Spalis
P A T K P Š S
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
J.Jasinskio g. 11, LT-01112 Vilnius, tel. +370 5 249 6517, el. p. rastine@daukanto.vilnius.lm.lt

Pamokų laikas

1. 08.30 - 09.15
2. 09.25 - 10.10
3. 10.20 - 11.05
4. 11.35 - 12.20
5. 12.50 - 13.35
6. 13.45 - 14.30
7. 14.40 - 15.25
8. 15.30 - 16.15

Įvykiai

2020 – 2021 m. m.

Paminėtos Simono Daukanto gimimo metinės

2020 m. spalio 23 d.

    Gimnazijoje paminėtos Simono Daukanto – lietuvių istoriko, pirmosios Lietuvos istorijos, parašytos lietuviškai, autoriaus gimimo 227-osios metinės. Ryte gimnazijos bendruomenė klausėsi radijo laidos apie Simoną Daukantą, I aukšto koridoriuje eksponuojami II klasių mokinių integruotų dailės – lietuvių kalbos pamokų metu sukurti darbai „Skaitau Simoną Daukantą“. II aukšto koridoriuje eksponuojami II-III klasių mokinių kūrybiniai darbai „Simono Daukanto portretas“.

 

Technologijų pamokos kitose erdvėse

2020 m. spalio 14, 21 d.

    Gimnazijos III ir IV klasių mokiniams (technologijų mokytoja Vaiva Kazlauskaitė) tekstilės pamokos vyko Vilniaus dailės akademijos tekstilės meno ir dizaino katedroje, kurioje eksponuojama VDA lektoriaus, tekstilės laboratorijos vedėjo Vlado Daškevičiaus retrospektyvinė tekstilės paroda „50 raportų“. Gimnazistai susipažino su audimo staklėmis, doktorantė Jelena Škulienė pasakojo apie audimą kompiuterinėmis nytinėmis staklėmis. Spalio 21 d. gimnazistai apsilankė IX-osios tekstilės meno bienalės „RIBA # 30“ parodoje LDS galerijoje „Arka“. Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiui skirtõs bienalės idėja grindžiama mintimi, kad valstybė, kaip ir žmogus, išgyvena vaikystės, jaunystės ir brandos amžių.

Projekto „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“ renginyje

2020 m. spalio 15 d.

    IIa ir IIc klasių mokiniai dalyvavo VšĮ „Kultūros ir švietimo centro „Vilniaus Mokytojų namai“ projekto „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“ renginyje, skirtame signatarui Kaziui Bizauskui atminti. Jie klausėsi gimnazijos istorijos mokytojo Mindaugo Olbuto pasakojimo apie signatarą, kartu su lietuvių liaudies folkloro dainininke, etnologe Veronika Povilioniene dainavo liaudies dainas.

Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados I etapas

2020 m. spalio 9 d.

    Gimnazijoje organizuotas 2-osios Lietuvos mokinių gamtos mokslų olimpiados I etapas. Dalyvavo 1157 mokiniai iš 139 mokymo įstaigų, mūsų gimnazijos – 16 mokinių iš Iu1, Im ir IIu klasių. Šiais metais olimpiada vyko netradiciškai: testas atliekamas kompiuteriu, kompleksinės užduotys raštu.

Sveikiname ir didžiuojamės gimnazijos mokytojais

2020 m. spalio 5 d.

    Gimnazistai didžiuojasi gimnazijos mokytojais, todėl kasmet artėjant Mokytojo dienai suka galvas, kaip įdomiau ir kūrybiškiau juos pasveikinti. Anksti ryte juos, tik peržengusius mokyklos slenkstį, su saulėgrąžomis rankose pasitikę besišypsantys Mokinių tarybos nariai dėkojo už visokeriopą pagalbą mokslo kelyje ir linkėjo gražios dienos. Pirmo aukšto koridorių puošė šventinės dienos stendai, juose puikavosi kiekvieną dėstomą dalyką simbolizuojančios figūros, išmargintos įvairių dydžių bei šriftų palinkėjimais, eilėmis, dainų žodžiais, įdomiais faktais, įžymių žmonių citatomis. Mokslų simbolius puošė kiekvieno dalyko mokytojo vardo kortelės, ant kurių mokiniai kvietė mokytojus parašyti palinkėjimą ar pasirašyti. Kadangi šie mokslo metai dar labiau kaip niekad susiję su informacinėmis technologijomis, tai atsispindėjo šventinėse dekoracijose: iš suvertų senų kompiuterio klaviatūrų mygtukų prie stendų karojo girliandos, ant mokytojų kambario durų kabėjusio plakato tekstas („Brangūs Mokytojai, sveikiname atvykus į laukimo kambarį, ant stalo magnetinėje lentoje lyg kompiuterio ekrane iš klaviatūros raidžių mirgėjo sveikinimo tekstas, mokytojus maloniai nustebino mokinių įteiktos saldžios dovanėlės. Antro aukšto koridoriuje skambėjo mokinių atliekamos dainos, instrumentiniai kūriniai. Diena buvo smagi, neeilinė, ją puošė mokytojų šypsenos.

Renginyje „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“

2020 m. spalio 1 d.

    IIb ir IId klasių mokiniai su auklėtojais Mindaugu Olbutu ir Danute Pilypavičiūte dalyvavo Kultūros ir švietimo centro „Vilniaus Mokytojų namai“ surengtame renginyje „Pasidainavimai su Veronika. Signatarų keliais“, skirtame signatarui Antanui Smetonai atminti. Jie klausėsi gimnazijos istorijos mokytojo Mindaugo Olbuto pasakojimo apie Lietuvos Prezidentą A.Smetoną, kartu su lietuvių liaudies folkloro dainininke, etnologe Veronika Povilioniene dainavo liaudies dainas.

Pamokos kitose edukacinėse erdvėse

2020 m. rugsėjo 21, 30 d.

    Rugsėjo 21 d. mokytoja Genovaitė Kynė geografijos pamoką IV klasių mokiniams vedė LR Seimo lankytojų centre. Edukacinėje veikloje „Valstybė: kaip gimsta įstatymas“ mokiniai diskutavo apie Lietuvos geopolitinę padėtį, jos stabilumą ir grėsmes, visuomeninius procesus valstybėje, jos valdymą, gyventojus, ekonomiką, globalizaciją. Ši pamoka buvo svarbi dar ir tuo, jog, artėjant rinkimams į LR Seimą, aktualu kalbėti apie valstybės valdymą bei kiekvieno mūsų pilietinę poziciją, kurią vyriausieji gimnazistai išreikš spalio 11 d.

    Rugsėjo 30 d. IVa klasės mokiniai, lydimi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Danutės Pilypavičiūtės, dalyvavo netradicinėje edukacinėje pamokoje V.Mykolaičio-Putino memorialiniame muziejuje, buvusiame rašytojo bute, kuriame jis gyveno paskutinius 20 metų. Mokiniai susidomėję klausėsi muziejaus vadovės pasakojimo apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą, apžiūrėjo butą, turėjo galimybę išvysti ne tik romaną ,,Altorių šešėly“, išspausdintą Brailio raštu, bet ir mistiškiausią muziejaus detalę – pomirtinę V. Mykolaičio-Putino kaukę bei rankos fragmentą.

Netradicinio ugdymo – Muziejaus diena

2020 m. rugsėjo 18 d.

    Netradicinio ugdymo – Muziejaus diena paminėtas mokyklos įkūrimo 27-asis gimtadienis.

    LDK Valdovų rūmuose šešių pirmųjų klasių mokiniai susipažino su trimis svarbiausiais Valdovų rūmų raidos etapais: pilies periodu (XV–XVI a. sandūra), rūmų periodu (XVI–XVII a.) bei jų sunaikinimu bei atkūrimu (XVII a. vid. – XXI a. pr.). Pirmokai susidomėję apžiūrinėjo išlikusius autentiškus įvairių laikotarpių mūrus ir gausius bei unikalius archeologinius radinius.

    IIa ir IIb klasių mokiniai dalyvavo kino edukacijos renginyje „Pamoka kine“. IIc, IId bei IIIb klasių mokiniai apsilankę MO muziejuje, dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Pa(si)keitimai graikų mituose, lietuvių tautosakoje bei mene“. Tiek pats modernistinis muziejus, tiek skirta veikla mokiniams paliko gilų teigiamą įspūdį. Mokiniai, užrašę savo refleksijas teigė, kad šis muziejus išskirtinis ir jaukus: „Kūrybinė užduotis gera, nes lavina kūrybiškumą ir fantaziją“, „Labai patiko, kad nemažai paveikslų, projekcijų buvo apie dabartines pasaulio problemas, kaip antai užsidarymas savyje, depresija arba pabėgėlių problemos“, „Labai įdomiai pasakojo gidė, įdomiausia buvo klausyti apie skirtingas meilės rūšis“, „Įdomu, nes žiūrėdamas į paveikslus galėjai savaip įsivaizduoti meilės istorijas“, „Labai patiko salėje juntama ramuma, kurią sukūrė lietaus garsai ir apšvietimas“, „Antrame aukšte nustebino teatro atributika“, „Buvo įdomu išgirsti visą MO muziejaus atsiradimo istoriją“.

    IIIp, IVa2 ir IVp klasių mokiniai dalyvavo MO muziejaus edukacinėje programoje „Kas vyksta šiame paveiksle?“. Mokiniai komandose bandė apibūdinti pasirinkto paveikslo spalvų gamas, tyrinėjo vaizduojamas scenas bei jų kaitą erdvėje.

    IVa1, IVu1 ir IVu2 klasių mokiniai klasė dalyvavo MO muziejaus kūrybinio rašinio netradicinėje pamokoje. Jos metu mokiniai mokėsi kūrybiškumo lavinimo pratimų, dalyvavo trumpametražio filmo „Kodėl taip sunku mylėti?“ aptarime – diskusijoje. Modernaus meno muziejus mokinius žavi ne tik dėl eksponatų, bet ir dėl atmosferos, kurią sukuria šviesos, muzikos bei lietaus instaliacija.

    IIm ir IIu klasių mokiniai Lietuvos Energetikos ir Technikos muziejuje edukacinio užsiėmimo „Faradėjaus judesys“ metu prisiminė elektros variklio ištakas, Erstedo, Faradėjaus bandymus bei patys iš prieinamų medžiagų gamino elementariojo elektros variklio modelį. Mokiniai aplankė interaktyvias ekspozicijas, atliko bandymus, aiškinosi jų priežastis.

    IIId, IIIm, IIIu1 ir IIIu2 klasių mokiniams edukacinės pamokos vyko Gedimino prospekte. Mokiniai susipažino su Gedimino prospekto istorija, architektūros stiliais, sužinojo apie škotą Williamą Hastie, kuris prieš du šimtus metų suprojektavo šį pirmąjį miesto prospektą, apsilankė Mokslų Akademijos būstinėje. Trečiokai mokėsi skaityti istorijos ženklus miesto gatvėse ir pastatuose, stiprino patriotinę savimonę, mokėsi atpažinti istorinius architektūros stilius (istorizmas, secesija, sovietinis modernizmas). IVb klasė kelias akademines valandas praleido Vilniaus senamiestyje ekskursijos „Protestantiškasis Vilniaus paveldas" metu. Kartu su profesionale gide Viktorija Liauškaite vaikštinėdami siauromis istorinėmis gatvelėmis gimnazistai susipažino su liuteronišku ir kalvinistišku sostinės palikimu, apsilankė Vilniaus evangelikų reformatų bažnyčioje.

 

 

Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis – Žemė“

2020 m. rugsėjo 16 d.

    Gimnazijos informacinių technologijų 3A2 grupės mokiniai (informacinių technologijų mokytojas Mindaugas Jakavonis) Vilniaus kolegijos elektronikos ir informatikos fakultete dalyvavo festivalio „Erdvėlaivis – Žemė“ renginyje – interaktyviajame užsiėmime „Kaip idėja virsta IT startuoliu“.

Apdovanoti nacionalinio mokinių meninės kūrybos konkurso, skirto UNESCO paveldo Lietuvoje metams „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ nugalėtojai

2020 m. rugsėjo 11 d.

    Lietuvos nacionalinė UNESCO komisijos galerija atvėrė duris kviesdama į nacionalinio mokinių meninės kūrybos darbų konkurso „Kelionė laiku – atgimusi Vilniaus istorija“ geriausių darbų parodą. Parodą atidarė UNESCO komisijos sekretoriato Paveldo programų vadovė Renata Vaičekonytė-Kepežinskienė. Susirinkusiuosius pasveikino darbų vertinimo komisijos nariai: Gediminas Piekuras – Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos dailės mokytojas metodininkas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys, ir Anželika Vėžienė – Valstybinės kultūros paveldo komisijos Administracinio skyriaus vedėja. Konkursui kūrybinius darbus pateikė 484 dalyviai – Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų, formalųjį ugdymą papildančių bei neformaliojo švietimo įstaigų mokiniai. Tarp penkių laureatų 15–18 m. amžiaus grupėje pateko ir gimnazijos IVa2 klasės mokinė Nomeda Granickaitė (mokytoja Vaiva Kazlauskaitė). Sveikiname!

Mokslo metai Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje prasidėjo

2020 m. rugsėjo 1 d.

    Rugsėjo 1-osios rytą kone po pusmečio tylos gimnazijos erdves vėl pripildė linksmas, skambus juokas, draugų, mokytojų sveikinimai. Kiemelyje vykusioje Mokslo ir žinių dienos šventėje dalyvavo tik patys jauniausieji gimnazistai – daugiau nei šimtas aštuoniasdešimt pirmokų. II-IV klasių mokiniai susitiko su klasių auklėtojais pirmosiose pamokose. Ir nors kaukės slėpė susirinkusiųjų šypsenas, švytinčios akys ir rudeninių gėlių žiedai nuteikė visus sėkmingiems mokslo metams.

     Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti AIKOS
Olimpiados, konkursai, moksliniai renginai... Liderių laikas