Liepa
P A T K P Š S
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
J.Jasinskio g. 11, LT-01112 Vilnius, tel. +370 5 249 6517, el. p. rastine@daukanto.vilnius.lm.lt

Pamokų laikas

1. 08.30 - 09.15
2. 09.25 - 10.10
3. 10.20 - 11.05
4. 11.35 - 12.20
5. 12.50 - 13.35
6. 13.45 - 14.30
7. 14.40 - 15.25
8. 15.35 - 16.20

 

Įvykiai

2020–2021 m. m.

XXII laidos abiturientams įteikti brandos atestatai

2021 m. liepos 30 d.

    Vilniaus paveikslų galerijos kieme vyko brandos atestatų įteikimo šventė gimnazijos XXII laidos abiturientams. Abiturientus sveikino ir brandos atestatus bei gimnazijos Padėkos bei Garbės raštus įteikė gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė. Sėkmės abiturientams linkėjo klasių auklėtojai ir visų tėvelių vardu kalbėjusi Rūta Petrauskienė. Už nuoširdžią pagalbą ir bendradarbiavimą abiturientų tėveliams įteikti gimnazijos Padėkos raštai.

Vilniaus miesto šimtukininkų šventė

2021 m. liepos 28 d.

    2021 m. liepos 28 d. pagerbti sostinės abiturientai, kurie valstybinius brandos egzaminus išlaikė, gavę du ir daugiau šimtukų. Abiturientus sveikino ir padėkas bei atminimo ženklelius įteikė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

    Džiaugiamės, kad tarp 27 vilniečių, gavusių po tris šimtukus, yra mūsų gimnazijos abiturientė Silvija Vainovskaja. Šimtuku įvertintas jos lietuvių kalbos ir literatūros, anglų kalbos bei rusų kalbos egzaminas. Trys mūsų abiturientės yra tarp 72 Vilniaus miesto šimtukininkų, gavusių po du šimtukus: Deniza Alijeva (lietuvių kalba, anglų kalba), Juta Nalivaikaitė (lietuvių kalba, anglų kalba) ir  Aušra Stepanauskaitė (matematika, biologija).

https://vilnius.lt/lt/2021/07/28/vilnius-sveikina-daugiau-kaip-puse-tukstancio-sostines-abiturientu-simtukininku/

    Gimnazija sveikina ir kitus abiturientus, gavusius po vieną šimtuką: Dominyką Žviedrį (informacinės technologijos), Justę Juodžiūnaitę (anglų kalba), Domą Adolfą Gylį (geografija), Inesą Jurkevičiūtę (rusų kalba), Aistę Avižaitę (anglų kalba), Jelizavetą Jarmolajevą (rusų kalba), Beną Pocevičių (anglų kalba), Patriciją Aleinikovą (rusų kalba), Urtę Mariją Petrauskytę (matematika), Juliją Vigindą Minauskaitę (lietuvių kalba), Deiną Venckūnaitę (anglų kalba), Povilą Jasvilį (informacinės technologijos), Ievą Mariją Samalavičiūtę (lietuvių kalba), Emiliją Dikavičiūtę (anglų kalba), Austėją Arštikytę (anglų kalba), Aistę Grigaliūnaitę (anglų kalba), Kariną Žurauskaitę (anglų kalba), Nojų Žalį (anglų kalba), Rūtą Jurkevičiūtę (anglų kalba).

    Visiems šimtukininkams linkime išlikti atkakliais siekiant užsibrėžtų gyvenimo tikslų.

Mokslo metų pabaigos šventė

2021 m. birželio 21–23 d.

    Birželio 21–22 dienomis I–III klasių mokiniams organizuoti susitikimai su klasių auklėtojais, mokytojais, kurių metu mokiniams padėkota už mokslo metų pasiekimus, įteikti gimnazijos Garbės ir Padėkos raštai už gerą ir labai gerą mokymąsi bei olimpiadų, konkursų rezultatus.

    Birželio 23 d. mokytojų tarybos susirinkime gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė padėkojo gimnazijos mokytojams, pagalbos mokiniui specialistams už nuoširdų darbą, bendravimą ir bendradarbiavimą, įteikė gimnazijos Garbės ir Padėkos raštus mokytojams, parengusiems mokinius dalykinėms olimpiadoms, konkursams.

Netradicinio ugdymo diena

2021 m. birželio 18 d.

    Gimnazijoje organizuota netradicinio ugdymo diena. I–III klasių mokiniai kartu su auklėtojais ar mokytojais keliavo pėsčiomis pasirinkta mobiliosios programėlės #walk15 trasa. Mokiniai žingsniavo Užupio, Žvėryno, Senamiesčio trasomis, tačiau dauguma klasių pasirinko keliauti „Simono Daukanto“ trasa. Ši trasa parengta kartu su #walk15 2019 metais, kai gimnazija pripažinta kaip daugiausiai „einanti“ mokykla Lietuvoje. Keliaudami pėsčiomis gimnazistai praturtino žinias apie Simono Daukanto veiklas Vilniuje, kūrybinį palikimą.

 

Sveikiname

2021 m. birželio 18 d.

    Gimnazijos mokiniai dalyvavo XXI Lietuvos moksleivių meninės saviraiškos konkurse „Mano Aleksandras Puškinas”: Veronika Irena Aukštolytė (IIa) ir Elžbieta Mikolaitytė (Iu2) (rusų kalbos mokytoja metodininkė Nijolė Biekšaitė), Patricija Aleinikova (IVu2) ir Jelizaveta Jarmolajeva (IVu1) (rusų kalbos mokytoja metodininkė Rita Labašauskienė).

Savanorystė VU Botanikos sodo Kairėnų skyriuje

2021 m. birželio 17 d.

    Id klasė (auklėtoja Marina Stanapėdytė) savanoriavo VU Botanikos sodo Kairėnų skyriuje. Susipažinę su sodo įkūrimo istorija, pasivaikščioję ir pasigėrėję žydinčiais augalais, gimnazistai Alyvų kalne karpė nužydėjusius alyvų žiedus.

 

Pasibaigė trumpalaikis projektas „Digital Humans” su ispanais

2021 m. birželio 15 d.

    Organizuotas baigiamasis projekto dalyvių – IIu klasės mokinių virtualus susitikimas su bendraamžiais iš IES Emilio Ferrari mokyklos Valladolid mokykloje Ispanijoje. Jame buvo aptartos ir įvertintos visos projekto metu atliktos užduotys-video prisistatymai, skaitmeniniai dienoraščiai bei video interviu su šeimos nariais. Mokiniai džiaugėsi patobulinę savo anglų kalbos gebėjimus, sužinoję įdomių dalykų apie technologijas, išmokę redaguoti video medžiagą bei susiradę naujų draugų, o mokinių mokytojos planuoja tolesnį bendradarbiavimą kitais mokslo metais.

 

Pilietinė iniciatyva „Gyvybės medis“

2021 m. birželio 14 d.

    Gimnazija įsijungė į Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuotą pilietinę iniciatyvą „Gyvybės medis“, skirtą paminėti Gedulo ir vilties dieną – birželio 14-ąją. I klasių mokiniai ant pačių pagaminto „Gyvybės medžio“ prisegė aprašus apie žymiausius Lietuvos politinių kalinius ir tremtinius, uždegė žvakutes prie Tremtinių aukuro Aukų gatvėje. Buvusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams perduoti gimnazijos pirmokų ir antrokų pagaminti atvirukai su Gyvybės medžio simboliu.

    I–II klasių mokinių dailės kūrybiniai darbai >>

I klasių mokinių klasių sutelktumo užsiėmimai

2021 m. birželio 14 d.

    Gimnazijoje organizuoti I klasių sutelktumo užsiėmimai. Gimnazijos alumnai įtraukė mokinius į įvairius žaidimus, dailės mokytojų Agnės ir Vaivos organizuotuose užsiėmimuose mokiniai žaidė „šaradas“: pasitelkdami piešimą aiškinosi posakius, frazes.

Netradicinio ugdymo dienos „Pažink Vilnių iš naujo“

2021 m. birželio 7, 9 d.

    Gimnazijoje vyko netradicinio ugdymo dienos „Pažink Vilnių iš naujo“. I–III klasių gimnazistams organizuotos edukacinės veiklos: „Lietuvos istorinės asmenybės“, „Ką mena Gedimino prospektas?“, „Vilniaus margaspalvė kultūrų ir religijų puokštė“, „Kultūrų atspindžiai Vilniaus senamiestyje”, „Atverkime Vilniaus kiemelių vartus“, „Italų kultūrinis palikimas Vilniuje“, „La Belle Époque“ ir jos atspindžiai Vilniuje“, „Vokiečių kultūrinis palikimas Vilniuje“, „Protestantiškas Vilnius“ bei „Nepažintas Žvėrynas“. Gimnazistus ne tik džiugino naujos žinios apie Vilniaus, kaip daugiakultūrio miesto įdomius ir mažiau žinomus faktus, vietoves, miestą kūrusių vilniečių ir svečių asmenines istorijas, bet ir buvimas kartu. Keletas mokinių refleksijų: „Man labai patiko edukacija. Sužinojau, kad anksčiau vietoj mano pradinės mokyklos stovėjo sinagoga. Galiu įspūdžiais ir naujienomis pasidalinti su tėvais“, „Buvo labai linksma pasivaikščioti po senamiestį, pakvėpuoti grynu oru. Daug sužinojau apie pastatus, baroką“, „Buvo labai įdomu, daug naujo sužinojau, nes mažai išmaniau apie kultūras ir religijas. Įgijau daugiau žinių apie Italų kultūros institutą. Buvo puiki proga prisiminti, kad P. Skorina išspausdino pirmąją knygą Lietuvoje ir kad įsteigė pirmąją spaustuvę Vilniuje“, „Patiko, jog ekskursija vyko lauke ir daug vaikščiojom, net lietus nesugadino nuotaikos“, „Buvo įdomu sužinoti naujų dalykų apie Vilniaus istoriją, gatves, kuriomis vaikščioju, išgirsti pasakojimus, kas tam tikrose miesto vietose vyko praeityje. Buvo gera po mėnesių pertraukos gyvai pamatyti bendraklasius“.

 

 

Sveikiname respublikinio istorinio, pilietinio, tautinio ir kultūrinio ugdymo konkurso, skirto V. Mačerniui pagerbti, laureatę

2021 m. birželio 5 d.

tai aukštosios akimirkos, kurių metu žmogus išsiskleidžia Visatos pilnatvėje

    Lietuvos Respublikos Seimas 2021-uosius paskelbė poeto Vytauto Mačernio metais, tokiu būdu kviesdamas paminėti kūrėjo 100-ąsias gimimo metines. Įkvėptos Mačernio lyrikos dvi Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos bendruomenės narės birželio 5-ąją, kūrėjo gimimo dieną, leidosi Žemaitijos link, į gimtąją poeto Šarnelę, kurioje vyko mokslinė konferencija. Po įtaigių profesorių, literatūrologų pranešimų buvo apdovanoti respublikinio istorinio, pilietinio, tautinio ir kultūrinio ugdymo konkurso, skirto V. Mačerniui pagerbti ir jo kūrybai skleisti, laureatai. Jaunojo kūrėjo konkurse Adriana Dominyka Šulcaitė, IIIu1 klasės mokinė, (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Nijolė Lukšaitė) vienbalsiai komisijos (pirmininkė rašytoja A. Ruseckaitė) pripažinta I vietos nugalėtoja, išskirta už pajaustą Mačernio dvasią ir poezijos gelmės permatymą, apdovanota ne tik padėka, bet ir knygomis, plačiajai visuomenei dar neprieinamomis, bei pinigine premija. Mokinė organizatorių prašymu skaitė savo kūrybos eiles, kurios bus publikuojamos leidiniuose, skirtuose Mačernio šimtmetį paminėti. Kiek aš nedegu, tiek aš negyvenu... – liepsnok meile poezijai, o dūžtančiose formose augink kūrėjo talentą, Adriana!

Dailės mokytojos Agnės Juršytės personalinė darbų paroda

2021 m. birželio 3 d.

    Panevėžio „Galerijoje XX“ gimnazijos dailės mokytoja Agnė Juršytė atidarė personalinę darbų parodą „Gatvės vaikai“. Savo kūryboje dailininkė kelia klausimą, ką jaučia ir kaip išgyvena pandemijos laikotarpį vaikai. Paroda veiks iki birželio 30 dienos.

 

 

Sveikiname respublikinio akademiko J. Janickio chemijos konkurso nugalėtoją

2021 m. gegužės 28 d.

    IIIm klasės mokiniai Eivydas Trioška ir Petras Sladkevičius dalyvavo akademiko Jono Janickio chemijos konkurso šalies ture ir atliko organinių junginių kokybinę analizę KTU chemijos fakulteto laboratorijoje. Sveikiname Eivydą Triošką – II-osios vietos laimėtoją ir jam konkursui pasirengti padėjusią chemijos mokytoją Birutę Radzevičienę.

Projektas „Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (9-12 kl. mokiniams)”

2021 m. gegužės 27 d.

    Gimnazija atrinkta dalyvauti projekte „Praktinio verslumo ugdymo programos įgyvendinimas Lietuvos mokyklose (9–12 kl. mokiniams)”. Projektą vykdo verslumo ir eksporto plėtros agentūra „Versli Lietuva“ (projekto iniciatorius) kartu su jaunimo verslumo ugdymo organizacija „Lietuvos Junior Achievement“ (projekto įgyvendintojas). Projekto metu „Lietuvos Junior Achievement“ kartu su projekte dalyvaujančių mokyklų komandomis gilinsis į mokyklų ugdymo planus ir ieškos praktinio verslumo ugdymo integravimo galimybių. Mokiniai dalyvaus mentorystės principu paremtose verslumo ir inovacijų stovyklose, savo verslo idėjas realizuos kuriant mokomąsias mokinių bendroves, dalyvaus eXpo renginiuose bei kitose veiklose, kurios padės lavinti komandinio darbo, komunikacijos ir verslumo įgūdžius, taip pat – stiprins supratimą apie ekonomiką ir verslą iš praktinės patirties.

    Plačiau projekto svetainėje >>

Keturšalio Erasmus+ KA229 projekto „CHerisH: branginame kultūros ir istorijos paveldą“ veiklos

2021 m. gegužės 27 d.

    Organizuotas jau antras penkiašalio  Erasmus+ KA229 projekto „CHerisH: branginame kultūros ir istorijos paveldą“ dalyvių nuotolinis susitikimas, kuriame dalyvavo II klasių mokiniai bei projektą vykdantys mokytojai: anglų kalbos mokytoja Nida Budreikienė, istorijos mokytojas Mindaugas Olbutas ir dailės, technologijų mokytoja Vaiva Kazlauskaitė. Virtualiuose „Pabėgimo kambariuose” susibūrę į komandas, mokiniai iš Čekijos, Lenkijos, Kroatijos, Bulgarijos bei mūsų gimnazijos bendravo ir varžėsi tarpusavyje: atliko įvairias užduotis apie projekte dalyvaujančias šalis – jų istoriją, kultūros paveldą, narystę tarptautinėse organizacijose, kovas už nepriklausomybę. Tuo metu mokytojai aptarė pirmaisiais projekto metais atliktus darbus bei planavo ateinančių mokslo metų veiklas. Kitas susitikimas numatomas šių metų rudenį.

 

 

Paskutinio skambučio šventė

2021 m. gegužės 21 d.

    Šimtui aštuoniasdešimt trims gimnazijos abiturientams nuaidėjo paskutinis skambutis. Vyriausieji gimnazistai susirinko į įvairių dalykų mokytojų, vėliau – į paskutinę klasės auklėtojo pamoką. Gimnazijos kiemelyje vykusioje šventėje abiturientus pasveikino gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė, abiturientų tėvų vardu – gimnazijos tarybos narė Aušra Barkauskienė. Visus džiugino bendrystės jausmas, klausantis sveikinimų, linkėjimų, draugų atliekamų dainų melodijų ar kartu dainuojant. Pasodinę simbolinę atminimo rožę, gimnazistai į dangų paleido svajonių išsipildymo balionus, simbolizuojančius intensyvaus ruošimosi brandos egzaminams pradžią. Palinkėkime sėkmės gimnazijos XXII-osios laidos abiturientams!

Projekto „VSDG jaunųjų lyderių klubas“: susitikimas su Simona Vasiliauskaite

2021 m. gegužės 20 d.

    Šių mokslo metų VSDG Alumni asociacijos organizuojamą projekto „VSDG jaunųjų lyderių klubo“ susitikimų ciklą užbaigė popietė su buvusia abituriente, žurnaliste Simona Vasiliauskaite. Kiek anksčiau Simona buvo labiau pažįstama LRT RADIJO klausytojams – čia ji dirbo radijo naujienų tarnyboje reportere, o pernai pradėjo vesti radijo laidą „60 minučių“. Nuo praėjusių metų rudens Simona prisijungė prie LRT TELEVIZIJOS laidos „Laba diena, Lietuva“, o nuo šių metų vasario Simona Vasiliauskaitė pristato aktualijas „Labas rytas, Lietuva“ žinių laidoje bei „Žiniose“. Šių metų pradžioje surengtuose LRT apdovanojimuose „Auksinės bitės 2019“ Simonai buvo įteiktas „Metų debiuto“ apdovanojimas. Susitikimo su gimnazistais metu Simona šiltai ir paprastai  pasakojo, kodėl pasuko žurnalistės keliu, nestokojo patarimų mokiniams, kaip galima dar besimokant mokykloje išsibandyti tam tikras profesijas, prisiminė gimnazijoje praleistus ketverius mokymosi metus. Papasakojusi apie studijas Vilniaus universitete, Simona dalinosi savo mintimis apie kasdieninę veiklą, tokiu būdu iš arčiau pristatydama ir leisdama mokiniams pasimatuoti „žurnalisto batus“.

Vytautui Kernagiui – 70

2021 m. gegužės 19 d.

    Gimnazijoje paminėtas kadaise šiose, buvusios Vilniaus 23-osios vidurinės mokyklos, patalpose besimokiusio šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio 70-osios gimimo metinės: vyriausieji gimnazistai išklausė radijo laidą, visą dieną gimnazijoje skambėjo maestro atliekamos dainos.

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projektas „Kalbų kengūra 2021“

2021 m. gegužės 18 d.

    Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projekte „Kalbų kengūra 2021“ apdovanoti šie gimnazijos mokiniai: Rapolas Ferensas (Im) – Auksinė Kengūra, Tomas Verbickas (Iu1) – Auksinė Kengūra, Eva Jenifer Cater (Im) – Auksinė Kengūra, Karolis Atkočius (IVa2) – Auksinė Kengūra, Haroldas Jurkonis (IVb) – Sidabrinė Kengūra. Anglų kalbos mokytoja Romualda Martinsone.

Respublikinis vertimo konkursas „Pierre Gamarra meninio teksto vertimas“

2021 m. gegužės 18 d.

    Vytauto Didžiojo universiteto organizuotame respublikiniame vertimo iš prancūzų kalbos konkurse „Pierre Gamarra meninio teksto vertimas“ gimnazijai atstovavo Marija Vaičiulytė (IId) ir Silverijus Zubė (IIIu1). Sveikiname Silverijų, tapus šio konkurso II-osios vietos laimėtoju. Prancūzų kalbos mokytoja Danutė Stankaitienė.

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projektas „Istorijos kengūra 2021“

2021 m. gegužės 18 d.

    Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projekte „Istorijos kengūra 2021“ apdovanoti šie gimnazijos mokiniai: Juta Nalivaikaitė (IVa1) – Sidabrinė Kengūra, Austėja Arštikytė (IVa1) – Oranžinė Kengūra, Marija Vaičiulytė (IId) – Oranžinė Kengūra. Istorijos mokytojas Mindaugas Olbutas.

Respublikinis fotonovelių konkursas „Mėlyno sapno svajinga šalis“

2021 m. gegužės 17 d.

    Respublikiniame fotonovelių konkurse „Mėlyno sapno svajinga šalis“, skirtame V. Mačernio 100-osioms gimimo metinėms paminėti, vykusiame balandžio mėn., IVa1 klasės mokinė Juta Nalivaikaitė, sukūrusi novelę „Teptukas“, tapo viena iš konkurso laureačių (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Danutė Pilypavičiūtė). Darbai bus eksponuojami parodoje Telšių Žemaitės gimnazijoje ir išspausdinti knygoje-albume V. Mačerniui atminti. Sveikiname Jutą!

Tarptautinių edukacinių konkursų „Olimpis 2021 – Pavasario sesija“ nugalėtojai

2021 m. gegužės 17 d.

    2021 m. kovo–balandžio mėnesį vykusiuose tarptautiniuose edukaciniuose konkursuose „Olympis 2021 – Pavasario sesija“ Dominykas Krupinas (IIIu2) anglų kalbos ir informacinių technologijų konkursuose apdovanotas I laipsnio diplomais, matematikos konkurse Gerda Bučiūtė (IIId) ir Dominykas Krupinas (IIIu2) apdovanoti Padėkos raštais.

XX Nacionalinis mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkursas

2021 m. gegužės 14 d.

    XX Nacionaliniame mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkurse nuotoliniu būdu dalyvavo 1024 šalies 6–12 klasių mokiniai. Šiais metais Vilniaus Simono Daukanto gimnazijai atstovavo Iu1 klasės mokinys Jonas Laurynas Kynas (21 vieta), IIIu1 klasės mokinys Vilius Masiulis (55 vieta) ir į geriausiųjų 10 klasių mokinių dešimtuką pateko IIu1 klasės mokinys Rokas Varanavičius (7 vieta).  Lietuvos geomokslų olimpiados šalies etape Rokas taip pat užėmė 7 vietą iš 24 geriausių. Mokinius geografijos konkursams ir olimpiadoms ruošia geografijos mokytoja ekspertė Genovaitė Kynė.

Nuotolinės paskaitos-susitikimai mokinių tėvams

2021 m. balandžio–gegužės mėn.

    Gimnazija pradėjo organizuoti renginių mokinių tėvams ciklą „Tėvai-tėvams“. Balandžio 1 d. tėvai nuotolinėje paskaitoje-susitikime buvusios mūsų gimnazijos abiturientės mama, A. Adlerio individualiosios psichologijos krypties konsultantė, psichologė Ovidija Žaltauskienė teikė patarimus, kaip skatinti vaikus mokytis, kaip kalbėtis su jais ne tik apie mokslą, bet ir apie emocijas bei savijautą, išgirsti juos. Gegužės 13 d. nuotolinėje paskaitoje-susitikime „Kaip padėti vaikams atrasti save?“ įžvalgomis ir patarimais dalinosi buvusios mūsų gimnazijos abiturientės mama Asta Blažinskienė – sertifikuota profesionali koučingo specialistė, ICF Lietuva (Tarptautinė Koučingo Asociacija) prezidentė, karjeros konsultantė, edukacinės ir meno erdvės „11Kasta“ įkūrėja, Vilniaus „Rotaract” ir Vilniaus Gedimino Rotary klubų narė.

Trumpalaikis projektas „Digital Human” su ispanais

2021 m. gegužės 10 d.

    Gimnazijos II klasių mokiniai (anglų kalbos mokytoja N. Budreikienė) kartu su bendraamžiais iš IES Emilio Ferrari mokyklos Valladolid mieste Ispanijoje (anglų k. ir socialinių mokslų mokytoja M. Hernando) nuo kovo mėnesio vykdo trumpalaikį projektą „Digital Human”. Mokiniai atlieka įvairias užduotis anglų kalba, kurių tikslas – geriau suprasti, kaip mūsų bendravimą ir mokymąsi pakeitė pasaulinė pandemija ir kokią vietą mūsų gyvenime pastaruoju metu užima technologijos.

Sveikiname respublikinio konkurso „Gyvybė – dovana, branginkime ją“ laureatę

2021 m. gegužės 6 d.

    Gyvybė yra dovana, gauta iš Dievo, mūsų Kūrėjo, ir mes privalome duoti ataskaitą Dievui, kaip ją panaudojome: ar gėriui ar blogiui. Šiais popiežiaus Jono Pauliaus II žodžiais rašinį pradėjusi IIIu1 klasės mokinė Aistė Noreikaitė (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Nijolė Lukšaitė) respublikiniame konkurse „Gyvybė – dovana, branginkime ją“ pelnė II vietą ir buvo išskirta iš kitų dalyvių už krikščioniškosios pasaulėjautos aktualizavimą, rašant apie gyvybę.

Sveikatingumo ugdymo pamokosos

2021 m. gegužės 3–7 d.

    Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) vykdydama projektą „Imunitete, gelbėk!” organizavo sveikatingumo ugdymo pamokas gimnazijos I–II klasių mokiniams. Pamokų metu biomedicines sričių studentai kalbėjo apie imunitetą, jo sampratą, rūšis, infekcines ligas, nuo kurių galima apsisaugoti pasiskiepijus, bei paneigė paplitusius mitus apie vakcinas.

Universitetinių klasių mokinių užsiėmimai VILNIUS TECHCH

2021 m. balandžio 29 d.

    Gimnazijos Iu1, Iu2, IIu klasių mokiniai dalyvavo VILNIUS TECH veiklose. Mokiniai nuotoliniu būdu atliko chemijos „Tirpumo nustatymas“ (Iu1, Iu2) bei fizikos „Difrakcinės gardelės konstantos nustatymas“ (IIu) laboratorinius darbus. Paskaitoje „Gyvenimas tarp elektromagnetinių bangų. Kaip jos mus veikia?“ metu mokiniams buvo pateikta įdomi, aktuali informacija.

Projekto „VSDG Lyderių mokykla“: susitikimas su Ruslanu Trakšeliu

2021 m. balandžio 28 d.

    Gimnazijoje vyko gimnazijos ir Alumnų klubo vykdomo projekto „Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos Lyderių mokykla“ užsiėmimas-susitikimas su Ruslanu Trakšeliu. Ruslanas Trakšelis ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje yra žinomas dėl savo išmaniojo sveiko maisto trintuvo „Millo” sukūrimo. Šiuo užpatentuotu projektu Ruslanui pavyko pritraukti tiek užsienio šalių investuotojų dėmesį „Kickstarter” platformoje, tiek ir sulaukti investicijų iš Lietuvos verslo angelų asociacijos. Susitikimo metu svečias pasidalino, kaip kilo idėja sukurti būtent tokį trintuvą, kiek laiko vyko idėjos įgyvendinimo procesas ir kokie nauji tikslai ateityje. Mokiniai turėjo galimybę ne tik akis į akį bendrauti su inovatoriumi, bet ir interaktyviai pamatyti jo kuriamus produktus ir veikimo mechanizmus. Susitikimą Ruslanas Trakšelis baigė patarimais ir palinkėjimu, kaip įgyvendinti kylančias idėjas.

Sveikatos ugdymo užsiėmimai

2021 m. balandžio mėn.

    Balandžio mėnesį gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Indrė Krivickaitė I–IV klasių mokiniams organizavo sveikatinimo paskaitų ciklą „Sveikatos mitų griovimai“. Paskaitoje „Mityba ir gyvensena, fizinė sveikata“ mokiniai susipažino su sveikatinančios mitybos samprata, prastėjančių mitybos tendencijų pasaulyje pasekmėmis, bei fizinio aktyvumo nauda organizmui, teikiamos praktinės rekomendacijos norintiems sveikiau maitintis, akcentuojant gausų vaisių ir daržovių, pilno grūdo ir žuvies produktų vartojimo naudą. Paskaitoje apie psichinę sveikatą aptarta sveikatos, kaip visapusės fizinės ir psichinės sveikatos gerovės, samprata, kalbėta apie psichoterapiją ir relaksaciją bei emocijų ir įtampos atpažinimą. Paskaitoje „Lytiškumas ir kūnas“ pristatyta saugios lytinės elgsenos svarba, akcentuojant fiziškai ir emociškai saugią aplinką. Paskaitoje „Psichoaktyvios medžiagos ir vaistai“ pristatyta informacija apie psichoaktyvias medžiagas, jų vartojimo riziką besivystančioms smegenims, priklausomybę ir jos atpažinimą, abstinencijos požymius. Kiekvieno užsiėmimo pabaigoje aptariami anksčiau mokinių užduoti klausimai bei paneigiami girdėti mitai.

Sveikiname Baltijos šalių prancūzų kalbos olimpiados nugalėtoją!

2021 m. balandžio 22 d.

    Baltijos šalių prancūzų kalbos olimpiadoje, vykusioje nuotoliniu būdu Rygoje, dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos mokiniai (B2 lygis) – nacionalinių olimpiadų nugalėtojai. Lietuvai atstovavo Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokinė Jonė Didžgalvytė (IVp). Dalyviai buvo suskirstyti po 3 mokinius (po vieną iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos). Sveikiname Jonę – III-osios komandinės vietos laimėtoją ir jos prancūzų kalbos mokytoją metodininkę Danutę Stankaitienę.

Sveikiname Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurse šalies etapo laureatus!

2021 m. balandžio 22 d.

    Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso šalies etape mūsų gimnazistai: Urtė Ignatavičiūtė (IVp), Marius Valančius (IVa), Jokūbas Bakas (IIIb), Jonas Orintas (IIIm), Šarūnė Panovaitė (IVp), Denas Misiulis (IIIp) literatūrinės kompozicijos grupėje pelnė III vietą (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Danutė Pilypavičiūtė).

Nuotolinės ugdymo karjerai pamokos

2021 m. balandžio 21, 22 d.

    Balandžio 21 d. gimnazijos III klasių mokiniams organizuota nuotolinė ugdymo karjerai pamoka „Kaip save pristatyti: CV ir motyvacinis laiškas“, kurią vedė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų priėmimo vadovė Silvija Butkutė. Viešnia mokiniams pateikė motyvacinio laiško ir gyvenimo aprašymo struktūras bei formas.

    Balandžio 22 d. II klasių mokiniai nuotoliniu būdu susitiko su  Asta Blažinskiene – sertifikuota profesionalia koučingo specialiste, karjeros konsultante, lektore, edukacinės ir meno erdvės „11Kasta“ įkūrėja, Vilniaus „Rotaract” ir Vilniaus Gedimino Rotary klubų nare bei ICF Lietuva (Tarptautinė Koučingo Asociacija) prezidente. Asta gimnazistams detaliai papasakojo apie kompetencijas, skirtas ateities profesijoms: kūrybiškumą, komunikabilumą, lyderystę ir komandinį darbą, skaitmeninį raštingumą, globalųjį mąstymą, adaptabilumą ir integralumą bei pateikė realaus gyvenimo pavyzdžių.

Danų kalbos klasių mokiniai garsina šalį ir gimtąją kalbą

2021 m. balandžio mėn.

    Platformoje atlantbib.org Šiaurės šalių mokyklų mokiniai kuria temines knygeles apie savo šalis ir jų žmonių gyvenimą, aptariami ir globalūs klausimai apie klimato kaitą, alkį ir skurdą pasaulyje, paliečiamos įvairios mokslo temos. Iš viso yra sukurta daugiau nei 300 iliustruotų knygelių su įgarsintais tekstais, jas galima perskaityti ir išgirsti ne tik mums žinomomis skandinavų, baltų, bet ir samių, norvegų bokmål, farerų ar net fryzų kalbomis. Prieš keletą metų į bendrą veiklą įsitraukė Latvija ir Lietuva. Jau trečius metus gimnazijos mokiniai, kurie mokosi danų kalbos, verčia tekstus į lietuvių kalbą, o šiais mokslo metais kuria knygeles apie Lietuvą ir jos žmones. Tai yra pirmosios atlantbib.org platformoje kuriamos devynios teminės knygelės, iš kurių kaimyninių šalių bendraamžiai gali sužinoti apie lankytinas Lietuvos vietas ir miestus, įžymius šalies žmones, istorines asmenybes, apie įmones-startuolius, ir žinoma, apie Lietuvos krepšinį. Mokinius konsultuoja danų kalbos mokytoja Jurgita Staliulionienė.

    Nuoroda į platformą – https://atlantbib.org/

Sveikiname Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso laureatus!

2021 m. balandžio 1 d.

    Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso Vilniaus miesto etape gimnazistai Urtė Ignatavičiūtė (IVp), Marius Valančius (IVa), Jokūbas Bakas (IIIb), Jonas Orintas (IIIm), Šarūnė Panovaitė (IVp), Denas Misiulis (IIIp), pristatę literatūrinę kompoziciją pagal K. Navako esė „Daikčiukų visata“ ir R. Povilionio eiles, tapo konkurso laureatais (I vieta). Mokinius paruošė lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Danutė Pilypavičiūtė. Linkime sėkmės šalies etape!

 

Paskaitos apie streso valdymą

2021 m. kovo–balandžio mėn.

    Gimnazijoje organizuotos paskaitos apie streso valdymą, pagalbos teikimą. Su mokiniais nuotolinių susitikimų metu kalbėjosi gimnazijos psichologė Asta Januškevičienė, mokinių tėveliams paskaitą skaitė ir patarimais dalinosi A. Adlerio individualiosios psichologijos krypties konsultantė, psichologė Ovidija Žaltauskienė.

Video spektaklių festivalis „Teatrozonas“

2021 m. kovo 31 d.

    Virtualaus mokinių video spektaklių festivalį „Teatrozonas“ „TABU“ tema organizavo Vilniaus Žirmūnų gimnazija. Festivalyje Vilniaus Simono Daukanto, Salomėjos Nėries, Žirmūnų gimnazijų bei Žirmūnų vaikų ir jaunimo klubo mokinių kūrybinius darbus vertino komisija, kuriai vadovavo teatro ir kino aktorė Sonata Visockaitė. Už puikius aktorinius darbus, režisūrą, video efektus, atitikusius temą video spektaklyje „Apie“ gimnazijos teatro studijai „Į sceną“ įteiktas prizas. Vaidino: Gabrielė Nakvosaitė (IIIp), Gabrielė Česevičiūtė (IVp), Austėja Šilaitė (IIIp), Urtė Palevičiūtė (IIIp), Jonė Michelevičiūtė (IIIp), Sandra Petrusevičiūtė (IIIu2), Enrika Gurevičiūtė (IVa1), Aušra Stepanauskaitė (IVa1), montažo režisierė Eglė Navickaitė (IVu2). Prie video filmo kūrimo prisidėjo bei gimnazijai virtualioje festivalio platformoje atstovavo Tadas Truskauskas (IIIb), Justinas Stankevičius (IIId), Giedrė Jurkuvėnaitė (IIIm), Greta Bučiūtė (IIId). Antroje festivalio dalyje moksleiviai dalyvavo kūrybinėje teatro laboratorijoje su „Stalo teatro“ režisiere Saule Degutyte, atliko improvizacines užduotis, kur kūrybiškumu išsiskyrė Urtė Palevičiūtė (IIIp). Dėkojame teatro studijai ir mokytojai ekspertei Rasai Ercmonienei-Varnei.

Ugdymo karjerai renginys „Lietuvos kariuomenė. Pareiga. Karjera“

2021m. kovo 31 d.

    Gimnazijos III–IV klasių mokiniams organizuotas nuotolinis renginys „Lietuvos kariuomenė. Pareiga. Karjera“, kuriame vyresnysis verbuotojas, št. srž. I. Bartanovičius, atstovaujantis Vilniaus regioninį karo prievolės ir komplektavimo skyrių, papasakojo mokiniams apie Lietuvos kariuomenę, šaukimą į kariuomenę, tarnybos būdus. Susitikime kalbėta apie studijas LKA, priėmimo sąlygas.

Tarptautinės frankofonijos dienos renginiai

2021 m. kovo 30 d.

     Gimnazijos II–IV klasių mokiniai dalyvavo nuotolinėse Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklų vertimo dirbtuvėse „Versti – tai pasakyti bemaž tą patį“, kurias vedė VDU Užsienio kalbų, literatūros ir vertimo studijų katedros prof. dr. Aurelija Leonavičienė.

    Gimnazijos III klasių mokinių komanda: Erika Zukulaitė (IIIb), Vilhelmas Rožanskas (IIIm), Gabrielė Nakvosaitė (IIIp), Rapolas Jauniškis (IIIu1), Vincentas Adomaitis (IIIu1) bei Aurelija Šotaitė (IIIu1) dalyvavo nuotoliniame tarpmokykliniame renginyje „Frankofonija ir mes”. Renginyje dalyvavo Vilniaus Simono Daukanto, Mykolo Biržiškos gimnazijų, Licėjaus bei „Erudito“ licėjaus ir J. Tallat-Kelpšos konservatorijos mokinių komandos. I-ąją vietą laimėjo „Erudito“ licėjaus, II-oji vieta atiteko Simono Daukanto gimnazijos, III-ąja vieta pasidalino Vilniaus licėjaus ir J. Tallat-Kelpšos konservatorijos mokinių komandos. Gimnazijos mokinių prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Stankaitienė.

Respublikinė lietuvių kalbos ir literatūros projektinių ir tiriamųjų darbų konferencija „Filologinės dėlionės“

2021 m. kovo 29 d.

    Respublikinėje lietuvių kalbos ir literatūros projektinių ir tiriamųjų darbų konferencijoje „Filologinės dėlionės“, kurią organizavo Vilniaus Žemynos gimnazija, paskatintos lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danutės Pilypavičiūtės dalyvavo ir mūsų gimnazijos IVa1 klasės mokinės. Jos apdovanotos atminimo dovanėlėmis ir Padėkos raštais: Elena Titova –  už novatorišką ir drąsų literatūros traktavimą, Deina Venckūnaitė – už dėmesį Rytų kultūrai ir netikėtas įžvalgas, Ani Airapetian – už brandžias literatūrines įžvalgas.

Geografijos olimpiada ir XX Nacionaliniame mokinių Česlovo Kudabos konkursas

2021 m. kovo 24, 27 d.

    Kovo 27 d. Vilniaus universitete nuotoliniu būdu vyko XX Nacionalinis mokinių Česlovo Kudabos geografijos konkursas. Jame dalyvavo virš 1000 mokinių iš 331 šalies mokyklos. Konkurso dalyvius sveikino Vilniaus universiteto rektorius prof. dr. Rimvydas Petrauskas, Geomokslų instituto direktorius prof. dr. Egidijus Rimkus. Mokiniai klausėsi prof. dr. Andrej Spiridonov paskaitos „Marso geologija, geografija, meteorologija, hidrologija ir kartografavimas”, vėliau atliko kūrybines užduotis. Konkurse dalyvavo mūsų gimnazistai: Jonas Laurynas Kynas (Iu1), Rokas Varanavičius (IIu1) klasė ir Vilius Masiulis (IIIu1).

    Kovo 24 d. gimnazistai: Julius Marcinkus (Iu1),Vilius Masiulis (IIIu1) ir Marius Jonuška (IVp) dalyvavo savivaldybių etapo geografijos olimpiados I ture ir pagal surinktą taškų skaičių visi trys pateko į II-ąjį turą. Mokinius olimpiadoms ir konkursams ruošia geografijos mokytoja ekspertė Genovaitė Kynė.

Renginys „Misija: įmanoma. XXII laida“

2021 m. kovo 26 d.

    Penktadienio popietę trečiųjų klasių mokiniai sukvietė abiturientus ir mokytojus į inscenizuotą „Šimtadienio“ nuotolinį renginį – žaidimą „Misija: įmanoma. XXII laida“. Norėdami įveikti jau penketą mėnesių abiturientus pagrobusį virusą „Korona“, žaidimo dalyviai turėjo pereiti net kelis žaidimo etapus: sėkmingai „užsiregistruoti“ – žaismingai prisistatyti klasėmis, prisiminti seniai matytas gimnazijos erdves, iš užuominų pažinti mokytojus ar prisiminti gimnazijos himno eilutes, mėgstamų dainų tekstus. Žaidėjus ir stebėtojus su įveiktos misijos pabaiga pasveikino gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė, IV-ųjų klasių auklėtojai. Palinkėkime abiturientams sėkmės!

 

Pilietiškumo pamoka su politologu Mažvydu Jastramskiu

2021 m. kovo 25 d.

    Visą kovo mėn. gimnazijoje vykusių pilietiškumo pamokų ciklą, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti, susitikimu „Ką gali Lietuvos prezidentas?“ su III–IV klasių mokiniais baigė VU TSPMI dėstytojas doc. dr. Mažvydas Jastramskis. Svečias gimnazistams pristatė prezidento instituciją pasaulio kontekste, aptarė Lietuvos prezidento pareigybę, teises ir pareigas, aiškino politines galias. Pamokos pabaigoje M. Jastramskis atsakė į klausimus apie Lietuvos rinkiminio aktyvumo problemą, jaunimo įsitraukimą į politiką ir dabartinio prezidento visuomenės pasitikėjimo reitingus.

 

 

Sveikiname Lietuvos mokinių rusų (užsienio) kalbos olimpiados šalies etapo Pagyrimo rašto laimėtoją

2021 m. kovo 23–24 d.

    XXVIII Lietuvos mokinių rusų (užsienio) kalbos olimpiados šalies etape nuotoliniu būdu IIIm klasės mokinei Dianai Bogdanaitei už puikiai atliktą kalbėjimo užduotį įteiktas LR ŠMSM Pagyrimo raštas. Mokinės rusų kalbos mokytoja metodininkė Rita Labašauskienė.

Renginiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

2021 m. kovo 10, 18 d.

    Gimnazijoje organizuoti nuotoliniai renginiai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. I klasių mokiniams pilietiškumo pamoką vedė gimnazijos bendruomenės nariai, TV, radijo ir renginių vedėjai Dovilė ir Žygimantas Stakėnai. III–IV klasių mokiniai susitiko su Lietuvos Neprilausomybės akto signatare, aktore, politike Nijole Oželyte. II klasių mokiniams pamoką vedė „Robotikos akademijos“ įkūrėjai: Lukas Džiugas Eidukas ir Kristijonas Vasiliauskas. Pilietiškumo pamokose svečiai dalinosi mintimis ir įžvalgomis apie tikrosios laisvės vertę ir reikšmę, žmogiškąsias vertybes, savęs tobulėjimą, tikslų siekimą, pilietiškumo ugdymą(si).

Ugdymo karjerai renginys

2021 m. kovo 17 d.

    Gimnazijos  alumnai organizavo nuotolinę diskusiją apie studijas ir karjerą IV klasių mokiniams. Pokalbyje dalyvavo: VU Medicinos fakulteto šeštakursis Kipras Jauniškis, aktorė Kristina Švenčionytė, pilotas Linas Steponavičius, architektas Martynas Brimas, LR ambasados Kazachstano respublikoje atašė Egdaras Jelanskis, visuomenės atstovė, ilgametė „Jaunimo linijos“ savanorė Aistė Natkevičiūtė bei Vilniaus dizaino kolegijos studentė Rusnė Dvožeckytė. Diskusiją moderavo gimnazijos alumni, ekonomikos mokytoja Kunigunda Zubytė.

Sveikos mitybos pamoka

2021 m. kovo 17 d.

    Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Indrė Krivickaitė vedė nuotolinę sveikos mitybos pamoką I klasių mokiniams. Pristačiusi sveikos mitybos sampratą, įvairių sveikatos mitybos tipų pasirinkimo priežastis, supažindinusi su Lietuvos gyventojų mitybos tendencijomis, specialistė kalbėjo apie šiandien naudojamas sveikos mitybos gaires: maisto pasirinkimo piramidę, maisto grupių proporcijas lėkštės principu bei matavimą porcijas kumščiais, teikė rekomendacijas.

Atvirų durų diena gimnazijoje

2021 m. kovo 16 d.

    Nuotolinių susitikimų su būsimaisiais gimnazijos mokiniais, jų tėvais metu gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė supažindino su gimnazijos veikla, priėmimo į gimnaziją tvarka bei kartu su priėmimo komisijos pirmininke, pavaduotoja ugdymui Daiva Savčiukiene atsakė į pateiktus klausimus.

Sveikiname Lietuvos mokinių muzikos olimpiados šalies etapo nugalėtoją!

2021 m. kovo 6 d.

    IX Lietuvos mokinių muzikos olimpiados šalies miesto etape IIIm klasės mokinys Eivydas Trioška laimėjo III-ąją vietą ir apdovanotas specialiu prizu už geriausią kompoziciją. Mokinio muzikos vyr. mokytojas Edvardas Čepanonis.

Sveikiname Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiados šalies etapo nugalėtoją!

2021 m. kovo 4–5 d.

    Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiados (11–12/III–IV gimnazijos kl.) šalies etape IVp klasės mokinė Jonė Didžgalvytė laimėjo II-ąją vietą (B2 lygis) ir yra pakviesta atstovauti Lietuvai Baltijos šalių prancūzų kalbos olimpiadoje. Mokinės prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Stankaitienė.

Akademiko Jono Janickio chemijos konkursas

2021 m. kovo 3 d.

    IIIm klasės mokiniai: Petras Sladkevičius ir Eivydas Trioška dalyvavo šalies mokinių „Akademiko Jono Janickio chemijos konkurso“ I etape ir pateko į II-ąjį etapą. Mokinių chemijos mokytoja metodininkė Birutė Radzevičienė.

Sveikiname 59-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados šalies etapo nugalėtojus!

2021 m. vasario 25–26 d.

    59-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados šalies etape dalyvavo: Eivydas Trioška (IIIm), Petras Sladkevičius (IIIm), Silvija Vainovskaja (IVu1), Dominykas Žviedrys (IVu1) ir Robert Berlin (IIIb). Sveikiname Eivydą Triošką (IIIm), laimėjusį II-ąją vietą ir Silviją Vainovskają (IVu1), apdovanotą Pagyrimo raštu. Mokinius olimpiadai parengė chemijos mokytoja metodininkė Birutė Radzevičienė.

 

 

Sveikiname XXVIII Lietuvos mokinių rusų (užsienio) kalbos olimpiados miesto etapo ir KALBŲ KENGŪROS Lyderių turo nugalėtojas!

2021 m. kovo 2 d.

    XXVIII Lietuvos mokinių rusų (užsienio) kalbos Vilniaus miesto etape IIIm klasės mokinė Diana Bagdonaitė laimėjo III-ąją vietą ir yra pakviesta dalyvauti olimpiados šalies etape.

    Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projekte „Kalbų kengūra 2020“ Lyderių ture IIId klasės mokinė Gabrielė Stupak apdovanota Pagyrimo raštu. Mokinių rusų kalbos mokytoja metodininkė Rita Labašauskienė.

Sveikiname Lietuvos mokinių technologijų olimpiados miesto etapo nugalėtoją!

2021 m. vasario 24 d.

    Lietuvos mokinių technologijų olimpiados Vilniaus miesto etape IVa2 klasės mokinė Nomeda Granickaitė laimėjo III-ąją vietą. Mokinės technologijų vyresnioji mokytoja Vaiva Kazlauskaitė.

Renginys „Tarptautinė elementariųjų dalelių fizikos meistriškumo pamoka 2021“

2021 m. vasario 24 d.

    Renginyje „Tarptautinė elementariųjų dalelių fizikos meistriškumo pamoka 2021“ dalyvavo IIIu1 kl. mokinys Darijus Daužvardis (fizikos mokytoja A.Martūnienė). Renginio dalyviai paskaitos metu sužinojo apie Europos branduolinių tyrimų organizaciją (CERN), Lietuvos mokslininkų dalyvavimą CERN veikloje, elementariųjų dalelių detektorius. Praktinėje renginio dalyje mokiniai tyrė CMS detektoriuje užregistruotus įvykius.

 

 

Sveikiname Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiados miesto etapo nugalėtojas!

2021 m. vasario 23 d.

    Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiados (11–12/III–IV gimnazijos kl.) Vilniaus miesto etape IIIp klasės mokinė Vesta Bielinytė laimėjo II-ąją, o IVp klasės mokinė Jonė Didžgalvytė – I-ąją vietą ir yra pakviestos dalyvauti olimpiados šalies etape. Mokinių prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Stankaitienė.

Projekto „VSDG Lyderių mokykla“ užsiėmimas: susitikimas su Mantu Cegelsku

2021 m. vasario 24 d.

    Gimnazijoje vyko gimnazijos ir Alumnų klubo vykdomo projekto „Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos Lyderių mokykla“ užsiėmimas-susitikimas su aktoriumi, pedagogu Mantu Cegelsku. Lyderių klubo nariai turėjo puikią galimybę ne tik susipažinti su aktoriaus profesija, jos subtilybėmis, bet ir dalyvavo darbo pokalbio simuliacijoje. Gimnazistai su svečiu diskutavo apie kūrybiškumo ugdymą bei talentų paieškas.

Tarptautinis konkursas „Picture – Mathematical Task“

2021 m. vasario 24 d.

    Už dalyvavimą Vilniaus VGTU licėjaus organizuotame tarptautiniame konkurse „Picture – Mathematical Task“ gimnazijos mokiniams: Justinai Trepuilaitei (IVa2), Vaivai Paškevičiūtei (IVu1), Emilijai Kaledinskaitei (IIId), Gabrielei Zaveckytei (IIIp) ir Pijui Gateliui (IIIu2) įteikti padėkos raštai. Informacinių technologijų vyr. mokytojas Mindaugas Jakavonis.

Džiaugiamės dalykinių olimpiadų miesto etapų dalyviais

2021 m. vasario 24, 25 d.

    Lietuvos mokinių technologijų olimpiados Vilniaus miesto etape gimnazijai atstovavo IIIp klasės mokinys Jonas Malinauskas ir IVa2 klasės mokinė Nomeda Granickaitė. Technologijų vyr. mokytoja Vaiva Kazlauskaitė.

    27-osios Lietuvos mokinių dailės olimpiados Vilniaus miesto etape gimnazijai atstovavo IIIu2 klasės mokinė Dalia Pečiukaitytė. Dailės vyr. mokytoja Agnė Juršytė.

Sveikiname Lietuvos mokinių muzikos olimpiados miesto etapo nugalėtoją!

2021 m. vasario 6–7 d.

    IX Lietuvos mokinių muzikos olimpiados Vilniaus miesto etape IIIm klasės mokinys Eivydas Trioška laimėjo I-ąją vietą ir yra pakviestas dalyvauti šalies etape. Mokinio muzikos vyresnysis mokytojas Edvardas Čepanonis.

Sveikiname 68-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados miesto etapo nugalėtojus!

2021 m. vasario 4 d.

    Sveikiname 68-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados miesto etapo Pagyrimo raštų laimėtojus: Ūlą Malciūtę (Im), fizikos vyr. mokytoja Jolanta Snežko, Roką Varanavičių (IIu), fizikos mokytoja metodininkė Alminutė Martūnienė.

Džiaugiamės ir didžiuojamės

2021 m. vasario mėn.

    Gimnazija didžiuojasi mokiniais – mokomųjų dalykų olimpiadų miesto etapų dalyviais, juos parengusiais mokytojais.

    28-osios Lietuvos mokinių rusų (užsienio) kalbos olimpiados (10–11/II–III gimnazijos kl.) miesto etape gimnazijai atstovauja Diana Bogdanaitė (IIIm). Mokinės rusų kalbos mokytoja metodininkė Rita Labašauskienė.

    IX Lietuvos mokinių muzikos olimpiados Vilniaus miesto etape gimnazijai atstovauja Eivydas Trioška (IIIm) klasė. Mokinio muzikos vyr. mokytojas Edvardas Čepanonis.

Sveikiname 53-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados miesto etapo nugalėtojus!

2021 m. sausio 26 d.

    Sveikiname 53-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados miesto etapo nugalėtojus: Petrą Sladkevičių (IIIm) – III vieta, Dominyką Žviedrį (IVu1) – III vieta. Petras Sladkevičius pakviestas dalyvauti olimpiados šalies etape. Mokinius olimpiadai parengė biologijos mokytoja metodininkė Nijolė Jankauskienė.

Džiaugiamės ir didžiuojamės

2021 m. sausio 27 d.

    Gimnazija didžiuojasi mokiniais – mokomųjų dalykų olimpiadų miesto etapų dalyviais, juos parengusiais mokytojais. Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9–12/I–IV gimnazijos klasių mokiniams miesto etape gimnazijai atstovavo: Liuimaitė Saulė (IIm) ir Poškutė Veronika (IIm) (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Roma Prajaraitė), Tarasevič Diana (IVu2) ir Didžgalvytė Jonė (IVp) (lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Nijolė Lukšaitė).

Nuotolinė ugdymo karjerai pamoka

2021 m. sausio 27 d.

    Gimnazijos IV klasių mokiniams organizuota nuotolinė ugdymo karjerai pamoka „Kaip save pristatyti: CV ir motyvacinis laiškas“, kurią vedė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentų priėmimo vadovė Silvija Butkutė. Viešnia mokiniams pateikė motyvacinio laiško ir gyvenimo aprašymo struktūras bei formas.

Sveikiname mokinius – Lietuvos mokinių matematikos olimpiados miesto etapo nugalėtojus!

2021 m. sausio 22 d.

    69-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados Vilniaus miesto etape Varanavičius Rokas, IIu (matematikos mokytoja ekspertė Irma Gecevičiūtė) ir Kazlauskas Adomas, IIIb (matematikos vyr. mokytoja Kristina Jasaitytė) apdovanoti Padėkos raštais.

Sveikiname 32-osios Lietuvos mokinių informacinių technologijų olimpiados miesto etapo nugalėtojus!

    Lietuvos 32-osios informacinių technologijų olimpiados miesto etape gimnazijai atstovavo: Darijus Daužvardis (IIIu1) (informacinių technologijų vyr. mokytojas Mindaugas Jakavonis), Gabrielis Vaclovas Zabitis (IIIu1), Deniza Alijeva (IVu1) ir Dominykas Žviedrys (IVu1) (informacinių technologijų mokytojas metodininkas Dainius Martūnas). Šiame etape Dominykas Žviedrys laimėjo I vietą tarp Vilniaus miesto 12 klasės mokinių ir kartu su Gabrieliumi Vaclovu Zabičiu kviečiami dalyvauti olimpiados trečiajame (šalies atrankiniame) etape.

Sveikiname 59-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados miesto etapo nugalėtojus!

2021 m. sausio 21 d.

    Sveikiname 59-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados miesto etapo nugalėtojus: Eivydas Trioška (IIIm) – I vieta, Petras Sladkevičius (IIIm) – I vieta, Silvija Vainovskaja (IVu1) – I vieta, Dominykas Žviedrys (IVu1) – II vieta, Aleksas Žikas (IIm) – Pagyrimo raštas, Benjaminas Markevičius (IIu) – Pagyrimo raštas, Rokas Varanavičius (IIu) – Pagyrimo raštas, Ignas Varanavičius (IIu) – Pagyrimo raštas.

    Eivydas Trioška (IIIm), Petras Sladkevičius (IIIm), Silvija Vainovskaja (IVu1), Dominykas Žviedrys (IVu1) ir Robert Berlin (IIIb) pakviesti dalyvauti olimpiados šalies etape. Mokinius olimpiadai parengė chemijos mokytoja metodininkė Birutė Radzevičienė.

Džiaugiamės ir didžiuojamės

2021 m. sausio 20–21 d.

    Gimnazija didžiuojasi mokiniais – mokomųjų dalykų olimpiadų miesto etapų dalyviais, juos parengusiais mokytojais.

    Sausio 20 dieną Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiados (11–12/III–IV gimnazijos kl.) miesto etape gimnazijai atstovavo: Stakutytė Elija (IIIm), Bielinytė Vesta (IIIp) ir Didžgalvytė Jonė (IVp). Prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Danutė Stankaitienė.

    68-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados miesto etape gimnazijai atstovavo: Daužvardytė Adrija (Id), Cimbalas Linas (Iu1), Juknevičius Emilis (Iu1), Malciūtė Ūla (Im), Varanavičius Ignas (IIu) ir Varanavičius Rokas (IIu), Daužvardis Darijus (IIIu1), Jonkus Martynas (IIIu1), Trioška Eivydas (IIIm), Žviedrys Dominykas (IVu1). Fizikos  mokytoja metodininkė Alminutė Martūnienė.

Paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena

2021 m. sausio 11–15 d.

    Gimnazijoje paminėta Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Jau keturioliktą kartą gimnazija įsijungė į šalies pilietinę iniciatyvą „Atmintis gyva, nes liudija“: iniciatyvos simbolis – žvakės, simbolizuojančios gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę buvo uždegtos ne tik gimnazijoje, bet ir mokinių bei mokytojų namų languose. Sausio 13 ir 14 dienomis istorijos mokytojas Mindaugas Olbutas organizavo nuotolinius renginius „Apginta laisvė“ I–II ir III–IV klasių mokiniams.

Džiaugiamės ir didžiuojamės

2021 m. sausio 7–15 d.

    Gimnazija didžiuojasi mokiniais – mokomųjų dalykų olimpiadų miesto etapų dalyviais, juos parengusiais mokytojais.

    Lapkričio 25 d. IV-osios Lietuvos geomokslų olimpiados I ture dalyvavo Rokas Varanavičius (IIu), Medeina Joncevaitė (IIId), Marija Smaliukaitė (IIId) ir Urtė Palevičiūtė (IIIp). Geografijos mokytoja ekspertė Genovaitė Kynė.

    Sausio 7 dieną  59-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados miesto etape gimnazijai atstovavo: Kristina Yamauchi (Iu1), Emilis Juknevičius (Iu1), Tomas Verbickas (Iu1), Aleksas Žikas (IIm), Rytis Neverdauskas (IIm), Rokas Varanavičius (IIu) ir Ignas Varanavičius (IIu), Benjaminas Markevičius (IIu), Robert Berlin (IIIb),  Petras Sladkevičius (IIIm), Eivydas Trioška (IIIm), Darijus Daužvardis (IIIu1), Martynas Jonkus (IIIu1), Silvija Vainovskaja (IVu1) ir Dominykas Žviedrys (IVu1). Chemijos mokytoja metodininkė Birutė Radzevičienė.

    Sausio 8 dieną Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados 11 (III gimnazijos klasių) mokiniams miesto etape dalyvavo Gabrielis Vaclovas Zabitis. Anglų kalbos vyr. mokytoja Romualda Martinsone.

    Sausio 14 d. 53-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados Vilniaus miesto etape gimnazijai atstovavo: Skarulskis Rapolas (Im), Malciūtė Ūla (Im), Žikas Aleksas (IIm), Petkevičiūtė Miglė (IIm), Liuimaitė Saulė (IIm), Chang Liu (IIu), Robert Berlin (IIIb),  Petras Sladkevičius (IIIm), Avižaitė Aistė (IVu1) ir ir Dominykas Žviedrys (IVu1). Biologijos mokytoja metodininkė Nijolė Jankauskienė ir biologijos vyr. mokytoja Sonata Urbšienė.

    Sausio 15 d. 69-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados Vilniaus miesto etape dalyvavo: Miodišauskas Danielius ir Drotvinas Gabrielis Mykolas (Iu1), Varanavičius Rokas (IIu) (matematikos mokytoja ekspertė Irma Gecevičiūtė), Černiauskas Ignotas (Iu2) (matematikos mokytoja metodininkė Vilma Lenkaitytė) ir Daužvardis Darijus (IIIu1), Jucytė Greta (IIIu1) bei Kazlauskas Adomas (IIIb) (matematikos vyr. mokytoja Kristina Jasaitytė).

Ekonomikos ir verslumo pamokos

2021 m. sausio 6–14 d.

    Ekonomikos ir verslumo pamokose II klasių mokiniams (ekonomikos mokytoja Kunigunda Zubytė) SEB banko projektų vadovė Sigita Strockytė-Varnė mokė asmeninio biudžeto sudarymo paslapčių pritaikant biudžeto valdymo taisyklę „50-30-20“. Viešnia ne tik išmokė biudžeto valdymo pagrindų, bet ir pateikė mokiniams galimas sukčių pinigų išviliojimo schemas.

Kalėdiniai renginiai

2020 m. gruodžio 22 d.

    Tradiciškai senuosius metus gimnazija palydi organizuodama Netradicinio ugdymo dieną. Mokinių tarybos nariai sukvietė susiburti į koncertą nuotoliniu būdu. Renginyje skambėjo mokinių sukurti monologai, eilės, atliekamos dainos bei kūriniai, sveikinimai, demonstruojami kūrybiniai darbai. Mokinius ir mokytojus pasveikino gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė. Vakare mokiniai dalyvavo kalėdiniame protmūšyje, kurį laimėjo IIId klasės mokinių (Paulė Stonytė, Ema Klimaitė, Justinas Stankevičius) komanda bei Elžbieta Maslauskaitė (Ia), Vesta Bielinytė (IIIp) ir Augustė Rezgaitytė (IVa2). Dėkojame mokinių tarybai už sugrąžintą bendrystės jausmą.

    NKKM kompiuterių mokyklos organizuotame nacionaliniame kalėdinių ir naujamečių atvirukų konkurse „Žiemos fantazija 2020“ dalyvavę mokiniai Evelina Ragauskaitė (IIIb), Gabrielė Zaveckytė (IIIp), Arnas Kairys (IVa1), Vytenis Kazlauskas (IVa1), Jokūbas Ostrauskas (IVa2), Adomas Rukšys (IVu1), Andrius Cijunaitis (IVu1), Inesa Jurkevičiūtė (IVu1), Justas Trainauskas (IVu2), apdovanoti diplomais (informacinių technologijų vyr. mokytojas Mindaugas Jakavonis).

Poezijos konkursas „Biblioteka – minties šventykla“

2020 m. gruodžio 18 d.

    Vilniaus universiteto bibliotekos 450-osioms įkūrimo metinėms skelbtame poezijos konkurse „Biblioteka – minties šventykla“, kurį organizavo šios bibliotekos Adomo Mickevičiaus muziejus,  mūsų gimnazijos IVa1 klasės mokinė Juta Nalivaikaitė (mokytoja Danutė Pilypavičiūtė) laimėjo II vietą. Sveikiname! Jutos eilėraštis „Baltas orkestras“ išspausdintas gimnazijos laikraštyje „Būdas daukantiečių“ (lapkričio–gruodžio mėn). Malonaus skaitymo!

„VILNIUS TECH“ pamokos

2020 m. gruodžio 3 d.

    Iu1, Iu2, IIu klasių mokiniams organizuotos pamokos „Jonizuojanti spinduliuotė mūsų aplinkoje“, kurias vedė „VILNIUS TECH“ doc. dr. Dainius Jasaitis. Šių universitetinių klasių mokiniai atlieka mėnesio trukmės tyrimą „Geležies korozija“.

Sveikatingumo renginys – protų mūšis „Sveika mityba“

2020 m. gruodžio 3 d.

    Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Lukošiūtė organizavo nuotolinį sveikatingumo renginį – protų mūšį „Sveika mityba“ I klasių mokiniams. Renginio metu įvertintos mokinių turimos žinios apie sveikatai palankią mitybą, skatinamas sveikas gyvenimo būdas.

Nuotoliniai karjeros ugdymo renginiai

2020 m. gruodžio mėn.

    Gimnazijos II klasių mokiniams karjeros ugdymo pamokas „Ką verta žinoti dešimtokui, kuris planuoja savo karjerą?“  vedė Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro metodininkė, karjeros konsultantė Gėliūnė Adomaitytė. Mokiniai susipažindino su pagrindinėmis Ugdymo karjerai internetinėmis svetainėmis, studijų programomis/ kryptimis bei sąlygomis, pateiktos nuorodos apie profesijas, testus, savanorystę, studijų galimybes užsienyje.

    III ir IV klasių gimnazistai turėjo galimybę iš arčiau susipažinti su studijomis Vilniaus universitete. Vilma Zarankaitė, ryšių su mokyklomis koordinatorė, nuotoliniame informaciniame renginyje papasakojo apie studijų programas, įstojimo į VU galimybes. Renginio metu buvo kalbėta apie gretutines studijas, mainų programas, studentišką veiklą. Mokiniams pasiūlyta pasinaudoti ir nuoroda www.vu.lt/klauskstudento.

    III ir IV klasių gimnazistai turėjo galimybę susipažinti su studijomis užsienio aukštosiose mokyklose. Nuotolinę informacinę paskaitą apie studijas D. Britanijoje, Danijoje, Olandijoje bei Vokietijoje vedė UAB „Kalba.Lt“ studijų užsienyje koordinatorė D. Verikaitė. Ji supažindino gimnazistus su pagrindiniais studijų pasirinkimo žingsniais, kalbėjo apie stipriausius Europos universitetus, apie galimybę derinti darbą su studijomis, praktikos galimybę studijuojant.

Matematikos greitojo uždavinių sprendimo konkursas

2020 m. lapkričio 25 d.

    Vilniaus  Žirmūnų gimnazija nuotoliniu būdu organizavo tradicinį matematikos greitojo sprendimo uždavinių konkursą Vilniaus miesto gimnazijų III klasių mokiniams. Džiaugiamės, jog keturi iš penkių gimnazijos mokinių (tiek daugiausia atstovų galėjo atstovauti gimnazijai) pelnė prizines vietas: Robert Berlin (IIIb) – I vieta, Adomas Kazlauskas (IIIb) – II vieta, Greta Jucytė (IIIu1) ir Darijus Daužvardis (IIIu1) – III vieta. Mokinių matematikos mokytoja Kristina Jasaitytė.

Ekonomikos pamokos svečias – algoritminės prekybos fondo valdytojas Aistis Raudys

2020 m. lapkričio 11 d.

    III–IV klasių mokiniams, besimokantiems ekonomikos ir verslumo, nuotolinę pamoką vedė algoritminės prekybos fondo valdytojas, VU doc. Aistis Raudys. Svečias pasakojo apie asmeninį karjeros kelią – baigęs doktorantūras studijas Lietuvoje išvyko gyventi į Londoną, įgijęs įvairios patirties bankuose, grįžo į Lietuvą ir įkūrė investicinį fondą. Svečias pasakojo mokiniams, kaip vyksta prekyba finansiniais instrumentais, kodėl sunku iš to uždirbti ir kokios sąlygos keliamos norintiems įkurti investicinį fondą Lietuvoje. Paklaustas, kur patartumėte investuoti pinigus jaunam žmogui, besišypsodamas atsakė: „pradžioje į save – mokslą ir žinias“.

 

 

Respublikinio prof. K. Baršausko fizikos konkurso nugalėtojai

2020 m. lapkričio 6 d.

    2020 m. spalio 10 d. KTU 25-ąjį kartą organizavo respublikinį prof. K. Baršausko fizikos konkursą šalies 8–12 klasių moksleiviams. Jame dalyvavo mūsų gimnazijos mokiniai: Adrija Daužvardytė (Id), Ignas Varanavičius (IIu), Rokas Varanavičius (IIu), Darijus Daužvardis (IIIu1), Vincentas Adomaitis (IIIu1), Simonas Barštys (IIIu1), Eivydas Trioška (IIIm), Danielė Gedminaitė (IVu1). Į 4–10 vietų nugalėtojų gretas pateko ir padėkos raštais apdovanoti: Ignas Varanavičius, Rokas Varanavičius ir Danielė Gedminaitė. Sveikiname mokinius ir jų fizikos mokytoją Alminutę Martūnienę.

Paminėtos Simono Daukanto gimimo metinės

2020 m. spalio 23 d.

    Gimnazijoje paminėtos Simono Daukanto – lietuvių istoriko, pirmosios Lietuvos istorijos, parašytos lietuviškai, autoriaus gimimo 227-osios metinės. Ryte gimnazijos bendruomenė klausėsi radijo laidos apie Simoną Daukantą, I aukšto koridoriuje eksponuojami II klasių mokinių integruotų dailės – lietuvių kalbos pamokų metu sukurti darbai „Skaitau Simoną Daukantą“. II aukšto koridoriuje eksponuojami II–III klasių mokinių kūrybiniai darbai „Simono Daukanto portretas“.

 

Technologijų pamokos kitose erdvėse

2020 m. spalio 14, 21 d.

    Gimnazijos III ir IV klasių mokiniams (technologijų mokytoja Vaiva Kazlauskaitė) tekstilės pamokos vyko Vilniaus dailės akademijos tekstilės meno ir dizaino katedroje, kurioje eksponuojama VDA lektoriaus, tekstilės laboratorijos vedėjo Vlado Daškevičiaus retrospektyvinė tekstilės paroda „50 raportų“. Gimnazistai susipažino su audimo staklėmis, doktorantė Jelena Škulienė pasakojo apie audimą kompiuterinėmis nytinėmis staklėmis. Spalio 21 d. gimnazistai apsilankė IX-osios tekstilės meno bienalės „RIBA #30“ parodoje LDS galerijoje „Arka“. Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtõs bienalės idėja grindžiama mintimi, kad valstybė, kaip ir žmogus, išgyvena vaikystės, jaunystės ir brandos amžių.

Projekto „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“ renginys

2020 m. spalio 15 d.

    IIa ir IIc klasių mokiniai dalyvavo VšĮ „Kultūros ir švietimo centro „Vilniaus Mokytojų namai“ projekto „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“ renginyje, skirtame signatarui Kaziui Bizauskui atminti. Jie klausėsi gimnazijos istorijos mokytojo Mindaugo Olbuto pasakojimo apie signatarą, kartu su lietuvių liaudies folkloro dainininke, etnologe Veronika Povilioniene dainavo liaudies dainas.

Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados I etapas

2020 m. spalio 9 d.

    Gimnazijoje organizuotas 2-osios Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados I etapas. Dalyvavo 1157 mokiniai iš 139 mokymo įstaigų, mūsų gimnazijos – 16 mokinių iš Iu1, Im ir IIu klasių. Šiais metais olimpiada vyko netradiciškai: testas atliekamas kompiuteriu, kompleksinės užduotys raštu.

 

Sveikiname ir didžiuojamės gimnazijos mokytojais

2020 m. spalio 5 d.

    Gimnazistai didžiuojasi gimnazijos mokytojais, todėl kasmet artėjant Mokytojo dienai suka galvas, kaip įdomiau ir kūrybiškiau juos pasveikinti. Anksti ryte juos, tik peržengusius mokyklos slenkstį, su saulėgrąžomis rankose pasitikę besišypsantys Mokinių tarybos nariai dėkojo už visokeriopą pagalbą mokslo kelyje ir linkėjo gražios dienos. Pirmo aukšto koridorių puošė šventinės dienos stendai, juose puikavosi kiekvieną dėstomą dalyką simbolizuojančios figūros, išmargintos įvairių dydžių bei šriftų palinkėjimais, eilėmis, dainų žodžiais, įdomiais faktais, įžymių žmonių citatomis. Mokslų simbolius puošė kiekvieno dalyko mokytojo vardo kortelės, ant kurių mokiniai kvietė mokytojus parašyti palinkėjimą ar pasirašyti. Kadangi šie mokslo metai dar labiau kaip niekad susiję su informacinėmis technologijomis, tai atsispindėjo šventinėse dekoracijose: iš suvertų senų kompiuterio klaviatūrų mygtukų prie stendų karojo girliandos, ant mokytojų kambario durų kabėjusio plakato tekstas („Brangūs Mokytojai, sveikiname atvykus į laukimo kambarį, ant stalo magnetinėje lentoje lyg kompiuterio ekrane iš klaviatūros raidžių mirgėjo sveikinimo tekstas, mokytojus maloniai nustebino mokinių įteiktos saldžios dovanėlės. Antro aukšto koridoriuje skambėjo mokinių atliekamos dainos, instrumentiniai kūriniai. Diena buvo smagi, neeilinė, ją puošė mokytojų šypsenos.

Renginys „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“

2020 m. spalio 1 d.

    IIb ir IId klasių mokiniai su auklėtojais Mindaugu Olbutu ir Danute Pilypavičiūte dalyvavo Kultūros ir švietimo centro „Vilniaus Mokytojų namai“ surengtame renginyje „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“, skirtame signatarui Antanui Smetonai atminti. Jie klausėsi gimnazijos istorijos mokytojo Mindaugo Olbuto pasakojimo apie Lietuvos Prezidentą A.Smetoną, kartu su lietuvių liaudies folkloro dainininke, etnologe Veronika Povilioniene dainavo liaudies dainas.

Pamokos kitose edukacinėse erdvėse

2020 m. rugsėjo 21, 30 d.

    Rugsėjo 21 d. mokytoja Genovaitė Kynė geografijos pamoką IV klasių mokiniams vedė LR Seimo lankytojų centre. Edukacinėje veikloje „Valstybė: kaip gimsta įstatymas“ mokiniai diskutavo apie Lietuvos geopolitinę padėtį, jos stabilumą ir grėsmes, visuomeninius procesus valstybėje, jos valdymą, gyventojus, ekonomiką, globalizaciją. Ši pamoka buvo svarbi dar ir tuo, jog, artėjant rinkimams į LR Seimą, aktualu kalbėti apie valstybės valdymą bei kiekvieno mūsų pilietinę poziciją, kurią vyriausieji gimnazistai išreikš spalio 11 d.

    Rugsėjo 30 d. IVa klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danutės Pilypavičiūtės, dalyvavo netradicinėje edukacinėje pamokoje V.Mykolaičio-Putino memorialiniame muziejuje, buvusiame rašytojo bute, kuriame jis gyveno paskutinius 20 metų. Mokiniai susidomėję klausėsi muziejaus vadovės pasakojimo apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, apžiūrėjo butą, turėjo galimybę išvysti ne tik romaną „Altorių šešėly“, išspausdintą Brailio raštu, bet ir mistiškiausią muziejaus detalę – pomirtinę V. Mykolaičio-Putino kaukę bei rankos fragmentą.

Netradicinio ugdymo – Muziejaus diena

2020 m. rugsėjo 18 d.

    Netradicinio ugdymo – Muziejaus diena paminėtas mokyklos įkūrimo 27-asis gimtadienis.

    LDK Valdovų rūmuose šešių pirmųjų klasių mokiniai susipažino su trimis svarbiausiais Valdovų rūmų raidos etapais: pilies periodu (XV–XVI a. sandūra), rūmų periodu (XVI–XVII a.) bei jų sunaikinimu bei atkūrimu (XVII a. vid. – XXI a. pr.). Pirmokai susidomėję apžiūrinėjo išlikusius autentiškus įvairių laikotarpių mūrus ir gausius bei unikalius archeologinius radinius.

    IIa ir IIb klasių mokiniai dalyvavo kino edukacijos renginyje „Pamoka kine“. IIc, IId bei IIIb klasių mokiniai apsilankę MO muziejuje, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pa(si)keitimai graikų mituose, lietuvių tautosakoje bei mene“. Tiek pats modernistinis muziejus, tiek skirta veikla mokiniams paliko gilų teigiamą įspūdį. Mokiniai, užrašę savo refleksijas teigė, kad šis muziejus išskirtinis ir jaukus: „Kūrybinė užduotis gera, nes lavina kūrybiškumą ir fantaziją“, „Labai patiko, kad nemažai paveikslų, projekcijų buvo apie dabartines pasaulio problemas, kaip antai užsidarymas savyje, depresija arba pabėgėlių problemos“, „Labai įdomiai pasakojo gidė, įdomiausia buvo klausyti apie skirtingas meilės rūšis“, „Įdomu, nes žiūrėdamas į paveikslus galėjai savaip įsivaizduoti meilės istorijas“, „Labai patiko salėje juntama ramuma, kurią sukūrė lietaus garsai ir apšvietimas“, „Antrame aukšte nustebino teatro atributika“, „Buvo įdomu išgirsti visą MO muziejaus atsiradimo istoriją“.

    IIIp, IVa2 ir IVp klasių mokiniai dalyvavo MO muziejaus edukacinėje programoje „Kas vyksta šiame paveiksle?“. Mokiniai komandose bandė apibūdinti pasirinkto paveikslo spalvų gamas, tyrinėjo vaizduojamas scenas bei jų kaitą erdvėje.

    IVa1, IVu1 ir IVu2 klasių mokiniai klasė dalyvavo MO muziejaus kūrybinio rašinio netradicinėje pamokoje. Jos metu mokiniai mokėsi kūrybiškumo lavinimo pratimų, dalyvavo trumpametražio filmo „Kodėl taip sunku mylėti?“ aptarime-diskusijoje. Modernaus meno muziejus mokinius žavi ne tik dėl eksponatų, bet ir dėl atmosferos, kurią sukuria šviesos, muzikos bei lietaus instaliacija.

    IIm ir IIu klasių mokiniai Lietuvos Energetikos ir Technikos muziejuje edukacinio užsiėmimo „Faradėjaus judesys“ metu prisiminė elektros variklio ištakas, Erstedo, Faradėjaus bandymus bei patys iš prieinamų medžiagų gamino elementariojo elektros variklio modelį. Mokiniai aplankė interaktyvias ekspozicijas, atliko bandymus, aiškinosi jų priežastis.

    IIId, IIIm, IIIu1 ir IIIu2 klasių mokiniams edukacinės pamokos vyko Gedimino prospekte. Mokiniai susipažino su Gedimino prospekto istorija, architektūros stiliais, sužinojo apie škotą Williamą Hastie, kuris prieš du šimtus metų suprojektavo šį pirmąjį miesto prospektą, apsilankė Mokslų Akademijos būstinėje. Trečiokai mokėsi skaityti istorijos ženklus miesto gatvėse ir pastatuose, stiprino patriotinę savimonę, mokėsi atpažinti istorinius architektūros stilius (istorizmas, secesija, sovietinis modernizmas). IVb klasė kelias akademines valandas praleido Vilniaus senamiestyje ekskursijos „Protestantiškasis Vilniaus paveldas“ metu. Kartu su profesionale gide Viktorija Liauškaite vaikštinėdami siauromis istorinėmis gatvelėmis gimnazistai susipažino su liuteronišku ir kalvinistišku sostinės palikimu, apsilankė Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje.

 

 

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis-Žemė“

2020 m. rugsėjo 16 d.

    Gimnazijos informacinių technologijų 3A2 grupės mokiniai (informacinių technologijų vyr. mokytojas Mindaugas Jakavonis) Vilniaus kolegijos elektronikos ir informatikos fakultete dalyvavo festivalio „Erdvėlaivis-Žemė“ renginyje – interaktyviajame užsiėmime „Kaip idėja virsta IT startuoliu“.

Apdovanoti nacionalinio mokinių meninės kūrybos konkurso, skirto UNESCO paveldo Lietuvoje metams „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ nugalėtojai

2020 m. rugsėjo 11 d.

    Lietuvos nacionalinė UNESCO komisijos galerija atvėrė duris kviesdama į nacionalinio mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ geriausių darbų parodą. Parodą atidarė UNESCO komisijos sekretoriato Paveldo programų vadovė Renata Vaičekonytė-Kepežinskienė. Susirinkusiuosius pasveikino darbų vertinimo komisijos nariai: Gediminas Piekuras – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos dailės mokytojas metodininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, ir Anželika Vėžienė – Valstybinės kultūros paveldo komisijos Administracinio skyriaus vedėja. Konkursui kūrybinius darbus pateikė 484 dalyviai – Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, formalųjį ugdymą papildančių bei neformaliojo švietimo įstaigų mokiniai. Tarp penkių laureatų 15–18 m. amžiaus grupėje pateko ir gimnazijos IVa2 klasės mokinė Nomeda Granickaitė (mokytoja Vaiva Kazlauskaitė). Sveikiname!

Mokslo metai Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje prasidėjo

2020 m. rugsėjo 1 d.

    Rugsėjo 1-osios rytą kone po pusmečio tylos gimnazijos erdves vėl pripildė linksmas, skambus juokas, draugų, mokytojų sveikinimai. Kiemelyje vykusioje Mokslo ir žinių dienos šventėje dalyvavo tik patys jauniausieji gimnazistai – daugiau nei šimtas aštuoniasdešimt pirmokų. II–IV klasių mokiniai susitiko su klasių auklėtojais pirmosiose pamokose. Ir nors kaukės slėpė susirinkusiųjų šypsenas, švytinčios akys ir rudeninių gėlių žiedai nuteikė visus sėkmingiems mokslo metams.

     Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti AIKOS
Olimpiados, konkursai, moksliniai renginai... Liderių laikas