atidarymo renginyje Vilniaus universiteto centrinių rūmų erdvėse dalyvavo IIu1 ir IV klasių mokiniai (mokytojos Kristina Jasaitytė, Alminutė Martūnienė). Antrokai pasinėrė į garsų, ritmų ir melodijų pasaulį, tapę orkestro muzikantais, o ketvirtokai gimnazistai sužinojo, kaip iliuzionistai, reklamos specialistai naudojasi žiniomis apie mūsų smegenų funkcionavimą, kaip įvairiai suvokiamas mus supantis pasaulis.

 

    Rugsėjo 17 d. I ir II biomedicinos klasių mokiniai dalyvo Gyvybės Mokslų centre vykusiame renginyje „Molekulinė virtuvė: kaip pagaminti švytinčius bakterijų ikriukus?“

    Rugsėjo 18 d. III-IV klasių mokiniai lankėsi UAB „Biotechfarma“ ir UAB „Biotech Sicor“, kuriose klausė paskaitą apie baltymų gamybą bei modifikavimą, naujos kartos vaistų gamybą.

 

 

    Rugsėjo 18 d. gimnazijos Iu klasės mokiniai (fizikos mokytoja Alminutė Martūnienė, informacinių technologijų mokytojai Dainius Martūnas ir Mindaugas Jakavonis) Vrublevskių bibliotekoje festivalio renginyje įgijo naujų žinių apie interneto erdvę, kibernetines atakas, netikrų naujienų srautus ir turinio cenzūras.

 

 

    Rugsėjo 19 d. II-IV klasių mokiniai (chemijos mokytoja Birutė Radzevičienė) biotechnologijų įmonėje „Thermo Fisher scientific Baltics“ susipažino su biotechnologinių preparatų kūrimu.

 

 

Jauniausiems gimnazijos bendruomenės nariams – savęs pažinimo ir komandos formavimo užsiėmimai

2019 m. rugsėjo 2-16 d.

    Dvi pirmąsias rugsėjo savaites I klasių mokiniams organizuotos įvairios savęs pažinimo ir klasės, kaip komandos formavimo veiklos. Gimnazistai mokėsi bendrų dainų ir šokių, dailės ir technologijų kūrybinėse dirbtuvėse vaizdavo vieni kitų portretus, kūrė eskizus, dalyvavo komandos formavimo bei mokymosi stilių nustatymo užsiėmimuose. Rugsėjo 13 dieną pirmokai nuotaikingai įsijungė į gimnazijos Alumni organizuotas veiklas: klasės sutelktumo užsiėmimus, orientacines bei sportines varžybas, įdėmiai klausėsi alumniečių pasakojamų „Sėkmės istorijų“. Dauguma pirmokų pripažino, jog tai buvo puiki galimybė pažinti vieniems kitus.

Vakaras – nakvynė„Naktis gimnazijoje“

2019 m. rugsėjo 13 d.

    IIu1 klasės bendruomenė – mokiniai, jų tėvai, klasės auklėtoja – rinkosi vakarui – nakvynei gimnazijoje „Naktis gimnazijoje“. Komandiniai žaidimai, protmūšis, filmo peržiūra, pokalbiai ir kitos veiklos leido save išbandyti įvairiose srityse, mokytis savarankiškumo, geriau pažinti vieniems kitus, gerinti tarpusavio santykius.

 

 

Mokslo ir žinių dienos šventė

2019 m. rugsėjo 2 d.

    Rugsėjo antrosios rytą po vasaros atostogų tylos gimnazijos erdves vėl užpildė šurmuliuojantis jaunimas. Į gimnazijos kiemelyje vykusią mokslo metų pradžios šventę vyriausieji gimnazistai atlydėjo pirmokus. Po gražių gimnazijos direktorės Jolantos Knyvienės ir gimnazijos buvusių abiturientų sveikinimo žodžių į dangų pakilo pirmokų paleisti balionai – atradimų ir pažinimo džiaugsmo simbolis. Lydimi kadaise šiame gimnazijos pastate besimokiusio šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio dainos žodžių į klases sugrįžo mokiniai. I klasių mokiniams pirmąją susipažinimo su gimnazija pamoką vedė gimnazijos direktorė.

Rengiamas keturšalis projektas

2019 m. rugpjūčio 29 – rugsėjo 3 d.

    Gimnazijos anglų kalbos mokytoja Vaidota Čiurinskienė ir danų kalbos mokytoja Jurgita Staliulionienė dalyvavo parengiamajame vizite Kambsdalur gimnazijoje, Farerų salose. Šiame vizite mokytojai iš Munkensdam gimnazijos (Kolding, Danija) ir Karolinska gimnazijos (Orebro, Švedija) aptarė naujo dvimečio keturšalio projekto emigracijos ir imigracijos tema įgyvendinimo etapus.

 

     Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti AIKOS
Olimpiados, konkursai, moksliniai renginai... Liderių laikas