Lapkritis
P A T K P Š S
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930
J.Jasinskio g. 11, LT-01112 Vilnius, tel. +370 5 249 6517, el. p. rastine@daukanto.vilnius.lm.lt

Pamokų laikas

1. 08.30 - 09.15
2. 09.25 - 10.10
3. 10.20 - 11.05
4. 11.35 - 12.20
5. 12.35 - 13.20
6. 13.30 - 14.15
7. 14.25 - 15.10
8. 15.15 - 16.00

Įvykiai

2017 – 2018 m. m.

Gamtos mokslų viktorinoje „Žemė, oras, vanduo ir ugnis“

2017 m. lapkričio 16 d.

    Į gamtos mokslų viktoriną „Žemė, oras, vanduo ir ugnis“, vykusią Vilniaus Karoliniškių gimnazijoje susirinko Vilniaus J.Basanavičiaus, Karoliniškių, Pilaitės,  Vytauto Didžiojo, Užupio ir mūsų gimnazijos II klasių mokiniai. Mūsų gimnazijai atstovavo Emilija Daugelavičiūtė (IIu2), Evelina Viktorija Buračevskaja (IIu1), Jonas Barkauskas (IIu1), Joris Dabkus (IIu1), Nojus Palevičius (IIu1), (mokytojos N.Jankauskienė, S.Urbšienė, B.Radzevičienė, A.Martūnienė). Kūrybiškai prisistatę komandų nariai atsakė į protmūšio klausimus, atspėjo reiškinius, atliko tris eksperimentines užduotis. Sveikiname gimnazijos komandą, iškovojusią pirmąją vietą!

Tolerancijos ugdymo renginiai

2017 m. lapkričio 13-17 d.

    Gimnazija prisijungė prie jau šešioliktus metus Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti organizuojamos iniciatyvos paminėti lapkričio 16-ąją – Tarptautinę tolerancijos dieną:

    II klasių mokiniai eksponavo piešinius „Tolerancijos rankos”;

 

 

    Mokinių taryba organizavo sambūrį: gimnazistai, koridoriuose susikibę rankomis, susibūrė į gyvąją tolerancijos grandinę – „Draugystės ratą” sporto salėje;

 

    I-IV klasių mokiniams tolerancijos pamokas vedė brolis Juozapas Glėbas;

 

 

    II klasių mokiniai (mokytojai V.Stundžia, M.Olbutas) dalyvavo edukacinėje pamokoje Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje, kartu apžiūrėjo ir naujai atidarytame muziejaus padalinyje pasaulinio garso dailininko Samuelio Bako tapybos darbus, kuriuos menininkas dovanojo Lietuvai.

 

 

Projekto „Nebylus kinas“ renginys

2017 m. lapkričio 16 d.

    Gimnazijoje vyko Kirtimų kultūros centro projekto „Nebylus kinas“ garsinė peržiūra. Gimnazistams rodomiems 1921 m. rež. Buster Keaton  sukurtiems nebyliesiems filmams garso takelius kūrė ir gyvai atliko šiuolaikinio eksperimentinio džiazo atstovai, „Auksinio scenos kryžiaus“ už muziką spektakliui nominantai, daugelio džiazo konkursų laureatai Mantas Augustaitis (būgnai), Simonas Šipavičius (saksofonas) ir Paulius Vaškas (gitara). Šią garsinę peržiūrą gimnazistams padovanojo projekto vadovė, buvusi gimnazijos abiturientė Ona Kotryna Dikovičiūtė.

 

Protmūšis apie Simoną Daukantą

2017 m. lapkričio 16 d.

    Gimnazijos istorijos mokytojai Vytautas Stundžia ir Mindaugas Olbutas kartu su LEU Humanitarinių mokslų fakulteto studentais organizavo gimnazijos I-ųjų klasių mokiniams protmūšį, skirtą Simono Daukanto biografijos faktams, indėlio istorijos mokslui ir kultūrai, jo įamžinimo pavyzdžiams prisiminti. Protmūšį laimėjo Ia1 klasės mokinių komanda: Juta Nalivaikaitė, Greta Naumovaitė, Ani Airapetian, Enrika Gurevičiūtė, Aistė Bagvilaitė. II-ąją vietą užėmė – Ip, III-ąją – 1u1 klasės mokinių komandos. Sveikiname nugalėtojus ir dėkojame dalyvavusiems.

 

Prevencinė pamoka

2017 m. lapkričio 16 d.

    Gimnazijos aktų salėje prevencinę pamoką I klasių mokiniams vedė Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 3PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyr. specialistė Inga Lėlienė. Pareigūnė supažindino mokinius su teisiniais aktais – ANK ir BK, reglamentuojančiais mokinių atsakomybę už administracinės teisė pažeidimus, kalbėjo apie patyčių prevenciją.

 

 

Karjeros ugdymo pamokos

2017 m. lapkričio 9, 16 d.

    ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto atstovai III-IV klasių mokiniams, besidomintiems studijomis šiame universitete, pristatė 6 bakalauro studijų programas, ISM 100 Talentų stipendijų programą, kurios tikslas – užtikrinti gabiausiems studentams galimybę studijuoti Lietuvoje nemokamai. Susitikimo metu buvo kalbėta apie studijas ir praktiką užsienyje, įsidarbinimo galimybes.

 

 

    Gimnazijoje lankėsi Kasparas Toliušis, LEU IV kurso studentas, kuris IIIc klasės mokiniams papasakojo apie savo patirtį, įgytą ERASMUS+ mainų programoje Vokietijoje ir Ispanijoje. Šie mainai jam suteikė motyvacijos gerai mokytis ir dirbti, skatino ne tik tobulinti užsienio kalbą, bet ir mokytis naujų kalbų, mokė tolerancijos. Susitikimas vyko anglų kalba.

 

 

Donoro diena gimnazijoje

2017 m. lapkričio 10 d.

    Donoro diena gimnazijoje tradiciškai prasidėjo Nacionalinio kraujo centro darbuotojų paskaitomis apie kraujo donorystę pirmųjų klasių mokiniams. Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo aktų salėje vykusioje kraujo donorystės akcijoje. Akcijos metu kraujo paaukojo 5 mokytojai ir 26 mokiniai. Džiugu, kad prie mūsų šiais metais prisijungė ir buvę abiturientai. Džiaugiamės ir didžiuojamės kraujo donorais, dėkojame šią dieną organizavusiai biologijos mokytojai metodininkei Nijolei Jankauskienei.

Šalies mokinių tapybos darbų konkurse „Rudens natiurmortas“

2017 m. lapkričio 10 d.

    Aurelija Bartulytė (IVa) ir Greta Skaistytė (IVb) dalyvavo Kauno rajono švietimo centro kartu su Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetu organizuojamame respublikiniame 5-12 klasių mokinių tapybos darbų konkurse „Rudens natiurmortas 2017“. Gimnazistės įgijo naujos patirties, gavo padėkas bei smagiai praleido laiką. Dailės mokytojos Agnė Juršytė ir Vaiva Kazlauskaitė.

 

Projekto „VSDG Lyderių mokykla“: susitikimas su Vytautu Pranuliu

2017 m. lapkričio 9 d.

    Gimnazijoje vyko gimnazijos ir Alumnų klubo vykdomo projekto „Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos Lyderių mokykla“ trečiasis užsiėmimas – susitikimas su kadaise buvusiu šios mokyklos mokiniu bei Lietuvoje lyderiaujančios įmonės UAB „Formedics“ (www.formedics.lt) vadovu Vytautu Pranuliu. Lyderių klubo nariai turėjo progą padiskutuoti sėkmingo ir ilgalaikio verslo klausimais: nuo ko pradėti, kaip motyvuoti kolegas kuriant partnerystę ir kur ieškoti įkvėpimo šaltinių. Svečias paneigė teiginį, kad viskas, ko žmogui reikia, jau yra sukurta ir skatino kiekviename žingsnyje ieškoti mažiausių sraigtelių, kuriuos būtų galima pasukti kitaip.

 

Iškovota II komandinė vieta respublikiniame

Bronislovo Lubio chemijos konkurse

2017 m. lapkričio 9 d.

    Gimnazijos mokinių komanda (chemijos mokytoja metodininkė Birutė Radzevičienė) pirmą kartą dalyvavo respublikiniame Bronislovo Lubio chemijos konkurse, kurį jau treti metai organizuoja Jonavos Senamiesčio gimnazija ir AB „Achema“. Chemijos žinias ir eksperimentinio darbo įgūdžius pasitikrino komandos iš dvidešimt dvejų Lietuvos gimnazijų. Sveikiname Simono Daukanto gimnazijos komandą laimėjusią II-ają vietą: Joną Barkauską, IIu1, Justą Lekavičių, IIu1, Petrą Rauką, Iu1 ir Dominyką Žviedrį, Iu1. Už geriausiai atliktą eksperimentą prizais apdovanoti pirmokai Petras Rauka ir Dominykas Žviedrys.

 

Sveikatingumo ugdymo renginiai

2017 m. lapkričio 6-10 d.

    Gimnazijoje vyko sveikatingumo ugdymo renginiai:

    spalio 6 dieną I klasių mokiniams savigynos pamokas vedė Ninjutsu klubo narys Zenonas Urbonas;

 

    spalio 8 dieną III klasių mokiniams pamokas vedė DofE programos savanoris iš Vengrijos Adrian Aradi;

    spalio 8-9 dienomis III klasių mokiniams organizuotos Lietuvos intensyviosios kardiologijos ir skubiosios medicinos pagalbos projekto „Tuk tuk širdele – būk sveika!“ veiklos: paskaitos apie sveiką gyvenseną, pirmąją medicinos pagalbą ir gaivinimą, viktorinos, praktiniai gaivinimo užsiėmimai ir širdies bei kraujagyslių rizikos veiksnių matavimai mokiniams;

Daugiau renginio nuotraukų galite peržiūrėti čia >>

    spalio 8 ir 10 dienomis gimnazijoje startavo Vilniaus visuomenės sveikatos biuro Tabako prevencijos projektas „Mano laisvi pasirinkimai“: I klasių mokiniams vyko programos pristatymas, pamokas „Renkuosi sveikatą“ vedė projekto lektorius, gydytojas – rezidentas B. Midttun.

 

 

Keliaujame, atrandame, pažįstame, suprantame...

2017 m. spalio 27-30 d.

    Grupė I, II ir III klasių gimnazistų su geografijos ir ekonomikos mokytoja Genovaite Kyne, anglų kalbos mokytoja Marina Stanapėdyte ir fizikos mokytoju Rimantu Kynu keliavo po Lenkijos istorines vietas, Berlyną, Drezdeną.

Projekto dalyvių iš Danijos vizitas gimnazijoje

2017 m. spalio 25-29 d.

    Gimnazijoje svečiavosi 7 mokiniai ir mokytojas Carsten Billund Skode iš Munkensdam gimnazijos (Danija). Šis vizitas yra dalis daugiašalio projekto, kuriame dalyvauja ne tik po vieną gimnaziją iš Lietuvos ir Danijos, bet ir iš Turkijos, Švedijos, Ispanijos ir Prancūzijos gimnazijų. Vizito metu projekto dalyviai aplankė svarbius Vilniaus objektus: Parlamentą, nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką, KGB muziejų, senamiestį, Televizijos bokštą. Gimnazijoje organizuotos danų ir anglų kalbos pamokos, vesta diskusija apie abiejų gimnazijų tradicijas bei švietimo sistemas. Projekto koordinatorė – danų kalbos mokytoja Jurgita Staliulionienė.

Karjeros pamokos LMNŠC

2017 m. spalio 10-26 d.

    2017 m. spalio mėnesį II klasių mokiniai kartu su auklėtojomis vyko į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo ugdymo karjerai centrą. Centre gimnazijos mokiniai atliko J. Hollando profesijos pasirinkimo testą, padedantį geriau pažinti save ir ateities lūkesčius susieti su atitinkamomis profesijomis.

 

Forume „Prancūzų kalba darbui ir karjerai”

2017 m. spalio 24 d.

    II-III klasių mokiniai (prancūzų kalbos mokytoja Danutė Stankaitienė) dalyvavo forume „Prancūzų kalba darbui ir karjerai”, kurį organizavo Prancūzų institutas Lietuvoje, Prancūzijos ambasada ir Prancūzijos – Lietuvos prekybos rūmai kartu su partneriais. Forumo metu veikusiose trijose erdvėse gimnazistai turėjo galimybę pabendrauti su įmonių ir universitetų atstovais, išklausė keleto pranešimų, dalyvavo CV ir motyvacinio laiško kūrimo dirbtuvėse.

 

 

Parodoje „Pasaulis semiotiko akimis“

2017 m. spalio 23 d.

    Šiemet Lietuva mini semiotiko, kalbotyrininko, mitologo, publicisto, rezistento, lietuvio ir prancūzo 100-ąsias Algirdo Juliaus Greimo gimimo metines. Ta proga IV klasių mokiniai kartu su prancūzų kalbos mokytoja Danute Stankaitiene lankėsi Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje surengtoje parodoje „Pasaulis semiotiko akimis“, susipažino su „Semiotizatoriumi“, klausėsi pasakojimų apie Greimo gyvenimo vaidmenis, jo įkurtą semiotikos mokyklą.

 

Ekonomikos pamoka „Swedbanko” finansų institute

2017 m. spalio 23 d.

    III-IV klasių gimnazistai, kurie pasirinkę mokytis ekonomiką ir verslumo pagrindus, dažnai klasės aplinką iškeičia į kitas ugdymosi erdves. „Swedbanko” finansų institute vykusioje ekonomikos pamokoje (ekonomikos mokytoja Genovaitė Kynė) gimnazistai susipažino su banko veikla, su instituto darbuotojais diskutavo apie asmeninių finansų planavimą ir valdymą.

 

Projekto „VSDG Lyderių mokykla“: susitikimas su Ugniumi Jankausku

2017 m. spalio 26 d.

    Gimnazijoje vyko gimnazijos ir Alumnų klubo vykdomo projekto „Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos Lyderių mokykla“ užsiėmimas – susitikimas su UAB Verslo Žinių (www.vz.lt) vadovu Ugniumi Jankausku, kuris pasidalino savo sėkmės istorija, papasakojo, ką reiškia būti vadovu ir kokia atsakomybė būti keturių vaikų tėvu. Gimnazistai turėjo galimybę išgirsti naudingų patarimų, kaip pradėti savo verslą, būti sėkmingu darbuotoju.

 

 

Pilietinė akcija „Konstitucija gyvai“

2017 m. spalio 25 d.

    Gimnazija įsijungė į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuotą pilietinę akciją „Konstitucija gyvai“, skirtą paminėti LR Konstitucijos 25-mečiui. Gimnazijos II klasių mokiniai kartu su istorijos mokytojais Vytautu Stundžia bei Mindaugu Olbutu ilgosios pertraukos metu susibūrė į sporto salę, taip aktyviai, įdomiai pažymėdami šią dieną.

 

 

Prevencinės pamokos „Sveika mityba“

2017 m. spalio 25 d.

    Gimnazijos mokinių iniciatyvinės grupės „Bendraamžiai bendraamžiams“ narės – trečiokės Rūta Stumbraitė ir Elžbieta Vozbinaitė Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos 5 klasių mokiniams vedė prevencines pamokas apie sveiką mitybą.

 

Dalyvaujame konkurso „Nuo idėjos iki produkto“ kūrybinėse dirbtuvėse

2017 m. spalio 24 d.

    Gimnazijos III-IV klasių mokiniai susirinko į kūrybines dirbtuves – kūrybinių industrijų konkurso „Nuo idėjos iki produkto“ pirmąjį etapą, kurį orgaizuoja VGTU Kūrybinių industrijų fakultetas. VGTU kūrybos projektų dėstytojas praktikas, radikalios provokuojančios kūrybos šalininkas Tomas Jonušas mokė gimnazistus, kaip išreikšti savo kūrybines idėjas išmaniojo telefono ar planšetinio kompiuterio priemonėmis, aptarė mokinių parinktus kūrybos pavyzdžius, idėjas ir tolimesnę idėjų konkurso eigą. Antrasis etapas vyks 2017 lapkričio 30 dieną VGTU Kūrybinių industrijų fakultete.

 

 

Dalyvaujame pilietinėje akcijoje gyviems ir mirusiems donorams pagerbti

2017 m. spalio 20 d.

    Spalio 20 d. įvairiuose Lietuvos miestuose asociacija „Gyvastis“ ketvirtą kartą organizavo akciją, skirtą Pasaulio ir Europos organų donorystės dienai. V. Kudirkos aikštėje suliepsnojo 1521 žvakelė – tiek, kiek per 47 metus Lietuvoje buvo gyvų ir mirusių organų donorų, kurių dovanoti organai suteikė viltį gyventi ir išgelbėjo tūkstančių sunkių ligonių gyvybę. LR Vyriausybės rūmų Didžiojoje salėje vyko Padėkos renginys, skirtas padėkoti donorystės ir transplantacijos proceso dalyviams. Pilietinėje žvakučių uždegimo akcijoje dalyvavo gimnazijos IId klasės mokiniai (mokytojas V.Stundžia).

 

 

Projekto „VSDG Lyderių mokykla“: susitikimas su Ada Jonuše

2017 m. spalio 19 d.

    Gimnazijoje vyko gimnazijos ir Alumni klubo vykdomo projekto „Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos Lyderių mokykla“ užsiėmimas – susitikimas su jaunąja politike Ada Jonuše. Įgijusi nemaža politinės patirties dirbant Vokietijos parlamente Bundestage, Jungtinėse Tautose ir Europos Parlamente, Ada susitikime su būsimais lyderiais pasidalino savo asmenine istorija, kalbėjo apie startuolius. Viešnia skatino nenuleisti rankų, siekti ne tik žinių, bet ir išsvajotų tikslų.

 

 

Startuoja gyvenimo ugdymo užsiėmimų programa I klasių mokiniams

2017 m. spalio 19 d.

    Gimnazijos pirmokai septintą pamoką praleido šiek tiek kitaip. Gausus būrys pirmokų atliko vieną bendruomenišką užduotį – tai buvo įžanga į visus mokslo metus truksiantį gyvenimo įgūdžių ugdymo programą „Bendruomenių eskpertai“. Suprasti, kas yra bendruomenė, kad kiekvienas esame jos dalimi, gebėti suprasti kiekvieną jos narį, spręsti problemas, susipažinti su įvairiomis, įdomiomis Vilniaus miesto bendruomenėmis bei jų veiklomis, galiausiai, prasmingos veiklos patirtis pristatyti draugams, tėvams, mokytojams, vilniečiams, o gal net ir Vilniaus miesto svečiams – toks programos „Bendruomenių ekspertai“ siekis.

 

 

Tvarkome Rasų kapines

2017 m. spalio 17-19 d.

    Kiekvienų metų spalio mėnesį gimnazijos I ir II klasių mokiniai tvarko Rasų kapines.

Lytiškumo ugdymo pamokos

2017 m. spalio 19 d.

    IIIa klasės mokiniai dalyvavo Vilniaus gimdymo namų „Jaunimo sveikatos centre“ vykusioje gydytojos Rūtos Liudkevičienės paskaitoje apie lytinių keliu plintančias ligas, jų prevenciją.

 

 

Gimnazijoje startavo „Protų kovų“ turnyras

2017 m. spalio 6 d.

    Pradėtas naujas Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos „Protų kovų“ turnyras. Į 5 turų klausimus atsakinėjo aktų salėje susirinkę gimnazistų ir buvusių abiturientų komandos. Pirmojo turo nugalėtojais tapo ketvirtokų komanda: Ernestas Danilevič, Liudvikas Lazauskas, Egidijus Voveris, Arnas Skominas, Dominykas Jogėla, Aleksas Šivickas. Turnyrą organizuoja Ugnius Švedas (IVb), Dovilė Jusaitytė (IVa), Karolis Skaidrius Kruopis (IVa), Karolis Barkauskas (IVa) ir Jokūbas Paičius (IVa).

 

Sveikiname ir didžiuojamės gimnazijos mokytojais!

2017 m. spalio 5 d.

    Gimnazistai didžiuojasi gimnazijos mokytojais, todėl kasmet artėjant Mokytojo dienai suka galvas, kaip įdomiau ir kūrybingiau juos pasveikinti. Kol pirmas tris pamokas mokiniams vedė jų tėveliai ir buvę abiturientai, mokytojai skaitė mokinių jiems sukurtas eiles, ragavo iškeptų pyragų. Po pamokų aktų salėje susirinkusius mokytojus atliekamais kūriniais, eilėmis, šokiu, gimnastikos pasirodymu pasveikino mokiniai, padovanodami  gėlių ir po knygelę, skirtuką knygoms. Gimnazijos buvusių abiturientų sveikinimas, šiltas direktorės Jolantos Knyvienės padėkos žodis ir mokytojams įteikti keramikos studijos narių sukurti „sidabriniai sparnai“ buvo skirti visiems, kurie „suteikia mokiniams sparnus“...

Netradicinio ugdymo – Karjeros diena

2017 m. spalio 5 d.

    Trečius metus gimnazijoje organizuota Karjeros diena, kurios metu  pamokas mokiniams vedė mokinių tėveliai arba buvę abiturientai. Pamokos vyko ne tik gimnazijoje, bet ir kitose edukacinėse erdvėse: Lietuvos apeliaciniame ir apygardos teismuose, Vilniaus miesto savivaldybėje, „Siemens“ arenoje, verslo startuolių darbo erdvėje „Rise Vilnius“, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente. Gimnazijos trečiokai ir ketvirtokai susitikime su Sauliumi Bugailiškiu susipažino su stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sąlygomis. Pasak gimnazistų, Karjeros diena yra labiausiai motyvuojanti mokinius diena, kadangi galima išgirsti sėkmingų abiturientų istorijų, patarimų, sekti jų pavyzdžiu ir pasimokyti iš klaidų. Pokalbių su tėveliais metu mokiniai  susipažįsta su karjeros kūrimo patirtimi, galimais sunkumais, su kuriais susiduria jaunas žmogus. Kiekvieno iš šių žmonių istorijos buvo skirtingos ir įdomios, jie negailėjo patarimų. Svečiai akcentavo savirealizaciją kaip būtiną sėkmingos karjeros sąlygą ir skatino gimnazistus, planuojant karjerą, neatmesti iš pirmo žvilgsnio nepatrauklių (pa)siūlymų, nevengti nepopuliarių sprendimų.

Iškovota pirma vieta Vilniaus gimnazijų lengvosios atletikos kroso estafečių varžybose

2017 m. spalio 4 d.

    Į Vingio parke vykusias Vilniaus gimnazijų sporto žaidynių lengvosios atletikos kroso estafečių varžybas susirinko miesto ugdymo įstaigų 16 merginų ir 18 merginų komandų. Sėkmingiausiai varžybose pasirodė gimnazijos merginų ir vaikinų komandos.

    Merginų kroso nugalėtojų komandoje bėgo Monika Šaltenytė (IIIa), Livija Misiūnaitė (IId), Karolina Stagniūnaitė (IIc), Deimantė Bedalytė (IIIb) ir Ieva Sobolevska (Iu2). Gimnazijos vaikinų komandoje tarp keturių lengvaatlečių bėgikų buvo ir vienas futbolininkas Domas Verbušaitis (IVc), kuriam buvo patikėta bėgti pirmą etapą. Jo draugams Nojui Budavičiui (IVf), Linui Šinkūnui (IIIu), Augustui Kunejui (IIu2) ir Juliui Kalindrai (Iu1) pavyko išsaugoti lyderių poziciją. Antrąsias vietas estafečių varžybose užėmė Žirmūnų gimnazijos merginos ir Pilaitės gimnazijos vaikinai, o trečiąsias – Mykolo Biržiškos gimnazijos merginos ir vaikinai.

 

 

Geografijos pamokos kitose edukacinėse erdvėse

2017 m. spalio 2-3 d.

    Geografijos mokytoja Genovaitė Kynė pamokas ketvirtokams organizuoja kitose erdvėse. Valstybės pažinimo centro ekspozicijose mokiniai diskutavo ir siekė atsakyti į klausimus, kokios priežastys vertė ir verčia šalies gyventojus emigruoti, kaip veikia demokratiška valstybė ir jos institucijos, kaip piliečiai gali dalyvauti kuriant ir valdant valstybę, kokiais būdais galima spręsti visai visuomenei ar vietos bendruomenei aktualias problemas. Mokiniai mokosi ne tik planuoti laiką, atlikti užduotis, bet ir operatyviai ieškoti informacijos, ją atrinkti, sisteminti, daryti išvadas.

Geografijos pamokoje, vykusioje LDK Valdovų rūmuose trečiokai tyrinėjo senuosius Lietuvos žemėlapius ir Lietuvos teritorijos kaitą. Apie Vilniaus senamiesčio kaitą papasakojo buvusi mūsų gimnazijos istorijos mokytoja, edukatorė dr. Nelė Kostinienė.

„Kalbų dirbtuvėse“

2017 m. rugsėjo 26 d.

    Ia1 klasės mokiniai (prancūzų kalbos mokytoja Danutė Stankaitienė ir rusų kalbos mokytoja Rita Labašauskienė) dalyvavo Mokytojų namuose vykusiose „Kalbų dirbtuvėse“, skirtose Europos kalbų dienai paminėti. Mokiniai susipažino su kroatų, graikų, čekų ir turkų kalbomis.

Protų kovose „Europos kalbų labirintas'17“

2017 m. rugsėjo 26 d.

    Gimnazijos Ia1 mokinių: Airapetian Ani, Arnašiūtė Luka, Stankevičiūtė Gabija, Vainauskaitė Miglė ir Vilkončius Ąžuolas ir anglų kalbos mokytojos Žydrūnės Ostapenko komanda „Poliglotai“ dalyvavo Vilniaus Rotušėje vykusiose protų kovose „Europos kalbų labirintas'17“, skirtose Europos kalbų dienai paminėti. Renginyje dalyvavo vienuolika komandų iš visos Lietuvos. Renginio dalyvius sveikino jo rėmėjas, Europos Parlamento narys Petras Auštrevičius (video kalba), suteikiantis galimybę komandai nugalėtojai apsilankyti Strasbūre/Briuselyje. Komandų nariai rungėsi 5 turuose po 10 klausimų apie ne tik Europos, bet ir likusio pasaulio kalbomis, kultūra.

 

 

Ekonomikos pamoka „Verslo žiniose“

2017 m. rugsėjo 25 d.

    III ir IV klasių mokiniai, kurie mokosi Ekonomikos ir verslumo pagrindų, ir ekonomikos mokytoja Genovaitė Kynė lankėsi UAB „Verslo žiniose“. Susitikime su vyriausiuoju redaktoriumi Rolandu Barysu ir rubrikos apie technologijas redaktoriumi Dariumi Versecku mokiniai diskutavo apie informacijos srautus, verslo investicijas Lietuvoje, vis dar jaučiamus pasaulinės ekonominės krizės padarinius, apie naująsias technologijas versle ir ateities profesijas.

Rinkimai į gimnazijos Mokinių tarybą

2017 m. rugsėjo 25 d.

    Rugsėjo 13 dieną aktų salėje susirinkę I-IV klasių atstovai – kandidatai slaptu balsavimu išrinko naująją gimnazijos mokinių tarybą: Juta Nalivaikaitė (Ia1), Milda Butkevičiūtė (IIb), Adelė Čibiraitė (IId), Vaidotas Burokas (IIu2), Aistė Stračinskytė (IIu2), Vilius Petniūnas (IIu1), Elžbieta Vozbinaitė (IIIb), Rytis Dringelis (IIIb), Smiltė Jasionytė (IIIu), Rūta Stumbraitė (IIIc), Goda Cimbolaitė (IVa), Dovilė Jusaitytė (IVa), Kamilė Valančiūtė (IVb), Ugnius Švedas (IVb), Povilas Malakauskas (IVd), Jokūbas Jankevičius (IVd) ir Rusnė Dvožeckytė (IVf). Kandidatuoti į mokinių tarybos prezidento pareigas panoro Rūta Stumbraitė ir Goda Cimbolaitė, kurios prisistatė gimnazistams, atsakė į klausimus rugsėjo 20 d. aktų salėje vykusiuose debatuose. Rugsėjo 25 dieną vykusio uždaro balsavimo metu mokinių tarybos prezidente išrinkta Rūta Stumbraitė (60,8 proc. visų balsavusių mokinių). Sveikiname naująją mokinių tarybą ir linkime sėkmės!

Tarptautiniame muzikos projekte

2017 m. rugsėjo 22 d.

    Šiais metais Klaipėda švenčia 765-ąsias įkūrimo metines, kurioms paminėti Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija organizavo tarptautinį muzikos projektą „Pasveikinimas miestui“. Renginyje svečiavosi gimnazijos partneriai – Saue gimnazijos (Estija) ir Kekavos vidurinės mokyklos (Latvija) meno kolektyvai. Mūsų gimnazijai atstovavo Rūta Stumbraitė (IIIc), Aistė Žurauskaitė (IIIb), buvę abiturientai Laurynas Buivydas ir Dominykas Žilius (pavaduotoja ugdymui Daiva Savčiukienė), atlikę dainuojamosios poezijos ir savos kūrybos dainas. Jau ne vienerius metus džiaugiamės gražia abiejų gimnazijų partneryste.

 

Pilietinė iniciatyva „Atminties kelias“

2017 m. rugsėjo 22 d.

    Rugsėjo 22 d. IId klasė (istorijos mokytojas Vytautas Stundžia) dalyvavo pilietinės iniciatyvos akcijoje „Atminties kelias“, skirtoje Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dienos paminėjimui Paneriuose. Renginyje dalyvavo Vilniaus, Kauno, Varėnos miestų ugdymo įstaigų mokiniai. Atvykę traukiniu į Panerius gimnazistai iš geležinkelio stoties pėsčiomis nuėjo iki Panerių memorialo – keliu, kuriuo į sušaudymo vietą buvo varomi žmonės 1941-1944 m. Renginio dalyviai iš atsineštų akmenėlių su užrašytais žydų vardais sudėliojo Lietuvos žemėlapį, simbolizuojantį sunaikintas žydų bendruomenes. Tą pačią dieną gimnazijos antrokai (istorijos mokytojas Mindaugas Tamošaitis) dalyvavo edukacinėje pamokoje „Pasivaikščiojamas po Vilniaus getą“.

24-asis mokyklos gimtadienis

2017 m. rugsėjo 18-22 d.

    Jaunatviška gimnazija paminėjo mokyklos įkūrimo 24-ąjį gimtadienį:

    Jauniesiems gimnazistams pamokas „Aš – daukantietis!“ vedė Alumnų klubo nariai: Kipras Jauniškiss, trečiakursis VU Medicinos fakulteto studentas, Paulius Valiulis, klasterių   vadovas, Milda Ažusienytė, Ekonomikos fakulteto antro kurso studentė, Eleonora Ivanova ir Kornelija Šikšniūtė, VU medicinos ir psichologijos studijų antrakursės, Džiugas Jagminas, VU šeštakursis medicinos studentas ir 400 Blows Studio kūrėjas. Germantas Dikčius bei Kamilė Korsakaitė kartu su Dominyku Budinu kalbėjo apie dizainerių gyvenimo ypatumus, Kunigunda Zubytė ir Kipras Tarasevičius (tiesiogiai iš Olandijos) apie radikalius pokyčius gyvenime ir baimę keistis;

http://www.vsdgalumni.com/2017/09/18/vilniaus-simono-daukanto-gimnazija-svencia-24-aji-gimtadieni/

 

 

    Rugsėjo 18 dieną gimnazistai susirinko į gimnazijos aktų salėje vykusį sambūrį „Dovanojame gimnazijai knygą“. Sveikinimo žodžius vieni kitiems tarė gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė, I-IV klasių seniūnai, gimnazijos Alumnų klubo įkūrėjai Kunigunda Zubytė ir Mindaugas Juozapaitis, tradiciškai dovanojamos knygos gimnazijai. Muzikiniu kūriniu gimnazistus šia proga pasveikino Rūta Stumbraitė (IIIc) ir Joris Elenbergas (IIu2);

 

 

    Rugsėjo 21 dieną aktų salėje vykusiame pirmokų Inauguracijos renginyje nuotaikingai ir muzikaliai pirmokai pristatė savo klases, atliko kūrybines užduotis, prisiekė Simono Daukanto gimnazijos mokinio priesaiką;

    Rugsėjo 22 dieną gimnazijos bendruomenė fotografavosi mokyklos metraščiui.

 

 

 

Edukacinė pamoka V.Mykolaičio-Putino memorialiniame muziejuje-bute

2017 m. rugsėjo 20 d.

    IVb klasės mokiniai su lietuvių k. mokytoja D.Pilypavičiūte dalyvavo edukacinėje pamokoje V.Mykolaičio-Putino memorialiniame muziejuje – bute, kuriame eksponuojami autentiški rašytojo baldai, asmeniniai daiktai, knygos, nuotraukos, paveikslai ir kita medžiaga, susijusi su jo kūryba, gyvenimu ir asmenybe. Įvadinėje pamokoje prieš nagrinėjant V.Mykolaičio - Putino romaną „Altorių šešėly“ mokiniai žiūrėjo skaidres apie poeto gyvenimą, klausėsi muziejaus vedėjos Ramunės pasakojimo, rašytojo skaitomų tekstų įrašų, susipažino su autentiška kūrėjo gyvenamąją aplinka.

Mokslo festivalyje „Erdvėlaivis – Žemė“

2017 m. rugsėjo 15-18 d.

    Rugsėjo 15 d. IV klasių mokiniai (biologijos mokytoja Sonata Urbšienė) dalyvavo VUL Santaros klinikų Akušerijos ir chirurgijos, Medicininės genetikos centro organizuojamuose užsiėmimuose „Epigenomika medicininėje genetikoje“. Mokiniai klausėsi prof. habil. dr. Vaidučio Kučinsko ir dr. Laimos Ambrozaitytės paskaitos apie genetinių žinių pagalbą diagnozuojant sunkias ligas, lankėsi medicininės genetikos laboratorijose.

 

 

    Rugsėjo 18 d. III - IV klasių mokiniai VU Gyvybės mokslų centre klausė doc. dr. Daivos Baltriukienės paskaitos apie tarpusavyje bendraujančias organizmo ląsteles.

 

    Rugsėjo 18 d III – IV klasių mokiniai (fizikos mokytoja Alminutė Martūnienė) dalyvavo Fizinių ir technologijos mokslų centre vykusioje paskaitoje „Antimedžiaga CERN Didžiajame hadronų greitintuve“. Prof. dr. Egidijus Norvaišas  populiariai papasakojo apie elementariąsias daleles, antidaleles, medžiagą ir antimedžiagą, tamsiąją materiją ir energiją, kalbėjo apie didžiojo sprogimo teoriją, mokslininkų atliekamus darbus CERN greitintuve.

Prevencinė akcija „Judėk kasdien“

2017 m. rugsėjo 15, 18 d.

    Gimnazija įsijungė į Vilniaus visuomenės sveikatos biuro akciją „Judėk kasdien“, skirtą Europos judriajai savaitei paminėti. Netradicinių kūno kultūros pamokų metų kinezeterapeutė Agnė Novickienė pirmųjų klasių mokiniams pasakojo apie judesio svarbą, rodė laikyseną bei lankstumą gerinančius pratimus, kūno kultūros pamokos prasidėjo gimnazistams apibėgus gimnazijos pastatą.

Edukacinė pamoka LDK Valdovų rūmuose

2017 m. rugsėjo 14 d.

    IIIu klasės mokiniai (lietuvių kalbos mokytoja Danutė Pilypavičiūtė) dalyvavo edukacinėje pamokoje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmuose. Mokiniai klausėsi gidės pasakojimo apie renesansą Lietuvoje, apžiūrėjo eksponatus, sužinojo apie Radvilų įtaką LDK kunigaikščiui Žygimantui Augustui, susipažino su dvaro kultūra ir gyvenimu, aplinkybėmis, lėmusiomis Renesanso rašytojų M.Husoviano, R.Radvano kūrinių atsiradimą, atliko praktines užduotis.

 

IIa klasės mokslo metų pradžios iškyla

2017 m. rugsėjo 9-10 d.

    IIa klasės mokiniai, jų tėveliai ir klasės auklėtoja Genovaitė Kynė dvi dienas keliavo po Aukštaitiją. Apsilankę įspūdingame geologiniame gamtos paveldo objekte – Šeimyniškių konglomerato uoloje, gimnazistai išskleidė trispalvę ant vieno gražiausių ir didžiausių Lietuvos piliakalnių – Šeimyniškių, kur iki XV a. stovėjo Užpalių pilis. Dainos ir klegesys skambėjo Šventosios, kuria baidarėmis plaukė iškylautojai, slėniuose. Vakare sodyboje laukė draugiškos tinklinio, kubo, futbolo varžybos su tėveliais, pavakarojimas drauge prie laužo ir pokalbiai iki vidurnakčio. Visi sutarė, jog šiais metais organizuos keletą žygių po Lietuvą, taip paminėdami artėjantį Lietuvos šimtmetį. Gimnazija dėkoja Linai ir Virmantui Baronaičiams – Emilijos tėveliams, kurie subūrė tėvelius, rūpinosi iškylos organizavimu. Smagu būti drauge!

I klasių mokinių klasių sutelktumo užsiėmimai

2017 m. rugsėjo 4-8 d.

    Mokslo metų pradžia pirmųjų klasių mokiniams gimnazijoje tradiciškai prasidėjo klasių sutelktumo užsiėmimais. Jauniausieji gimnazistai susipažino vieni su kitais, mokėsi dirbti savarankiškai ir komandose, susipažino su mokymosi stiliais, dalyvavo kūrybinėse technologijų ir dailės dirbtuvėse, mokėsi šokti. Rugsėjo 7 dieną aktų salėje mokiniams veiklas pristatė gimnazijos neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimų vadovai. Kviečiame susipažinti su pirmokų kūrybiniais darbais, eksponuojamais II aukšto koridoriuje.

Diskusijų festivalyje „Būtent“

2017 m. rugsėjo 8 d.

    Gimnazijos „Forumo teatro“ grupė kartu su mokytoja Silvija Stonkute dalyvavo Birštone vykusiame diskusijų festivalyje „Būtent“. Šis festivalis – tai pirmą kartą Lietuvoje organizuojamas politikos, verslo, mokslo, nevyriausybinių organizacijų atstovų, lyderių susitikimas, kuriame svarstomos svarbiausios valstybės raidos temos ir aptariami žingsniai gerovės valstybės link. Gimnazistai festivalio dalyviams pristatė spektaklį „Pabėgėlis Lietuvoje“ ir kvietė diskutuoti apie pabėgėlių situaciją mūsų šalyje. Diskusijų festivalį incijuoja ir organizuoja Atviros Lietuvos fondas, Britų taryba, Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje, bankas „Swedbank“. Partneriai – Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.

 

Projekto veiklos – internetiniame žurnale

2017 m. rugsėjo mėn.

    Išėjo pirmasis Erasmus+ KA2 projekto „Fostering Motivation to Competence Development“ (Motyvacijos skatinimas kompetencijų plėtrai), kuriame dalyvauja gimnazija, internetinio žurnalo „Getting to Know 5/5 Countries“ numeris. Sužinokite, kaip mokomasi projekte dayvaujančiose Ispanijos, Suomijos, Lenkijos, Čekijos ir Lietuvos mokyklose, spręskite kryžiažodžius apie šias projekte dalyvaujančias šalis, susipažinkite su populiariais jų muzikantais, skaitykite projekto dalyvių įspūdžius iš kelionių ir kt. Medžiagą žurnalui ruošė projekte dalyvaujančių mokyklų mokytojai ir mokiniai. Kviečiame susipažinti!

    Internetinis žurnalas –  https://madmagz.com/magazine/913168

Fotografijų paroda „Etiopijos vaikai ir jaunimas“

2017 m. rugsėjo 1 d.

    Gimnazijoje atidaryta geografijos mokytojo, keliautojo, LGMA Tarybos nario, Kauno rajono Garliavos Jonučių gimnazijos direktoriaus Valentino Padriezo fotografijų paroda „Etiopijos vaikai ir jaunimas“. Fotografijose įamžinti 2016 metų ekspedicijos Etiopijoje momentai.

Mokslo ir žinių diena

2017 m. rugsėjo 1 d.

    Į kiemelyje vykusią Mokslo ir žinių dienos šventę susirinko daugiau nei septyni šimtai gimnazistų, klasių auklėtojai, mokytojai, gimnazijos vadovai, mokinių tėveliai. Su naujų darbų pradžia šventės dalyvius sveikino gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė, gimnazijos Alumni klubo įkūrėjai Kunigunda Zubytė ir Mindaugas Juozapaitis. Po šventės II-IV klasių mokiniai buvo pakviesti į klases, I klasių mokiniams aktų salėje vyko pirmoji susipažinimo su gimnazija pamoka. Linkime visiems rasti darbų ir žinių prasmę, atradimo džiaugsmą. Sėkmingų prasidėjusių naujų mokslo metų!

 

 

       
Ugdymo plėtotės centras Mokyklų tobulinimo centras Švietimo naujienos Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti
Švietimo ir mokslo ministerija tinklas.lt
Olimpiados, konkursai, moksliniai renginai... Liderių laikas Gelbėkit vaikus AIKOS  
 
     
2010 © D&G DESIGN STUDIO