Rugpjūtis
P A T K P Š S
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
J.Jasinskio g. 11, LT-01112 Vilnius, tel. +370 5 249 6517, el. p. rastine@daukanto.vilnius.lm.lt

Pamokų laikas

1. 08.30 - 09.15
2. 09.25 - 10.10
3. 10.20 - 11.05
4. 11.35 - 12.20
5. 12.35 - 13.20
6. 13.30 - 14.15
7. 14.25 - 15.10
8. 15.15 - 16.00

Įvykiai

2015 – 2016 m. m.

Mokytojų išvyka į Papilę

2016 m. rugpjūčio 24 d.

    Prieš prasidedant naujiems mokslo metams, rugpjūčio 24-ąją, gimnazijos mokytojai keliavo Simono Daukanto keliais – į Papilę, Akmenės raj., kur paskutinius trejus savo gyvenimo metus praleido S.Daukantas. Mielai sutikti ir priimti Papilės S.Daukanto gimnazijoje, muziejuje, lydėti kolegų mokytojų po miestelį, daukantišką dvasią stengsimės perduoti savo mokiniams.

    Simono Daukanto žemaitiškas užsispyrimas ir geležine valia pelnytas pirmojo Lietuvos istoriko, rašiusio lietuviškai, vardas traukia savęs iki šiol. Mokytojai, lankydamiesi Papilėje, tuo neabejotinai įsitikino: paties garbaus tautiečio sumeistrautas krėslas iš obels tarsi tebesaugo savo kūrėjo rankų prisiminimą; kapas, priglaudęs šviesuolio palaikus, ant piliakalnio taip ryškiai kitoks tarp visų kitų, kad grupė pasijunta savaime begiedanti Lietuvos himną; bėganti Venta ir ta pati Švietimo epochos upė, ir aiškiai kita – šiandieninė...

    Akivaizdu, kol jausimės esą Simono Daukanto ainiai, tol jais ir būsime!

 

 

XVII laidos abiturientams įteikti brandos atestatai

2016 m. liepos 15 d.

    Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje brandos atestatai įteikti gimnazijos XVII laidos abiturientams. Abiturientus sveikino ir brandos atestatus bei gimnazijos Padėkos bei Garbės raštus įteikė gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė ir šventės svečiai: LR ŠMM viceministrė dr. Svetlana Kauzonienė, diplomatas, Lietuvos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Žygimantas Pavilionis bei Vilniaus m. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento švietimo skyriaus ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyrius vedėja Kristina Cibulskytė. Sėkmės abiturientams linkėjo ir klasių auklėtojai, ir visų tėvelių vardu kalbėjusi Loreta Šileikienė. Už nuoširdžią pagalbą ir bendradarbiavimą gimnazijos Padėkos raštai įteikti ir abiturientų tėveliams. Šventės dalyvius muzikiniais kūriniais sveikino abiturientė Aušrinė Vaičiūtė, gimnazijos trečiokė Greta Augustauskaitė ir antrokas Deividas Kairys bei abiturientas Tadas Umbrasas, XI laidos abiturientė Vilmina Navickaitė.

 

 

Vilniaus Rotušėje apdovanoti gimnazijos šimtukininkai

2016 m. liepos 15 d.

    Vilniaus Rotušėje vykusioje iškilmingoje šventėje miesto meras Remigijus Šimašius padėkos raštais apdovanojo 126 geriausiai mokyklą baigusius vilniečius. Džiaugiamės gimnazijos abiturientais Beatriče Lošyte, Ryčiu Mickevičiumi ir Elena Radžiūnaite, į savo brandos atestatą įrašiusiais po du šimtukus. Abiturientams ir šventės svečiams koncertavo grupė „Kūjeliai“.

Dalyvaujame Gedulo ir Vilties dienos 75 – ųjų metinių minėjimo renginyje

2016 m. birželio 14 d.

    Lietuva minėjo Gedulo ir Vilties dieną – 75-ąsias metines nuo 1941 metais prasidėjusių trėmimų. Okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonijoje prie paminklo politiniams kaliniams ir tremtiniams Aukų gatvėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Seimo pirmininkė, Ministras pirmininkas, Seimo nariai, ministrai, užsienio svečiai, tarp kurių Baltarusijos opozicijos lyderis, buvęs Baltarusijos Prezidentas Stanislav Šuškėvič, buvęs Ukrainos Prezidentas Leonid Kravčiuk. Gimnazijai atstovavę Ia klasės mokiniai su istorijos mokytoju Vytautu Stundžia buvusiems tremtiniams ir politiniams kaliniams dovanojo iš balto popieriaus išlankstytus simbolinius Vilties angelus, kurie sunkiausią valandą palaikė tremtinius, guodė ir stiprino jų dvasią, kad pakaktų jėgų išgyventi ir grįžti į tėvynę Lietuvą.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-06-15-birzelio-14-aja-vilties-angelas-apskriejo-visa-lietuva/145587

http://www.15min.lt/galerija/okupacijos-genocido-ir-sovietmecio-represiju-auku-pagerbimo-ceremonija-91885#galerija/91885/2188339

Mokslo metų pabaigos šventė

2016 m. birželio 8, 10 d.

    Gimnazijos aktų salėje vyko 2015-2016 m.m. pabaigos šventė I-III klasių mokiniams. Linkėdama geros ir turiningos vasaros, įteikdama Garbės ir Padėkos raštus gimnazija padėkojo mokiniams už labai gerą ir gerą mokymąsi ir puikų pamokų lankomumą.

 

2015-2016 m.m. mokinių kūrybinių ir tiriamųjų projektinių darbų pristatymai

2016 m. birželio 1-2 d.

    Gimnazijoje vyko I ir III klasių mokinių metinių kūrybinių ir tiriamųjų projektinių darbų – pasirinktų dorinio ugdymo, lietuvių kalbos, anglų kalbos, II-ųjų užsienio kalbų, matematikos ir informacinių technologijų, gamtos, socialinių mokslų, menų ir technologijų bei kūno kultūros pristatymai. Dėkojame geriausiais pripažintų projektinių darbų autoriams ir jiems pasirengti padėjusiems mokytojams.

DofE programos dalyvių susitikimas su Prezidente

2016 m. birželio 1 d.

    Lietuvos respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi tarptautinei vaikų gynimo dienai skirtame renginyje „Mano vasara saugi“. Čia ji susitiko ir bendravo su DofE programos dalyviais apie DofE programos žygių ypatumus. Susitikime gimnazijai atstovavo programos dalyvės: Naomi Alon, IIa, Gabrielė Abramonytė, IIIe ir Kamilė Valiūnaitė, IIIe.

 

 

    Plačiau apie renginį skaitykite čia>>

Akcija „Obuolys vietoje cigaretės“ paminėta Pasaulinė diena be tabako

2016 m. gegužės 31 d.

    Gegužės 31 dieną pasaulis jau 27 kartą minėjo Pasaulinę dieną be tabako. Lietuvoje šiai dienai paminėti buvo rengiama akcija „Obuolys vietoje cigaretės“, kurios metu Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokiniai Gedimino prospekte, prie prekybos centrų, keleivių išlaipinimo stotelių bei lauko kavinių prašė rūkančių asmenų cigaretę iškeisti į specialiu akcijos „Obuolys vietoje cigaretės“ lipduku pažymėtus obuolius.

Paskutinio skambučio šventė

2016 m. gegužės 26 d.

    Po pažintinių – mokomųjų – pramoginių pamokų kartu su klasių auklėtojais vyriausieji gimnazistai, tradiciškai gimnazijos kiemelyje pasodinę rožę, rinkosi į paskutinę klasės auklėtojo pamoką. Nuskambėjus paskutiniajam skambučiui iš kabinetų į aktų salėje vykusią šventę ketvirtokus atlydėjo Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos pirmokėliai (mokytoja Loreta Šileikienė). Šventėje būtent jie pirmieji skambia daina ir šokiu pasveikino abiturientus, kuriems vėliau sėkmės linkėjo gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė, IVb klasės auklėtojas Vytautas Stundžia, tėvelių vardu – Ingrida Šidlauskienė. Šokiu, daina, savos kūrybos kūriniais vyriausiuosius draugus pasveikino ir trečiokai, dovanodami specialiai abiturientams parengtą knygelę. Atsisveikino su gimnazija ir ketvirtokai. Linkime visiems sėkmės!

Dalyvaujame DofE programoje: virvių užsiėmimai

2016 m. gegužės 26 d.

    Gimnazijos I klasių mokiniai ir gimnazijoje organizuojamos DofE programos žygio vadovė mokytoja Vilma Balsienė dalyvavo komandos formavimo – virvių užsiėmimuose, vykusiuose Vingio parke.

    Informacija: http://www.dofe.lt/lt/virvi-uzsi-mimai/

Gimnazistai antrus metus iš eilės iškovoja I vietą Vilniaus miesto gimnazijų sporto žaidynėse!

2016 m. gegužės 25 d.

    Po paskutiniųjų Vilniaus miesto gimnazijų mokinių XV sporto žaidynėse vykusių merginų futbolo rungtynių paaiškėjo galutiniai sporto žaidynių rezultatai. Iš 29 žaidynėse dalyvavusių Vilniaus miesto gimnazijų Vilniaus Simono Daukanto gimnazistai antrus metus iš eilės iškovojo garbingą I-ąją vietą! II-oji vieta pripažinta Gabijos, III-oji – Žimūnų gimnazijoms. Dėkojame gimnazistams, jiems pasirengti padėjusiems kūno kultūros mokytojams Kęstučiui Kundrotui ir Aušrai Karveckienei.

III-oji vieta – gimnazijos merginų futbolo komandai

2016 m. gegužės 25 d.

    Vilniaus gimnazijų mokinių XV sporto žaidynėse merginų futbolo varžybose gimnazijos merginų komanda iškovojo III-ąją vietą. I-ąją vietą iškovojo Žemynos, II-ąją- Gabijos gimnazijų merginų komandos. Sveikiname komandos nares: Deimantę Bedalytę (Ib), Elžbietą Vozbinaitę (Ib), Rimgailę Jakštaitę (IIe), Kuprytę Dovilę (IIIc), Viltę ir Kristę Šimanskytes (IIIc), Saulę Vasiliauskaitę (IIId), Beatričę Žukaitę (IIId), Emiliją Marčiukaitytę (IVa) ir kūno kultūros mokytoją Kęstutį Kundrotą.

Žinių konkurse „Biologinės įvairovės diena“

2016 m. gegužės 25 d.

    Lietuvos edukologijos universitete vyko kasmetinis žinių konkursas, skirtas Tarptautinei biologinės įvairovės dienai paminėti. Konkurse dalyvavo mokiniai iš Vilniaus Žemynos, Mykolo Biržiškos, Vasilijaus Kačialovo gimnazijų bei svečiai iš Panevėžio „Minties“ gimnazijos. Gimnazijai atstovavo pirmokės Kotryna Balutina, Justė Jakutytė ir Eglė Braukaitė, antrokai Monika Tenkutytė, Povilas Malakauskas ir Eglė Rukšėnaitė, trečiokai Tautvydas Petkus, Gvidas Pakarklis ir Lukas Kvaščevičius. Mokiniai ne tik išklausė paskaitas, bet ir konkurse parodė puikias žinias. Dėkojame jiems ir biologijos mokytojoms Nijolei Jankauskienei bei Sonatai Urbšienei.

 

Pamokos „Saugi vasara“

2016 m. gegužės mėn.

    Gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Jelena Palkevičienė vedė pamokas apie „Saugią vasarą“ I klasių mokiniams: pasakojo, kaip apsisaugoti nuo uodų, erkių, kaip išvengti skendimų, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

 

Vilniaus miesto gimnazijų XV sporto žaidynių lengvosios atletikos varžybose

2016 m. gegužės 19 d.

    Vilniaus miesto gimnazijų XV sporto žaidynių lengvosios atletikos varžybose dvi trečiąsias vietas iškovojo Simono Daukanto gimnazijos merginos: 200 m. bėgime Augustė Valatkaitė ir merginų ketvertukas (Augustė Valatkaitė, Otilija Juozapavičiūtė, Rugilė Norvaišaitė ir Dominyka Danilevičiūtė) 4 x 200 m. estafetiniam bėgime. Gimnazijos vaikinų komanda iškovojo II-ąją vietą. Karolis Jonaitis, numetęs 91 m. nugalėjo beisbolo kamuoliuko metime, Paulius Galkauskas buvo nepralenkiamas 200 m. bėgime. Vaikinai (Paulius Galkauskas, Pijus Bratčikov, Deivydas Kairys ir Nojus Budavičius) 4 x 200 m. estafetiniam bėgime finišavo antri.

 

    Straipsnis, apie Vilniaus gimnazijų XV sporto žaidynių lengvosios atletikos varžybas.

Padėkos šventė

2016 m. gegužės 19 d.

    Gimnazijos vadovai ir mokinių taryba organizavo tradicinę Padėkos šventę, į kurią sukvietė mokinius – dalykinių olimpiadų, konkursų, viktorinų, konferencijų, sporto varžybų laimėtojus, jų tėvelius. Šventės dalyviams – mokiniams bei juos parengusiems mokytojams gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė įteikė gimnazijos Garbės ir Padėkos raštus, atminimo dovanėles, padėkojo mokinių tėvams.

Dalyvaujame renginyje Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti

2016 m. gegužės 19 d.

    Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje vyko atvirų durų diena, skirta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Į šventę atvyko daugiau nei 1200 vaikų su savo mokytojais, auklėtojais ar tėveliais iš įvairių Vilniaus miesto ir rajono ugdymo įstaigų, Pabradės (Švenčionių r.), Baltosios Vokės (Šalčininkų r.) ir Molėtų. Gimnazijai atstovavo IIe klasės mokiniai (auklėtoja A. Karveckienė). Mokiniai stebėjo kinologų ir jų keturkojų pasirodymą, Lietuvos kariuomenės orkestro ir garbės sargybos kuopos parodomąsias programas, kario ekipuotės pristatymą, dalyvavo sukarintose estafetėse, apžiūrėjo karinės technikos parodą, ginkluotės ekspoziciją, išminuotojų įrangą ir ragavo kareiviškos košės.

Baigėsi tarpkultūrinis edukacinis projektas „Kino gijos“

2016 m. gegužės mėn.

    Tris mėnesius gimnazijos II klasių mokiniai dalyvavo kuriančių profesionalų asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vykdomame tarpkultūriniame edukaciniame projekte „Kino gijos“. Vilniaus Naujamiesčio, S. Konarskio mokyklos ir Simono Daukanto gimnazijos mokiniai dalyvavo mokymuose, 8 seminarų metu mokiniai padedami režisierių Kristinos Buožytės ir Jūratės Samulionytės kūrė trumpus etiudus bei nufilmavo socialinę reklamą.

    Projekto nuotraukos:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1779068872314880.1073741830.1762432080645226&type=3&uploaded=8

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1769306529957781.1073741829.1762432080645226&type=3

    Visų dalyvių kurtos socialinės reklamos:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLi99Or_RhhIgbKAZIAK0s4lodjT6YJ0VA

Dalyvaujame minėjime, skirtame 1948 m. trėmimo metinėms pažymėti

2016 m. gegužės 20 d.

    Vilniuje prie paminklo sovietinės okupacijos aukoms atminti Aukų g. vyko renginys, skirtas 1948 m. gegužės 22-23 d. trėmimo metinėms pažymėti, kuriame dalyvavo buvę politiniai kaliniai ir tremtiniai, Laisvės kovos dalyviai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų atstovai, mokyklų bendruomenių atstovai, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių choras „Laisvė“. Minėjime gimnazijai atstovavo IId klasės mokiniai (istorijos mokytojas V.Stundžia), trečiokė Greta Augustauskaitė ir ketvirtokas Tadas Umbrasas atliko dainas apie tremtį ir tremtinių likimus.

 

Pilietiškumo pamokos

2016 m. balandžio-gegužės mėn.

    Vykdant gimnazijos integruotą laisvės ir pasipriešinimo kovų istorijos programą organizuotos pilietiškumo pamokos Genocido aukų muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse II gimnazijos klasių mokiniams. Genocido aukų muziejuje mokiniai apžiūrėjo ekspozicijas, kuriomis atskleidžiamas nepriklausomybės praradimas XX a. viduryje, sovietų valdžios vykdytos represijos, tautos kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse antrokai susipažino su Tuskulėnų dvaro istorija, 1944–1947 m. dvaro sodybos paskirtimi jai priklausant sovietinėms represinėms struktūroms, aplankė koplyčią – kolumbariumą, kurioje palaidoti NKGB (MGB) vidaus kalėjime nužudyti žmonės ir Vilniaus apylinkėse žuvę kovotojai, žaidė interaktyvų edukacinį žaidimą „Sovietinis inkubatorius”.

Šalies moksleivių konferencijoje „Kurkime ateitį kartu su VGTU“

2016 m. gegužės 17 d.

    Vilniaus, Kėdainių, Panevėžio, Anykščių ir Molėtų gimnazijų, bendradarbiaujančių su Vilniaus Gedimino technikos universitetu, VGTU vykusioje moksleivių konferencijoje „Kurkime ateitį kartu su VGTU" pristatė chemijos, fizikos, ekonomikos bei informacinių technologijų kūrybinius tiriamuosius darbus. Mūsų gimnazijai atstovavo I-osios universitetinės klasės mokinės Silvija Vaitiekūnaitė, Snieguolė Bičkutė ir Sandra Čeplinskaitė, pristačiusios chemijos projektinį darbą „Rūgštį reguliuojančių vaistų poveikio tyrimas“ (darbo vadovė – chemijos mokytoja metodininkė B.Radzevičienė).

 

Charles Baudelaire skaitymai

2016 m. gegužės 17 d.

    Lietuvos edukologijos universitete vyko Charles Baudelaire skaitymai, skirti šio poeto ir kritiko 195-osioms gimimo metinėms. Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos IIIf mokinės Glorija Šamsutdinova, Gabrielė Pluktaitė ir Simona Namiejūnaitė (mokytoja D.Stankaitienė) skaitė šio rašytojo kūrinius prancūzų kalba. Renginį organizavo Lietuvos edukologijos universitetas kartu su Prancūzijos institutu.

IIa klasės mokiniai lankėsi Valstybės pažinimo centre

2016 m. gegužės 17 d.

    IIa klasės mokiniai (klasės auklėtoja A.Martūnienė) lankėsi interaktyviame Lietuvos Prezidentūros Valstybės pažinimo centre. Mokiniai, pasiskirstę komandomis, užrašė kilusius klausimus, susijusius su žodžiais „Prezidentūra“, „Pilietiškumas“, „Valstybė“, į kuriuos atsakymų planšetinių kompiuterių pagalba ieškojo ekspozicijų salėse. Vėliau skaityklos salėje antrokai apibendrino sužinotą informaciją, papildė turimas žinias.

Ekonomikos pamokas vedė SEB banko specialistai

2016 m. gegužės 12 d.

    IIa, IId ir IIe klasių mokiniams ekonomikos pamokas (mokytoja G.Kynė) vedė SEB banko specialistai. Visą mėnesį iki šio susitikimo kiekvienas mokinys rengė savo mėnesio asmeninio biudžeto planą, skaičiavo pajamas ir išlaidas, kurias pristatė svečiams. SEB banko specialistai patarė, ką galima jau šiandien padaryti, kad ateitį pasitiktume tinkamai pasiruošę, su mokiniais diskutavo apie planavimą ir savo finansų valdymą, kartu analizavo gyvenimiškas situacijas dokumentinėje dramoje „Rytojus atėjo vakar“, diskutavo apie tai, kokie pokyčiai mūsų laukia per artimiausius 30 metų, kokios profesijos išnyks ir kokios ateityje bus paklausios.

VGTU iliustracijų konkurse „Kūryba tarsi magija“

2016 m. gegužės 12 d.

    Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto studentai pakvietė šalies 9–12 klasių moksleivius dalyvauti iliustracijų konkurse „Kūryba tarsi magija“. Moksleiviai pagal pateiktas citatas arba kūrinio pavadinimą kūrė iliustracijas istoriniams apsakymams, parašytiems VGTU Kūrybinių industrijų fakulteto studentų Žodinės kūrybos kurso metu. Gegužės 12 dieną VGTU KI laboratorijoje, kurioje buvo eksponuojami kūrybiniai mokinių darbai, vyko geriausių iliustracijų autorių, kuriais pripažinti ir gimnazijos Sandra Bobrovičiūtė (IIc), Saulė Matulevičiūtė (IId), Gabija Jurcevičiūtė (IIIa) (mokytoja A.Juršytė) bei Danielius Svirskis (IIf), Inga Lakytė (IIb), Aurelija Bartulytė (IIa), Naomi Alon (IIa) (mokytoja V.Kazlauskaitė) darbai.

Susitikimas su dr. Aukse Petruškevičiūte

2016 m. gegužės 12 d.

    Gimnazijos II klasių mokiniai susitiko su LEU socialinės pedagogikos dėstytoja, socialinių pedagogų asociacijos prezidente dr. Aukse Petruškevičiūte. Viešnia talkinant LEU socialinės pedagogikos katedros studentams su gimnazistais diskutavo apie šiandienos mokinių gyvenimo iššūkius, motyvacijos skatinimą, kūrybiškumo ugdymą, tinkamą profesijos pasirinkimą bei tikslo siekimą.

Tai įdomu!

2016 m. gegužės 12 d.

    2016 m. gegužės 12 d. Vilniaus Rotušėje įvyko 15-ojo nacionalinio fotografijų konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2016“ nugalėtojų paskelbimo ceremonija, kurios metu fotografams buvo įteikta dvylika „Auksinio kadro“ apdovanojimų. Tarp jų – keturi fotografai iš dienraščio „Lietuvos rytas“ ir portalo lrytas.lt. Konkursui buvo pateikta daugiau nei 4 tūkst. fotografijų, komisija nugalėtojus išrinko iš 170 finalininkų. Viena iš fotografo – „Auksinio kadro“ laureato Domanto Umbraso, lrytas.lt, pateiktų fotografijų yra gimnazijos kiemelyje nufotografuoti mokiniai, besiruošiantys „gyvajai grandinei“ – akcijai „Gyvasis tautos žiedas“, skirtas Kovo 11-ajai paminėti.

http://kultura.lrytas.lt/daile/auksini-kadra-pelne-net-keturi-lietuvos-ryto-fotografai.htm

Europos egzaminą laikėme LR Seimo Europos informacijos biure

2016 m. gegužės 9 d.

    Gegužės 9 d. LR Seimo Europos informacijos biure vyko atviras „Europos egzaminas“, kuriame savo žinias apie Europos Sąjungą pasitikrino ir mūsų gimnazijos IV-tokai (geografijos mokytoja G.Kynė). Egzamino metu reikėjo atsakyti į 15 klausimų, susijusių su ES veikla, valstybėmis narėmis, piliečių teisėmis ir įvairiomis įdomybėmis, Europos migracijos politika. Prireikė net papildomų klausimų, nes dauguma surinko vienodą balų skaičių. Įdomiausias klausimas buvo šis: Kompiuterio virusas sumaišė Europos Sąjungos šūkio raides. Iššifruokite šiuos žodžius: EISIJSVNUIU ARĮOĘVIV. Pabandykite įveikti ir Jūs! Gimnazistai puikiai atliko įvairaus sudėtingumo užduotis. I etapo nugalėtoju tapo Edgaras Panavas iš IVa klasės, apdovanotas atminimo dovanėlėmis ir diplomu, kuris suteikia galimybę savo žinias ir supratimą pademonstruoti miesto etape. Džiugu, kad mokiniai noriai dalyvauja įvairiose edukacinėse veiklose, domisi aktualijomis, įsivertina savo pasiekimus tarp bendraamžių.

 

 

    Daugiau nuotraukų: https://www.facebook.com/LR-Seimo-Europos-Informacijos-Biuras-142760848633/

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

2016 m. gegužės 6 d.

    Kasmet minima Lietuvai itin brangi diena: panaikintas absurdiškas lietuviškos spaudos lotyniškais rašmenimis draudimas, tęsęsis 40 metų ir sutelkęs tautą kovai už savo žodį – tautos išlikimą ir orų gyvenimą. Šiais metais gegužės 6 dieną, per pirmą pamoką, visa gimnazijos bendruomenė kūrė Mozaikinę rankraštinę knygą apie savo, kaip skaitytojų, patirtį, santykį su knyga, savo kelią į knygų pasaulį... Ant kabinetų, paruošiamųjų, salių ir kitų erdvių durų visą savaitę bus eksponuojama literatūros kūrinių iliustracijų paroda SKAIČIAU, SKAIČIAU, KOL PAMAČIAU...

    Be to, lietuvių kalbos kabinetuose eksponuojamos retos, senos, su įvairių autorių autografais, šiaip asmeniškai kam nors itin brangios knygos. Seniausia jų XVII amžiaus! Tarp kitų – mišiolas, maldynėliai, vos ne šilkinio švelnumo ant ryžių popieriaus spausdintas ,,Šilkas,“ viena kita bibliografinė retenybė ir daugybė asmeniškai autorių įraitytų autografų. Kviečiame bendruomenės narius apsilankyti.

    Vakare teatrą mylintys ketvirtokai Mažajame teatre laukė Godo. Kaip žinome, Godo neskuba...

Teatrinių improvizacijų šventėje „Melpomenė kviečia – 2016“

2016 m. gegužės 6 d.

    Vilniaus Tuskulėnų gimnazijoje vyko tradicinė XI Vilniaus miesto ugdymo įstaigų teatrinių improvizacijų šventė „Melpomenė kviečia – 2016“. Šventėje dalyvavo aštuonių Vilniaus bendrojo ugdymo įstaigų mokiniai, tarp kurių puikiai pasirodė mūsų gimnazijos antrokai, gavę nominaciją už geriausiai atliktus namų darbus (teatro mokytoja S.Stonkutė). Šventės dalyviai improvizavo, panaudodami teatrinį rekvizitą ir burtų keliu atitekusį muzikinį kūrinį.

 

 

III-oji Vilniaus miesto mokinių istorijos olimpiada

2016 m. gegužės 6 d.

    Lietuvos didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmuose vyko III-oji Vilniaus miesto istorijos olimpiada „Vilnius tarp Baroko ir Apšvietos. XVII a. antroji pusė – XVIII a.“. Olimpiadoje rungėsi Vilniaus miesto mokyklų 8-12 klasių mokiniai. Mūsų gimnazijai atstovavo Karolis Barkauskas (IIa), Danielius Šablinas (IId) ir Kasparas Kudzevičius (IVb). 11-12 klasių mokinių amžiaus grupėje Kasparas Kudzevičius užėmė II vietą (istorijos mokytojas V.Stundžia).

 

 

Vilniaus miesto 9-12 klasių mokinių konferencija „Mano gyvenimo iššūkiai“

2016 m. gegužės 6 d.

    Gimnazijos aktų salėje vyko Vilniaus miesto 9-12 klasių mokinių konferencija „Mano gyvenimo iššūkiai“, kurią organizavo Vilniaus miesto psichologinė – pedagoginė tarnyba (soc. pedagogė A.Zacharevičienė), Vilniaus Simono Daukanto gimnazija (direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Savčiukienė ir soc. pedagogė S.Grigaravičienė) bei Vilniaus miesto socialinių pedagogų metodinis būrelis (pirmininkas V.Vicockas). Konferencijoje dalyvavo Vilniaus Mykolo Biržiškos, Salomėjos Nėries, Simono Daukanto, Pilaitės, Jono Basanavičiaus, Žemynos gimnazijų, Inžinerijos licėjaus ir Simono Konarskio mokyklos mokiniai. Išklausę Vilniaus m. savivaldybės tarybos nario Mykolo Majausko, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentės Akvilės Burneikaitės bei DofE apdovanojimų programos plėtros koordinatorės Dovilės Mažeikienės pranešimų, mokiniai vaizdu, filmuota medžiaga, įvairiomis inscenizacijomis perteikė požiūrį į savo gyvenimo iššūkius. Gimnazijai atstovavo II klasių mokiniai: D.Kavaliauskas (IIb), G.Morkūnas (IIb), U.Švedas (IIb), G.Skaistytė (IIb), L.Petrauskas (IIb), P.Gradauskas (IIb), G.Balčiūnaitė (IIf), N.Budavičius (IIf), J.Lipnickas (IIf), I.Skruzdytė (IIf), A.Budvytytė (IIf) (teatro mokytoja S.Stonkutė), suvaidinę inscenizaciją tokiu pat kaip ir konferencija pavadinimu. Konferencijos pabaigoje kalbėjęs rašytojas, mokytojas ir „Debesylos.lt“ autorius Danielius Goriunovas kvietė būti savimi ir kitokiais. Konferenciją vedė G.Cimbolaitė (IIa) ir R.Trumpickas (IIId).

Respublikinėje 9-12 klasių mokinių konferencijoje „Aš ir Kalba“

2016 m. gegužės 6 d.

    LEU Lituanistikos fakultete vyko tradicine tapusi respublikinė 9-12 klasių mokinių konferencija „Aš ir Kalba“, kurioje perskaityta aštuoniolika pranešimų įvairiomis aktualiomis gimtosios kalbos temomis. Konferencijos dalyvius muzikiniu kūriniu pasveikino Greta Augustauskaitė (IIId), Deividas Kairys (IId) ir Tadas Umbrasas (IVa), konferenciją vedė IIIf klasės mokinys Martynas Cimbalas.

 

 

Tarpmokyklinė chemijos – biologijos viktorina „Gamtamokslinis ALIAS“

2016 m. gegužės 6 d.

    Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazija organizavo tarpmokyklinę biologijos – chemijos viktoriną „Gamtamokslinis ALIAS“, kurioje dalyvavo šios bei Vilniaus Antakalnio, Simono Daukanto, Žvėryno gimnazijų mokinių komandos. Sveikiname gimnazijos komandą – III-osios vietos laimėtoją: Kovolevskytė Ieva (IIIa), Kairys Martynas (IIIb), Uždavinytė Vaiva (IIIb), Pilipavičiūtė Daina (IIIc), Petkus Tautvydas (IIId), Didžiokas Marius (IIId), Kvaščevičius Lukas (IIIf), Pačebutaitė Aistė (IIIf), Puodžiukas Kristupas (IVf), Gančytė Inga (IVf). Chemijos mokytoja B.Radzevičienė.

Anglų kalbos pamoka apie savanorystę

2016 m. gegužės 6 d.

    Gimnazijoje lankėsi Katharina Kaufmann, savanorė iš Austrijos. Anglų kalbos pamokoje I ir III klasių gimnazistams (mokytoja N.Budreikienė) viešnia pasakojo apie savanoriškos veiklos naudą ir apie savo asmeninę patirtį savanoriaujant Vilniuje su Europos savanorių tarnyba bei patarė, kaip rinktis savanorystės programas.

 

 

           Vilniaus miesto mokinių orientavimosi sporto varžybose

2016 m. gegužės 3 d.

    Dėkojame gimnazijos merginų komandai – Vilniaus mokinių olimpinio festivalio orientavimosi sporto varžybų komandinės II-osios vietos laimėtojai: Otilijai Juozapavičiūtei, IIIf klasė, Dominykai Danilevičiūtei, IIIe klasė, Gintarei Mikolavičiūtei, Ib klasė, Elžbietai Rasimavičiūtei, Id klasė, Justei Umbrasaitei, Ie klasė. Kūno kultūros mokytojas Kęstutis Kundrotas.

 

Teatrinių kolektyvų festivalyje „Vaidenis 2016“

2016 m. gegužės 3 d.

    Gegužės 2-6 dienomis Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje vyko Vilniaus miesto ugdymo įstaigų teatrinių kolektyvų festivalis „Vaidenis 2016“. Jame pasirodė ir mūsų gimnazijos ketvirtokai su spektakliu „Jeigu kas, tai kaip nors“ pagal Vytauto V.Landzbergio „Rudnosiuko istorijos 2“ (teatro mokytoja S. Stonkutė). Šiuo gražiu ir sėkmingu pasirodymu ketvirtokai užbaigė savo teatrinę kelionę mokyklinių teatrų festivaliuose ir šventėse.

 

 

Mokinių ir mokytojų iš Chartres miesto (Prancūzija) Fulbert licėjaus viešnagė gimnazijoje

2016 m. balandžio 22-29 d.

    2016 metų balandžio 22-29 dienomis Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje viešėjo 24 prancūzai mokiniai ir 3 mokytojos iš Chartres miesto (Prancūzija) Fulbert licėjaus. Viešnagės metu svečiai kartu su gimnazijos mokiniais bei mokinių mainų su šiuo Prancūzijos licėjumi programos organizatore – gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja Danute Stankaitiene ir anglų kalbos mokytoja Žydrūne Šidagyte apsilankė Anykščiuose, Trakuose, susipažino su Vilniumi, Lietuvos istorija, domėjosi menu ir architektūra, dalyvavo LDK Valdovų rūmų, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus edukaciniuose užsiėmimuose, Saugomų teritorijų Nacionaliniame lankytojų centre, KGB muziejuje ir Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse, LR Seime. Svečiai liko patenkinti viešnage Vilniuje, džiaugėsi aplankę savo draugus, susipažinę su mūsų sostine, kultūra, lietuviška virtuve.

Pilietiškumo pamoka LR Seime

2016 m. balandžio 29 d.

    LR kultūros ministro Šarūno Biručio kvietimu gimnazijos Iu klasės mokiniai bei gimnazijoje besisvečiuojantys Chartres (Prancūzija) Fulbert licėjaus mokiniai, juos lydintys mokytojai: lietuvių kalbos mokytoja D.Pilypavičiūtė, prancūzų kalbos mokytoja D.Stankaitienė, anglų kalbos mokytoja Ž.Šidagytė bei direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Savčiukienė dalyvavo LR Seimo Konferencijų salėje vykusioje pilietiškumo pamokoje. Pamokoje dalyvavo ir šalies bendrojo ugdymo įstaigų mokiniai, mokytojai. Visus pasveikinęs su svarbia Lietuvai įstojimo į Europos Sąjungą diena kultūros ministras Š.Birutis pakvietė visus pažiūrėti istorijos pamoką – Naujosios Akmenės Ramučių gimnazijos mokinių sukurtą muzikinį spektaklį „Prašau, mylėkit mano Lietuvą“.

 

XIV – osios Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados baigiamasis etapas

2016 m. balandžio 28-30 d.

    2016 m. balandžio mėn. 28-30 d. vyko XIV – osios Lietuvos mokinių astronomijos olimpiados baigiamasis etapas, kuriame dalyvavo Iu klasės mokinė Sandra Čeplinskaitė (mokytoja A.Martūnienė). Pirmąją olimpiados dieną mokiniai sprendė teorines užduotis, vėliau Nacionaliniame fizinių ir technologijos mokslų centre dalyvavo Dr. K.Zubovo paskaitoje „Juodosios skylės ir galaktikų evoliucija“ ir parodoje „CERN „Accelerating Science“. Antrąją olimpiados dieną visi nuvyko į Molėtų Astronomijos Observatoriją. Vakare mokiniai lavino praktinius gebėjimus su „Sky Watcher Skyliner 200/1200 dobsonas“ teleskopais. Šiais metais dalyviai dėl oro sąlygų turėjo net du praktinius turus. Kol buvo apsiniaukę, mokiniai atliko užduotis patalpoje, o pagerėjus orams, visi turėjo galimybę teleskopu ieškoti dangaus šviesulių, objektų.

Pamoka – paskaita apie Jurgio Kunčino „Tūlą“

2016 m. balandžio 29 d.

    Kai atsiranda galimybė paklausyti profesionalo, kuris degte dega tuo, ką daro, kas gali ja nepasinaudoti? Todėl į LEU Filologijos fakulteto dekanės doc. dr. Žydronės Kolevinskienės pamoką – paskaitą apie Jurgio Kunčino „Tūlą“ į lietuvių kalbos (mokytoja R.Žilionytė) kabinetą susigrūdo tiek ketvirtokų, kad ėmė trūkti oro bene iškart...

    Gimnazistams palaipsniui vėrėsi sovietmečio kontekstas ir valkatystės, kaip maišto, prieš reglamentuotą, padoriai sklandų ir nekūrybingą gyvenimą. Šikšnosparnis galbūt ne vienam tapo jaukesniu gyviu, o Užupis – erdve, tebesaugančia realiai mistišką meilės istoriją brutalaus laiko kontekste...

Susitikimas su VU studentėmis iš Pietų Korėjos

2016 m. balandžio 28 d.

    Gimnazijoje viešėjo dvi studentės, atvykusios iš Pietų Korėjos ir besimokančios Vilniaus Universitete. Studentės III klasių mokiniams pasakojo apie savo šalies kultūrą, tradicijas, apibendrino skirtumus tarp Lietuvos ir Pietų Korėjos, siūlė paragauti atsineštą tradicinį aštrų šalies patiekalą. Studentės mielai bendravo su mokiniais ir atsakė į visus jų klausimus. Susitikimą inicijavo IIIa klasės mokinės Urtė Butkutė ir Emilija Janonytė.

Vilniaus miesto bendradarbiaujančių gimnazijų mokinių rusų kalbos popietė

2016 m. balandžio 28 d.

    Literatūriniame A. Puškino muziejuje vyko kasmetinė bendradarbiaujančių Mykolo Biržiškos, Simono Daukanto ir Žemynos gimnazijų rusų poezijos popietė „A.Puškinas ir Lietuva“. Mūsų gimnazijos mokiniai Goda Cimbolaitė (IIa), Sonata Konopelkaitė (IIf) ir Patricija Pažusytė(IIf) deklamavo poeto eiles. Ieva Binevičiūtė (IVc) ir Tomas Valečka (IIIe) atliko dainą, o Patricija Pažusytė sugrojo M.K.Čiurlionio preliudą. Mokinius paruošė rusų kalbos mokytojos Nijolė Biekšaitė ir Rita Labašauskienė.

Vilniaus miesto mokyklų mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencijoje

„Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“

2016 m. balandžio 28 d.

    Vilniaus J.Basanavičiaus gimnazijoje vyko Vilniaus miesto mokyklų mokinių tiriamųjų ir kūrybinių darbų konferencija „Gamta – vienintelė knyga, kurios kiekvienas puslapis prasmingas“, kurioje dalyvavo Vilniaus J.Basanavičiaus, Gabijos, V.Kačialovo bei Žirmūnų gimnazijų mokiniai. Gimnazijai atstovavusios Monika Bartkevičiūtė ir Faustina Daškevič (IVe) pristatė tiriamąjį darbą „Baltymų denatūracija“ (mokytoja N. Jankauskienė), Simonas Kasparas Kučinskas (IVa) – „Robotai Mindstorms EV3 ir jų galimybės“ (mokytojai A. Martūnienė ir D. Martūnas), Povilas Malakauskas ir Marijus Juodka (IId) – „Terminis vitamino C apdorojimas ir jo kiekis daržovėse“ (mokytoja S. Urbšienė). Konferencijos dalyviai išrinko įdomiausią darbą – tai Simono Kasparo Kučinsko darbas apie robotus.

 

Vilniaus miesto gimnazijų mokinių XV sporto žaidynių

vaikinų tinklinio varžybų „Bose“ taurei laimėti finalas

2016 m. balandžio 28 d.

    Gimnazijoje vyko Vilniaus miesto gimnazijų mokinių XV sporto žaidynių vaikinų tinklinio varžybų finalas „Bose“ taurei laimėti. I vietą laimėjo Simono Daukanto, II vietą – Karoliniškių, III vietą – „Minties“ , IV-ąją – Gabijos gimnazijų vaikinių tinklinio komandos. Sveikiname gimnazijos mokinių komandą: Gytį Blaževičių (IVc), Martyną Cimbalą (IIIf), Ugnių Norkevičių (IVc), Eimantą Matulį (IIf), Brainą Miškinį (IVc), Tomą Gavrilovą (IIIa), Martin Jesipenko (IIc), Kostą ir Gediminą Petrauskus (IId). Kūno kultūros mokytojas K.Kundrotas.

Vilniaus miesto gimnazijų mokinių XV sporto žaidynių vaikinų futbolo varžybų finalas

2016 m. balandžio 27 d.

    Vilniaus Senvagės gimnazijoje vyko Vilniaus miesto gimnazijų mokinių XV sporto žaidynių vaikinų futbolo varžybų finalas. I vietą laimėjo Mykolo Biržiškos, II vietą- Senvagės, III vietą – Simono Daukanto, IV-ąją – Žemynos gimnazijų vaikinių futbolo komandos. Gimnazijos vaikinų futbolo komanda: Simonas Šlitas (IVe), Dominykas Pajėda (IVb), Brainas Miškinis (IVc), Donatas Jokubauskas (IIIe), Domas Junča (IIIe), Kipras Junča (IIIe), Karolis Zakarka (IIIe), Domas Verbušaitis (IIc), Karolis Uzėla (Ia), Arnold Baulin (Id), Rolandas Banaitis (Ie). Sveikiname vaikinus ir jų kūno kultūros mokytoją Kęstutį Kundrotą.

 

 

    Daugiau: www.lfft.lt.

Vilniaus miesto tarpmokyklinė matematikos viktorina „Matematikos labirintai“

2016 m. balandžio 27 d.

    Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje vyko tarpmokyklinė matematikos viktorina „Matematikos labirintai“, skirta II klasių mokiniams. Viktorinoje varžėsi komandos iš šešių gimnazijų: Pilaitės, Jono Basanavičiaus, Minties, Gabijos, Jono Pauliaus II ir Simono Daukanto. Viktorinos metu komandos atliko loginio mąstymo užduotis, tikrino gebėjimo naudotis skaičiuotuvu įgūdžius. Sveikiname gimnazijos antrokų komandą – I-osios vietos laimėtoją: Agnę Sviderskytę (2e), Patriciją Pažusytę (2f), Marijų Juodką (2d), Martyną Pankūną (2f) ir Povilą Malakauską (2d). II-ąją vietą iškovojo Gabijos gimnazijos, III-ąją – Jono Pauliaus II gimnazijos mokinių komanda.

    Viktorinai užduotis rengė ir ją pravedė Simono Daukanto gimnazijos IIIf klasės mokiniai: Eglė Meškėnaitė, Elena Pemkutė, Gertrūda Sabonytė, Juozas Rimantas ir Viktoras Jegorovas. Mokiniams pasirengti padėjo matematikos mokytojos Irma Gecevičiūtė ir Laura Šlenderytė, komandą viktorinai rengė matematikos mokytoja Vilma Lenkaitytė.

Akcija „Tylos stebuklinga versmė“

2016 m. balandžio 27 d.

    Gimnazijos mokinių taryba organizavo akciją „Tylos stebuklinga versmė“, skirtą tarptautinei triukšmo supratimo dienai paminėti: visą dieną pamokos pradžios ir pabaigos laiką pranešė ne skambučiai ar melodijos, o laikrodžiai, gimnazijos mokiniai rašė laišką Vilniaus miesto merui Regimantui Šimašiui dėl garsą ir triukšmą iš G.Vilko gatvės pusės apribojančios sienos statybos, prisijungė prie šios dienos minėjimo iniciatoriaus JAV organizacijos „Klausos ir komunikacijos centro“ paskelbtos tylos minutės (4.15-14.16 val.).

 

 

DofE programos savanorė vedė anglų kalbos pamokas

2016 m. balandžio 26 d.

    II-III klasių mokiniai sėkmingai dalyvauja tarptautinėje programoje „The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE apdovanojimai)“. Mokiniams anglų kalbos pamokas (mokytoja M.Stanapėdytė) vedė viena iš programos organizatorių – tarptautinė savanorė Matėja Kušič iš Kroatijos. Pamokoje Matėja mokiniams pasakojo apie savanorystės galimybes šalyje ir pasaulyje, pristatė DofE programą. Mokiniai diskutavo apie savanorystės naudą, pristatė savo savanorystės patirtis.

VI Nacionalinė moksleivių ir studentų konferencija,

skirta J.Šlapelio 140-osioms gimimo metinėms

2016 m. balandžio 26 d.

    Gimtąją kalbą branginančios ir puoselėjančios mūsų gimnazistės dalyvavo tradicinėje LEU organizuojamoje moksleivių ir studentų konferencijoje. Tarp bendraminčių pabūti visada malonu ir naudinga: sužinai daug naujo, pasitikrini, ar nepaseno tai, ką žinojai, ar į pasaulį vis dar pajėgi žvelgti atviromis akimis. Taigi atvirai pasauliui į akis žvelgė antrokė Vaiva Palevičiūtė, ketvirtokės Ieva Binevičiūtė, Elena Radžiūnaitė ir Irma Gailiušaitė. Sveikiname Irmą Gailiušaitę, tapusią II – osios vietos laimėtoja: mokinė skaitė pranešimą „Žvilgsnis į poeziją: ar tradicinį turinį galima perteikti tik klasikine forma?“ (mokytoja R.Žilionytė).

 

 

Lietuvos gimnazijų Protų kovų lygos finalas

2016 m. balandžio 24 d.

    Mykolo Romerio universitete vyko Lietuvos gimnazijų Protų kovų lygos finalas, kuriame dėl čempiono titulo rungėsi iš 130 komandų po trijų žaidimų paaiškėjusios net 18 geriausių čempionato komandų – 5 iš Vilniaus, 5 iš Kauno, 2 – iš Klaipėdos, 3 – iš Šiaulių, ir vieną iš Panevėžio, Skuodo ir Gargždų. Gimnazijai atstovavusi komanda – kapitonė Eleonora Ivanova (IVa), Edgaras Panavas (IVa), Miglė Meižikaitė (IVa), Paulius Birmanas (IVa), Gytis Blaževičius (IVd) ir Elena Radžiūnaitė (IVf) kartu su 5 kitomis šalies gimnazijomis pasidalino 6-10 vietomis. Lietuvos gimnazijų Protų kovų lygos čempionais tapo Vilniaus Licėjaus komanda, antroji vieta atiteko Šiaulių J.Janonio, trečioji – Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijų komandoms.

Daugiau: www.mruni.eu

www.15min.lt

 

 

Nordplus Junior paprogramės dvimečio keturšalio projekto

„Jaunimo identiteto paieškos Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrose“ baigiamasis etapas

2016 m. balandžio 18-22 d.

    Gimnazijoje vyko ketvirtasis ir paskutinis Nordplus Junior paprogramės projekto „Jaunimo identiteto paieškos Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrose“, vykdomo nuo 2014 m. rudens, etapas. Dalyvaujančios šalys – Lietuva, Švedija, Islandija ir Farerų salos. Visas projekte atstovaujančias mokyklas vienija mokomasis dalykas – danų kalba. Balandžio 18-22 dienomis gimnazijoje viešėjo mokiniai ir mokytojai iš Kvinnaskolinn gimnazijos (Islandija). Svečiai dalyvavo geografijos, anglų ir danų kalbos pamokose: pristatė Islandijos kraštovaizdį ir demografinę padėtį, lygindami ir diskutuodami patys sužinojo daugiau apie Lietuvą, smagiai anglų kalba pristatė islandiškos muzikos aktualijas, per danų kalbos pamokas įgarsino situacijas, žaidė „Bingo“ ir surengė viktoriną. O svarbiausia veikla, kurios drauge ėmėsi abiejų gimnazijų mokiniai– tai filmuko „10 įspūdingiausių patirčių Vilniuje” kūrimas. Mūsų šalies kultūrą ir istoriją mūsų gimnazijos mokiniai pristatė gyvai: gimnazistai svečiams papasakojo bei parodė lietuvių tautos buitį Nacionaliniame muziejuje, didingą istorijos laikotarpį – LDK Valdovų rūmuose, Vilniaus universitete ir Trakuose, o tamsųjį šalies istorijos laikotarpį – Genocido aukų muziejuje. Nepamirštas ir Islandijos indėlis į mūsų tautos istoriją, todėl Islandijos gatvė ir čia įvykę interviu su praeiviais suteikė malonių akimirkų mūsų svečiams. Patirtys ir džiaugsmingos akimirkos, praleistos drauge, liks šešiuose gimnazistų sukurtuose filmukuose, kurių iškilmingas pristatymas įvyko paskutinę viešnagės dieną ISM universiteto prezentacijų salėje. Savaitė buvo darbinga, įspūdinga ir suteikusi naujų galimybių pažinti Islandijos žmones bei pristatyti save, pavartoti anglų kalbą praktiškai, pramokti danų kalbos ir turbūt svarbiausia – įgyti bendravimo ir bendradarbiavimo patirties. Gimnazija dėkoja danų kalbos mokytojai Jurgitai Staliulionienei už ilgametį tarptautinių ryšių plėtojimą.

„Gamtos mokslų savaitės“ renginiai: pamoka VU Medicinos fakultete

2016 m. balandžio 22 d.

    III klasių biologijos grupių mokiniai (biologijos mokytoja Nijolė Jankauskienė) lankėsi VU Medicinos fakultete. Pamokos metu mokiniai medicinos muziejuje apžiūrėjo įspūdingą kaukuolių ir mirkinių kolekcijas. VU MF studentai papasakojo apie siūlomas studijų programas, atsakė į mokiniams rūpimus klausimus.

 

 

Etikos konkurso „Moralinės dilemos“ nugalėtoja

2016 m. balandžio mėn.

    Etikos konkurso „Moralinės dilemos“ nugalėtoja Gabija Balčiūnaitė (IIf) (mokytoja R.Varkalaitė-Bakienė) kartu su kitais dvidešimčia šio konkurso laureatų bus apdovanoti gegužės 13 dieną LEU vyksiančioje Etikos dienos konferencijoje „Etika ir (de)personalizuota socialinių tinklų visuomenė“.

Bendruomenės šventė

2016 m. balandžio 21 d.

    Gimnazijos vadovai ir mokinių taryba organizavo Bendruomenės šventę. Šventės dalyviai apžiūrėjo gimnazijos koridoriuose eksponuojamas mokinių kūrybinių darbų parodas: I aukšte – I-II klasių mokinių sukurtus biologijos modelius, II aukšte – I-II klasių mokinių fotografijas ir technologijų darbus, III aukšte – III-IV klasių mokinių dailės darbus. Aktų salėje vykusiame šventiniame koncerte mokiniai padėkojo susirinkusiems tėveliams, broliams, sesutėms, mokytojams už buvimą kartu, nuoširdų bendravimą ir bendradarbiavimą, vieni kitų palaikymą. Skambėjo Elenos Radžiūnaitės (IVf), Lauryno Buivydo (IIIb), Liucijos Pliaukštaitės (IIa), Patricijos Pažūsytės (IIf), Gretos Augustauskaitės (IIId) ir Deivido Kairio (IId) atliekamos dainos, fortepijonu Aušrinės Vaičiūtės (IVf) ir Karolinos Savickytės (IIIa), smuiku Ievos Kovalevskytės (IIIa), gitara Tado Umbraso (IVa) atliekami kūriniai, šokį dovanojo III klasių mokinės ir Kristupas Puodžiukas (IVf). Šventėje skambėjo Adrijos Kvederaitės (Iu) ir jos sesučių bei Laurynos Valiulytės, pritariant saksofonu tėveliui Arūnui, atliekamos dainos, grojo IIa klasės mokinio Juliaus Palavinsko ir jo draugų instrumentinė grupė, J.Marcinkevičiaus eiles skaitė Irmos Gailiušaitės (IVb) pusseserė Amelija, mini spektakliuku „Rudnosiukas“ žavėjo gimnazijos ketvirtokų teatro grupė. Vakarą vedė Irma Gailiušaitė (IVb) ir Aivaras Urba (IVf).

 

„Gamtos mokslų savaitės“ renginiai: fizikos pamoka Planetariume

2016 m. balandžio 21 d.

    Gimnazijos II klasių mokiniams (mokytojai R.Kynas, A. Martūnienė) fizikos – astronomijos pamoka vyko netradicinėje erdvėje – Vilniaus Planetariume. Mokiniai sužinojo apie artimiausią mums žvaigždę – Saulę, joje vykstančius procesus bei įtaką Žemei, susipažino su žvaigždžių klasifikacija, evoliucija, gėrėjosi naktiniu dangumi, atpažino keletą žvaigždynų.

Raštingiausio mokinio ir mokytojo konkursas

2016 m. balandžio 20 d.

    Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje įvyko tradicinis Raštingiausio mokinio ir mokytojo konkursas. Jame dalyvavo bendradarbiaujančių Vilniaus Mykolo Biržiškos, Žirmūnų, Žemynos ir Simono Daukanto gimnazijų mokiniai ir mokytojai.

    Mūsų gimnazijai atstovavo Elena Radžiūnaitė, IVf klasės mokinė, Kamilė Valiūnaitė, IIIf klasės mokinė, Vaiva Uždavinytė, IIIb klasės mokinė, ir gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė.

Išrinkti raštingiausi gimnazistai:

    I vieta ‒ Urtė Juraškaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos IVb klasės mokinė,

    Rytis Stankevičius, Žirmūnų gimnazijos Ic klasės mokinys,

    II vieta ‒ Gabija Gineitytė, Žirmūnų gimnazijos IIIc klasės mokinė,

    Deimantė Jakštonytė, Mykolo Biržiškos gimnazijos Ie klasės mokinė,

    Emilis Gegeckas, Žemynos gimnazijos IIh klasės mokinys,

    Andrius Tumėnas, Žemynos gimnazijos IVb klasės mokinys.

    Raštingiausia mokytoja pripažinta mūsų gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė.

 

 

„Gamtos mokslų savaitės“ renginiai: paroda „Biologinis modelis“

2016 m. balandžio 20 d.

    Gimnazijos I aukšto koridoriuje eksponuojami I-II klasių mokinių sukurti biologiniai modeliai (mokytoja S.Urbšienė).

„Gamtos mokslų savaitės“ renginiai: įdomioji chemijos pamoka

2016 m. balandžio 20 d.

    Gimnazijoje pedagoginę praktiką atliekančios VU chemijos fakulteto III kurso studentės Neda Vaitkevičiūtė ir Augustina Kosinskaitė surengė pirmokams įdomiųjų chemijos bandymų pamoką. Mokiniai stebėjo „vulkano“ veržimąsi, žaibus, dūmus be ugnies ir ugnį, kuriai įkurti neprireikė degtukų. Didžiausią įspūdį paliko bandymas „Drambio dantų pasta“. Studentės ne tik demonstravo bandymus, bet ir kiekvieną jų paaiškino, atsakė į mokinių klausimus.

 

 

„Gamtos mokslų savaitės“ renginiai: chemijos – fizikos viktorina

2016 m. balandžio 20 d.

    Gimnazijos chemijos kabinete rinkosi II klasių mokinių komandos, kad išsiaiškintų, kurie geriausiai išmano fiziką ir chemiją. Viktoriną parengė ir pravedė IIIb klasės mokiniai: Martynas Kairys, Urtė Gudynaitė, Diana Venslauskaitė, Vaiva Uždavinytė ir Ernestas Blaževičius. Sveikiname antrokus – viktorinos nugalėtojus – IIa klasės komandą: Godą Cimbolaitę, Domantą Pikūną, Jokūbą Paičių, Dominyką Jogėlą ir Ernestą Danilevič.

Civilinės saugos funkcinės pratybos gimnazijoje

2016 m. balandžio 20 d.

    11 val. 45 min. gimnazijoje vyko civilinės saugos funkcinės pratybos „Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokinių ir mokytojų veiksmai gaisro metu“. Pratybų tikslas – patikrinti atsakingų gimnazijos darbuotojų veiksmus, evakuojant mokinius, mokytojus ir darbuotojus iš pastato kilus gaisrui. Pratybų metu imituotas gaisras chemijos kabineto paruošiamajame. Apie gaisrą informuota gimnazijos direktorė, imituotas pranešimas telefonu 112. Pasigirdus pavojaus sirenai, buvo pradėta evakuacija į gimnazijos kiemą. Likvidavus imituotą gaisro židinį, visi saugiai grįžo į mokymo patalpas. Evakuacija truko 4 min. 02 s, funkcinėse civilinės saugos pratybose dalyvavo 687 gimnazijos bendruomenės nariai.

Netradicinio ugdymo pamoka

2016 m. balandžio 20 d.

    IIe klasės mokiniai (auklėtoja A.Karveckienė) dalyvavo netradicinio ugdymo pamokoje apie XIX a. pabaigos –XX a. pradžios tautinį atgimimą „Patriotinis Vilnius. Kelias į Nepriklausomybę“. Kartu su gide mokiniai aplankė vietas, menančias nelengvą lietuvių kovą už savo kalbą, spaudą, moterų teises, prisiminė XIXa. pabaigoje – XX a. pradžioje Vilniuje gyvenusias ir kūrusias asmenybes: atgimimo pranašus, šauklius.

 

„Gamtos mokslų savaitės“ renginiai: diena VGTU

2016 m. balandžio 20 d.

    Iu klasės ir III klasių mokiniai vyko į VGTU. Išklausę paskaitą „Nanomedžiagų pasaulis“ mokiniai atliko įvairius laboratorinius darbus. Vieni – fizikos: „Kūnų laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine ir apverčiamąja švytuokle“, „Šildomo kietojo kūno ilgėjimo koeficiento nustatymas“, kiti – chemijos laboratorinius darbus: „Metalų korozija“ ir „Vandens kietumo nustatymas“, treti – inžinerinės grafikos darbą „3D objekto modeliavimas“.

Pamoka asociacijoje „Baltic Turkish Culture Academy“

2016 m. balandžio 20 d.

    Mūsų gimnazijoje praktiką atliekanti LEU anglų filologijos studentė iš Turkijos Busra Altan asociacijoje „Baltic Turkish Culture Academy“ organizavo anglų kalbos pamoką III klasių mokiniams (anglų kalbos mokytoja N.Budreikienė). Asociacijos prezidentas Ishak Akay pristatė asociacijos veiklą Lietuvoje ir kitose Europos valstybėse, o Busra Altan supažindino su Turkijos kultūra. Mokiniai aiškinosi lietuviškų, turkiškų ir austriškų patarlių reikšmes, bandė skaityti jas originalo kalba bei vaišinosi turkiška arbata. Gimnazija dėkoja „Balturkai“ už šiltą ir įdomų priėmimą!

 

 

Sveikos gyvensenos ugdymo pamokos

2016 m. balandžio 13-20 d.

    Gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Jelena Palkevičienė vedė sveikos gyvensenos ugdymo pamokas I klasių mokiniams. Su mokiniais kalbėta apie tuberkuliozės prevenciją, apie nervinę įtampą ir psichologinio atsparumo ugdymą.

 

„Gamtos mokslų savaitės“ renginiai: keliame inkilą

2016 m. balandžio 18 d.

    Gimnazijoje prasidėjo „Gamtos mokslų savaitės“ renginiai. Gimnazijos mokiniai kviečia pasigrožėti fotografijų paroda „Mano augintinis“, eksponuojama I aukšte. Pirmadienį gimnazijos vidiniame kiemelyje vyko inkilo kėlimo akcija: Iu klasės mokiniai su biologijos mokytojomis N.Jankauskiene ir S.Urbšiene bei mokytoju M. Olbutu iškėlė Iu klasės mokinės Giedrės Čerškutės senelio iš senos obels kamieno pagamintą inkilą.

Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projekto „Kalbų Kengūros 2016“ nugalėtojai

2016 m. balandžio 18 d.

    Paskelbti vasario mėnesį vykusio Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo projekto „Kalbų Kengūra 2016“ rezultatai. Projekte dalyvavo ir mūsų gimnazijos I, II, IV klasių mokiniai. Sveikiname nugalėtojus:

    lietuvių kalba: Margarita Valionytė (Ic) – Sidabrinės Kengūros, Rūta Stumbraitė (Ic) ir Gabija Morkūnaitė (IVf) – Oranžinės Kengūros diplomai (mokytoja D.Pilypavičiūtė);

    rusų kalba: Martin Jesipenko (IIc) – Auksinės Kengūros diplomas (mokytoja N.Biekšaitė), Saulė Matijošiūtė (Ia) – Sidabrinės Kengūros diplomas, Aurelija Valaitytė (IIId) – Oranžinės Kengūros diplomas, Samanta Jagelo (IIId) – Auksinės Kengūros diplomas (mokytoja R.Labašauskaienė);

    prancūzų kalba: Glorija Šamsutdinova (IIIf) – Oranžinės Kengūros diplomas (mokytoja D.Stankaitienė).

    Primename, jog gimnazijos IId klasės mokinys Marijus Juodka – projekto „Kalbų Kengūra 2015“ Lyderių turo nugalėtojas 2016 m. birželio 2-5 dienomis keliaus į Vokietiją (Berlyną).

5-ojoje daugiakalbystės olimpiadoje

2016 m. balandžio 16 d.

    Tarptautinėje Amerikos mokykloje Vilniuje vyko 5-oji daugiakalbystės olimpiada „Aš kalbu, tu kalbi – mes bendraujame 2016”, kurioje dalyvavo 32 mokyklų komandos iš Vilniaus, Trakų, Rudaminos, Nemenčinės, Rūdiškių, Švenčionėlių, Kauno, Alytaus, Jonavos, Ukmergės, Panevėžio, Druskininkų, Raseinių, Rokiškio, Kuršėnų ir Šilutės. Mūsų gimnazijai atstovavo Kornelija Svenstik, IIIf, Naomi Alon, IIa ir Jonas Tybjerg Kačkus, IIa. Atskirose komandinėse ir individualiose kalbėjimo ekspromtu (be pasiruošimo) ir juokingos istorijos (anekdoto) atpasakojimo rungtyse mūsų gimnazijos mokiniai užėmė pirmąsias vietas, o bendroje įskaitoje tarp 32 mokyklų gimnazijos komanda iškovojo V vietą. Olimpiadai pasirengti padėjo anglų kalbos mokytoja Marina Stanapėdytė.

 

 

    Daugiau: http://gyvbudas.lrytas.lt/seima/olimpiadoje-skambejo-bulgaru-hebraju-ir-japonu-kalbos.htm

    Daugiakalbystės olimpiados rezultatai

Sveikiname

2016 m. balandžio 16 d.

    Sveikiname Gustą Černiauską (IIIa), kuris su Š. Marčiulionio KA krepšinio komanda tapo Lietuvos MKL lygos tarp 18 m. vaikinų čempionu. http://mkl.lt/jauniu-cempionais-tapo-s-marciulionio-ka-krepsininkai/

 

 

Nacionaliniame dainų festivalyje „Dainos iš tremties“

2016 m. balandžio 15 d.

    Varėnos kultūros centre vyko nacionalinis dainų festivalis „Dainos iš tremties“, skirtas masinėms Lietuvos gyventojų tremtims sovietinės okupacijos metais paminėti. Festivalyje dalyvavo Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus, Varėnos, Raseinių, Prienų miestų ir rajonų mokyklų atstovai. Mokiniai atliko dainas apie tremtį, tremtinių sukurtas dainas, pristatė literatūrines, menines kompozicijas. Mūsų gimnazijos ketvirtokė Augustė Banelytė papasakojo istoriją apie savo senelio Alfonso Staponkaus tremtinio likimą ir atliko senelio sukurtą dainą. Kitą senelio dainą dainavo trečiokė Greta Augustauskaitė. Dainininkėms gitara pritarė Tadas Umbrasas (IVa). Mokiniams pasirengti padėjo istorijos mokytojas Vytautas Stundžia ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Savčiukienė.

 

Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiadoje

    2016 m. sausio 27 dieną Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiados II etapas. Kristina Švogžlytė (IVe) ir Simona Namiejūnaitė (IIIb) laimėjo II-ąsias vietas ir pateko į Lietuvos mokinių prancūzų kalbos olimpiados šalies etapą, vykusį kovo 4-5 dienomis Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje. Tarp 29 dalyvių Simona Namiejūnaitė užėmė IV-ąją, o Kristina Švogžlytė - VI-ąją vietas. Sveikiname mokines ir prancūzų kalbos mokytoją Danutę Stankaitienę.

„Protų kovų“ turnyras

2016 m. balandžio 14 d.

    Gimnazijoje tęsiasi pačių gimnazistų – IVa klasės mokinių Eleonoros Ivanovos ir Edgaro Panavo bei IVd klasės mokinio Gyčio Blaževičiaus organizuojamas „Protų kovų“ turnyras. I-ąją vietą laimėjo gimnazijos abiturientų komanda: Elena Radžiūnaitė, IVf, Kasparas Kučinskas, IVa, Vaiva Regelskytė, IVf, Kornelija Šikšniūtė, IVa, Paulius Birmanas, IVa bei Miglė Meižikaitė, IVa. II-ąją ir III-ąją vietas iškovojo buvusiųjų abiturientų komandos. Sveikiname!

 

 

Kartu su „Forumo teatru“: apie sveiką mitybą

2016 m. balandžio 14 d.

    Gimnazijos „Forumo teatro“ grupė (teatro mokytoja S.Stonkutė) pirmųjų klasių mokiniams pristatė vaidybines situacijas, kuriomis „forumiečiai“ su pirmokais diskutavo sveikos mitybos ir valgymo sutrikimo tema, dalinosi nuomone apie liekno kūno kultą tarp jaunų žmonių ir galimas viso to pasekmes.

 

 

Vilniaus miesto bendradarbiaujančių gimnazijų renginyje

„La Francophonie et nous“

2016 m. balandžio 12 d.

    Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyko tradicinis kasmetinis bendradarbiaujančių Mykolo Biržiškos, Simono Daukanto ir Žirmūnų gimnazijų renginys „La Francophonie et nous“. Renginyje dalyvavo Prancūzų Instituto kalbos atašė Nicolas Torres. Renginio metu trijų gimnazijų mokiniai buvo suskirstyti į komandas ir vykdė „Lobio paiešką“, po to vyko vaizdo įrašų „Išmokyk tris žodžius prancūziškai” peržiūra ir bendras trijų gimnazijų koncertas. Domas Verbušaitis (IIc), Julius Palavinskas ir Liudvikas Lazauskas (IIa), Ieva Skruzdytė (IIf) pristatė vaizdo įrašus „Išmokyk tris žodžius prancūziškai”, Gabrielė Abramonytė (IIIe) atliko dainą „Jean petit qui danse“, Liucija Pliaukštaitė (IIa) – „Adieu“, joms gitara pritarė Tybjerg Jonas Kačkus (IIa). Renginyje dalyvavo Prancūzų Instituto kalbos atašė Nicolas Torres. Mokiniams pasirengti padėjo prancūzų kalbos mokytoja Danutė Stankaitienė.

Muzikos rečitalis

2016 m. balandžio 12 d.

    IVf klasės mokinė Aušrinė Vaičiūtė pakvietė gimnazijos bendruomenės narius į Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos vargonų salėje vykusį muzikos rečitalį. Vakaro metu skambėjo Aušrinės vargonais atliekami J. S. Bach, Henri Desmarets, William Mathias kūriniai bei J. Haydn, F. Ley ir Astor Piazzolla fortepijonu atliekami kūriniai. Aušrinė svečius nustebino ir vokaliniais gebėjimais, atlikdama G.F. Handel, E. Grieg ir F. Lehar kūrinius.

Matematikos konkurso „Mini Euklidas“ II etapo nugalėtojai

2016 m. balandžio 11 d.

    Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijoje vyko matematikos konkurso „Mini Euklidas“ miesto etapas. Sveikiname III vietos (surinko 25 taškus) laimėtoją Vaivą Gylytę (Iu). Konkurse pasižymėjo ir Iu klasės mokiniai: Silvija Vaitiekūnaitė, Emilis Radlinskas ir Linas Šinkūnas. Mokinius matematikos moko mokytoja ekspertė Irma Gecevičiūtė.

 

 

Respublikinėje mokinių ir mokytojų konferencijoje „Aplinkos raida“

2016 m. balandžio 8 d.

    Respublikinėje mokinių ir mokytojų konferencijoje „Aplinkos raida“, kuri vyko Vilniaus Žemynos gimnazijoje, kūrybinius – tiriamuosius darbus pristatė gimnazijos mokinės: IId klasės mokinė Monika Tenkutytė – „Temperatūros įtaka buožgalvių vystymuisi“ (mokyt. S.Urbšienė), IVe klasės mokinės Faustina Daškevič ir Monika Bartkevičiūtė – „Baltymų denatūracija“ (mokyt. N.Jankauskienė).

 

„Džentelmenų“ protmūšis

2016 m. balandžio 8 d.

    Penktadienio popietę gimnazijos aktų salėje vyko protų kovos „Džentelmenų protmūšis“, kurį organizavo Ic klasės merginos, vykdydamos metinį istorijos projektą „Moterys istorijoje“ (projektinio darbo vadovas – istorijos mokytojas M.Olbutas). Su I-II klasių vaikinų komandomis pasivaržyti išdrįso ir IIc klasės merginų komanda. „Džentelmenai“ savo žinias išbandė atpažindami garsių moterų portretus, narpliojo sudėtingas sąsajas bei atsakinėjo į klausimus, susijusius su gimnazijos mokinėmis, mokytojomis. Užduotys čia buvo painiausios ir sudėtingiausios, tačiau sprendžiant iš dalyvių ovacijų – pačios įdomiausios. Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog „Džentelmenų protmūšį“ laimėjo IIc klasės merginų komanda: Rusnė Matuliauskaitė, Akvilė Činčiūtė, Justina Čičelytė, Laima Kvedaravičiūtė, Kamilė Mažvilaitė. Sveikiname nugalėtojas!

 

Vilniaus m. mokinių lengvosios atletikos varžybose

2016 m. balandžio 7 d.

    Vilniaus miesto mokinių lengvosios atletikos varžybose gerai pasirodė mūsų gimnazijos merginų komanda. 400 m. bėgime nepralenkiama buvo Rūta Okulič-Kazarinaitė, IIc, Deimantė Bedalytė, Ib, toliausiai šoko į tolį. Merginų ketvertas (Deimantė Bedalytė, Ib, Dominyka Danilevičiūtė, IIIe, Rūta Okulič-Kazarinaitė, IIc ir Rugilė Norvaišaitė, Ic) buvo nepralenkiamos 4x200 m. estafetiniame bėgime. Rugilė Norvaišaitė, Ic, ir Otilija Juozapavičiūtė, IIIf, pasidalino II ir III vietomis šuolio į aukštį rungtyje. Merginų komanda komandinėse Vilniaus miesto mokinių lengvosios atletikos varžybose iškovojo II vietą. Paulius Galkauskas, IIIe, 400 m. bėgime iškovojo III vietą. Vaikinų ketvertas (Paulius Galkauskas, IIIe, Nojus Budavičius, IIf, Domas Verbušaitis, IIc, ir Brainas Miškinis, IVc) 4X200 m estafetiniame bėgime iškovojo II vietą.

Pilietiškumo pamoka su istorike Ingrida Jakubavičiene

2016 m. balandžio 7 d.

    Gimnazijoje lankėsi humanitarinių mokslų daktarė, istorinės LR Prezidentūros Kaune istorikė Ingrida Jakubavičienė, kuri praplėtė III-IV klasių mokinių žinias ir suvokimą apie moteris, aktyviai veikusias Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiu. Savo pranešime prelegentė subtiliai ir įtikinamai atskleidė daugelį iki šiol nežinomų moterų veiklos pavyzdžių istorinių šalies įvykių sūkuryje bei pateikė naują požiūrį, kad tarpukariu moterys nors ir nebuvo ministrės, neužėmė vadovaujančių postų, vos keletas jų dirbo Seime, tai nereiškė, kad jų veikla neturėjo įtakos Lietuvos politiniame gyvenime.

Atvirų durų popietė

2016 m. balandžio 7 d.

    Gimnazijos vadovai ir mokinių tarybos nariai susitiko su pageidaujančiais 2016-2017 m. m. gimnazijoje mokytis mokiniais, jų tėveliais. Gimnazijos veiklą pristatė direktorė Jolanta Knyvienė, mokinių tarybos prezidentė Irma Gailiušaitė, apie mokymąsi pirmoje universitetinėje klasėje kalbėjo Iu klasės mokinė Ugnė Linkutė. Vėliau mokinių tarybos nariai svečiams aprodė gimnazijos erdves, mokinių kūrybinių darbų parodas, atsakė į klausimus.

Teisinių žinių konkurso „Temidė“ III etapas

2016 m. balandžio 7 d.

    Lietuvos vaikų ir jaunimo centre vyko Vilniaus apskrities policijos komisariato organizuotas bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų mokinių respublikinio teisinių žinių konkurso „Temidė“ III etapas, kuriame dalyvavo mūsų gimnazijos komanda „Temidėje tik merginos“: Gailiušaitė Irma (IVb), Kudoc/blickaitė Patricija (IVb), Laurikėnaitė Agnė (IVb), Drazdauskaitė Elena (IVc), Kačėnaitė Aistė (IVd). Tarp dvylikos Vilniaus apskrities komandų merginos laimėjo II-ąją vietą.

Gimnazijos mokinių komanda protų kovose

„Lietuvos Gimnazijų Lyga“

2016 m. kovo 31 d.

    Gimnazijos IV klasių mokinių komanda: Elonora Ivanova (kapitonė), IVa, Miglė Meižikaitė, IVa, Kasparas Simonas Kučinskas, IVa, Paulius Birmanas, IVa, Gytis Blaževičius, IVd ir Elena Radžiūnaitė, IVf, protų kovų „Lietuvos Gimnazijų Lyga“ pusfinalio Vilniaus divizione laimėjo III vietą (I ir II vietas iškovojo Vilniaus Licėjaus 1 ir 2 komandos) ir dalinasi 6-10 vietomis su kitomis penkiomis Lietuvos gimnazijomis. Pusfinalyje išrinktos dvidešimt geriausių Lietuvos gimnazijų komandos.

 

 

Gimnazistai diskutavo apie savanorystę

2016 m. kovo 31 d.

    Gimnazijos III-IV klasių mokiniai susitiko su Ganoje ir Kenijoje savanoriavusia Madara Žgute. Viešnia klasių mokiniams pasakojo apie savanorystę Afrikoje – pasidalino patirtimi, įspūdžiais, patarimais, diskutavo su mokiniais.

 

 

Integruotame anglų-rusų kalbų konkurse „ALIAS“

2016 m. kovo 30 d.

    Vilniaus Saulės privati gimnazija organizavo Vilniaus miesto bendrojo ugdymo mokyklų II (10) gimnazinių klasių mokinių integruotą anglų-rusų kalbų konkursą „ALIAS“, kuriame gimnazijos mokinės Naomi Alon (IIa klasė) ir Erika Krasovskaja (IIf klasė) užėmė II vietą. Mokinėms pasirengti padėjo rusų kalbos mokytojos Nijolė Biekšaitė ir Rita Labašauskienė.

 

 

Gimnazijos mokinių viešnagė Chartres mieste (Prancūzija)

2016 m. kovo 18-25 d.

    Dvidešimt trys Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos I-III klasių mokiniai, besimokantys prancūzų kalbos, lydimi prancūzų kalbos mokytojos D.Stankaitienės ir anglų kalbos mokytojos Ž.Šidagytės viešėjo Prancūzijos Chartres miesto Fulbert licėjuje. Dalyvaudami mokinių mainų programoje mokiniai turėjo puikią galimybę susipažinti su Prancūzijos švietimo sistema, ugdymo organizavimo tvarka Fulbert licėjuje, stebėjo įvairių dalykų pamokas. Viešnagės metu mokiniai aplankė Paryžiaus Katedrą, Orsay muziejų, Vogėzų aikštę, kilo į Eifelio bokštą, vaikštinėjo Eliziejaus laukais. Neišdildomą įspūdį paliko Versalio rūmai ir jo sodai. Įsimintos ekskursijos buvo ir Chartres mieste: Katedros didingumas, senamiesčio gatvelės stebino savo grožiu. Vitražo muziejuje kiekvienas turėjo progą pasidaryti mažą vitražą. Paskutinę dieną vyko viktorina, kurios metu mokiniai atsakė į 40 klausimų, susijusių su atliktomis veiklomis, ekskursijomis, pokalbiais. Visi mokiniai liko patenkinti šia mainų programa, patobulino prancūzų ir anglų kalbų žinias, susirado naujų draugų, įgijo įvairių patirčių. Balandžio 22-29 dienomis laukiame atvykstant mūsų partnerių – prancūzų.

 

Projektas „Jaunimas savivaldybėje 2016“

2016 m. kovo 18 d.

    Gimnazijos mokinių tarybos narės: Deimantė Pranytė, IIa, Eglė Rudytė, IIIb, Greta Augustauskaitė, IIId ir Otilija Juozapavičiūtė, IIIf atrinktos dalyvauti Vilniaus miesto savivaldybės projekte „Jaunimas savivaldybėje 2016“. Kartu su kitais projekto, kurį organizuoja Savivaldybės Jaunimo reikalų skyrius, dalyviais merginos turės galimybę atlikti trumpą praktiką Vilniaus miesto savivaldybėje. Kartu su Tarybos nariais dalyviai diskutuos apie jaunimui aktualias Vilniaus miesto problemas, ieškos galimų sprendimų ir jų įgyvendinimo būdų, dalyvaus organizuojamose kūrybinėse dirbtuvėse: analizuos internetinę svetainę www.neformalusugdymas.lt, teiks siūlymus dėl svetainės koregavimo ir plėtros, prisidės prie Vilniaus jaunimo informacijos centro veiklos. Baigiantis praktikai, dalyviai pristatys praktikos rezultatus Vilniaus miesto merui ir jaunimo organizacijų atstovams. Projekto trukmė – 2016 m. kovo – birželio mėnesiai. Pirmasis projekto dalyvių susitikimas vyko kovo 18 dieną Vilniaus jaunimo informavimo centre.

 

 

Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų olimpinio festivalio zoninėse vaikinų tinklinio varžybose iškovota III vieta

2016 m. kovo 18 d.

    Gimnazijoje vyko 2015-2016 m. Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklų olimpinio festivalio zoninės vaikinų tinklinio varžybos, kuriose dalyvavo Ignalinos, Šalčininkų Lietuvos Tūkstantmečio, Vilniaus Avižienių ir Simono Daukanto gimnazijų bei Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos vaikinų tinklinio komandos. Sveikiname gimnazijos vaikinų komandą, laimėjusią III vietą: Daumantą Stukėną (IIe), Liudviką Lazauską (IIa), Gediminą ir Kostą Petrauskus (IId), Juozapą Zabulį (IId), Eimantą Matulį (IIf) ir komandos kapitoną Martiną Jesipenko (IIc). Kūno kultūros mokytojai Aušra Karveckienė ir Kęstutis Kundrotas.

Šventinė pamoka „Dainuojam Lietuvai”:

Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių choro „Laisvė” ir gimnazijos antrokų projektas

2016 m. kovo 17 d.

    Gimnazijos aktų salėje vyko tradicine tapusi šventinė pamoka „Dainuojam Lietuvai“ – Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių choro „Laisvė” ir gimnazijos II-ųjų klasių mokinių projektas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Šioje gyvosios istorijos pamokoje choro dalyviai dalinosi prisiminimais apie tremtį, išgyvenimus, tėvynės ilgesį. Savo senelių, pabuvojusių tremtyje, istorijas prisiminė ir gimnazijos ketvirtokės Augustė Banelytė, Anastasija Pozniak bei Ugnė Radžiukynaitė. Šventės metu skambėjo visų dalyvių – ir antrokų, ir svečių atliekamos dainos apie Lietuvą.

Istorijos viktorina „1990 m. Kovo 11-oji – kelias į laisvę“

2016 m. kovo 17 d.

    Gimnazijoje I klasių mokiniams organizuota komandinė istorijos viktorina „1990 m. Kovo 11-oji – kelias į laisvę“ (istorijos mokytojai V.Stundžia ir M.Olbutas). Komandoms buvo pateiktos užduotys apie Lietuvos valstybės atkūrimą XX a. pabaigoje. Geriausiais 1987-91 m. Lietuvos istorijos žinovais tapo Ia klasės mokinių komanda: Černeckaitė Dagnė, Gailius Augustas, Granskas Simonas, Matijošiūtė Saulė ir Skupaitė Gabrielė.

Respublikinėje konferencijoje „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2016“

2016 m. kovo 17 d.

    Vilniaus Saulės privačioje gimnazijoje vyko respublikinė konferencija „Tiriamoji veikla gamtamoksliniame ugdyme 2016“. Konferencijoje dalyvavo mokiniai iš 24 Vilniaus, Vilkaviškio, Ignalinos, Kėdainių, Trakų, Pasvalio, Kauno ir Šalčininkų miestų ir rajonų bendrojo ugdymo mokyklų. ŠMM Pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė J.Nemanienė konferencijos dalyvius supažindino su STEAM inovatorių kartos ugdymu. Leidyklos „Šviesa“ el. produktų vadovas T.Pukas pristatė kuriamus mokymosi procese taikomus skaitmeninius produktus. BMK projektų vadovas R.Kačerauskas pasakojo apie Data Harvest jutiklių panaudojimą gamtos mokslų pamokose. Visi dalyviai galėjo susipažinti su 3D modelių panaudojimo galimybėmis fizikos, chemijos, biologijos pamokose. Vėliau, pasiskirstę pagal mokomuosius dalykus, dalyviai atliko praktikos darbus: „Cheminių medžiagų ir temperatūros įtakos membranos laidumui tyrimas”, „Vandenilio dujų gavimo greitis” (parengė mūsų gimnazijos chemijos mokytoja B.Radzevičienė), „Šviesos slėgis”. Po praktikos darbų vyko mokinių tiriamųjų darbų pristatymas. Iš viso pristatyti 11 fizikos, 12 chemijos, 21 biologijos darbai. Mūsų gimnazijos mokiniai pristatė 4 darbus: Marijus Juodka (IId kl.) ir Povilas Malakauskas (IId kl.) „Terminio apdorojimo įtaka vitamino C kiekiui daržovėse” (biologijos mokytoja Sonata Urbšienė);  Goda Cimbolaitė (IIa kl.) „Kalcio karbonatas gamtoje” (chemijos mokytoja Birutė Radzevičienė); Tautvydas Dževečka (IIa kl.) „Gėrimai skardinėse – patogu, bet ar sveika?” (chemijos mokytoja Birutė Radzevičienė); Kasparas Simonas Kučinskas (IVa kl.) „Robotų Lego Mindstorm EV3 funkcijos ir jų galimybės” (fizikos mokytoja Alminutė Martūnienė ir informatikos mokytojas Dainius Martūnas).

Nuotraukos iš plenarinių pranešimų

Nuotraukos iš darbo chemijos sekcijoje

Vaikų finansinio švietimo savaitė

2016 m. kovo 17 d.

    Kovo 14–18 dienomis Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, buvo minima Vaikų finansinio švietimo savaitė. Jos tikslas – gerinti ir populiarinti finansinį švietimą tarp vaikų ir jaunuolių. Kovo 17d. gimnazijos Ie ir Iu klasių mokiniai susitiko su SEB banko atstovu Vytautu Jakučioniu. Svečias mokiniams pasakojo apie taupymą, investavimą, diskutavo, kodėl reikia rūpintis finansais, kaip racionaliai paskirstyti savo pinigus, taupyti bei planuoti biudžetą, koks turėtų būti pajamų ir išlaidų santykis. Susitikimo pabaigoje mokiniai atsakė į klausimus apie asmeninių finansų tvarkymą.

Tarpkultūriniame edukaciniame projekte „Kino Gijos“

Nuo 2016 m. kovo 17 d.

    Gimnazijos II klasių mokiniai dalyvauja kuriančių profesionalų asociacijos „Kūrybinės jungtys“ vykdomame tarpkultūriniame edukaciniame projekte „Kino gijos“. Vilniaus Naujamiesčio mokykloje mūsų gimnazijos, Naujamiesčio bei S. Konarskio mokyklų mokiniai dalyvauja mokymuose. Net 8 seminarų metu mokiniai ne tik susipažins tarpusavyje, bet ir režisierių Kristinos Buožytės ir Jūratės Samulionytės padedami įvaldys kino edukacijos metodus pilietiškumo ugdyme. Dirbdami komandomis mokiniai mokosi kino kūrimo pradmenų, patys kuria trumpus etiudus, sukurs bei nufilmuos socialinę reklamą.

„Mes – prieš patyčias“

2016 m. kovo 16 d.

    Gimnazijoje vyko veiksmo savaitės „Be patyčių 2016“ renginiai: mokinių iniciatyvinė grupė „Bendraamžiai bendraamžiams“ vedė pamokas I klasių mokiniams „Kuriame mokyklą be patyčių“, I-III klasių etikos pamokų metu vyko filmų apie patyčias peržiūros – diskusijos. Gimnazijos „Forumo teatro“ grupė sukvietė I klasių mokinius į aktų salėje vykusį užsiėmimą „Mes – prieš patyčias, mes – už draugystę“, kurio metu visi dalyviai stebėjo vaidinamą gyvenimo gimnazijoje situaciją, kartu siūlė pozityvaus elgesio būdus. Po užsiėmimo diskusijos tęsėsi atskirose klasėse susėdus prie puodelio arbatos ir draugystės pyrago.

 

 

Biologijos pamoka Nacionaliniame kraujo centre

2016 m. kovo 15-16 d.

    III klasių mokiniams (biologijos mokytoja N.Jankauskienė) netradicinė biologijos pamoka „Kraujo kelias“ vyko Nacionaliniame kraujo centre. Laboratorijose mokiniai stebėjo, kaip yra atskiriami kraujo komponentai, kaip sudėtingos aparatūros pagalba tikrinamas kraujas dėl bakterinio ir virusinio užkrato, ekspedicijos patalpoje stebėjo, kur donorų kraujas iškeliauja į visas respublikos ligonines. Nuoširdžiai dėkojame Nacionalinio kraujo centro darbuotojoms už įdomią pamoką.

 

 

Vaikų finansinio švietimo savaitės piešinių konkurse „Mano taupyklė“

2016 m. kovo 14 d.

    Vilniaus regiono kredito unija organizavo Vaikų finansinio švietimo savaitės piešinių konkursą „Mano taupyklė“, kuriame dalyvavo IIc klasės mokinės Rūta Okulič-Kazarinaitė ir Rusnė Matuliauskaitė, IIIa klasės mokinė Veronika Lukša ir IIIb klasės mokinė Urtė Gudynaitė. Sveikiname Veroniką Lukšą, užėmusią I vietą. Dailės mokytoja Agnė Juršytė.

 

 

Susitikimas su Kovo 11-osios akto signatare Birute Valionyte

2016 m. kovo 14 d.

    Gimnazijos I-II klasių mokiniai susitiko su Lietuvos Nepriklausomybės akto signatare, Signatarų klubo prezidente Birute Valionyte. Viešnia gimnazistams pasakojo apie 1990 m. kovo 11 dienos Lietuvos nepriklausomybės atstatymo akto pasirašymo aplinkybes, Lietuvos pripažinimą pasaulyje, kvietė būti gimtojo krašto ir gimtosios kalbos patriotais, mylėti savo tėvynę.

 

Pilietiškumo pamoka su visuomenės veikėja Agne Zuokiene

2016 m. kovo 10 d.

    I klasių mokiniams pilietiškumo pamoką, skirtą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, vedė Lietuvos visuomenės veikėja Agnė Zuokienė. Viešnia kalbėjo apie moters vaidmenį visuomenėje ir politikoje, Lietuvoje organizuojamas pilietines iniciatyvas, atsakė į Ic klasės mokinių pateiktus klausimus apie politikos skaidrumą, moteris politikes, ragino gimnazistus imtis iniciatyvų, realizuoti savo svajones.

Šventinė pamoka su Tomu Šernu

2016 m. kovo 10 d.

    III-IV klasių mokiniams šventinėje pamokoje, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, dalyvavo Lietuvos muitinės pareigūnas, vienintelis likęs gyvas Medininkų tragedijos liudininkas Tomas Šernas. Svečias atsakė į gimnazistų pateiktus klausimus apie tarnybą pasienio poste, pasakojo apie 1991 m. liepos 31 d. Medininkų pasienio posto užpuolimą, pasirinkimą tapti Lietuvos evangelikų reformatų generaliniu superintendentu. Gimnazistams buvo įdomu išgirsti Tomo Šerno nuomonę apie šiandieninę Lietuvą, didėjančią jaunų žmonių emigraciją, požiūrį į istoriją, savo gyvenimo istorijų kūrimą, supratimą apie vykstančius įvykius. Pamoką vedė istorijos mokytojas Deimantas Karvelis ir gimnazijos jaunieji žurnalistai Emilis Gorbačiovas (IVa) bei Ieva Binevičiūtė (IVc).

Lietuvos mokinių technologijos olimpiados II etapo nugalėtoja

2016 m. kovo mėn.

    III-ąją vietą Lietuvos mokinių technologijos olimpiados II etape (technologijos - tekstilė) laimėjo IIa klasės mokinė Naomi Alon. Mokinei olimpiadai pasirengti padėjo technologijų mokytoja V.Kazlauskaitė.

Respublikinė mokinių kūrybinių ir tiriamųjų darbų konferencija „Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo“

2016 m. kovo 9 d.

    Į gimnaziją jau septintą kartą rinkosi mokiniai, norintys dalintis savo literatūrinių skaitymų įžvalgomis: gimnazijoje vyko respublikinė mokinių kūrybinių ir tiriamųjų darbų konferencija „Skaityti – tai sėdėti ant pasaulio stogo“. Konferencijoje dalyvavo Klaipėdos „Ąžuolyno“, Kėdainių „Atžalyno“, Mažeikių Gabijos bei Vilniaus Simono Daukanto gimnazijų mokiniai, jiems pasiruošti padėję mokytojai. Konferencijos narių darbus, kaip jau tapo įprasta, vertino Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto mokslininkai, mokytojai praktikai, Nacionalinės M.Mažvydo bibliotekos atstovai. Mūsų gimnazijos mokinių darbai komisijos vertinti buvo palankiai: Ievos Binevičiūtės (IVc) „Pluoštelis poezijos“ užėmė II vietą (mokyt. R.Žilionytė), Sandros Bobrovičiūtės (IIc) pranešimas „Ar skaitysime fantastinę literatūrą?“ įvertintas III vieta (mokyt. A.Gabnys), Ringailę Demšytę (IVe) komisija pakatino už originalų klasikos perskaitymą (mokyt. R.Prajaraitė). Sveikiname gimnazistus ir linkime naujų literatūrinių atradimų.

 

 

    Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Ramunės Žilionytės straipsnis

Vilniaus miesto mokinių fizikos renginys „Fizika aplink mus“

2016 m. kovo 9 d.

    Šv. Kristoforo gimnazijoje vyko Vilniaus miesto mokinių fizikos renginys „Fizika aplink mus“. Renginyje dalyvavo mokiniai iš Vilniaus Saulės privačios, J. Basanavičiaus, V. Kačialovo , Šv. Kristoforo bei S. Daukanto gimnazijų. Jonas Kačkus Tybjerg (IIa) ir Benediktas Kazlauskas (IIb) pristatė tiriamąjį darbą „Nuo mažiausių iki didžiausių“ (mokytoja A.Martūnienė). Kasparas Simonas Kučinskas (IVa), Lukas Klimas (IVa), Paulius Birmanas (IVa) pristatė tiriamąjį darbą „Robotai Mindstorms EV3 ir jų galimybės“ (mokytojai A.Martūnienė, D.Martūnas).

Nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“

2016 m. kovo 7-10 d.

    Kovo 7-10 dienomis vykusiame nacionaliniame konkurse „Švari kalba – švari galva“ dalyvavo ir mūsų gimnazijos Ic,d,u klasių mokiniai (mokytoja D.Pilypavičiūtė). Tomis dienomis kompiuterį lietuviškai kalbino daugiau nei 11,3 tūkstančio 5-10 klasių Lietuvos ir užsienio lietuvių mokyklų moksleivių. Į antrąjį etapą buvo pakviesta po dvidešimt 5-10 kl. moksleivių, geriausiai pasirodžiusių pirmajame konkurso etape. Į antrąjį etapą pateko ir mūsų gimnazijos Iu klasės mokinė Emilija Stankevičiūtė. Nuoširdžiai sveikiname Emiliją ir linkime jai sėkmės antrajame konkurso, kuris įvyks kovo 21d., etape.

Rašome šventinį diktantą

2016 m. kovo 7-8 d.

    Kaip ir kiekvienais metais, šiemet visos gimnazistų klasės Kovo 11-osios proga pasitikrino savo raštingumą. Pasak M. P. Karpavičiaus, jaunimas, kiekvienos tautos mieliausioji atžala, rašė patriotinį tekstą. Geriausiai – be klaidų arba padarę vos vieną klaidą – diktantą parašė:

    III klasės – Vaiva Uždavinytė, IIIb, Lukrecija Vaišytė, IIId, Barbora Mackevičiūtė, IIIa, Karolina Savickytė, IIIa, Aurelija Baranauskaitė, IIIb, Aistė Noreikaitė, IIIb, Girstautė Viliūnaitė, IIIb.

    IV klasės – Rūta Kirdeikytė, IVc, Rytis Mickevičius, IVf, Gabija Morkūnaitė, IVf, Elena Radžiūnaitė, IVf.

Sveikiname raštingiausiuosius ir linkime dažniau klydusiems beklaidžio rašymo ateityje!

Dailės kūrybiniai darbai „Žinutė iš Florencijos“

 2016 m. kovo mėn.

    III-IV klasių dailės grupių mokiniai gimnazijos II aukšto koridoriuje kviečia pažiūrėti jų sukurtus kūrybinius darbus „Žinutė iš Florencijos“ (dailės mokytoja Agnė Juršytė).

 

Iškovota I vieta Vilniaus miesto mokyklų sporto žaidynių vaikinų tinklinio varžybose

2016 m. kovo mėn.

    2016 m. Vilniaus miesto mokyklų sporto žaidynių tinklinio varžybose vaikinų tinklinio komanda laimėjo pirmąją vietą. Finaliniame ketverte mūsų gimnazijos komanda nugalėjo Jono Pauliaus II gimnazijos (IV vieta), Karoliniškių gimnazijos (III vieta) ir Žirmūnų gimnazijos (II vieta) vaikinų komandas. Sveikiname komandą: Daumantą Stukėną (IIe), Liudviką Lazauską (IIa), Gediminą ir Kostą Petrauskus (IId), Juozapą Zabulį (IId), Eimantą Matulį (IIf) ir komandos kapitoną Martiną Jesipenko (IIc).

 

 

Geografijos pamoka Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje

2016 m. kovo 7 d.

    Jau ne pirmą kartą geografijos pamokos vyksta kitoje aplinkoje, įstaigoje, kurioje gimnazistams suteikiama galimybė patikrinti geografijos žinias ir susipažinti su įvairių geografijos sričių specialistų darbu. Šį kartą geografijos pamoka III klasių mokiniams (mokytoja Genovaitė Kynė) vyko Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje, kurioje mokiniai susipažino su viena įdomesnių profesijų – sinoptikų darbu. Mokiniai ekranuose stebėjo palydovų siųstus duomenis, žemėlapius bei įvairias schemas, sužinojo, jog hidrometeorologijos tarnybos specialistai bendradarbiauja su daugelio šalių specialistais, keičiasi informacija, ją tikslina, vyksta bendri mokymai, kad televizijoje, spaudoje ir medijose pateikiamos orų prognozės būtų kuo tikslesnės.

    Mokiniai džiaugėsi pamoka, nes pamatyti, kaip viskas vyksta realiame gyvenime, o ne vadovėlio paveikslėlyje daug įdomiau, skatina domėtis naujovėmis, pažinti įvairias profesijas.

Vilniaus miesto bendradarbiaujančių gimnazijų mokinių viktorina

2016 m. kovo 4 d.

    Vilniaus miesto bendradarbiaujančių Mykolo Biržiškos, Simono Daukanto, Jono Pauliaus II ir Žirmūnų gimnazijų I klasių mokinių komandos dalyvavo gimnazijos organizuojamoje anglų kalbos viktorinoje „The USA in the 20th Century (Jungtinės Amerikos Valstijos XX-ame amžiuje)“. Pirmokų komandos rungėsi septyniose rungtyse, ypač entuziastingai ir linksmai atliko kūrybines užduotis. Viktorinos dalyvių teorines žinias bei kūrybines užduotis vertino Vilniaus kolegijos ekonomikos fakulteto anglų kalbos dėstytoja I.Galkauskienė, Vytauto Didžiojo gimnazijos anglų kalbos mokytoja G.Čiplytė bei Žvėryno gimnazijos anglų kalbos mokytoja A.Gontienė. Viktoriną vedė IIIf klasės mokiniai Kornelija Steinsvik ir Dominykas Žilius. Sveikiname viktorinos nugalėtojus:

    I vieta – Žirmūnų gimnazijos komanda;

    II vieta – Simono Daukanto gimnazijos komanda – Iu klasės mokiniai: Benas Rakauskas, Mykolas Mačiukas, Ignas Kvaščevičius, Ignas Juodžiūnas ir Ugnius Mickus.

    III vieta – Jono Pauliaus II bei Mykolo Biržiškos gimnazijų komandos.

Vilniaus miesto gimnazijų XV sporto žaidynių šachmatų varžybose – treti

2016 m. kovo 1 d.

    Gimnazijos mokinių komanda: Viktoras Ščerbinkinas (IVb), Tomas Kozlovskis (IIIa), Aleksandras Šalna (Ic), Kamilė Gabrielė Zurlytė (IIc) ir Titas Motiejūnas (Ib) iškovojo III vietą Vilniaus miesto gimnazijų XV sporto žaidynių komandinėse šachmatų varžybose. I vieta pripažinta Žirmūnų gimnazijos, II vieta – Licėjaus mokinių komandoms.

Šimtadienio „Apokalipsė“

2016 m. vasario 26 d.

    Likus mažiau nei šimtui dienų gimnazijos trečiokai sukvietė šešių planetų gyventojus į didžiosios „Apokalipsės“ laukimą. Sporto salėje vykusioje šventėje rinkosi žaliosios medinės planetos J4NK2 (IVa), smėlio ir vėjo audrų planetos S1NDT (IVb), mėlynosios vandens planetos KPN3 (IVc), žemiškosios planetos ZND3 (IVd), metališkosios planetos PT4V3 (IVe) bei ugninės planetos D2N8 (IVf) gyventojai. Išradingai prisistatę, atlikę visas užduotis, išklausę planetų vadų palinkėjimų, iš šventės pabaigoje atvykusio pranašo Mesijaus šventės dalyviai suprato, jog apokalipsės išvengta, planetų gyventojai sėkmingai ruošiasi svarbiausiam savo skrydžiui – brandos egzaminams. Linkime visiems kuo didžiausios sėkmės.

    Daugiau foto: : : : http://zmones.lrytas.lt/pramogos/vilniaus-simono-daukanto-gimnazijos-simtadieni-sveikino-mesijus.htm

„Šeimos sveikuoliškas gėrimas“

2016 m. vasario 25 d.

    Gimnazijoje tęsiasi vasariui – sveikatingumo mėnesiui skirti renginiai. I-ųjų klasių mokiniai prie valgyklos ilgosios pertraukos metu pristatė savo šeimos mėgstamiausią sveikuolišką gėrimą. Mokiniai vieni kitus vaišino, dalinosi receptais.

 

 

Diskusija „žalingi įpročiai: už ir prieš“

2016 m. vasario 25 d.

    Gimnazijos „Forumo teatro“ nariai (teatro mokytoja S.Stonkutė) sukvietė pirmokus į aktų salėje vykusią diskusiją „Žalingi įpročiai: už ir prieš“. Forumiečiai vaidybine situacija įtraukė į aktyvią diskusiją apie paauglių rūkymą, tabako gaminių įsigijimą, santykius su klasės draugais, mokytojais ir tėvais. Gimnazistai keitė vaidybinę situaciją, kartu siūlydami ir prevencinės veiklos priemones, būdus, kvietė visus atsisakyti šio žalingo įpročio.

 

Prevencinės pamokos „Saugus internetas“

2016 m. vasario 23-24 d.

    Vilniaus VPK Vilniaus miesto 3-ojo Policijos Komisariato pareigūnės Indrė Polevnovaitė, Violeta Vitlickaja-Zubanova, Inga Lėlienė vedė saugaus interneto pamokas I klasių mokiniams. Pamokų tikslas – skatinti saugesnį, ypač vaikų, naudojimąsi internetu ir naujomis jo technologijomis bei apsaugoti vaikus, kovojant su neteisėtu ir žalingu interneto turiniu bei elgesiu.

Pamoka apie donorystę

2016 m. vasario 22 d.

    Gimnazijos III klasių mokiniai susitiko su Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM komunikacijos skyriaus vedėja Rasa Pekarskiene ir asociacijos „Gyvastis“ nare Audrone Tutliene. Viešnios kalbėjo apie organų donorystės Lietuvoje svarbą, organų transplantaciją, galimybę kiekvienam iš mūsų tapti organų donoru, atsakė į gimnazistų klausimus.

Vilniaus miesto bendradarbiaujančių gimnazijų II klasių mokinių komandinė viktorina

„Vasario 16-osios nepriklausomybės akto signatarai“

2016 m. vasario 19 d.

    Signatarų namuose gimnazija (istorijos mokytojas V.Stundžia) antrus metus iš eilės kartu su Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriumi organizuoja Vilniaus miesto bendradarbiaujančių Simono Daukanto, Mykolo Biržiškos, Jono Pauliaus II, Žemynos ir Žirmūnų gimnazijų II klasių mokinių komandinę viktoriną „Vasario 16-osios nepriklausomybės akto signatarai“. Viktorinos dalyvius pasveikino ir mokinių žinias vertino Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus vedėja Angonita Rupšytė. Viktorinos nugalėtojais šiais metais tapo Jono Pauliaus II gimnazijos mokinių komanda. Mūsų gimnazijos komanda – IIe klasės mokiniai: Robertas Kempinas, Algirdas Lukošius, Deividas Kubikis, Dovilė Arūnaitė ir Milda Baranauskaitė iškovojo II-ąją vietą. Visiems dalyviams įteiktos padėkos, atminimo suvenyrai ir Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriaus dovanos.

Prevencinės pamokos „STOP žalingiems įpročiams”

2016 m. vasario 18 d.

    Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokinių iniciatyvinė grupė „Bendraamžiai bendraamžiams“ (socialinė pedagogė S.Grigaravičienė) vedė prevencines pamokas „STOP žalingiems įpročiams“ Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos septintųjų, aštuntųjų klasių mokiniams. Pamokų metu gimnazistai mokiniams išsamiai aiškino žalingų įpročių poveikį jauniems organizmams, rodė vaizdinę medžiagą, diskutavo.

 

 

Sveikatingumo ugdymo pamokos

2016 m. vasario mėn.

    Gimnazijoje organizuojami renginiai, skirti vasariui – sveikatingumo mėnesiui. Sveikatos priežiūros specialistė Jelena Palkevičienė I klasių mokiniams pasakojo apie miego sutrikimus bei dienos režimą, II klasių mokiniams – apie sveiką mitybą bei neigiamą cukraus poveikį žmogaus organizmui.

VU studijų programų pristatymas

2016 m. vasario 18 d.

    Gimnazijoje lankėsi VU studijų direkcijos karjeros ir konsultavimo skyriaus konsultantė J.Soldatova. III-IV klasių gimnazijos mokinius viešnia supažindino su Vilniaus universiteto pirmosios pakopos (bakalauro) studijomis, studijų programomis ir finansavimu, stojimo sąlygomis, įsidarbinimo galimybėmis, atsakė į gimnazistų pateiktus klausimus.

 

 

Pamoka Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejuje

2016 m. vasario 17 d.

    IIa klasės mokiniai lankėsi Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos istorijos muziejuje (istorijos mokytojas D.Karvelis ir klasės auklėtoja A.Martūnienė). Mokiniai susipažino su Lietuvos radijo ir televizijos istorija, muziejaus eksponatais – senais radijo imtuvais, televizoriais, filmavimo aparatūra ir kitais prietaisais. Muziejaus darbuotoja priminė visiems tragiškuosius Sausio 13-osios įvykius. Mokiniai aplankė radijo bei televizijos studijas, stebėjo žinių transliaciją, apsilankė laidų „Panorama“, „Dėmesio centre“, „Gustavo enciklopedija“, „Tūkstantmečio vaikai“, „Eurovizijos nacionalinis etapas“ filmavimo studijose.

I-ųjų klasių mokinių komandinė istorijos ir geografijos viktorina

„Lietuva ir pasaulis“

2016 m. vasario 17 d.

    I-ųjų klasių mokiniai dalyvavo komandinėje istorijos ir geografijos viktorinoje „Lietuva ir pasaulis“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – Vasario 16-ajai paminėti. Viktoriną organizavo geografijos mokytoja metodininkė Vilma Balsienė ir istorijos vyresnysis mokytojas Mindaugas Olbutas. Mokiniai aktyviai atliko geografines užduotis, išradingai ieškojo lietuvių laimėjimų ir unikalių faktų šalies istorijoje. Sveikiname viktorinos komandą nugalėtoją – Ie klasę: Gabiją Remeikaitę, Rolandą Banaitį, Viliją Labutytę, Justę Umbrasaitę, Smiltę Juknevičiūtę.

Šventinė jaunimo eisena „Lietuvos valstybės keliu“

2016 m. vasario 16 d.

    Daugiau nei šimtas septyniasdešimt gimnazijos mokinių, lydimi istorijos mokytojų V. Stundžios ir M. Olbuto, klasių auklėtojų D.Pilypavičiūtės, N.Dzedzevičienės, K.Jasaitytės, V.Kazlauskaitės bei direktoriaus pavaduotojos ugdymui D.Savčiukienės, dalyvavo šventinėje jaunimo eisenoje „Lietuvos valstybės keliu“, kurią organizavo Vilniaus miesto savivaldybė, Lituanistų sambūris ir Lietuvos istorijos mokytojų asociacija. Eisenos maršrutas prasidėjo nuo senosios Lietuvos valstybės centro – iš Šventaragio slėnio, nuo Valdovų rūmų ir Katedros, kurioje ilsisi Vytautas ir kiti didieji kunigaikščiai. Į eiseną išlydėjo Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Vėliau buvo einama pro Signatarų namus, prie kurių jaunimą pasveikino Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus. Prie Lietuvos nacionalinės filharmonijos eisenos dalyvius pasveikino profesorius Vytautas Landsbergis. Eisena baigėsi Rasų kapinėse, kur eisenos dalyviai pagerbė Rasų kapinėse palaidotus iškilius Lietuvos veikėjus.

    Daugiau informacijos:

www.15min.lt/pirma-karta-vilniuje-organizuojama-sventine-jaunimo-eisena

www.delfi.lt/vasario-16-aja-vilniuje-1000-moksleiviu-eisena

lituanistusamburis.lt/vasario-16-aja-vilniuje-1000-moksleiviu-eisena

Mero R. Šimašiaus padėka eisenos dalyviams

Iškovota pirma vieta Vilniaus miesto mokinių šachmatų žaidynėse

2016 m. vasario 12 d.

    Vilniaus sporto mokykloje „Tauras“ vyko Vilniaus miesto mokinių (5-12 klasių) šachmatų žaidynės. Varžybose dalyvavo komandos iš dešimties Vilniaus mokyklų. Pirmąją vietą ir teisę žaisti Lietuvos finalinėse mokinių šachmatų žaidynėse iškovojo mūsų gimnazijos mokinių komanda: Viktoras Ščerbinkinas (IVb), Tomas Kozlovskis (IIIa), Aleksandras Šalna (Ic), Kamilė Gabrielė Zurlytė (IIc) ir Titas Motiejūnas (Ib). Antrąją vietą iškovojo Žirmūnų gimnazijos, trečiąją – „Ryto“ progimnazijos mokinių komandos.

 

 

Vilniaus miesto mokinių matematikos olimpiados II etapo nugalėtojai

Sveikiname Vilniaus miesto mokinių matematikos olimpiados II etapo nugalėtojus:

    II vieta – Šimeliūnas Donatas (IIIf), matematikos mokytoja L.Šlenderytė;

    III vieta – Cimbalas Martynas (IIIf), matematikos mokytoja V.Lenkaitytė.

Teatro studijos vakaras „Apie meilę...“

2016 m. vasario 12 d.

    Vasario 12-osios vakarą į Simono Daukanto gimnazijos sceną grįžo improvizacija. Meilės dienai skirtame vakare vyriausieji gimnazijos mokiniai surengė puikią šventę tiek savo draugams, buvusiems gimnazijos mokiniams, mokytojams, tiek ir savo tėveliams, nudžiugindami netikėtomis teatrinėmis improvizacijomis.

 

 

Pilietiškumo pamoka – susitikimas su politologu prof. Raimundu Lopata

2016 m. vasario 11 d.

    I-II klasių mokiniai dalyvavo pilietiškumo pamokoje, skirtoje Vasario 16-ajai paminėti, kurioje susitiko su politologu prof. Raimundu Lopata. Svečias susirinkusiesiems pasakojo apie Vasario 16-osios akto atsiradimo istoriją ir jį pasirašiusias asmenybes, kalbėjo apie pilietiškumą ir patriotiškumą, pristatė savo, kaip Ministro pirmininko konsultanto veiklos ypatumus, atsakė į gimnazistų pateiktus klausimus. Renginį vedė gimnazijos jaunieji žurnalistai Ieva Binevičiūtė (IVc) ir Emilis Gorbačiovas (IVa).

II-ų klasių mokinių komandinė viktorina

„Vasario 16-osios nepriklausomybės akto signatarai“

2016 m. vasario 10 d.

    Gimnazijos istorijos mokytojai Vytautas Stundžia ir Mindaugas Olbutas organizavo gimnazijos II-ųjų klasių mokinių komandinę viktoriną „Vasario 16-osios nepriklausomybės akto signatarai“. Viktoriną laimėjo IIe klasės mokinių komanda: Robertas Kempinas, Algirdas Lukošius, Deividas Kubikis, Dovilė Arūnaitė ir Milda Baranauskaitė. Ši komanda atstovaus gimnazijai jos kartu su Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarijos Parlamentarizmo istorijos ir atminimo įamžinimo skyriumi organizuojamoje Vilniaus miesto bendradarbiaujančių gimnazijų II klasių mokinių komandinėje istorijos viktorinoje, skirtoje Vasario 16-osios dienai paminėti, vyksiančioje vasario 19 dieną Signatarų namuose. Sveikiname nugalėjusią komandą ir linkime sėkmės.

 

Vilniaus miesto mokinių rusų (užsienio) kalbos olimpiados I etapas

2016 m. vasario 8 d.

    Gimnazijoje vyko rusų (užsienio) kalbos olimpiados I etapas. Kartu su mūsų gimnazijos mokiniais olimpiadoje dalyvavo ir bendradarbiaujančios Žemynos gimnazijos mokiniai. Mūsų komandoje I vietą užėmė Karina Šapovalovaitė (IIb), II vietą – Aurelija Valaitytė (IIId). Mokinės atstovaus mūsų gimnazijai miesto olimpiadoje.

 

 

64-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados II etapo nugalėtojai

2016 m. vasario 5 d.

Sveikiname 64-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados II etapo nugalėtojus:

    Donatą Šimeliūną, IIIf klasė – III vieta;

    Oskarą Balkų, IVc klasė – III vieta;

    Martyną Cimbalą, IIIf klasė – Padėka;

    Dominyką Jogėlą, IIa klasė – Padėka;

    Emilį Radlinską, Iu klasė – Padėka.

Mokiniams olimpiadai pasirengti padėko fizikos mokytoja metodininkė Alminutė Martūnienė.

Mokinių fotografijos – Lietuvos laisvei

2016 m. vasario 1 d.

    III-IV klasių fotografijos grupių mokiniai gimnazijos I aukšto koridoriuje eksponuoja fotografijos darbus „Lietuvos laisvei“ (fotografijos mokytoja Vaiva Kazlauskaitė).

Tarptautinio mokinių piešinių konkurso

„Kraujas gyvybės vardan“ prizininkė

    Bendradarbiaujant su Ukrainos visuomenine jaunimo organizacija „Širdis širdžiai“, praeitų metų rudenį buvo organizuojamas tarptautinis mokinių piešinių konkursas „Kraujas gyvybės vardan“, kuris tuo pačiu metu vyko Ukrainoje ir Lietuvoje. Per kelis konkurso mėnesius komisija gavo daugiau kaip 600 piešinių iš daugiau kaip 80 šalies mokymo įstaigų. 15-22 m. amžiaus grupėje Gabija Jurcevičiūtė (IIIa) užėmė III vietą. Sveikiname Gabiją ir jos dailės mokytoją Agnę Juršytę.

 

Apie renginį:

http://www.kraujodonoryste.lt/renginys/paskelbti-mokiniu-piesiniu-konkurso-kraujas-gyvyb%C4%97s-vardan-rezultatai

Daugiau nuotraukų:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1140250565994471.1073742168.120853984600806&type=3

Karjeros pamoka – susitikimas su buvusiais gimnazijos abiturientais

2016 m. vasario 4 d.

    IV klasių mokiniai susitiko su buvusiais abiturientais. Gimnazijoje lankėsi Kipras Jauniškis ir Rimvydas Kalinauskas, studijuojantys VU mediciną, Emilė Briedytė, studijuojanti VGTU bioinžineriją, Kunigunda Zubytė, studijuojanti VU MIF finansų ir draudimo matematiką, Ignas Vaičiulis ir Julius Kanaporius, studijuojantys VU chemiją, Modestas Kirkliauskas, studijuojantis VGTU kūrybines industrijas, Aivaras Antonevičius, studijuojantis VU vadybą ir Juozas Rastenis, studijuojantis ISM vadybą, Danielė Arštikytė, studijuojanti VU japonologiją. Buvusieji gimnazistai pasakojo apie savo studijas, darbinę karjerą, akcentavo, kad sėkmingai karjerai labai svarbi motyvacija, aktyvumas, iniciatyva, skatino mokinius atsakingai rinktis studijas, aktyviai domėtis studijų programomis, mokymo įstaigomis.

 

 

XVII tarptautinio matematikos konkurso „Euklidas“ II etapo nugalėtojas

    Sveikiname IIIf klasės mokinį Martyną Cimbalą (matematikos mokytoja Vilma Lenkaitytė), patekusį į XVII tarptautinio matematikos konkurso „Euklidas“ finalą, kuris vyks kovo mėnesį Lenkijoje.

Ketvirtokų teatrinės improvizacijos

2016 m. sausio 29 d.

    Teatrinių pasirodymų savaitę vainikavo ketvirtųjų klasių mokinių teatro sporto varžybos. Tai jau tradicinis renginys, kai ketvirtokų teatro grupės varžosi tarpusavyje žaisdamos teatrinės improvizacijos žaidimus. Šiais metais komisijos nariais tapo buvusieji abiturientai – „Impro“ grupės nariai. Varžybas laimėjo Edgaro Panavo (IVa), Elenos Drazdauskaitės (IVc), Ugniaus Norkevičiaus (IVc), Gyčio Blaževičiaus (IVd) ir Ryčio Mickevičiaus (IVf) grupė.

 

 

Gimnazistų komandos – Lietuvos gimnazijų lygos „Protų kovose“

2016 m. sausio 29 d.

    Projektų „Protų kovos su Robertu Petrausku“ ir „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ organizatoriai pakvietė šalies gimnazijas dalyvauti Lietuvos gimnazijų lygos „Protų kovų“ žaidime, kuris trimis etapais organizuojamas septyniose Lietuvos apskrityse. Vilniaus apskrities gimnazijų pirmajame etape, vykusiame Licėjuje, gimnazijos ketvirtokų komanda – kapitonė Eleonora Ivanova (IVa) laimėjo II vietą, trečiokų komanda – kapitonas Martynas Cimbalas (IIIf) liko aštuntoje vietoje. Linkime gimnazistams sėkmės kitame etape.

LMS Žiemos forume „Ateitis – tai Tu!”

2016 m. sausio 22-24 d.

    Gimnazijos mokinių tarybos pirmininkė Irma Gailiušaitė (IVb) ir narė Deimantė Pranytė (IIa) sausio 22-24 dienomis dalyvavo kasmetiniame Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) organizuojamame Žiemos forume „Ateitis – tai tu!”. Jo metu buvo aptariamos aktualiausios Lietuvos moksleivių problemos, nagrinėjama savanorystės tema, moksleiviai buvo iš arčiau supažindinami su šiuo metu Lietuvoje vykdomais projektais, akcijomis bei jaunimo politika. Dalyviai susipažino su nevyriausybinių organizacijų veikla, susitiko su žinomais šalyje visuomenės veikėjais.

Padėkos šventė

2016 m. sausio 28 d.

    Gimnazijos vadovai ir mokinių taryba pakvietė į Padėkos šventę, kurioje įteikti Garbės ir Padėkos raštai mokiniams, labai gerais ir gerais pasiekimais baigusiems ar puikiai gimnaziją lankiusiems šių mokslo metų I-ąjį pusmetį.

Vakaras „Gimnazijos talentai 2016“

2016 m. sausio 28 d.

    Į gimnazijos mokinių tarybos organizuotą vakarą „Gimnazijos talentai 2016“ susirinko gausus mokinių, jų tėvelių, buvusiųjų abiturientų būrys. Jau tampa tradicija vakarą pradėti svečiams – mažiausiosioms mokinukėms – Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos 1-2 klasių mokinių šokių studijai „Padūkėlės“, po kurių smagaus šokio rokenrolą šoko ir trečiokės gimnazistės. Vakaro dalyviai klausėsi Julijos Salomėjos Baublinskaitės (Ie) fleita (akompanavo mama), Karolinos Savickytės (IIIa) fortepijonu ir Ievos Kovalevskytės (IIIa) smuiku bei Juliaus Palavinsko (IIa) draugų instrumentinės grupės atliekamų savos kūrybos kūrinių, skambėjo Danielės Puidokaitės (IVc), Gabrielės Abramonytės (IIIe), Lauryno Buivydo (IIIb), Rūtos Stumbraitės (Ic), Adrijos Kvederaitės (Iu), Deivido Kairio (IId), Gretos Augustauskaitės (IIId), Elenos Radžiūnaitės (IVf), gitara grojo Tomas Valečka (IIIe), Patricijos Pažusytės (IIf), Miglės Žurauskaitės (IIe), akompanavo Barbora Savickaitė (IIe), Ievos Binevičiūtės (IVc), gitara grojo Tadas Umbrasas (IVa) atliekamų dainų. Žiūrovai žavėjosi Robertos Garalevičiūtės (IIIc) pasirodymu fakyromis, Kristupo Puodžiuko (IVf) šokiu bei net trimis trečiokų parengtais teatriniais etiudais „Ant suoliuko“. Vakarą vedė IVa klasės mokiniai Edgaras Panavas ir Ignas Miržinskas.

 

Nacionalinėje moksleivių konferencijoje

„Kito žmogaus gelbėjimas – aukščiausia žmogiškumo vertybė“

2016 m. sausio 27 d.

    Raseinių rajono Ariogalos gimnazijoje vyko nacionalinė moksleivių konferencija „Kito žmogaus gelbėjimas – aukščiausia žmogiškumo vertybė“, kurios tikslas – puoselėti istorinę atmintį, prisiminti klestėjusias Lietuvos žydų bendruomenes, jų kultūrinį, ekonominį ir socialinį palikimą bei tragišką likimą Holokausto metu. Konferencijos dalyvius sveikino Izraelio valstybės ambasadorius AmirasMaimonas, Užsienio reikalų ministerijų atstovai. Mūsų gimnazijai atstovavę trečiokai Rokas Trumpickas, Greta Augustauskaitė ir Glorija Šamsutdinova pristatė literatūrinę muzikinę kompoziciją „Likimai“, kurioje perteikė Holokausto tragediją išgyvenusių žydų jausmus. Konferencijai mokiniams pasirengti padėjo istorijos mokytojas V.Stundžia ir teatro mokytoja S.Stonkutė.

http://www.lzb.lt/istiesta-pagalbos-ranka-gelbstinti-zydus-holokausto-metu/

Vilniaus miesto mokinių meninio skaitymo konkurse laimėta I vieta

2016 m. sausio 26 d.

    Sausio 26-27 dienomis Vilniaus „Minties“ gimnazijoje vyko Vilniaus miesto mokinių meninio skaitymo konkursas. Šio konkurso vertinimo komisija: aktorė, režisierė, choreografė, poetė Birutė Mar, aktorius Aleksas Kazanavičius, rašytojas Tomas Dirgėla, mokytoja ekspertė Irena Kanišauskaitė paskyrė I-ąją vietą (literatūrinių kompozicijų sektorius) Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos mokiniams už puikiai suvaidintą kompoziciją „Jeigu kas, tai kaip nors“ (pagal Vytauto V. Landsbergio „Rudnosiuko istorijas 2“). Sveikiname Aivarą Urbą (IVf), Edgarą Panavą (IVa), Eleną Drazdauskaitę (IVc), Juliją Stanytę (IVa), Patriciją Kublickaitę (IVb), Ugnių Norkevičių (IVc), Dainių Šalkauską (IVf) ir juos parengusią teatro mokytoją Silviją Stonkutę. Linkime gimnazistams sėkmės šio konkurso šalies etape.

Gimnazistai atliko praktikos darbus VGTU

2016 m. sausio 26 d.

    III klasių gamtos mokslų grupių ir Iu klasės mokiniams pamokos vyko Vilniaus Gedimino technikos universitete (fizikos mokytoja A.Martūnienė, chemijos mokytoja B.Radzevičienė). Mokiniai grupėse atliko laboratorinius darbus: fizikos „Kūnų laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine ir apverčiamąja švytuokle", „Šildomo kietojo kūno ilgėjimo koeficiento nustatymas“ ir „Sukamojo judesio dinamikos dėsnio tikrinimas“, chemijos – „Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu“, inžinerinės grafikos – „Geometrinio kontūro modeliavimas, brėžinio paruošimas“, biochemijos „Alkoholdehidrogenezės fermentinės reakcijos greičio ir aktyvumo nustatymas“. Padirbėję laboratorijose, mokiniai klausėsi paskaitos „Spauda: nuo žąsies plunksnos iki 3D technologijų“.

III klasių mokinių teatriniai etiudai

2016 m. sausio 25,27 d.

    Gimnazistai dvi popietes aktų salėje stebėjo III klasių teatro grupių mokinių sukurtus nuotaikingus etiudus „Dviese ant suoliuko“.

Prevencinės pamokos I klasių mokiniams

2016 m. sausio 26 d.

    Prevencines sveikos gyvensenos pamokas I klasių mokiniams „Alkoholio žala organizmui“ vedė sveikatos priežiūros specialistė Jelena Palkevičienė.

 

 

54-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados II etapo nugalėtojas

2016 m. sausio 22 d.

    Sveikiname IIIa klasės mokinį Marių Pilinską (chemijos mokytoja B.Radzevičienė) – 54-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados II etapo III vietos laimėtoją.

Tarptautinėje vaizdo konferencijoje

2016 m. sausio 20 d.

    Vilniaus Saulės privačioje gimnazijoje vyko tarptautinė vaizdo konferencija „Kelionė po didįjį hadronų priešpriešinių srautų greitintuvą“. Konferencijoje dalyvavo Vilniaus Saulės privati, Simono Daukanto (mokiniai E.Radlinskas (Iu), J.Kačkus Tybjerg (IIa), J.Martūnas (IIIb), P.Bratčikov (IIIa), D.Jokubauskas (IIIe), V.Jegorovas (IIIf), D.Šimeliūnas (IIIf), T.Kozlovskis (IIIa), fizikos mokytoja A.Martūnienė), Žirmūnų, Žvėryno gimnazijų, Licėjus, Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos mokiniai.  Konferenciją pradėjo Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Branduolio teorijos skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas  dr. Andrius Juodagalvis, kuris trumpai papasakojo apie CERN‘o veiklą. Kaip tik tuo metu CERN‘e lankėsi LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri per video ryšį pasveikino konferencijoje dalyvaujančius moksleivius, paaiškino, kodėl Lietuvai svarbu tapti CERN nare, palinkėjo ir toliau domėtis mokslo inovacijomis.  Vėliau vyko diskusija su CERN darbuotojais, mokslininku A.Juodagalviu. Mokiniai ne tik pagilino fizikos žinias, bet ir lavino komunikavimo lietuvių ir anglų kalbomis kompetencijas.

Parodoje konkurse „Jeseninas ir jo epocha“

2016 m. sausio 19 d.

    Lietuvos rusų dramos teatre vyko projekto „Atviros kultūriniam paveldui daugiakultūrinėje visuomenėje asmenybės ugdymas per rusų literatūrą ir jos sąsają su Lietuvos kultūra“ baigiamasis renginys. Už dalyvavimą parodoje konkurse „Jeseninas ir jo epocha“ padėkos raštai įteikti IIc klasės mokinei Sandrai Bobrovičiūtei ir IIe klasės mokinei Agnei Sviderskytei (mokytoja N.Biekšaitė), konkurso laureate pripažinta Iu klasės mokinė Silvija Vaitiekūnaitė (mokytoja R.Labašauskienė).

Lietuvos laisvės gynimo 25-mečio minėjimo renginiai

2016 m. sausio 12-19 d.

    Gimnazijoje paminėtas Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos 25-metis:

Sausio 11 dieną I aukšto koridoriuje II klasių mokiniai eksponavo dailės darbus „Lietuvos laisvei“, Viltė Vytaitė (IIIf) ir Kotryna Makovskytė (IVb) – fotodarbus „Islandija – šalis, pirmoji pripažinusi Lietuvos nepriklausomybę“;

 

Sausio 12 dieną Ia, Id ir Ie klasių mokiniai, mokinių tarybos nariai dalyvavo Lukiškių aikštėje vykusioje pilietinėje akcijoje „Neužmirštuolė“, kartu su akcijos dalyviais iš neužmirštuolės žiedų sudarė pagarbos ir atminties pievą Lietuvos laisvės gynėjams.

Plačiau apie renginį Bernardinai.lt

Plačiau apie renginį Lrytas.lt

Sausio 13 dieną vyko akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ – kabinetų languose nuo 8 valandų ryto degė žvakutės – laisvės, gyvybės, šviesos, atminties ir vienybės simbolis.

Sausio 13 dieną I klasių mokiniai dalyvavo valstybės vėliavos pakėlimo ceremonijoje, vykusioje Nepriklausomybės aikštėje. Sausio 12- 19 dienomis istorijos mokytojai II klasių mokiniams pilietiškumo pamokas vedė Antakalnio kapinėse, Televizijos bokšte, LR Seime.

49-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados II etapas

2016 m. sausio 15 d.

Sveikiname 49-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados II etapo nugalėtojus:

    Gerdą Janutytę, Ic klasė – II vieta (mokytoja Sonata Urbšienė);

    Eglę Rukšėnaitę, IId klasė – II vieta (mokytoja Sonata Urbšienė);

    Moniką Tenkutytę, IId klasė – III vieta (mokytoja Sonata Urbšienė);

    Eleonorą Ivanovą, IVa klasė – III vieta (mokytoja Laura Žukauskaitė).

Susitikimas su lietuvių liaudies folkloro dainininke Veronika Povilioniene

2016 m. sausio 14 d.

    Gimnazijoje viešėjo viena žymiausių Lietuvoje lietuvių liaudies folkloro dainininkių Veronika Povilionienė. Viešnia prisiminė tuos tragiškuosius Sausio 13-osios įvykius, kalbėjo apie dar vaikystėje išugdytą meilę liaudies dainai, gimtajam žodžiui, knygai, pasakojo apie vykdytus ir vykdomus projektus su žinomais muzikantais, kartu su susitikime dalyvavusiais pirmokais ir antrokais užtraukė sutartinę, repavo.

Vilniaus miesto 11 klasių mokinių anglų kalbos olimpiados II etapas

2016 m. sausio 13 d.

    Sveikiname Vilniaus miesto 11 klasių mokinių anglų kalbos olimpiados II etapo III-osios vietos laimėtoją Gabrielę Pluktaitę, IIIf klasė ( mokytoja R.Žemionienė).

2015-2016 m.m. Vilniaus miesto mokinių

lietuvių kalbos ir literatūros septintosios olimpiados I etapas

2016 m. sausio 13 d.

    Gimnazijoje įvyko I-IV klasių mokinių Vilniaus miesto mokinių lietuvių kalbos ir literatūros olimpiados I etapas, kuriame dalyvavo 24 mokiniai. Sveikiname nugalėtojus, kurie atstovaus gimnazijai miesto etape: IId klasės mokinė Eglė Rukšėnaitė, IIa klasės mokinė Goda Cimbolaitė, IVf klasės mokinė Elena Radžiūnaitė, IVe klasės mokinė Gabija Morkūnaitė. Linkime šiems mokiniams kuo didžiausios sėkmės.

Naujos mokinių kūrybinių darbų parodos

2016 m. sausio 12 d.

    Gimnazijos II aukšte eksponuojami mokinių kūrybiniai darbai:

II klasių mokinių dailės darbai „Komiksai“;

III klasių mokinių dailės darbai „Kelionė į amžinybę“ (Mokytoja A.Juršytė)

Vilniaus Simono Daukanto gimnazija – sportiškiausia sostinės metų mokykla!

2016 m. sausio 4 d.

    Vilniaus rotušėje apdovanoti geriausi praėjusių metų sostinės sportininkai – pasaulio ir Europos čempionai, prizininkai, sporto renginių organizatoriai, neįgalieji ir karjerą jau baigę sportininkai, jaunimas. Vilniaus meras Remigijus Šimašius bei jo pavaduotojas Linas Kvedaravičius visų vilniečių vardu padėkojo kiekvienam sostinę garsinančiam sportininkui bei apdovanojo atminimo prizais. Už puikius jaunųjų sportininkų ugdymo rezultatus ir Vilniaus miesto garsinimą mūsų gimnazija pripažinta sportiškiausia mokykla sostinėje.

Plačiau...

Vaikų iniciatyvinio fondo konkurso „Kalbų Kengūra 2015“ Lyderių turas

2015 m. gruodžio mėn.

    Nuoširdžiai sveikiname Vaikų iniciatyvinio fondo konkurso „Kalbų Kengūra 2015“ Lyderių turo nugalėtoją IId klasės mokinį Marijų Juodką, kuris apdovanotas diplomu ir 2016 m. gegužės mėnesį organizuojama kelione į Berlyną.

Netradicinio ugdymo – kalėdinių vaidinimų diena

2015 m. gruodžio 23 d.

    Visą gruodžio mėnesį gimnazija šurmuliavo – klasės intensyviai ruošėsi kasmetinei Netradicinio ugdymo – kalėdinių vaidinimų dienai. Šiais metais parengti vaidinimus nebuvo lengva, mat klasės įvairių filmų –fantastikos, vaikiško, dramos, detektyvo, dokumentikos, veiksmo žanrais sukūrė kalėdines keliones keliaudami su iš anksto burtų keliu atitekusiu daiktu – lėle, akiniais, lagaminu, lydimi senos plokštelės ar muzikinės dėžutės skleidžiamų melodijų, apsiavę batais, vyžomis ir pan. Žiūrovai – gimnazistai, mokytojai, gimnazijos vadovai, buvusieji abiturientai, tėveliai džiaugėsi visų klasių sukurtų vaidinimų originalumu, kūrybiškumu, masiškumu, puikia scenografija, gerai atliekamais vaidmenimis. Sveikiname klases – nugalėtojas:

I klasių kategorijoje:

I vieta – Iu klasę,

II vieta – Ib klasę,

III vieta – Ic ir Id klases.

II klasių kategorijoje:

I vieta –IIa ir IIf  klases,

II vieta – IIe klasę,

III vieta – IId klasę.

III klasių kategorijoje:

I vieta – IIIe ir IIIf klases,

II vieta – IIIa klasę.

Visoms šešioms IV klasėms komisija šiais metais skyrė šešias I-ąsias vietas.

Nauja fotografijų paroda

2015 m. gruodžio 21 d.

    IVa klasės mokinys Kasparas Simonas Kučinskas (mokytoja Vaiva Kazlauskaitė) kviečia pasigrožėti sukurtomis fotografijomis „Mano Vilnius“, eksponuojamomis gimnazijos I aukšto koridoriuje.

 

49-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados I etapas

2015 m. gruodžio 18 d.

    49-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados I etape dalyvavo keturiasdešimt trys I-IV klasių mokiniai. Sveikiname I etapo nugalėtojus, kurie 2016 m. sausio 15 dieną atstovaus gimnazijai miesto etape: Gerda Janutytė, Ic, Monika Tenkutytė, IId, Eglė Rukšėnaitė, IId, Povilas Malakauskas, IId, Lukas Kvaščevičius, IIIf, Kristupas Puodžiukas, IVf ir Eleonora Ivanova IVa.

Anglų kalbos olimpiados I etapas III klasių mokiniams

2015 m. gruodžio 18 d.

    Gimnazijoje vyko III klasių mokinių anglų kalbos olimpiados I etapas. Mokiniai atiko dvi užduotis: raštu – rašinys, peržiūrėjus trumpą video ir dialogas/diskusija. I-ąją vietą užėmė IIIf klasės mokinė Gabrielė Pluktaitė (mokyt. R.Žemionienė), II-ąją – IIId klasės mokinė Sofija Korotajevaitė (mokyt. M.Stanapėdytė) ir IIIf klasės mokinys Dominykas Žilius (mokyt. R.Žemionienė) ir III-ąją vietą užėmė IIIf klasės mokinė Kornelija Steinsvik (mokyt. R.Žemionienė). Anglų kalbos olimpiados miesto etape gimnazijai atstovaus IIIf klasės mokinė Gabrielė Pluktaitė. Linkime Gabrielei kuo didžiausios sėkmės!

Gerumo akcija „Turi per daug – pasidalink“

2015 m. gruodžio 18 d.

    Mokinių taryba inicijavo socialinę akciją „Turi per daug – pasidalink“. Nuo lapkričio 11 dienos iki gruodžio 15 dienos gimnazijos bendruomenės nariai aukojo rūbus, avalynę, žaislus, žaidimus, mokymosi reikmenis. Gruodžio 18 dieną mokinių tarybos atstovai kartu su direktoriaus pavaduotoja Daiva Savčiukiene paaukotus daiktus perdavė Vilniaus mokinių krizių centro (Vytenio g. 45) gyventojams.

 

 

64-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados I etapas

2015 m. gruodžio 17 d.

    Keturiasdešimt vienas gimnazijos-IV klasių mokinys dalyvavo 64-osios Lietuvos mokinių fizikos olimpiados I etape. Olimpiados miesto etape gimnazijai atstovaus: Gerda Janutytė Ic, Emilis Radlinskas ir Paulius Gecevičius iš Iu klasės, Domantas Pikūnas, Dominykas Jogėla ir Jokūbas Paičius iš IIa klasės, Aleksas Šivickas, IIb, Marius Pilinskas, IIIa, Justas Martūnas, IIIb, Donatas Šimeliūnas ir Martynas Cimbalas iš IIIf, Oskaras Balkus, IVc ir Vytas Mulevičius, IVf.

Fotografijų parodoje „Ekologija nuotraukose“ ir plakatų parodoje

„Klimato atšilimas“

2015 m. gruodžio 17 d.

    IV klasių prancūzų kalbos grupių mokiniai (mokytoja Danutė Stankaitienė) apsilankė Prancūzų institute eksponuojamose parodose COP 21: fotografijų parodoje „Ekologija nuotraukose“ ir plakatų parodoje „Klimato atšilimas“. Paroda siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į klimato atšilimo problemas ir jo pasekmes. Parodos eksponavimas sutampa su Paryžiuje rengiama konferencija apie klimato kaitą COP 21.

XVII tarptautinio matematikos konkurso „Euklidas“ I etapas

2015 m. gruodžio 16 d.

    Gimnazijoje vyko XVII tarptautinio matematikos konkurso „Euklidas“ I etapas, kuriame dalyvavo trisdešimt mokinių. II etape dalyvaus geriausiai pasirodžiusieji IIIf klasės mokiniai Martynas Cimbalas ir Donatas Šimeliūnas.

54-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados I etapas

2015 m. gruodžio 14 d.

    54-osios Lietuvos mokinių chemijos olimpiados I etape dalyvavo trisdešimt penki I-IV klasių mokiniai. Sveikiname I etapo nugalėtojus, kurie 2016 m. sausio 22 dieną atstovaus gimnazijai miesto etape: Emilį Radlinską (Iu), Juliją Baublinskaitę (Ie), Silviją Vaitiekūnaitę (Iu), Gerdą Janutytę (Ic), Ugnę Vaikutytę (Ie), Paulių Gecevičių (Iu), Dominyką Jogėlą (IIa), Gretę Kvedaravičiūtę (IIf), Moniką Tenkutytę (IId), Marių Pilinską (IIIa) ir Rytį Mickevičių (IVf).

Geografijos pamoka Vilniaus universiteto Geologijos ir mineralogijos katedroje

2015 m. gruodžio 14 d.

    III klasės gimnazistai, kurie mokosi geografijos išplėstiniu lygiu (mokytoja Genovaitė Kynė), Vilniaus universiteto Geologijos ir mineralogijos katedroje susipažino su šiuolaikiniais geologiniais tyrimais  Lietuvoje ir pasaulyje, naudodamiesi poliarizaciniais mikroskopais tyrinėjo uolienas ir mineralus, praktinius įgūdžius lavino universiteto Geologijos muziejuje.

Kalėdinių puokščių – kompozicijų paroda

2015 m. gruodžio 14 d.

    Gimnazijos I-IV klasių mokiniai (mokytojos Nijolė Jankauskienė, Sonata Urbšienė) nuo gruodžio 14 dienos pakvietė pasigrožėti sukurtomis kalėdinėmis puokštėmis – kompozicijomis, eksponuojamomis I aukšto koridoriuje.

Gimnazistai dalyvauja projekte „Moksleivių praktikos savaitė“

2015 m. lapkričio – gruodžio mėn.

    Gimnazistai aktyviai dalyvauja VšĮ „Sėkmės mokyklos“ projekte „Moksleivių praktikos savaitė“. Lapkričio 9-13 dienomis Emilija Juškaitė (IVc), besidominti mados vadyba, atliko praktiką Robert Kalinkin mados namuose: tris dienas dirbo kartu su dizaineriu, kitas dvi dienas mokėsi ieškoti kontaktų su kitomis mados parduotuvėmis. Lapkričio 23-30dienomis Patricija Pažusytė (IIf)atliko parodų bei renginių organizavimo praktiką „Litexpo“: domėjosi socialiniais tinklais, rašė elektroninius laiškus, pildė dalyvių anketas, dalyvavo susitikimuose su parodas organizuojančiomis įstaigomis. Elena Pemkutė (IIIf) gruodžio 7-11 dienomis atlikdama praktiką Lietuvos Laisvosios Rinkos Institute suvokė, jog gyvenime pravartu ne tik įgyti ekonominių žinių, bet ir suvokti, jog daugybė kitų sričių (teisė, komunikacijos, vadyba, švietimas) integruojasi su ekonomika, rinka ir finansais. Kipras Junča (IIIe) praktiką atliko Nasdaq (1971 m. Niujorke įsteigta vertybinių popierių birža) Vilnius įmonėje, domėjosi biržos darbuotojų veikla. Gruodžio 11 dieną praktiką atlikę mokiniai dalinosi patirtimi su II klasių mokiniais.

 

 

„Pyragų diena“

2015 m. gruodžio 14 d.

    „Pyragų diena“ – tai saldi aukojimo tradicija. Pirmadienį ilgosios pertraukos metu prie valgyklos I-II klasių mokiniai pardavinėjo pyragus, keksiukus. Surinktos ir III-IV klasių mokinių paaukotos bendros lėšos – 310 eurų skirtos Maltos ordino organizuotai akcijai „Maltiečių sriuba“, vienišų, sunkiai gyvenančių vyresnio amžiaus žmonių maitinimui ir slaugai. Dėkojame visiems už gerumą!

Edukacinė kelionė į Trakus

2015 m. gruodžio 11 d.

    Gimnazija geriausiai ją lankantiems IIa ir IIb klasių mokiniams (mokytoja A. Martūnienė, socialinė pedagogė S. Grigaravičienė) dovanojo edukacinę pažintinę kelionę į Trakus. Mokiniai pirmiausiai apsilankė Senuosiuose Trakuose, apžiūrėjo Švč. Mergelės Marijos bei Šv. Benedikto bažnyčią, žavėjosi gražiais ant Galvės ežero kranto pastatytais Užutrakio rūmais, klausėsi gidės pasakojimo apie grafus Tiškevičius. Pasivaikščioję po tūkstantmečio ženklų takus – Angelų kalvą, Trakuose paragavę tradicinių kibinų, mokiniai nuskubėjo į „Šokolado sostinę“. Trumpai ir šmaikščiai gidas pasakojo šokolado ir AJ šokolado manufaktūros istoriją. Mokiniai patys gaminosi saldainius, rinko gražiausius. Visi dalyviai buvo apdovanoti šokolado eksperto pažymėjimais, geros nuotaikos lydimi grįžo į Vilnių.

Antrasis „Protų kovų“ turas

2015 m. gruodžio 11 d.

    Antrajame „Protų kovų“, kurį organizuoja gimnazistai, ture dalyvavo dvylika mokinių bei buvusiųjų abiturientų komandų. Sveikiname II turo komandą- nugalėtoją- IVa klasės mokinius: Miglę Meižikaitę, Paulių Birmaną, Kasparą Kučinską, Eleną Radžiūnaitę, Korneliją Šikšniūtę bei Beatričę Meidutę.

„Žiemos akademija“

2015 m. gruodžio 10 d.

    Antrus metus gimnazistai renkasi į ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto bei Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos organizuojamą „Žiemos akademiją“. I klasių mokiniams užsiėmimai „Verslumo pamoka“ ir „Komandos formavimas“ vyko gimnazijoje. II-IV klasių mokiniams užsiėmimai: „Aš socialiniuose tinkluose“, „Studijos: kaip pasirinkti?“, „Kaip pristatyti save?“, „Masinės informavimo priemonės ir marketingas: mitas ar tikrovė“ (anglų kalba), „Lietuva investuotojų akimis“ (anglų kalba) vyko ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.

Rusų (užsienio) kalbos olimpiados I etapas

2015 m. gruodžio 9 d.

    I klasių mokinių rusų (užsienio) kalbos olimpiados I etapas vyko Vilniaus Žemynos gimnazijoje, kurioje susitiko bendradarbiaujančių Simono Daukanto ir Žemynos gimnazijų mokinių komandos. Mokiniai atliko įvairias užduotis, aptarė kūrybinius darbus. Gimnazijos Iu klasės mokinė Snieguolė Bičkutė ir Ia klasės mokiniai Augustas Gailius ir Antanas Babič atstovaus gimnazijai olimpiados miesto etape.

 

Sveikos gyvensenos pamokos

2015 m. gruodžio 6, 9 d.

    Gimnazijos sveikatos priežiūros specialistė Jelena Palkevičienė vedė sveikos gyvensenos ugdymo pamokas I klasių mokiniams. Su mokiniais specialistė kalbėjo apie gripą, jo pasekmes ir sveiką mitybą.

65-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados I etapas

2015 m. gruodžio 9 d.

    65-osios Lietuvos mokinių matematikos olimpiados I etape dalyvavo 70 dalyvių. Ignas Juodžiūnas (Iu), Paulius Gecevičius (Iu), Dominykas Jogėla (IIa), Povilas Malakauskas (IId), Donatas Šimeliūnas (IIIf), Martynas Cimbalas (IIIf), Justas Sliževskis (IVd), Rytis Mickevičius (IVf) atstovaus gimnazijai miesto etape. Sveikiname!

I-II klasių mokinių anglų kalbos olimpiados I etapas

2015 m. gruodžio 4 d.

    Gimnazijoje vyko I – II klasių mokinių anglų kalbos olimpiados I etapas, kuriame dalyvavo 13 pirmųjų klasių ir 16  antrųjų klasių mokinių. Olimpiados tikslas – atskleisti integruotus kalbinius gebėjimus, mokinių kūrybiškumą, savarankiškumą bei pasitikėjimą bendraujant anglų kalba. Sveikiname nugalėtojus: I klasių mokinių tarpe I-ąją vietą užėmė Iu klasės mokinys Ignas Kvaščevičius (mokyt. N. Budreikienė), II-ąją – Ic klasės mokinė Rūta Stumbraitė (mokyt. I. Lukoševičienė) ir III-ąją vietą – Ib klasės mokinė Miglė Pumputytė (mokyt. I. Lukoševičienė) ir Iu klasės mokinė Gintarė Tumėnaitė (mokyt. R. Žemionienė). II klasių mokinių tarpe I-ąją vietą užėmė IIa klasės mokinė Naomi Alon (mokyt. M. Stanapėdytė), II-ąją – IIb klasės mokinys Egidijus Voveris (mokyt. Ž. Šidagytė) ir IIe klasės mokinys Gvidas Daunoravičius (mokyt. R. Jauniškienė) ir III-ąją vietą – IIc klasės mokinė Gabija Mackevičiūtė (mokyt. I. Lukoševičienė). Iu klasės mokinys Ignas Kvaščevičius ir IIa klasės mokinė Naomi Alon atstovaus gimnaziją olimpiados miesto etape.

Gerumo akcijos Vilniaus Antakalnio vaikų socialinės globos namuose

2015 m. gruodžio 4, 7 d.

    Gimnazijos mokinių taryba organizavo gerumo akcijas Vilniaus Antakalnio vaikų socialinės globos namuose: gruodžio 4 dieną organizuotose „Kūrybinėse dirbtuvėse“ gimnazistai su šių namų auklėtiniais piešė, lipdė, mokėsi dainų; gruodžio 7 dieną, uždegę antrąją advento žvakelę, visi klausėsi gimnazistų atliekamų kūrinių, žaidė žaidimus.

 

Lietuvos kariuomenės dienai paminėti skirta pilietiškumo pamoka

2015 m. gruodžio 2 d.

    Gimnazijoje organizuota pilietiškumo pamoka, skirta Lietuvos kariuomenės dienai paminėti. Antrųjų klasių mokiniai susitiko su Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos studijų viršininku majoru Stasiu Vilkinu. Susitikime buvo pristatytos stojimo į akademiją sąlygos, studijų programa, kariūnų studijų ir veiklos aplinka. Mokiniai sužinojo apie karininko profesijos ypatumus, apie karjeros galimybes. Pamoką organizavo istorijos mokytojas Vytautas Stundžia.

 

Protmūšis „AIDS: geriau žinoti!“

2015 m. gruodžio 2 d.

    Gruodžio 1 dieną pažymima Pasaulinė AIDS diena. Ryte gimnazistai klausėsi mokinių iniciatyvinės grupės „Bendraamžiai – bendraamžiams“ parengtos radijo laidos, buvo dalinami lankstinukai. Po pamokų dvylika I-II klasių mokinių komandų susirinko į aktų salėje vykusį protmūšį „AIDS: geriau žinoti!“. Tai Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro organizuojamas prevencijos renginys, kuriame šiais metais dalyvavo daugiau nei 30 tūkstančių dalyvių iš 580 šalies bendruomenių. Protmūšį vedė IVa klasės mokiniai Eleonora Ivanova, Edgaras Panavas ir Kasparas Šidlauskas. Komandos atsakė į 12 klausimų apie ŽIV/AIDS. Sveikiname IIa klasės komandą – nugalėtoją: Jusaitytę Dovilę, Skominą Arną, Bartulytę Aureliją, Dževečką Tautvydą, Evą Liminovič ir Liudviką Lazauską. Antrieji – Ib klasės mokinių komanda: Vozbinaitė Elžbieta, Mikulėnaitė Emilija, Krukauskaitė Barbora, Kelpšaitė Saulė, Gintarė Mikolavičiūtė ir Šalbanovaitė Gustė, tretieji – IIc klasės mokinių komanda: Turčenkovas Darius, Čičelytė Justina, Činčiūtė Akvilė, Matuliauskaitė Rusnė, Verbušaitis Domas ir Žukauskas Lukas.

Pajutome artėjančių švenčių dvasią...

2015 m. gruodžio 1d.

    Koridoriuje „pakibo“ antrokų sukurti „Žiemos sodai“, langai pasipuošė trečiokų karpiniais, gimnazistai siunčia visiems matematinius sveikinimus ir mes, lyg tie nuotaikingi mažieji nykštukai, sutūpę po advento pašto vokeliais, pajutome artėjančių švenčių dvasią...

 

Gimnazistai pasirodė tarptautiniame teatro pedagogų asociacijos narių susitikime (IDEA)

2015 m. lapkričio 27-28 d.

    Lietuvos edukologijos universitete dvi dienas vyko tarptautinis teatro pedagogų asociacijos narių susitikimas IDEA (International Drama and Education association), kuriame dalyvavo teatro pedagogų atstovai iš 16 šalių. Šiame susitikime pasirodė gimnazijos trečiokai su teatrine kompozicija „Lietuviai“ (teatro mokytoja Silvija Stonkutė). Pedagogai labai džiaugėsi trečiokų Tomo Valečkos, Gabijos Umantaitės, Dainoros Saulėnaitės, Aistės Vainauskaitės, Justo Žilio, Domo Junčos, Roko Trumpicko ir Dominyko Žiliaus vaidyba, energija bei vidine laisve scenoje.

 

Istorijos pamoka Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmuose

2015 m. lapkričio 27 d.

    Ia klasės mokiniams istorijos pamoka (mokytojas V.Stundžia) vyko netradicinėje aplinkoje – Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmuose. Pamokoje „LDK XVIII a.“ mokiniai susipažino su Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencijos raida valstybės bei Europos istorijos kontekste, apžiūrėjo išlikusius autentiškus mūrus ir archeologų aptiktus unikalius radinius, pasakojančius apie mūsų istoriją, iš Valdovų rūmų bokštelio apžvalgos aikštelės pasigrožėjo sostinės vaizdais.

 

Respublikinė astronomijos viktorina „Po žvaigždėtu dangum“

2015 m. lapkričio 27-28 d.

    Dvi dienas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vyko respublikinė astronomijos viktorina „Po žvaigždėtu dangum“. Joje dalyvavo 100 mokinių iš Jonavos, Kauno, Marijampolės, Molėtų, Panevėžio, Rietavo, Šiaulių, Širvintų, Tauragės, Utenos, Vilniaus, Žiežmarių mokyklų bei Šiaulių jaunųjų technikų centro ir LMNŠC. Mūsų gimnaziją atstovavo 5 mokiniai (fizikos mokytoja Alminutė Martūnienė). Renginį pradėjo lietuviško palydovo kūrėjo Vytenio Buzo paskaita „LituanicaSAT-1 – žvilgsnis į kosmosą“. Vėliau mokiniai, suskirstyti į komandas, atliko įvairias užduotis. Jaunieji astronomai turėjo atpažinti objektus, apskaičiuoti įvairius dydžius, atlikti kūrybines užduotis. Džiaugiamės mūsų gimnazijos mokinių pasiekimais: Povilas Malakauskas (IId) – VII vieta, Sandra Čaplinskaitė (Iu) – V vieta, Marijus Juodka (IId) – IV vieta, Viktoras Jegorovas (IIIf) – III vieta, Marius Pilipas (IIIf) – I vieta.

Susitikimas su žurnalistu, keliautoju Vytaru Radzevičiumi

2015 m. lapkričio 27 d.

    I-II klasių mokiniai susitiko su žurnalistu, sporto komentatoriumi, keliautoju Vytaru Radzevičiumi. Svečias pasakojo apie tai, kodėl tapo žurnalistu, kaip kilo idėja kartu su Martynu Starkumi pradėti kelionių ciklą aplankant skirtingus pasaulio žemynus, prisiminė įspūdingiausias ir nuotaikingiausias kelionėse nutikusias istorijas, kalbėjo apie aistrą kulinarijai, atsakė į gimnazistų pateiktus klausimus. Susitikimą vedė IVa klasės mokinys Emilis Gorbačiovas.

Akcija „Imk skiltelę obuolio puselės“

2015 m. lapkričio 27 d.

    Gimnazijoje vyko akcija „Imk skiltelę obuolio puselės“, kuria siekiama skatinti sveiką mitybą, valgyti daugiau vaisių ir daržovių. Akcijos metu mokiniai ir mokytojai vaišinosi obuoliais, buvo dalinamos skrajutės.

„Fungama+IT“ konkursas

2015 m. lapkričio 26 d.

    Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje vyko tradicinis konkursas „Fungama+IT“. Šiemet konkurse dalyvavo 6 komandos iš Žvėryno, Simono Daukanto, Žemynos, Žirmūnų, Jono Pauliaus II ir Mykolo Biržiškos gimnazijų. Komandos viena kitai bei komisijai prisistatė, tuomet dalyvavo rimtuose dalykiniuose matematikos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų turuose bei linksmuose „Žaibo“, „Logikos“, „Patarlės kitaip“, „Suskaičiuok raides“ turuose. Kiekvienos komandos nariai išsakė savo nuomonę tema „Aš manau, kad socialiniai tinklai...“. Konkurso nugalėtojais tapo šeimininkų komanda, antrąją vietą iškovojo Žirmūnų gimnazijos komanda ir trečiąją – Žemynos gimnazijos komanda. Mūsų gimnazijos komanda užėmė IV-ąją vietą.

Susitikimas su psichoterapeutu Eugenijumi Laurinaičiu

2015 m. lapkričio 26 d.

    III-IV klasių mokiniai susitiko su gydytoju psichiatru, psichoterapeutu, VU doc. dr., buvusios Vilniaus 23-osios vidurinės mokyklos mokiniu Eugenijumi Laurinaičiu. Susitikimo metu svečias kalbėjo apie tai, kaip pasiekti sėkmę, pasiekti harmoniją santykiuose su savimi ir aplinkiniais, apie sėkmes asmeniniame gyvenime bei darbinėje ir profesinėje veikloje, atskleidė gilumines, nematomas mūsų dabarties ir praeities, šeimos, giminės istorijos sąsajas.

Gyvenimo įgūdžių ugdymo pamoka

2015 m. lapkričio 26 d.

    I klasių mokiniams gimnazijos aktų salėje vyko gyvenimo įgūdžių ugdymo pamoka „Forumo teatro“ metodu. Gimnazijos „forumiečiai“ (teatro mokytoja Silvija Stonkutė) įtraukė pirmokus į vaidybines situacijas tolerancijos skatinimo tema, kvietė auditoriją aktyviai diskutuoti bei patiems scenoje išbandyti savo siūlymus, ką reikėtų daryti, kad būtume pakantūs kitiems ir kitokiems.

Fizikos pamoka Vilniaus šiluminėje elektrinėje

2015 m. lapkričio 25 d.

    II a klasės mokiniai dalyvavo projekto „Misija: karjera“ (koordinatorius Vilniaus Gedimino technikos universitetas) organizuotoje pamokoje, vykusioje Vilniaus šiluminėje elektrinėje Nr.2 (fizikos mokytojai Rimantas Kynas, AlminutėMartūnienė). VE-2 – tai pirmoji didelė pokario metų Lietuvos elektrinė, kuri aprūpina šiluma ne tik Savanorių prospekto pramoninį rajoną, bet kartu su Vilniaus TE-3 šildo visą miesto centrą, jo vakarinę ir pietinę dalį, Lazdynų, Karoliniškių, Viršuliškių ir kitų mikrorajonų namus. Mokiniai susipažino su visu įvairių pastatų bei įrenginių elektrinės kompleksu: pagrindiniu korpusu su mašinos sale ir elektros energijos skirstykla, kuro tiekimo estakada, iškrovykla, tarnybiniu korpusu ir kt. Kiekvienam dalyviui buvo įteikti šiluminės elektrinės suvenyrai.

Greitojo uždavinių sprendimo konkursas

2015 m. lapkričio 25 d.

    Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje vyko bendradarbiaujančių Vilniaus Mykolo Biržiškos, Jono Pauliaus II, Simono Daukanto, Žemynos ir Žirmūnų gimnazijų III-ių klasių mokinių greitojo matematikos uždavinių sprendimo konkursas. Sveikiname Martyną Cimbalą (IIIf klasė) – antrosios ir Viktorą Jegorovą (IIIf klasė) bei Patriką Balsį (IIIf klasė) – trečiosios vietos laimėtojus. Mokinius matematikos moko mokytoja Vilma Lenkaitytė.

Pirmokai VGTU atliko praktikos darbus

2015 m. lapkričio 24 d.

    Iu (universitetinės) klasės mokiniai tapo „studentais“ ir lydimi mokytojų Danguolės Bartusevičienės bei chemijos mokytojos Birutės Radzevičienės išvyko į Vilniaus Gedimino technikos universitetą. Išklausę doc. dr. Juliaus Griškevičiaus paskaitos „Įdomioji biomechanika – fizikos taikymas žmogaus kūno judėjimo tyrimui“, pasiskirstę grupėmis mokiniai atliko laboratorinius darbus:

    fizikos – „Kūnų laisvojo kritimo pagreičio nustatymas matematine ir apverčiamąja švytuokle",

    chemijos –„Metalo hidroksido kiekio nustatymas titrimetriniu būdu“ ir inžinierinės grafikos – „Geometrinio kontūro modeliavimas. Brėžinio paruošimas“.

Skaitome H. Radauską...

2015 m. lapkričio 24 d.

    Kiek žinote būdų perskaityti eilėraštį?

    Skaityti. Deklamuoti. Dainuoti. Piešti arba iliustruoti. Šokti.

    Taip, tai būdai perskaityti eilėraštį – tuo įtikino gimnazistai bei mokytojai, susirinkę į poetinę popietę. Skaityti H. Radausko poezijos. Susėdę ratu, į vidurį įsileido Pasaką: pražydo (kelissyk) kaštanas, panoptikume kilo gaisras, pajutome ir begalinį liūdesį, ir viltį bei melancholiją, išvydome moterį prieš veidrodį, gavome dovanų, girdėjome gimstančią paprastą dainą, matėme baltus malūnus, grožėjomės vėjo pastatyta pilimi, klausėmės pavasario, primenančio Vivaldi, šniokštimo...

    Džiaugėmės jaukumu, tikrumu ir supratome: tapome Pasakos dalimi.

(Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Ramunė Žilionytė)

Karjeros ugdymo pamoka

2015 m. lapkričio 24 d.

    IIIa klasės mokiniai (klasės auklėtoja B. Pavydienė) dalyvavo projekto „Kam to reikia“ renginyje – „Swedbank“ AB vyriausiojo ekonomisto Nerijaus Mačiulio paskaitoje „Dabarties technologijos, praeities profesijos ir ateities kompetencijos“. Mokiniams ekonomistas pateikė įvairios informacijos apie esamas ir būsimas profesijas, mokė, kaip nepasiklysti profesijų žemėlapyje, pateikė pavyzdžių apie pasaulinę darbo rinką, kompiuterizaciją ir skaitmenizaciją. Vėliau mokiniai dalyvavo ekskursijoje po „Swedbank“.

 

Lietuvių tautosakos pamokos LLTI

2015 m. lapkričio 23-24 d.

    Ia, Ib ir Ie klasių moksleiviams duris atvėrė Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Lydimi lietuvių kalbos mokytojos N. Dzedzevičienės, mokiniai lankėsi Tautosakos archyvo skyriuje, kuriame jaunesnioji mokslo darbuotoja G. Kadžytė pravėrė langą į tautosakos pasaulį. Etnokultūros specialistė ne tik paaiškino pagrindines sąvokas, išskyrė lietuvių tautosakos rūšis bei žanrus, atkreipė dėmesį į šios disciplinos vertę, bet ir pasakojimą iliustravo pavyzdžiais, neretai verčiančiais dėl šmaikštumo šyptelti.

Akcija „Labas rytas, Vilniau!“

2015 m. lapkričio 20 d.

    Gimnazijos bendruomenė įsijungė į VšĮ „Savanorių centras“ organizuojamą akciją „Labas rytas, Vilniau!“, skirtą tarptautinei Sveikinimosi dienai paminėti. IV klasių teatro grupių mokiniai kartu su mokytoja Silvija Stonkute Juozo Tumo – Vaižganto stotelėse, o vėliau ir Gedimino prospekte su šypsena sveikino vilniečius, dalindami I bei II klasių mokinių išlankstytas spalvotas gerves.

„Sveikos mitybos“ pamokos

2015 m. lapkričio 19 d.

    Gimnazijos mokinių iniciatyvinė grupė „Bendraamžiai bendraamžiams“ (soc. pedagogė S. Grigaravičienė) vedė „Sveikos mitybos” pamokas Vilniaus Simono Daukanto progimnazijos 7-ųjų klasių mokiniams. Pamokose siekiama ugdyti mokinių sveikos gyvensenos įgūdžius, formuoti teisingą požiūrį į savo sveikatą.

 

 

Mokomės mokytis

2015 m. lapkričio 19 d.

    Gimnazijos aktų salėje IV klasių mokiniams pamoką „Efektyvusis mokymasis arba kas lemia sėkmę brandos egzamine?“ vedė buvęs gimnazijos istorijos mokytojas, NMVA metodininkas Evaldas Bakonis. Su vyriausiais gimnazistais svečias aptarė penkis pagrindinius efektyvaus mokymosi principus, kalbėjo apie tai, kuo rengimasis brandos egzaminui skiriasi nuo įprastinio mokymosi pamokose, kaip įveikti egzaminų baimę.

 

Geriausiųjų 2014-2015 m. m. mokinių projektinių darbų konferencija

2015 m. lapkričio 19 d.

    Gimnazijoje vyko mokinių geriausiųjų 2014-2015 m. m. mokinių projektinių darbų konferencija. Konferencijos tikslas – supažindinti I klasės mokinius su projektiniais darbais, jų atlikimo ypatumais. Vyresniųjų klasių mokiniai pristatė darbus, dalijosi patarimais, akcentavo sėkmę lemiančius faktorius. Konferencijos metu pristatyti net 25 įvairių mokomųjų dalykų darbai: „Lietuvos istorija matematikoje“, „Radvilos. Edukacinio filmo kūrimas“, „Robotai Mindstorm EV3 ir jų galimybės“, „Vilnius in the eyes of Visitors“, „2015 m. literatūrinis kalendorius“, „Vitaminas C ir jo kiekis termiškai apdorotose daržovėse“, „Gėrimai skardinėse: patogu, bet ar sveika?“, „Krikščioniškos muzikos raida“ ir kt.

Tikybos pamokas vedė pranciškonas brolis Juozapas Glėbas

2015 m. lapkričio 16-17 d.

    Kasmet gimnazijoje mokinių prašymu apsilanko pranciškonas brolis Juozapas Glėbas. Dorinio ugdymo pamokose (tikybos mokytoja B.Lukšytė, etikos mokytoja R.Varkalaitė-Bakienė) svečias gimnazistams kalbėjo apie žmogiškąjį pašaukimą, vertybes. Vyresniųjų gimnazistų pamokose anglų kalba vyko diskusijos apie žmogų, jo vietą pasaulyje. Su svečiu visi atsisveikino ramūs, susikaupę, nes, pasak J. Glėbo: „iš kažkur atsirado bendrumo jausmas, daug geresnis už bet kokį kalbėjimą...“.

 

 

Tolerancijos dienos gimnazijoje

2015 m. lapkričio 16-20 d.

    Visą savaitę gimnazijoje vyko Tolerancijos dienai – lapkričio 16-ajai paminėti skirti renginiai:

 ● I klasių mokiniams dailės pamokose buvo diskutuojama apie toleranciją kitam ir kitokiam, mokiniai supratimą perteikė sukurdami „Tolerancijos mozaiką“. Piešiniai eksponuojami II aukšto koridoriuje;

 ● I-IV klasių mokiniams vyko integruotos istorijos ir etikos pamokos apie toleranciją;

 ● lapkričio 16 dieną po rytinės radijo laidos „Kas ta tolerancija?“ gimnazijos mokinių taryba pakvietė visus į sporto salę sukurti gyvąją žodžio „Mozaika“ tolerancijos mozaiką „Visi skirtingi, visi lygūs“.

 

 

„Fungama+IT“ atrankinis turas

2015 m. lapkričio 16 d.

    Gimnazijoje vyko konkurso Vilniaus miesto mokyklų II klasių mokinių varžytuvių „Fungama+IT“ atrankinis turas, kuriame dalyvavo septynios antrokų komandos. Dalyviai pasitikrino savo žinias bei gebėjimus atlikdami užduotis iš matematikos, fizikos, chemijos, biologijos,dailės bei muzikos. Kalbėjimo ture išreiškė savo nuomones tokiomis temomis: „Ar turėtų būti leista naudotis mobiliaisiais telefonais pamokų metu?“, „Ar kompiuteriai turėtų pakeisti vadovėlius?“, „Ar technologijos paverčia mus tingiais?“. Sveikiname nugalėjusias komandas:

    I vieta – IIe klasės komanda :Baranauskaitė Milda, Difartaitė Morta, Burokaitė Kornelija;

    II vieta – IIf klasės komanda: Pankūnas Martynas, Gretė Kvedaravičiūtė, Patricija Pažusytė;

    III vieta – IIb klasės komanda: Domas Kavaliauskas, Aleksas Šivickas, Greta Kudzevičiūtė.

Miesto ture mūsų gimnaziją atstovaus bendra komanda – I ir II vietų nugalėtoja. Linkime gimnazistams sėkmės!

VGTU diena gimnazijoje

2015 m. lapkričio 12 d.

    Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje organizuota VGTU diena. Iu klasės mokiniai ir III-IV klasių mokiniai, pasirinkę fizikos A kursą, mobilios laboratorijos įranga matavo triukšmo lygį įvairiose gimnazijos vietose bei šalia esančioje teritorijoje, išmatavo savo mobiliųjų telefonų spinduliuotės lygį bei susipažino su oro taršos tyrimais. II-III-IV klasių mokiniai dalyvavo trijose VGTU dėstytojų paskaitose. Lektorius doc. dr. Julius Griškevičius (Biomechanikos katedros vedėjas) skaitė paskaitą „Įdomioji biomechanika – fizikos dėsnių taikymas žmogaus kūno judėjimo tyrimui“, kurioje paaiškino, kas yra biomechanika, pateikė įdomių pavyzdžių, susijusių su kūnų kinematika bei Niutono dėsniais, įvairiomis jėgomis. Lektorius Tomas Mitkus (Grafinių sistemų katedra) kalbėjo tema „Kūrybinės industrijos“. Lektorė Irena Danilevičienė (Finansų inžinerijos katedra) skaitė paskaitą „Idėja pakeičianti gyvenimą“. Mokiniams ji pateikė žinių apie idėjos virsmą pajamas generuojančiu verslu, aptarė verslo kūrimo galimybes, verslo plano sudarymą.

„Mano gražiausias kambarinis augalas“

2015 m. lapkričio 11 d.

    Gimnazijos I aukšto koridoriuje kviečiame pasigrožėti I-IV klasių mokinių fotografijomis „Mano gražiausias kambarinis augalas“ (biologijos mokytojos S.Urbšienė, N.Jankauskienė).

 

Lietuvos mokinių informatikos ir informacinio mąstymo konkursas „Bebras“

2015 m. lapkričio 9-10 d.

    Lietuvos mokinių informatikos ir informacinio mąstymo konkurse „Bebras“ 2015 metais geriausiai sekėsi šiems mūsų gimnazijos mokiniams: Dominykas Jogėla (IIakl.) užėmė 15 vietą tarp Lietuvos ir 4 vietą tarp Vilniaus miesto dešimtokų; Paulius Birmanas (IVakl.) užėmė 33 vietą tarp Lietuvos ir 9 vietą tarp Vilniaus miesto abiturientų; Elena Pemkutė (IIIfkl.) užėmė 16 vietą tarp Vilniaus miesto 11 klasių mokinių; Domantas Pikūnas (IIakl.) – 21 vietą tarp Vilniaus miesto dešimtokų; Justas Martūnas (IIIbkl.) – 25 vietą tarp Vilniaus miesto vienuoliktokų. Nuoširdžiai džiaugiamės ir sveikiname mokinius bei jų mokytojus Dainių Martūną ir Mindaugą Jakavonį.

    Konkurso rezultatai skelbiami www.bebras.lt

Tarpmokyklinė chemijos – fizikos viktorina

2015 m. lapkričio 9 d.

    Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijoje vyko tarpmokyklinė chemijos – fizikos viktorina „Aš ir pasaulis“, kurioje dalyvavo penkių Vilniaus miesto gimnazijų – Jono Basanavičiaus, Karoliniškių, Pilaitės, Simono Daukanto ir Vytauto Didžiojo – mokinių komandos. Mūsų gimnazijos komandą sudarė 6 mokiniai: Goda Cimbolaitė (IIa), Domantas Pikūnas (IIa), Dominykas Jogėla (IIa), Martynas Stankaitis (IIa), Aleksas Šivickas (IIb), Marijus Juodka (IId) (chemijos mokytoja B.Radzevičienė, fizikos mokytoja A.Martūnienė). Komandų nariai atsakinėjo į įvairius chemijos, fizikos klausimus, turėjo patvirtinti ar paneigti pateiktus teiginius, atpažinti molekules, suvaidinti reiškinį ar procesą, užduoti priešininkų komandai klausimą bei patiems į tokį klausimą atsakyti. Smagu, jog atsakius priešininkai įteikė saldų prizą – pačių iškeptą pyragą. Džiaugiamės mūsų komandos sėkme – iškovota I-ąja vieta.

Donoro diena gimnazijoje

2015 m. lapkričio 6 d.

    Bendradarbiaudama su Nacionaliniu kraujo centru gimnazija jau septintus metus iš eilės organizuoja Donoro dieną. I-ųjų klasių mokiniams donorystės pamokas vedė šio centro darbuotojas Džiugas Baltrušaitis. Aktų salėje vyko neatlygintinos kraujo donorystės akcija. Dėkojame gimnazijos mokiniams ir mokytojams – kraujo donorams bei Donoro dienos organizatorėms – biologijos mokytojoms Nijolei Jankauskienei ir Sonatai Urbšienei.

Parodos „Mokykla 2015“ moksleivių forume

2015 m. lapkričio 6 d.

    Gimnazijos mokinių tarybos nariai (direktoriaus pavaduotoja ugdymui D.Savčiukienė) dalyvavo moksleivių forume, vykusiame 5-oje mokyklų įrangos, mokymo priemonių ir technologijų parodoje „Mokykla 2015“. Mokiniai kartu su Lietuvos moksleivių sąjungos nariais, jaunimo lyderiais Mantu Mikucku ir Rimvydu Širvinsku-Makaliumi diskutavo tema „Mokyklos ir mokytojo rolė – vedlys ar akademinių žinių šaltinis?“

 

Mokome mokytis

2015 m. lapkričio 5 d.

    IIf klasės mokiniams matematikos pamoką (mokytoja K.Jasaitytė) vedė Viešojo kalbėjimo ir lyderystės klubo „First Toastmasters of Lithuania“ viceprezidentė mokymams Greta Šiaučiūnaitė. Pamokoje „Koncentracija: kaip išlaikyti dėmesį?“ mokiniai atliko dėmesį sukaupiančius pratimus, mokėsi išlaikyti dėmesį, susikaupti ties vienu darbu ir padėti sau nesiblaškyti.

 

 

Projekto dalyvių viešnagė Kvinnaskolinn gimnazijoje (Islandija)

2015 m. spalio 29 – lapkričio 5 d.

    Gimnazijoje toliau tęsiamos Nordplus Junior paprogramės dvimečio keturšalio (Lietuva, Švedija, Islandija ir Farerų salos) projekto „Jaunimo identiteto paieškos Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrose“ veiklos. Šešiolika gimnazijos mokinių ir 2 mokytojos išvyko į Kvinnaskolinn gimnaziją (Islandija) vykdyti projekto veiklų. Projektu siekiama ieškoti kitų šalių kultūrinių bei socialinių panašumų ir skirtumų suvokiant savo paties bei bendraamžių tapatybę.

 

 

    Įspūdžiai iš projekto veiklų Islandijoje

Pamoka Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje

2015 m. lapkričio 5 d.

    IId klasės mokiniai lankėsi Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje (biologijos mokytoja S.Urbšienė ir fizikos mokytoja A.Martūnienė). Mokiniai prisiminė elektros energijos gamybos ir perdavimo principus, susipažino su pagrindiniais elektrinės įrenginiais. Planšetėse muziejaus įdiegtos programėlės leido patiems mokiniams virtualioje erdvėje katilą pripildyti vandens, užkurti jį, stebėti, kaip cirkuliuoja medžiagos vamzdžiais, kaip veikia generatorius. Interaktyviose klasėse mokiniai patys atliko įvairius bandymus ir eksperimentus.

Tvarkome Rasų kapines

2015 m. lapkričio 4-5, 11 d.

    Gimnazijos Ia, Ib, Ie, Id, IIc, IIe ir IIf klasių mokiniai kartu su klasių auklėtojais tvarkė Rasų kapines.

Etnokultūros pamoka I klasių mokiniams

2015 m. lapkričio 5 d.

    Gimnazijos neformaliojo vaikų švietimo mokytoja Laurita Peleniūtė vedė etnokultūros pamoką „Vėlinės“ I klasių mokiniams.

 

Tarptautinėje konferencijoje LR Seime

2015 m. lapkričio 4 d.

    IV klasių mokiniai (anglų kalbos mokytoja M.Stanapėdytė) dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Posūkis į Europą ar nieko naujo? NATO ir nauja strateginė tikrovė po karo Ukrainoje“ anglų kalba vykusioje LR Seimo Konstitucijos salėje. Gimnazistai klausėsi diskusijos apie Europos saugumo dilemą ir Rusijos vaidmenį joje, Europos Bendrosios saugumo ir gynybos politikos ateitį.

 

Pilietiškumo pamoka

2015 m. lapkričio 2 d.

    Į Simono Daukanto gimnaziją užsuko su mokiniais smagiai pabendrauti nusiteikę Vilniaus liberalaus jaunimo atstovai. IId ir IIf klasių mokiniams vykusių pamokų pradžioje buvo sužaistas susipažinimo žaidimas, po kurio liberalaus jaunimo atstovai – VLJO pirmininkė Kotryna Vaitkutė ir vicepirmininkė Martyna Motiejūnaitė bei narys Paulius Zablackas pristatė gimnazistams nevyriausybines organizacijas. Vėliau visi kartu žaidė simuliacinį diskusijų žaidimą, kurio metu reikėjo išsakyti savo pozicijas vienu ar kitu klausimu. Vilniaus liberalaus jaunimo organizacijos atstovai džiaugėsi galimybe atvykti į Simono Daukanto gimnaziją ir pabendrauti su aktyviais, savo nuomonę turinčiais ir nebijančiais jos išreikšti mokiniais.

 

Gimnazija įsijungė į tarptautinę programą

„The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE apdovanojimai)“

2015 m. spalio mėn.

    Nuo 2015-2016 m.m. gimnazija įsijungė į tarptautinę programą „The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE apdovanojimai)“, skirtą jaunimui nuo 14 iki 24 metų. Tai yra pasaulyje gerai žinoma prestižinė neformalaus ugdymo(si) programa, suteikianti jauniems žmonėms gyvenimiškų įgūdžių, ugdanti drąsią, savimi pasitikinčią, atsakingą ir visapusišką asmenybę, suinteresuotą savo tobulėjimu bei prisidedančią prie pokyčių bendruomenėje. Programa pradėta 1956-ais metais Didžiojoje Britanijoje Edinburgo hercogo princo Filipo iniciatyva. Daugiau nei 8 milijonai jaunų žmonių iš viso pasaulio jau dalyvavo programoje. Tarp jų ir hercogienė Kate Middleton, operos primadona Katherine Jerkins, BBC žurnalistė Sian Williams, dukart olimpinė bėgimo čempionė Kelly Holmes ir daugelis kitų. DofE programą nuo 2014 m. pradžios iš dalies finansuoja LR Švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos vaikų ir jaunimo centras. Programą įgyvendina 27 organizacijos iš visos Lietuvos. Daugiau kaip 100 jaunuolių siekia būti apdovanoti už atkaklias pastangas, siekiant asmeninio tobulėjimo tikslų. Dalyvaudami programoje jauni žmonės vykdo keturias veiklas: teikia paslaugas bendruomenei, savanoriauja, lavina jau turimus arba išbando naujus įgūdžius, aktyviai sportuoja ir kartu su jaunimo grupe išeina į žygį gamtoje. Kiekvienais metais programą baigusiems dalyviams Jungtinės Karalystės ambasadoje vykstančios Apdovanojimų ceremonijos metu iškilmingai įteikiami atitinkamo lygmens bronzos, sidabro arba aukso ženkleliai ir tarptautiniai sertifikatai.

    DofE apdovanojimų programa padeda ne tik smagiai praleisti laiką, susirasti naujų draugų, bet ir išmokti planuoti laiką, pasitikrinti savo galimybių ribas. Dar daugiau, tai tam tikras papildomas išsilavinimas, gebėjimų pripažinimas, kuris bus naudingas ateities darbo paieškose.

    Lapkričio 5 dieną programos gimnazijoje vadovai – mokytoja Marina Stanapėdytė ir mokytojas Mindaugas Jakavonis bei žygio vadovė – mokytoja Vilma Balsienė pravedė programos dalyviams pirmuosius užsiėmimus.

Keli video:

https://www.youtube.com/watch?v=5tyc_LFUDTs

https://www.youtube.com/watch?v=h76X_NKMaaY

Svečių iš Munkensdam gimnazijos (Danija) vizitas gimnazijoje

2015 m. spalio 20-23 d.

    Gimnazijoje svečiavosi 5 mokiniai ir mokytojas Carsten Billund Skode iš Munkensdam gimnazijos Danijoje. Tai buvo draugiškas atsakomasis vizitas po 2014 metais įvykusių mokinių mainų, kai minėtoje gimnazijoje dvi savaites viešėjo mūsų gimnazijos mokiniai. Šios viešnagės metu svečiai stebėjo pamokas, daugiausia – danų kalbos, dalyvavo integruotose lietuvių kalbos pamokose. Vilniaus mieste aplankė Valdovų rūmus, Nacionalinį muziejų, Gedimino pilį, Televizijos bokštą, pasivaikščiojo po senamiestį ir Užupį.

Akcijoje „Uždekime Vėlinių žvakutę“ Rasų kapinėse

2015 m. spalio 23 d.

    Iu klasės mokiniai, lydimi auklėtojos Danutės Pilypavičiūtės, Rasų kapinėse dalyvavo visuomeninės organizacijos „Lietuvos atminties keliai“ organizuojamoje akcijoje „Uždekime Vėlinių žvakutę“, skirtą prisiminti Anapilin iškeliavusius mūsų valstybei nusipelniusius iškilius žmones. Renginys vyko prie paminklo Jonui Basanavičiui. Sveikinimo žodį tarė šios akcijos globėjas Premjeras A.Butkevičius, Lietuvos Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Vilniaus skyriaus pirmininkas K.Milius, prof. O.Voverienė, dainavo Vidaus reikalų ministerijos choras „Sakalai“, mergaičių choras „Liepaitės“. Po renginio mūsų gimnazistai, kaip ir kiti dalyviai, išėjusiems atminti uždegė žvakutes ant kapų.

 

 

Prasidėjo„Protų kovų“ turnyras

2015 m. spalio 23 d.

    Gimnazija džiaugiasi iniciatyva – pačių gimnazistų trečius metus organizuojamais „Protų kovų“ turnyrais. Šiais metais naujoji turnyro organizatorių grupė – IVa klasės mokiniai: Eleonora Ivanova, Edgaras Panavas ir Kasparas Šidlauskas bei IIIf klasės mokinys Martynas Cimbalas pateikė gimnazistų, mokytojų, buvusiųjų abiturientų komandoms 5 klausimų turą. Sveikiname nugalėtojus:

    I vieta – Miglė Meižikaitė (IVa), Elena Radžiūnaitė (IVf), Kasparas Simonas Kučinskas (IVa), Paulius Birmanas (IVa), Kornelija Šikšniūtė (IVa), Tadas Umbrasas (IVa);

    II vieta – buvusieji abiturientai: Martynas Vaitiekūnas, Rokas Dambrauskas, Elena Daukšaitė, Eigintė Jazukevičiūtė;

    III vieta – buvusio abituriento Justo Dautaro studijų draugai.

Etnokultūros pamoka II klasių mokiniams

2015 m. spalio 22 d.

    II f klasės mokiniai (klasės auklėtoja K.Jasaitytė) dalyvavo praktinėje diskusijoje „Žmogaus teisės – kaip ugdyti(s)?“, kurią vedė „Kam to reikia?“ projektų asistentė R.Radzevičiūtė. Gimnazistai atliko pratimus, ieškodami panašumų ir skirtumų tarp žmogaus teisių ir vairuotojo pažymėjimo, nagrinėjo, ką apima žmogaus teisės, kurios sritys yra pažeidžiamiausios, aptarė, kaip mūsų požiūris, įsitikinimai, elgesys ir visuomenėje vyraujančios normos veikia teisių užtikrinimą. Diskusijos metu pasidalinta mintimis ir apie patyčių, ir apie pabėgėlių iš Sirijos problemas Lietuvoje.

Lankome Kauną – tarpukario kultūros sostinę

2015 m. spalio 22 d.

    Išvykome ankstyvą ir gana ūkanotą spalio rytą, tad tikėtis galėjai visko: vėjo, lietaus, krentančių lapų šūsnies. Ir kultūros...

    Pirmiausiai stabtelime Palemone, visi it varnėnai sulendame į B. Bučo projektuotą S. Nėries namelį – inkilą. Jaukūs, mieli namai, tebeprisimenantys ir tebeliudijantys buvusį komplikuotą poetės gyvenimą. Tada traukiame prie Kauno marių, leidžiame pamario vėjui įsisukti į plaukus ir vėjo išpūstomis galvomis patraukiame pas Maironį. Kvapą užgniaužia barokinė rūmų didybė ir puošnybė. Vaikštome po kambarius, lipame į palėpę, leidžiamės į rūsius. Visur gidė randa amą atimančius žodžius: rūsy kamavosi sugauti 1863 metų sukilimo dalyviai, palėpė – tik neseniai įgyvendinta paties Maironio svajonė, kambariai alsuoja Maironio asmens svarbumu...

    Po maironiško maštabiškumo J. Tumo-Vaižganto keli kambarėliai labiau primena kišenes, bet jie saugo uoliojo mūsų klasiko dvasią, kuriai nuolankiai tarnauja ir nepailstantis buto muziejaus saugotojas A. Pakėnas. Apžiūrėję klasiko sutaną, rankraščių kopijas, pasiklausę jo mylėtų kanarėlių pro pro ... provaikaičių giesmių, pasijuokę iš šmaikščių karikatūrų vykstame į M. K. Čiurlionio dailės galeriją. Genijaus šedevrai prikausto akis, skambanti muzika užlieja palaiminga miško ramybe, pasiekia kiek neramios jūros šniokštimas.

    Grįžtant namo gera, jauku ir kirba planai vėl kur nors lankytis: toks pažinimo būdas kalba pats už save.

(Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė R.Žilionytė, IV klasių mokiniai)

Paskaita „IT: pasaulis supantis mus“

2015 m. spalio 22 d.

    II ir III klasių mokiniams gimnazijoje vyko paskaita „IT: pasaulis supantis mus“. Pranešėjai pasakojo apie robotikos mokslą, jo poreikius ir galimybes, robotų konstravimą, 3D spausdintuvų panaudojimą, pasidalino patirtimi dirbant tarptautinėse IT kūrybos ir naujovių diegimo srityse.

Netradicinės muzikos pamokos

2015 m. spalio 16, 22 d.

    Spalio 16 dieną gimnazijos III klasių mokiniai (muzikos mokytojas Vaclovas Petkevičius) dalyvavo netradicinėje muzikos pamokoje LMTA Didžiojoje salėje, kur vyko danų kompozitoriaus Carlo Nielseno 150 metų jubiliejui skirtas koncertas. Koncerte skambėjo ir kompozitoriaus Juliaus Juzeliūno simfoninė siuita „Afrikietiški eskizai“.

    Spalio 22 dieną Vilniaus Antakalnio kapinėse Menininkų kalnelyje tylos minute pagerbtas Vytautas Kernagis.

Moksleivių praktikos savaitė

    Gimnazija džiaugiasi bendradarbiavimu su VšĮ „Sėkmės mokykla“, į kurios organizuojamą projektą „Moksleivių praktika“ kasmet įsitraukia vis daugiau gimnazistų. Moksleivių praktikos savaitė skirta tiems, kurie dar nėra apsisprendę, ką veiks ateityje arba tiems, kurie nori sužinoti daugiau apie juos dominančią profesiją, susipažinti su darbo aplinka, įgauti patirties. Šią vasarą Dominykas Balčiūnas (IVf) atliko praktiką ne vienoje įstaigoje, Dominyka Danilevičiūtė (IIIe) – Valstybiniame Patologijos Centre, Tomas Valečka (IIIe), įgavęs patirties Menų fabrike „Loftas“, liko ten dirbti visą vasarą. Straipsniai su jų įspūdžiais:

Tomo interviu – Lofte

Dominykos – VPC

    Primename, jog paskutinę galimybę atlikti praktiką šiais mokslo metais suteikiame tiems, kurie anketas atsiųs iki spalio 31 d.

    Daugiau apie praktikos savaitę ir anketa čia: www.sekmesmokykla.lt/programos/

Dailės kūrybiniai darbai

2015 m. spalio 19 d.

    Gimnazijos II aukšto koridoriuje eksponuojami III klasių dailės grupių mokinių kūrybiniai darbai „Keliauk laiku. Meno istorija gyvai” (dailės mokytoja A.Juršytė).

Solidarumo bėgimas

2015 m. spalio15 d.

    Gimnazija įsijungė į tarptautinės organizacijos „Gelbėkit Vaikus“ inicijuotą Solidarumo bėgimą: Ia, Ib, Ic, Id, Iu, IIa, IIc, IId, IIe klasių mokiniai kartu su auklėtojais bėgo Neries krantine nuo Žvėryno iki Geležinio Vilko tilto. Šiuo Solidarumo bėgimu siekiama ugdyti solidarumo vertybes, empatiją, įsipareigojimus ir skatinti mąstymą apie vaikų teises čia ir visame pasaulyje. Bėgimo metu surinkta pinigų suma – 330 eurų bus skiriama vienai iš pagrindinių vaiko teisių – teisei į išsilavinimą – užtikrinti. Lietuvos dienos centrų vaikams ir vaikams, lankantiems naująją mokyklą Mikutos kaime, Zambijoje, bus nupirkta būtiniausių mokymosi priemonių.

Karjeros ugdymo pamoka

2015 m. spalio 15 d.

    IIf klasės mokiniai (klasės auklėtoja K.Jasaitytė) lankėsi pagrindinėje kovos su korupcija institucijoje Lietuvoje – Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT). Mokiniai susipažino su pagrindinėmis institucijos funkcijomis, struktūra, pareigūnų darbu, apžiūrėjo ekipuotę, diskutavo su STT darbuotojais apie korupcijos žalą valstybei ir jos piliečiams, praktikos STT galimybėmis.

Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje

2015 m. spalio15 d.

    IIb klasės mokiniams fizikos pamoka vyko Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje (mokytoja A.Martūnienė, klasės auklėtoja V.Kazlauskaitė). Mokiniai pagilino žinias apie pagrindinius elektros gamybos būdus bei interaktyviosiose klasėse atliko eksperimentus.

 

 

Konstitucijos egzaminas

2015 m. spalio 13 d.

    2015 m. rugsėjo 29 d. dvidešimt trys gimnazijos II-IV klasių mokiniai dalyvavo LR Konstitucijos egzamino I-ajame etape. IVf  klasės mokinė Vytautė Kančytė (istorijos mokytojas Deimantas Karvelis) dalyvavo egzamino II etape, vykusiame spalio 13 d.

Kūrybiniai darbai „Mano profesija“

2015 m. spalio 13 d.

    Gimnazijos I aukšto koridoriuje eksponuojami I klasių mokinių technologijų kūrybiniai darbai „Mano profesija“ (technologijų mokytojos A.Burokienė, V.Kazlauskaitė).

Literatūriniame A. Puškino muziejuje

2015 m. spalio 13 d.

    Ib klasės mokiniams rusų kalbos pamoka vyko literatūriniame A. Puškino muziejuje. Rusų kalbos mokytoja Nijolė Biekšaitė papasakojo apie Aleksandro Puškino gyvenimą, LEU studentės, atliekančios gimnazijoje pedagoginę praktiką, skaitė poeto eiles.

 

 

Tarptautiniame informacinių technologijų ir verslumo renginyje „Switch“

2015 m. spalio 8 d.

    Spalio 8-9 dienomis Vilniuje, Litexpo parodų rūmuose, vyko didžiausias Baltijos regione tarptautinis informacinių technologijų ir verslumo renginys jaunimui, verslui, viešajam sektoriui – „Switch“. Spalio 8 d. šiame renginyje dalyvavo gimnazijos IIId klasės mokiniai (klasės auklėtoja Ž.Šidagytė).  Renginyje organizuotos diskusijos apie e-produktus įvairiems viešųjų administracijų lygiams: vyriausybinėms institucijoms, savivaldybėms, švietimo ir sveikatos organizacijoms, kibernetinio saugumo ekspertams, vyko programavimo varžybos. Cool&Crazy erdvėje gimnazistai susipažino ir patys išbandė įvairias šiuolaikines naujų originalių gaminių kūrimo technologijas: lazeriniu 3D skeneriu skenavo erdvinius objektus bei kūrė jų virtualius trimačius modelius, susipažino su žmogaus bionine ranka ir egzoskeletu, tyrė žmogaus biosignalus ir originalius įvairių transportavimo priemonių modelius.

Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje

2015 m. spalio 8 d.

    IIa klasės mokiniams fizikos pamoka vyko Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje (mokytoja A.Martūnienė). Mokiniai prisiminė elektros energijos gamybos ir perdavimo principus, susipažino su pagrindiniais elektrinės įrenginiais, interaktyviosiose klasėse atliko eksperimentus.

Akcija „Pažymėk savo mobilųjį telefoną“

2015 m. spalio 8 d.

    Šia akcija Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 3 PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyr. specialistas Jegor Agafonov kvietė I-IV-ųjų klasių mokinius pažymėti mobiliuosius telefonus.

 

Mokytojų dienos šventė

2015 m. spalio 2 d.

    Spalio 2-osios rytą mokiniai sveikino gimnazijos mokytojus su Mokytojo diena, kvietė pasirašyti ant mokslo metus skaičiuojančių devynių mėnesių kalendoriaus lapų, iliustruotų mokytojų nuotraukomis, vaišino pačių iškeptais pyragais ir tortu. Po pamokų aktų salėje vykusioje šventėje taip pat buvo skaičiuojamas laikas: šokiu, atliekamais kūriniais, dainomis, eilėmis tyrinėdami laiko suvokimą įvairiuose mokomuosiuose dalykuose, gimnazistai perteikė supratimą apie laiką – pokalbį apie gyvenimo esmę, dėkojo mokytojams už gražias ir prasmingas buvimo kartu akimirkas, dovanojo specialiai jiems pagamintus laikrodžius su gimnazijos logotipu.

 

Karjeros diena

2015 m. spalio 2 d.

    Spalio 2-ąją dieną gimnazijoje organizuota Karjeros diena. I-IV klasių mokiniams pamokas vedė mokinių tėvai ir buvusieji gimnazijos abiturientai. Su savo profesijomis, darbo ir veiklos ypatumais, sėkmėmis supažindino kriminalistė G.Granskienė, VšĮ „Versli Lietuva“ eksporto departamento direktorė J.Butkevičienė, verslininkai M.Bernotienė ir T.Tėvelis, LNOBT artistė J.Stankevičienė, dizainerė A.Slavinskienė, psichologė J.Mėjūtė, muitininkas V.Stročenkovas, architektė D. Bakšienė, LNOBT redaktorė B.Baublinskienė, IT programuotojas R.Korobačius, filosofas ir orientalistas A.Beinorius, vadybininkai G.Jasionis ir S.Juozapavičius, auditorė J.Tušaitė, prodiuseriai L.Mišeikytė ir E.Kapačinskas, karininkas E.Žemaitaitis, alpinistė D.Bičkūnienė, patanatomas E.Žurauskas, žurnalistai D.Savickienė, J.Gusarovienė, A.Užkalnis, I.Makaraitytė, medikai P.Kibiša, G.Oleka ir P.Gradauskas, statybų inžinierė V.Daunoravičienė, RRT departamento darbuotojas R.Budavičius, dailininkas R.Vaitkus, aktorė A.Baukutė, lenktynininkas J.Juknevičius, teisėja S.Vainauskienė, teismo sekretorė L.Butkuvienė, buhalterė I.Knezytė, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė E.Šiškauskienė, sociologė M.Ališauskienė. Karjeros diena – vienas iš gimnazijoje organizuojamų glaudaus tėvų ir mokinių bendradarbiavimo renginių.

 

 

Prevencinė pamoka I klasių mokiniams

2015 m. spalio 1 d.

    Prevencinę pamoką „Teisės aktai, reglamentuojantys nepilnamečių atsakomybę už savo veiksmus“ vedė Vilniaus apskrities VPK Vilniaus miesto 3PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyr. specialistas Jegor Agafonov.

 

 

Draugiškos gimnazijos merginų ir mokytojų tinklinio varžybos

2015 m. spalio 1 d.

    Gimnazijoje organizuotos tradicinės draugiškos merginų ir mokytojų komandų tinklinio varžybos, skirtos Mokytojų dienai paminėti. Gimnazijos merginos: R. Komparskaitė, Ia, E. Mikulėnaitė, Ib, B. Umantaitė, Id, B. Bizevičiūtė, IId, M. Vencevičiūtė ir I. Vainauskaitė, IIIc, bei E. Drazdauskaitė, IVc, buvo pranašesnės už mokytojų: A. Karveckienės, V. Stundžios, L. Skripkos, D. Martūno ir K. Kundroto komandą.

Muitinės istorijos pamoka

2015 m. rugsėjo 29 d.

    Jau 8-ąjį kartą Medininkų memoriale ir Medininkų muitinės poste vyko Muitinės istorijos pamoka. Joje dalyvavo gimnazijos IId klasės mokiniai su istorijos mokytoju Vytautu Stundžia. Mokiniai aplankė Medininkų pilį, susipažino su jos istorija, apžiūrėjo pilies bokšto ekspozicijas, muitinės poste klausėsi Tomo Šerno pasakojimo apie pirmuosius Valstybės kūrimo darbus. Vėliau posto vadovai supažindino su muitinės pareigūnų darbu, demonstravo rentgeno kontrolės sistemą, mobiliųjų grupių automobilį su jame įdiegta kontrolės įranga, parodė tarnybinių šunų paklusnumo programą. Renginio pabaigoje dalyviai ragavo kareiviškos košės. Gimnazistai džiaugėsi suteikta galimybe dalyvauti šioje pilietiškumo ugdymo pamokoje.

Paminėta Europos kalbų diena

2015 m. rugsėjo 25 d.

    Gimnazijoje įvyko Europos kalbų dienai skirta poetinių skaitinių popietė „Kalbų sąskambiai“. Renginį organizavo rusų kalbos mokytojos Rita Labašauskienė ir Nijolė Biekšaitė, prancūzų kalbos mokytoja Danutė Stankaitienė. Popietėje skambėjo dainos ir eilėraščiai lietuvių, prancūzų ir rusų kalbomis.

 

Comenius daugiašalio projekto „Mokytojo kompetencijos pliurilingvizmo integravimui“

(Teacher Competences for Plurilingual Integration TC4PI) dalyvių susitikimas

2015 m. rugsėjo 20-25 d.

    Valladolid, Ispanijoje vykoComenius daugiašalio projekto „Mokytojo kompetencijos pliurilingvizmo integravimui“ (Teacher Competences for Plurilingual Integration TC4PI) dalyvių susitikimas. Šio projekto partneriai – Valladolido mokytojų rengimo centras ir Universiteto Edukologijos fakultetas, Ispanija; J. E. PurkyneUsti universiteto edukologijos fakultetas, Čekija; Mokytojų kvalifikacijos tobulinimo centras Belsko-Biala, Lenkija; Kalbų mokykla Doga, Turkija; ir Mykolo Romerio universitetas, Lietuva. Mūsų gimnazijos anglų kalbos mokytoja Nida Budreikienė lankėsi vidurinėje mokykloje IES Emilio Ferrari, veikiančioje Valladolid mieste, stebėjo vietos mokytojų vedamas pamokas, pristatė Lietuvą, Vilnių bei mūsų gimnaziją, vedė užsiėmimus 13-14 metų mokiniams. Ši mokykla regione ypatinga tuo, kad dalis mokinių čia mokosi pagal integruoto dalyko ir užsienio kalbos mokymo metodą, t.y. įvairius dalykus mokosi anglų, o ne gimtąja ispanų kalba. Mokykloje tuo pačiu metu lankėsi mokytojai iš Lenkijos, Čekijos ir Turkijos. Pasitinkant svečius, mokykla buvo papuošta šių šalių vėliavomis bei užrašais, mokiniai surengė talentų šou, kuriame jie dainavo populiarias bei liaudies dainas, šoko tradicinį šokį, grojo tradiciniais šio regiono instrumentais, vaidino. Valladolid universitete vyko baigiamoji projekto dalyvių konferencija, buvo apibendrinta projekto veikla, aptartos tolesnės veiklos kryptys ir bendradarbiavimo galimybės. Daugiau informacijos apie projektą – www.tc4pi.eu

Vilniaus gimnazijų XV sporto žaidynių atviros kroso estafečių varžybos

2015m rugsėjo 24 d.

    Vingio parke vyko Vilniaus gimnazijų XV sporto žaidynių atviros kroso estafečių varžybos olimpinio čempiono Remigijaus Valiulio taurei laimėti. 5x 600 m. rungtyje gimnazijos merginos: Monika Šaltenytė, Iu, Rūta Okulič-Kazarinaitė, IIc, Gertrūda Sabonytė, IIIf, Otilija Juozapavičiūtė,  IIIf,  Augustė Valatkaitė, IVb (kūno kultūros mokytojai Aušra Karveckienė, Kęstutis Kundrotas) iškovojo I vietą. II vieta atiteko Žirmūnų, III – Jono Basanavičiaus gimnazijai. Vaikinų rungtyje I-III vietas pasidalino Gabijos, Jono Basanavičiaus ir Licėjaus vaikinų komandos.

 Apie renginį rašo: hhttp://www.sportas.info/naujienos/28795-jaunima_ikvepia_olimpiniu_cempionu_vardai.html

 http://www.respublika.lt/lt/naujienos/sportas/kitos_sporto_sakos/cempionas_ragina_jaunima_judeti/

Edukacinė ketvirtokų kelionė į Dzūkiją

2015m rugsėjo 23 d.

     Daugel mūsų tėvynėje gražių vietų, bet šįkart patraukta į V. Krėvės išgarbintąją Dainavą, t. y. Dzūkiją. Jauni miesto žmonės – gimnazijos ketvirtokai jaukinosi kaimą: bandė malti girnomis, stengėsi atsirakinti paslaptingas svirno duris, stebėjosi XX a. pr. dzūkių papuošalų gausybe, veidus prausė Ūlos akies vandeniu, ilgokai vaikščiojo smėlėtomis Zervynų kaimo gatvelėmis ir bandė perprasti rėžinio bei kupetinio kaimo subtilumus. Stabtelėjo prie rašytojo J. Apučio sodybos vartelių, kėlė akis į senutėlį ąžuolą, gal net įkvėpusį novelę „Šūvis po Marazyno ąžuolu“.

    Netoliese stūksančiuose Subartonyse klausė gidės ringuojamos V. Krėvės gyvenimo poringės, prie rašytojo kapo uždegė žvakelę. Galiausiai gėrėjosi Merkio ir Nemuno santaka nuo Merkinės piliakalnio, apdainuoto V. Krėvės „Milžinkapyje“.

    Baigti dera dzūkiškai: dziena pastaikė auksinė...

Literatūrinė edukacinė kelionė į Anykščių kraštą

2015 m. rugsėjo 22 d.

    Iu klasės mokiniai, lydimi auklėtojos D. Pilypavičiūtės ir mokytojos B. Pavydienės, išvyko į edukacinę kelionę – į Anykščius. Apsilankę A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialiniame muziejuje klausėsi gidės pasakojimo apie rašytojų gyvenimą, poemos „Anykščių šilelis“ genezę, patys turėjo galimybę paskaityti ištraukas vokiečių kalba. Išbandę vasaros rogučių trasą  nuo Kalitos kalno,  mokiniai išvyko į Niūronių kaimą. Jame apžiūrėjo Arklio muziejų, klausydamiesi  gidės pasakojimo, dalyvavo edukacinėje programoje „Duonos kepimas“, savo rankomis formavo duonos kepalėlį, įspausdami jame atpažinimo ženklą. Laukdami, kol duona iškeps, kieme mokiniai žaidė senovinius žaidimus. Vėliau savo jėgas išbandė lenktyniaudami kukurūzų labirinte, vaikščiodami medžių lajų taku gėrėjosi Anykščių krašto panorama.

Dalyvaujame Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo ceremonijoje

2015 m. rugsėjo 22 d.

    Gimnazijos IIf  klasės mokiniai, vadovaujami klasės auklėtojos Kristinos Jasaitytės ir istorijos mokytojo Vytauto Stundžios, dalyvavo Lietuvos žydų genocido aukų pagerbimo ceremonijoje Panerių memoriale. Renginyje dalyvavo aukščiausi valstybės pareigūnai, užsienio šalių ambasadų Lietuvoje atstovai, Lietuvos žydų bendruomenės atstovai, vienuolikos Vilniaus miesto mokyklų mokiniai, meno kolektyvai. Mokiniai kartu su mokytojais nuėjo tuo keliu, kuriuo 1943 m. rugsėjo 23 d. iš Panerių geležinkelio stoties į mišką buvo varomi Vilniaus geto žydai. Po oficialių ceremonijos dalyvių kalbų, vainikų prie paminklo Holokausto aukoms atminti dėjimo, mokiniai surengė akciją „GEDENK DI NEMEN“ (prisimink vardus) – paliko kapavietėse akmenukus su aukų vardais.

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginiai:

paskaita „Kaip chemija keičia gyvenimo kokybę“

2015 m. rugsėjo 18 d.

    II-IV klasių mokiniai (chemijos mokytoja B. Radzevičienė) VU MKIC klausė prof. dr. Rimanto Raudonio paskaitos „Kaip chemija keičia gyvenimo kokybę“. Be daugelio chemijos pasaulyje atsiradusių naujovių gimnazistai sužinojo, kad mobiliajame telefone yra apie 70 cheminių elementų, o visos technologijos tampa vis išmanesnės, nes tam talkina ir chemikai.

 

Paminėtos M. K. Čiurlionio 140-osios gimimo metinės

2015 m. rugsėjo 18 d.

    Visa Lietuva šiomis dienomis mini lietuvių kompozitoriaus, dailininko, kultūros veikėjo Mikalojaus Konstantino Čiurlionio140-ąsias gimimo metines. Netradicinę pamoką III-IV klasių muzikos grupių mokiniams Rasų kapinėse prie M. K. Čiurlionio kapo vedė muzikos mokytojas Vaclovas Petkevičius. Mokiniai prisiminė kompozitoriaus biografiją, didelį muzikinį kūrybinį palikimą. Štai kaip gimnazistai atsiliepė apie pamoką: „nors Lietuva maža valstybė, tačiau turi  be galo daug žymių menininkų, kurie mums svarbūs. Tarp jų ir M. K. Čiurlionis. Galbūt mūsų nesieja pomėgiai ar sferos, tačiau mus sieja bendra kultūra ir kalba. Kiekvienas lietuvis turi žinoti savo istoriją ir jos aplinkybes. Neleiskime išnykti savo kultūros individualumui!“.

 

 

Mokykla švenčia savo įkūrimo 22-metį

2015 m. rugsėjo 17 d.

    Gražų rugsėjo 17-osios rytą pakilia nuotaika gimnazijos bendruomenės nariai vietinio radijo ryšio bangomis sveikino vieni kitus su mokyklos įkūrimo 22-uoju gimtadieniu, į vieną didelį atviruką rašė palinkėjimus mokyklai. Ta proga aktų salėje vykusioje šventėje visus pasveikino gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė. Gimnazistai tradiciškai dovanojo mokyklai knygas – taip įdėdami dalelę savęs į jaunos gimnazijos kūrimą. Suskambus Gretos Augustauskaitės (IIId klasė) ir Deivido Kairio (IId klasė) atliekamai dainai bei visos šventės dalyvių – gimnazijos himnui, visi linkėjo:

„Saule rugsėjo virš mūsų gyvenimų –

Būki šviesi!

Būki šviesi gimnazija! Būkite laimingi Jūs visi!

Atmink, tai mokykla, kurią Tu pats kuri

Pirmokų inauguracijos šventė

2015 m. rugsėjo 17 d.

    Mokyklos gimtadienio proga iškilmingai inauguruoti šimtas aštuoniasdešimt trys pirmokai. Vieni kitiems, mokytojams, šventės organizatoriams- ketvirtųjų klasių mokiniams pirmokai šventėje pristatė bendrai sukurtą kūrybinį darbą. Išradingai prisistatę, atsakę į organizatorių užduotus klausimus, iškilmingai prisiekę būti ištikimais Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos bendruomenės nariais, inauguruotieji po šventės susibūrė klasėse ragauti pačių iškeptų pyragų.

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015„ renginiai:

paskaita „Mikropaleontologinių tyrimų objektų demonstravimas mikroskopu“

2015 m. rugsėjo 17 d.

    IId klasės mokiniai (biologijos mokytoja S. Urbšienė) lankėsi VU GMF Mineralogijos auditorijoje, kurioje pro mikroskopus stebėjo milijonus metų skaičiuojančias fosilijas – augalų žiedadulkes. Gimnazistai ne tik turėjo galimybę patyrinėti planktoną sudarančius dumblius, bet ir klausėsi lektorės pasakojimo, piešė mikropreparatų eskizus.

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginiai:

laboratorija „Dovana-elektronas arba oksidacijos-redukcijos reakcijos iš arti“

2015 m. rugsėjo 15 d.

    IV klasių mokiniai (chemijos mokytoja B. Radzevičienė) dalyvavo LEU organizuotame mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginyje – praktinių užsiėmimų laboratorijoje „Dovana-elektronas arba oksidacijos-redukcijos reakcijos iš arti“: savarankiškai atliko laboratorinius darbus, sužinojo, kaip nustatyti deguonies kiekį vandenyje, padengti anglį sidabru, atliko tirpalų elektrolizę.

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginiai:

„Mobiliosios bioklasės“ praktikos darbai

2015 m. rugsėjo 15 d.

    IV klasių biologijos grupės mokiniai (biologijos mokytoja N. Jankauskienė) dalyvavo VU gamtos fakulteto Zoologijos auditorijoje mobilios bioklasės užsiėmimuose „Mobilioje molekulinės biologijos laboratorijoje“. Ši laboratorija „ant ratų“ – yra bendras VU ir kompanijos „Thermo Fisher Scientific Baltics“ projektas. VU doc. dr. Jurga Turčinavičienė ir studentai gimnazistams pravedė praktikos darbus, susipažindino su naujausiais moksliniais pasiekimais.

 

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginiai:

paskaita – praktikumas „Ultragarsinių sistemų taikymas“

2015 m. rugsėjo 15 d.

    III klasės mokiniai (fizikos mokytoja A. Martūnienė) apsilankė LEU, kur vyko mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginys „Ultragarsinių sistemų taikymas“. Lektorius Arūnas Struckas populiariai, įdomiai papasakojo apie ultragarsines sistemas, supažindino su jų praktiniu pritaikymu įvairių medžiagų apdirbimui. Mokiniai praktiškai išbandė šių sistemų veikimą (ultragarsinis peilis, purkštukas).

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginiai:

pamoka biofarmacijos įmonėje „TEVA/ SicorBiotech“

2015 m. rugsėjo 14 d.

    III – IV klasių mokiniai (biologijos mokytoja L. Žukauskaitė) dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginyje „Biofarmacinių preparatų vystymas, gamyba ir kontrolė“, vykusį biofarmacijos įmonėje „TEVA/ SicorBiotech“. Įmonės darbuotojai pasakojo apie įmonę, biotechnologijų sritis, supažindino su įmonėje gaminamais farmaciniais preparatais, supažindino su studijų programomis, aprodė gamybines patalpas.

 

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginiai:

paskaita „Garsai, kurių negirdime“

2015 m. rugsėjo 14 d.

    Iu klasės mokiniai (fizikos mokytoja A. Martūnienė) dalyvavo mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginyje – paskaitoje „Garsai, kurių negirdime“ Lietuvos mokslų akademijoje. Lietuvos mokslo premijos laureatas prof. dr. (HP) Daumantas Čiplys papasakojo apie mechaninių bangų ir elektromagnetinių bangų skirtumus, apie garso rūšis: žmogaus girdimą garsą, infragarsą, ultragarsą. Mokslininkas pateikė pavyzdžių, kaip šie garsai taikomi modernių technologijų srityje.

Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginiai:

Paskaita „Lazerinis ženklinimas“

2015 m. rugsėjo 10 d.

    II-IV klasių mokiniai (fizikos mokytojai Rimantas Kynas ir Alminutė Martūnienė) vyko į mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė 2015“ renginį „Lazerinis ženklinimas“. Dr. Domas Paipulas VU Fizikos fakulteto Kvantinės elektronikos katedros Lazerinių tyrimų centre populiariai papasakojo apie lazerius, jų veikimo principą. Naudodamas lietuvišką, nanosekundinės trukmės impulsus generuojantį lazerį kartu su automatizuota pluošto valdymo sistema, jis pademonstravo vieną iš populiariausių lazerių taikymų pramonėje – lazerinį ženklinimą. Demonstracijos metu mokiniai lazeriu išsigraviravo norimą užrašą/piešinį ant asmeninių daiktų.

Lietuvos etnografinių regionų festivalio „Atrask save“ renginys gimnazijoje

2015 m. rugsėjo 9 d.

    Gimnazijoje vyko Lietuvos etnografinių regionų festivalio „Atrask save“ renginys „Būkim pažįstami: geriausios regionų gimnazijos sostinės gimnazijose“. Gimnazijoje svečiavosi socialiniai partneriai iš Klaipėdos E. Balsio menų gimnazijos. Pristatę gimnazistams tautinį pajūrio krašto kostiumą, atlikę keletą dainų klaipėdiškiai įtraukė gimnazistus į smagių šokių sūkurį. Po šilto ir smagaus pasibuvimo kartu abiejų gimnazijų mokinių savivaldų nariai dalijosi gerąja veiklos patirtimi, linkėdami vieni kitiems sėkmės ir gražių turiningų susitikimų ateityje.

Adaptaciniai užsiėmimai I klasių mokiniams

„Susipažinkime!“

2015 m. rugsėjo 2-9 d.

    Pirmąją mokslo metų pradžios savaitę pirmųjų klasių mokiniams gimnazijoje organizuoti adaptaciniai užsiėmimai. Bendravimo, komandos formavimo paslapčių jauniausiuosius gimnazistus mokė teatro mokytoja Silvija Stonkutė. Psichologė Asta Januškevičienė pravedė savęs pažinimo užsiėmimus, supažindino su mokymosi stiliais, pamokė juos nusistatyti. Dailės mokytojos Agnės Juršytės paraginti pirmokai kūrė ne tik palinkėjimus klasės draugui, bet ir bendrą klasę pristatantį kūrybinį darbą. Technologijų pamokose kiekvienas pirmokas savo ūgio ilgio ir pasirinktos spalvos vilnonį siūlą įmezgė į bendrą klasės šaliką. Kartu su šokių mokytoja Inga Martinkėnaite pirmokai šoko, o su neformaliojo vaikų švietimo mokytoja Laurita Peleniūte – dainavo sutartines. Šie užsiėmimai – puiki galimybė artimiau susipažinti su naujais klasės ir kitų klasių draugais, auklėtoja, mokytojais, ir išreikšti save.

 

 

Mokslo metų pradžios šventė

2015 m. rugsėjo 1 d.

    Rugsėjo pirmosios rytą į gimnazijos kiemelyje vykusią mokslo metų pradžios šventę vyriausieji gimnazistai ketvirtokai atlydėjo ir šimtą aštuoniasdešimt tris pirmokus. Iškilmingu Lietuvos Respublikos vėliavos pakėlimu paskelbus, kad mokslo metai Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje prasidėjo, šventės dalyvius šia proga pasveikino gimnazijos direktorė Jolanta Knyvienė, Vilniaus miesto mero patarėjas Albertas Lakštauskas. Į dangų pakilo pirmokų paleisti balionai – pažinimo ir atradimų džiaugsmo, svajonių išsipildymo simbolis. Lydimi kadais šiame gimnazijos pastate besimokiusio šviesaus atminimo maestro Vytauto Kernagio dainos žodžių, linkėdami vieni kitiems, kad kiekviena diena gimnazijoje būtų lyg šventė, I-IV klasių mokiniai kartu su auklėtojais nuskubėjo į pirmąją mokslo metų pamoką.

    Daugiau renginio akimirkų čia>>

 

       
Ugdymo plėtotės centras Mokyklų tobulinimo centras Švietimo naujienos Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti
Švietimo ir mokslo ministerija tinklas.lt
Olimpiados, konkursai, moksliniai renginai... Liderių laikas Gelbėkit vaikus AIKOS  
 
     
2010 © D&G DESIGN STUDIO